DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Mulakat tarihimiz bildirildi kasim ayi için

• ⭐⭐⭐⭐

@isag
    Https://www.dvlottery.state.gov/ESC adresinde güncellemelerin bulunduğunu bildirmek için bu e-posta bildirimini aldınız. Daha fazla işlem yapmak için lütfen orijinal uygulamanızdan onay numaranızı kullanarak giriş yapın.
    Sanırım bazı güncellemeleriniz var. Sistem sizi update etmemiş ve bundan dolayı biran önce bunları tamamlamanızı istiyor.

Eğer tamamlanmadığı taktirde
    30 Eylül 2019'a kadar bir DV-2019 vizesi alamazsanız, kaydınızın süresi dolar. Aile üyeleriniz de 30 Eylül 2019 tarihinden önce vize almak zorundadırlar veya DV-2019 programı kapsamında Amerika Birleşik Devletleri'nde size katılmaları yasaktır.
    Sanırım vize işlemleriniz ile ilgili bir sıkıntı var ve biran önce güncelleme ve vize işlemleri ilgili işleri acilen yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde vizeniz yanacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag Randevu tarihi belli olanlara gönderilen standart e-mail. Endişe edecek bir şey yok. Web sitesine girip randevu tarihinizi görebilirsiniz.

• evet mülakat tarihi açıklanmış, ama iki ismi olan kardeşimin ismi ds260 formunda doğru şekilde yazmama rağmen tam tersi olarak yazılmış, çünkü çekilişe başvururken yapılmıştı bu hata. umarım sıkıntı çıkarmazlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@knnrn yani ilk etabta oturum izni tarzında birşey alıyorum dimi yanlış anlamadım bu durumda da almanyaya vizesiz giriş yapamıyorum

su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/236/seyahat-vizesi-gerektiren-ulkeler-green-card-sahipleri-abd-veya-tc-vatandaslari

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

evet mülakat tarihi açıklanmış, ama iki ismi olan kardeşimin ismi ds260 formunda doğru şekilde yazmama rağmen tam tersi olarak yazılmış, çünkü çekilişe başvururken yapılmıştı bu hata. umarım sıkıntı çıkarmazlar

bir problem olmaz, konsoloslukta pasaporttaki isme gore duzeltirler.

• You and any eligible family members will be required to submit sufficient proof of identity upon arrival. If you fail to obtain a DV-2019 visa by September 30, 2019, your registration will expire. Your family members must also obtain their visas prior to September 30, 2019, or they will not be permitted to join you in the United States under the DV-2019 program.

Bunun ne anlama geldiğini anlamadımda forumdan bir arkadaş açıklamışta tam olarak anlamadım benim mülakat tarihim verildi sağlık raporu tarihimide aldım bir yanlışlık varmı yokmu anlamadım lütfen bilgili arkadaşlar yardım edebilirmi son gün 30 eylül diyor

• merhaba ds260 forumunu doldurduk yanlız söyle bır durumvar bunu anlamadım takihli olanı incomplete yaptık buraya kadar tamam eş ve cocuklari altında yeniden incomplete var talihli genel doldurdugumuz bilgileri her birey tek tek doldurucakmı incomplete sini tesekurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

You and any eligible family members will be required to submit sufficient proof of identity upon arrival. If you fail to obtain a DV-2019 visa by September 30, 2019, your registration will expire. Your family members must also obtain their visas prior to September 30, 2019, or they will not be permitted to join you in the United States under the DV-2019 program.

Bunun ne anlama geldiğini anlamadımda forumdan bir arkadaş açıklamışta tam olarak anlamadım benim mülakat tarihim verildi sağlık raporu tarihimide aldım bir yanlışlık varmı yokmu anlamadım lütfen bilgili arkadaşlar yardım edebilirmi son gün 30 eylül diyor

bu zaten bildiginiz bir bilgi degil mi? Program hakkinda genel bir uyari.

Ayrica 30 Eylul demiyor, 30 Eylul 2019 diyor, gun ve ayi okuyorsunuz da neden yili atliyorsunuz 🙂

• Merhabalar Green Card 2019 talihlisiyiz Case numberimiz 8000 lerde şu zamana kadar sadece ds-260 formunu doldurup onaylayıp gönderdik onun haricinde bir şey yapmamız gerekiyor mu? Ve bir de Mülakat tarihinin ne zaman geleceği,geldiğinde nereden bilgilendirileceğiz (gmail,telefon vb) bilgisi olan cevapyalabilirse sevinirim şimdiden teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustapha DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba ds260 forumunu doldurduk yanlız söyle bır durumvar bunu anlamadım takihli olanı incomplete yaptık buraya kadar tamam eş ve cocuklari altında yeniden incomplete var talihli genel doldurdugumuz bilgileri her birey tek tek doldurucakmı incomplete sini tesekurler

Evet, Green Card alacak herkes kendisi icin ayri bir DS260 formu dolduracak. Bir formdaki bilgiler otomatik olarak digerlerine gecmiyor, o nedenle butun formlari teker teker doldurmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitgumus DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar Green Card 2019 talihlisiyiz Case numberimiz 8000 lerde şu zamana kadar sadece ds-260 formunu doldurup onaylayıp gönderdik onun haricinde bir şey yapmamız gerekiyor mu? Ve bir de Mülakat tarihinin ne zaman geleceği,geldiğinde nereden bilgilendirileceğiz (gmail,telefon vb) bilgisi olan cevapyalabilirse sevinirim şimdiden teşekkürler..

Mulakat tarihi alabilmek icin numaranizin aktif olmasi gerekiyor, bu konunun ilk post'una bir daha goz atin isterseniz asamalar icin.

Numaralari da su sayfadan takip edebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/bulten/

Mulakat tarihi alinca, dvlottery sayfanizdan ogreneceksiniz tarihi. Dvlottery sayfanizi kontrol etmenizi soyleyen bir email alacaksiniz.

• @crazycells insan bildiği şeyleri heyecanlanınca unutabiliyor bazen birde benim gibi 19 yaşında tek başına herşeyi halletmeyi çalışsaydınız herhalde sizde de heyecandan yanlış birşeyler yapma korkusu yada boş sorular sorabilirdiniz diye düşünüyorum 🙂 yinede bütün bilgiler için sağolun bu sürece gelene kadar herşeyi buradan öğrendim özellikle crazycells ve bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum

• Arkadaşlar herkese selam; [email protected] adresinden, "You have received this email notification to inform you that you have updates available at https://www.dvlottery.state.gov/ESC . Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing." şeklinde bir mail aldım. Kontrol sayfasına ( https://www.dvlottery.state.gov/ESC) girdiğimde de mülakat tarihi ve saatinin ayarlanmış olduğunu görüyorum. Bu aşamada sorum şu; mülakata ilişkin gerekli belgeler konusunda ABD Ankara Büyükelçiliği'nden ileriki günlerde ekstra bir mail mi gelecek? Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tearyaki Böyle bir mesaj kimilerine geliyor kimilerine gelmiyor. Siz bu konunun ilk mesajına göre kendinizi hazırlayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tearyaki hatirlatma emaili gelebilir de gelmeyebilir de, zaten size daha once kazandiginizi soyleyen mektupta tum bilgiler ve yonlendirmeler yaziyor o nedenle size tekrar hatirlatma yapmak zorundalarmis gibi dusunmeyin.

Su konuyu takip etmelisiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• Merhabalar. Abd’de aos yaptım. numaram 15*** civarında. Visa bülteni yavaş ilerliyor geçen yılkı gibi. Aos süreci uzun bir süreç olduğu için pek emin deilim yetişip yetişmeyeceğinden. Geçen yıl aos yapan var ise bilgilendirirse sevinirim.
    Yada aos u cp cevirme şansim olabilir mi önümüzde ki günlerde?
    Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alicem DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar. Abd’de aos yaptım. numaram 15*** civarında. Visa bülteni yavaş ilerliyor geçen yılkı gibi. Aos süreci uzun bir süreç olduğu için pek emin deilim yetişip yetişmeyeceğinden. Geçen yıl aos yapan var ise bilgilendirirse sevinirim.
    Yada aos u cp cevirme şansim olabilir mi önümüzde ki günlerde?
    Şimdiden teşekkürler.

AOS ve deneyimleri icin su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

AOS'i CP'ye cevirebilirsiniz, KCC'ye email gondermeniz yeterli.

• Merhaba, temmuz ayında Ds 260 formunu doldurup yolladım. Eylül ayı başı gibi sırf meraktan Ds260 formunun doldurulduğu siteye girmek istediğimde hata veriyordu ben bunun formu doldurup yolladığım için olduğunu düşünerek ciddiye almamıştım. Bugün yine sırf meraktan tekrar girmeyi denediğimde hala hata aldığımı gördüm bu sefer hata mesajını okudum ve şuanda var olmayan bir case number girdiniz şeklinde uyarı görünce bende soğuk soğuk terler başladı:) formu doldurup yollayan herkes için mi böyle bir uyarı veriyor yoksa bir aksilik durumu söz konusu mudur? Gece gece boş yere kuruntu yapmış olayım nolur:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bilbo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, temmuz ayında Ds 260 formunu doldurup yolladım. Eylül ayı başı gibi sırf meraktan Ds260 formunun doldurulduğu siteye girmek istediğimde hata veriyordu ben bunun formu doldurup yolladığım için olduğunu düşünerek ciddiye almamıştım. Bugün yine sırf meraktan tekrar girmeyi denediğimde hala hata aldığımı gördüm bu sefer hata mesajını okudum ve şuanda var olmayan bir case number girdiniz şeklinde uyarı görünce bende soğuk soğuk terler başladı:) formu doldurup yollayan herkes için mi böyle bir uyarı veriyor yoksa bir aksilik durumu söz konusu mudur? Gece gece boş yere kuruntu yapmış olayım nolur:)

Dediginiz durumda olan pek cok kisi var ama telaslanmanizi gerektiren bir durum yok. Isterseniz durum onayi icin KCC'ye email gonderebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |