DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Buna bakacaklarını düşünmüyorum. Vize kriterleri genelde ülkeye geri dönüp dönmeyeceğiniz üzerine.

• Merhaba, yakin zamanda anne babasi icin vize basvurusu yapan/alan Amerikan vatandasi kimse var mi? Tarihleri surekli kontrol ediyorum fakat en erken 2025 haziranda bulabildim simdiye kadar. Vatandaslar icin bu konuda bir ayricalik var mi? Bir yakinimdan boyle bir islemin yapildigini duydum, ne kadar dogrudur emin degilim? Simdiden tesekkurler.

• b1/b2 vize başvuruları için bir ayrıcalık yok. herkes aynı. randevu ilk 2025 te verse düzenli olarak kontrol ederseniz geri çekebiliyorsunuz.
    bir aciliyet varsa konsolosluğa başvurup acil vize talebinde bulunabiliyorsunuz.

• Bilgisi olanlara bir sorum var biraz önemli.

Bir arkadaşım vize işlemleri yapan birine bilgilerini vermiş DS160 doldurması ve randevu oluşturması için. Bu kişi bu işi ücretli yaptığı için bir çok kişinin randevularını AIS üzerinde kendi hesabı üzerinden yapıyor. Arkadaşımın DS160 formu doldurulmuş ve randevusu alınmış durumda.

Soru: Bu arkadaşım işlemlerini yaptırdığı kişinin hesabına dahil olan kendi bilgilerini kendi açacağı AIS hesabına geçirebilir mi?

Umarım kısa ve açıklayıcı olmuştur.

• @ReLoad Malesef, basvuru baska hesaba aktarilamiyor.

• Randevu ekim 2025 acil vize başvurusuna başvurdum. reddedildi. Haziran 2024 te abd ye gitmem gerekiyor. Sistemde bir randevum varken tekrar yeni bir vize başvurusu ücreti yatırıp ds160 doldurup aynı isimle yeni bir randevu oluşturabiliyor muyuz? O hesaptan da acil vize başvurusu şansımı denemek istiyorum.

• Herkese selamlar,
    Ben ds160 formuna Amerika’da akrabam ve kimseyi tanımıyorum diye cevapladım. Fakat sonrasında tanıdık arkadaş çıktı. Amerika’ya girişte gümrükte arkadaşın yanına gideceğim diyerek onun adresi göstersem bir problem yaşarmıyım. Teşekkürler

• kapıda o kadar detay sormuyorlar. arkadaşımda kalacağım demeniz yeterli.
    ben vize alırken yılbaşında newyork' a gideceğim demiştim. ama vizeyi alır almaz 3 gün sonra houston' a gittim eylül ayında.
    hiç bir şey sormadı neredeyse.

• @arkinist Artık uçağa binmeden önce Gözen Security sizden kalacağınız adresi istiyor. Bu adresi de pasaport kontrolünde görüyorlar. Hala DS-160 formunda verdiğiniz bilgilere erişemiyorlar.

Bu sebeple sayın @leony3553 arkadaşınızda kalacağınızda bir engel olmasa da, arkadaşınız kim olduğu, neden sizi evinde misafir edeceği, ne iş yaptığı gibi hususlar pasaport kontrol görevlisi tarafından sorgulanabilir.

• geçen yıl gittim. gözen sadece neden gidiyorsunuz diye sordu. arkadaşımın yanına gidiyorum dedim. başka hiç bir şey sormadı.

• @arkinist benim söylediğim mart ve nisan ayında beni ziyarete gelen 3 ekibe de soruldu.

• doğrudur. değişti o zaman uygulama

• ⭐⭐

@EasternStar Gözen security bize de kalacağımız oteli sormuştu ( 2023 Temmuz ) muhtemelen sistemden seçip eşleştirdiler ki adresi sormalarına gerek kalmadı. İlk giriş yapacağımız otelin bilgilerini vermiştik.

• Selamlar,
    yazılımcı olup turist vizesi alan var mı, IT sektöründe çalışan biri için handikaplı mı acaba?

• ⭐⭐

@Darko yazılım şirketim var. biz ailece bu vizeyi aldık ve meslekten dolayı bir handikap olduğunu söyleyemem. tabi her case farklı parametrelere sahip ve mülakat performansı da önemli. ama en önemli değerlendirme kriterleri sizi buraya bağlayan nedenler ( iş, eğitim, aile, vb. )

• @arkinist bilgi için teşekkürler

• @EasternStar bilgi için çok teşekkürler

• Herkese merhabalar. B2 vizesi almak istiyorum. DS-160 formunu tamamen doldurup kaydettim ama sign and submit yapmadım. ais.usvisa-info.com sitesindeki vize ücretini öde sayfasından ilk uygun randevulara bakıyorum ama bildiğiniz üzere çok ciddi bir yoğunluk var. Randevular çok ileri tarihe verildiği için 185 dolarlık ücreti yatırmadım ve daha erken bir tarihte randevu açılmasını bekliyorum.

Sormak istediğim soru şu: Vize ücretini yatırıp ilk uygun randevuyu aldıktan sonra randevuyu daha yakın bir tarihe çekmeye çalışmanın hiç randevu ayarlamadan ilk uygun tarihin erkene gelmesini bekleyip fırsat bulunca ücreti yatırmaya karşı bir avantajı var mı? Yeni açılan randevuların hali hazırda daha ileri bir tarihe randevu ayarlamış kişiler için öncelikli olması gibi bir durum olabilir mi? Teşekkürler.

• @porfir öyle bir durum yok. Eğer erkene randevu açılırsa herkes alabilir ancak erkene randevu açılması düşük bir ihtimal. Adaylar genelde siteye sık sık kontrol ederek, eğer bir kişi randevusunu iptal ettiyse oluşan boşluğu direkt yakalayıp randevusunu öne çekiyor. Ben de aynı şekilde yapmıştım. Bundan dolayı size tavsiyem bir an önce randevunuzu oluşturup siteyi sık sık kontrol etmek. İstediğiniz kadar randevu tarihinizi geriye çekebilirsiniz. Bir limiti yok.

• @Hope-Breaker hocam elimde 12 ay geçerliliği kalmış bir yeşil pasaport var. vizenin bu pasaporta basılması için 6 ay içerisinde randevu bulmam gerekiyor. 6 ay içerisinde bulamazsam bordo pasaporta geçiş yapmam gerekecek ve ds-160 formunu güncellemem gerekecek. ben en iyisi randevuyu oluşturmadan siteyi kontrol etmeye devam edeyim. zaten randevu oluşturmadan vize ücretini öde sayfasından siteyi sık sık kontrol etmek ile randevu oluşturup da kontrol etmek arasında bir fark var mı onu öğrenmek istemiştim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.0k

| | | |