Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@met DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

ds260 formuna adres bilgilerini giriyorduk. Fakat e-devletten baktığımızda ikametgah geçmişinde bir yanlışlık bulduk. Şöyleki: kısa bir süreliğine ikametgah farklı bir adrese girilmiş ve sonrasında bu adresten tekrar geçerli evin adresine taşınmış.

Bu durumda ds260'daki adres bilgisine burayı da eklemelimiyim, yani nüfus dairesine bağlı kalarak mı ilerlemeliyim yoksa ben bildiğimi mi yazmalıyım?

Ayrıca taşınma zamanlarımız ile ikametgahı taşıma zamanlarımız arasında zaman farkları da var. Yine bu durum için de nasıl bir yol izlemeliyim?

@crazycells

gercek adresleri ve tarihleri yazmalisiniz, ikametgah gecmisinizdekini degil.

Turkiye'de maalesef insanlar tasindiktan sonra degil, secimden secime ikametgah bilgilerini guncelliyor, o nedenle ikametgah bilgi gecmisi gercegi yansitmiyor.

• @crazycells Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@bthndv19 konsolosluktan toplam 3 adet mesaj alacaksınız. Biri gün ile ilgili diğer 2 tanesi evraklarınız ile ilgili olacak. Sizin ilk evrak mailinizin gelmiş olması lazım. En son olanı randevuya 2 gün kala geldi. olmaz ise yardımcı olurum.

• @redsat2000 bize sadece ptt kaydı onay maili geldi, başka mail henüz gelmedi.

• @bthndv19 @redsat2000 Vize görüşmesi öncesi hazırlanması gereken evrak listesinin olduğu e-mail normalde sizlere vize görüşmesinden önce gönderiliyor. Ama vize görüşmesi öncesi toparlanması gereken şeyler belli. E-mail gelmesini beklemeden gerekli evrakın toparlanması işlemine başlayabilirsiniz.

• @entelman Biz de evrakları hazırlamaya başladık, belki mail var ise önümüzdeki günlerde gelir, bilemiyoruz.

• @bthndv19 E-mail'e takılmayın çok. Geçtiğimiz ağustos ayında ptesi günü olan görüşmem için, hemen öncesindeki cuma günü bana evrak listesi e-maili gönderilmişti. Zaten benim tüm evrakım hazırdı. Sadece e-mail üzerinden listeyi kontrol etmiştim.

• ⭐⭐⭐⭐

@entelman DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@bthndv19 @redsat2000 Vize görüşmesi öncesi hazırlanması gereken evrak listesinin olduğu e-mail normalde sizlere vize görüşmesinden önce gönderiliyor. Ama vize görüşmesi öncesi toparlanması gereken şeyler belli. E-mail gelmesini beklemeden gerekli evrakın toparlanması işlemine başlayabilirsiniz.

@entelman
    @bthndv19 evrakları hazırlamasını beklemeden yapması ile sorun yok Onun sadece evrağın gelip gelmemesi , Emailde ne yazdığı ile ilgili endişesi vardı.
    Email kişilerin her birinin ayrıntılı ne evrakları getireceği ile ilgili kısımları kapsıyor. Örnek olması açısından ben kendisine benim mailin yazısını gönderebilirim .
    Ancak kendisinin vakit kaybetmeden forumda belirtilen evrakları istenen şekilde tamamlamasında fayda var.

• @redsat2000 @bthndv19 Aslında yurt dışında yaşama çalışma, yurt dışından/yurt içinde evlilik boşanma çocuk sahibi olma gibi durumlar söz konusu değilse, toparlanması gereken evrak belli. Forumda yeterince dile getiriliyor bunlar zaten. Ama tabi sizin de dediğiniz gibi, temkinli olmakta fayda var.

• @entelman Teşekkür ederim,ben tüm evraklarımı yönergeye göre hazırlayıp mülakatı bekleyeceğim, bu arada mail gelirse ona göre evrakları tekrar kontrol ederim, şu aşamada beklemekten başka yapacak bir şey gözükmüyor, hayırlısı diyelim, cevaplarınız için sizlere tekrar çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@bthndv19 konsolosluktan toplam 3 adet mesaj alacaksınız. Biri gün ile ilgili diğer 2 tanesi evraklarınız ile ilgili olacak. Sizin ilk evrak mailinizin gelmiş olması lazım. En son olanı randevuya 2 gün kala geldi. olmaz ise yardımcı olurum.

gecen yillardan biliyoruz, email gondermeyi unutabiliyorlar da. Ayrica emaillerde forumda olmayan hicbir yeni bilgi yok. Dolayisiyla emaillerin kesin gelecegini belirtmek ya da onemliymis gibi gostermek dogru degil sayin @redsat2000

• merhabalar,
    Ben 2019 kazananıyım ancak sıram 25xxx lerde acaba bu senede (2020) başvuru yapsam mı görüşleriniz nedir Sıra gelirse problem oluşturur mu

Teşekkürler

• @travelwithdrone Başvurabilirsiniz. Hiçbir sıkıntı olmaz.

• @entelman Vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim. Numarası yüksek olanlar sıra bize gelsede gitsek diyor düşük olanlarda erteleme peşinde 🙂 İnşallah herkes current olur

• @travelwithdrone 25K'ya bu sene Eylül ayında sıra gelir diye tahmin ediyorum 🙂 Ama siz gene de DV2020 için de başvurun.

• @entelman Eylül mü Kalp dayanır inşallah 🙂 Hayırlısı artık peki eylülde girsem evraklar elime en geç ne zaman gelir ona göre yer ayarlıycam kendime en kötü tatil yapar gelirim hali hazırda vizem mevcut 🙂

• Selam arkadaşlar
    Ds260ta bazı degisiklikler yapacağım
    Case number 8binlerde
    Formu açtırmanın bana bir zararı olur mu?
    Ve şuan Kıbrıstayım
    Beni Ankara'ya formu actirmak icin cagirsalar gidemem suan
    Ne yapmamı önerirsiniz?

Sevgili Ali Cihan!

1-Mevcut adresimde kücük bir drgisiklik yapacağım
    2-yaptığım iş bölümünde 2 yıllık egitim ya da tecrübe gerektiriyor mu bölümüne siz "yok"yazın dediniz ama benim geçmişte 3 yıl öğretmenlik yaptım ve öğretmenlik 4 yıllık egitim gerektiriyor
    3-katıldığınız egitim program sayısını soruyor
    Ben lise bitirdim(1) universite bitirdim(2) master bitirdim(3) çünkü başlangıç ve bitiş tarihlerini istiyordu
    Şuanda ise Özel egitim öğretmenliği okuyorum daha şubat 2019da mezun olacağım dolayısıyla onu eklemedim...katıldığım egitim sayısına 3 dedim.
    Ancak mevcut iş/egitim bölümüne şuan aktif oluduğum bölümü yazdım...bu şekilde doğru mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mardin-le-gund Adres ve iş ile ilgili bilgileri değiştirmeye gerek yok. Diğerlerini de randevu tarihiniz belli olduktan sonra konsolosluğa mesaj atarak değiştirebilirsiniz.
    Formu açtırmak için bir yere gitmeniz gerekmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mardin-le-gund DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selam arkadaşlar
    Ds260ta bazı degisiklikler yapacağım
    Case number 8binlerde
    Formu açtırmanın bana bir zararı olur mu?
    Ve şuan Kıbrıstayım
    Beni Ankara'ya formu actirmak icin cagirsalar gidemem suan
    Ne yapmamı önerirsiniz?

Sevgili Ali Cihan!

1-Mevcut adresimde kücük bir drgisiklik yapacağım
    2-yaptığım iş bölümünde 2 yıllık egitim ya da tecrübe gerektiriyor mu bölümüne siz "yok"yazın dediniz ama benim geçmişte 3 yıl öğretmenlik yaptım ve öğretmenlik 4 yıllık egitim gerektiriyor
    3-katıldığınız egitim program sayısını soruyor
    Ben lise bitirdim(1) universite bitirdim(2) master bitirdim(3) çünkü başlangıç ve bitiş tarihlerini istiyordu
    Şuanda ise Özel egitim öğretmenliği okuyorum daha şubat 2019da mezun olacağım dolayısıyla onu eklemedim...katıldığım egitim sayısına 3 dedim.
    Ancak mevcut iş/egitim bölümüne şuan aktif oluduğum bölümü yazdım...bu şekilde doğru mu?

Hicbir degisiklik yapmaniza gerek yok, hepsi bu sekilde kalabilir.
    Siz 4 yil ogretim aldiniz, egitim degil, ingilizcesi "training or experience".

• @crazycells ben son güncel adresimi ikametgah tarihime göre girmiştim, ds formundakini ona göre güncellemeli miyim sorun olur mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |