Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@çakıl biz iyi durumda olan eşyalarımızı sonradan kargoyla göndereceğiz, kıyamadığım ve oraya gidince de pahalıya alacağımız küçük eşyaları ayıracağız. Sonuçta ilk gidişte dolar kazanmadığımız için bize ağır gelebilir, kargo daha uyguna geliyormuş

• ⭐⭐⭐

@dytmelek orda dikkat etmeniz gereken elektronik eşyaların voltaj değeri notebook gibi adaptörlü olanlarda sıkıntı yok ama direk ince kabloyla prize taktıklarımızın hepsi orda çalışmayabilir çevirici kullansakta

• ⭐⭐⭐

@çakıl valla yeter ki çıksın , çok değerli eşyalar dışındakileri dağıtacağım muhtemelen 🙂 beyaz eşya tv vs satarım muhtemelen

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@çakıl bizim hanımda kırılan bardak takımı yerine bile takım almıyor amerikaya gidersek ne yapıcaz diye cola yı bile kupa da içiyoruz 😃 hayır daha komiği bu kadın 2-3 ay öncesine kadar gitmem diyordu 😃

Şaka gibi ya ikna timi oluşturuyorduk bir kaç ay önce 😄 benim hobilerim arasında bu 3 harfli marketlerin aktüel ürünlerini almaktı ıvır zıvır alırdım şimdi güzel oldu girip hemen çıkıyorum yoğurt almaya gidip dikiş makinası almışlığız var 😄

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş inşallah en kısa zamanda diyelim hayırlısıyla

• ⭐⭐⭐

@Zelene valla bende anlamadım konu nasıl bu noktaya geldi , ama şöyle bir şey oldu bir gün annesiyle büyük bir kavga çıktı cocuga bakma mevzusundan ondan sonra nevri döndü onun etkisi çok büyük.

• ⭐⭐

@tolgasatir bir musibet bin nasihatten evladır 😉

• @ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly ben Facebook da bir çok eyalete ait türk gruplarındayım ve neredeyse her gün iş dilenen kalacak yer isteyen kişiler paylaşım yapıyor, asıl korkum şu ki Meksika üzerinden böyle gidenler oldukça Türkiye'ye gelen Suriyeli, Afgan vb kişiler gibi iş piyasasını düşürecekler, ev fiyatlarını yükseltecekler neticesinde sıkılıp bunalıp gittiğimiz ülkenin aynısı ile karşılaşacağız. Bir de marifet gibi tiktok , Instagram, YouTube videoları çekiyorlar. Kimseyi yargılamak değil tavrım ama gidenlerin büyük bir çoğunluğu Kürt vatandaşlar

malesef öyle.☹ kızım ilk doğduğunda halama sormuştum. Kendisi ben küçükken Amerika ' ya green card kazanıp gitmişti. Nasıl oluyor nerden başvurmak lazım vs diye. Aracı kurumlara çok yüksek ödemeler yapıyorsun onlar başvuruyor senin adına vs dedi. (standart işe yaramayan akraba modeli işte) (7 kat el daha iyidir her zaman 😁 ) eşimde kabul etmez yani istemez diye hiç sormadım konusunu bile açamadım. Taki 2022 greencard çekiliş sonuçlarından sonra youtube dan Ecem le Ömürün videosuna tesadüfen denk gelene kadar. Eşime dedim ya başvursak mı ücretsizmiş ama pasaport lazım başvuru için. Olur deneyelim dedi. Pasaport çıkardık 10 yıllık gerçi pasaport şansı kalktı (bence kötü oldu.) Şimdi ise çok pişmanım keşke o zaman konusunu açsaymışım belki şimdiye kadar çoktan gitmiştik. Kızım da orada büyürdü.

Akraba mı akbaba mı belli olmuyor bir çoğu muhtemelen sizi vazgeçilmek için aracı kurumlara para ödüyorsun demiştir, keşke destekçiniz olsaydı ama akrabaların bşr çoğu böyle malesef destek olmaktan çok köstek oluyorlar ben ailem hariç hiç bir akrabama bahsetmedim bu süreçten vize mülakatı sonrasına kadar da bahsetmeyi düşünmüyorum

maalesef öyle. akrabalardan cacık olmuyor. Güvenilir bir danışman söyleseydi yine belki danışmanla konuşup başvurabilirdim. Ama o bile başvurduğu yıllarda kaç kere dolandırılmıştı. bende o yüzden çok cesaret edemedim. bir de eşim de istemez diye düşünmüştüm açıkçası 😢

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir yok zaten elektronik eşya götürmücez ama yeni durumdaki nevresimler, havlular, güzel bir yorgan, yemek takımları vb iyice sağlam paketleyip kargoya vereceğiz. @zümrüt zümrüt hanımın bir videosu var pamuklu ürünlerin orada kalitesiz olduğundan bahsediyor, @denizci10 de bugün onayladı bunu o yüzden o tarz şeyleri buradan götüreceğimiz. Elektronik orada zaten uygun ve dediğiniz gibi buradan gidenler uygun olmuyor

• @ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Az önce YouTube da karşıma çıktı baya baya herşeyi anlatıyor kendisi de Meksika üzerinden gitmiş, altındaki yorumları okudukça insanlar gaza geliyor muhtemelen

işte bu tipler yüzünden cahil kesim de (okumuş cahillerde var o ayrı) hemen ordan burdan borç yapıp gidiyor.

• @Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu ooo deniz börülcesi kırmızı çizgimiz :)) olay buraya geldiyse rakiyla tamamlanacak belli oldu anlaştık :))

Yalnız ben rakı içemiyorum bı kadeh pembe şarap alabilir miyim lütfen 🤭

Bende çok eskiden rakı içemiyordum. Sonra biri ayranla dene demişti. Rakının yanına şu yerine ayranla içip alışmıştım galiba. Bir de öyle dene istersen bir de rakı yi az koydur onların isimleri oluyor da hatırlamıyorum şuan bir serçe parmak kalınlığını geçmesin alışana kadar. Şimdi rakıyı daha çok seviyorum yanına çay varsa çayla çay yoksa sade içiyorum yanına su ile içemiyorum.

Sana yemin ederim ondan sonra ne ayran ne çay bı daha hiç birini icemem o kadar nefret ediyorum kokusuna dayanamıyorum. Bı de çok acı ya 🙈 hayatımd bı kez denedim sonu çok kötü bitti 🤮😄

😁 😁 😁

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir her işte bir hayır var demişler ya sizin de öyle olmuş, benim eşim de pek hevesli değildi, burada hiç alakası olmayan, hiç beklemediği bir konudan olaylar yaşadı o kırılma noktası oldu, şimdi benden daha hevesli 😬

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu sana önerim bir içki uzmanı olarak Yeni Rakı Yeni Seri 🙂 Piyasa da "Kız Rakısı" diye geçer anason kokusu ve tadı daha azdır 🙂 @Selly denedin mi bilmiyorum sana da tavsiye edebilirim. Çok su az rakı mide bulandırır çok tavsiye etmem 1/3 rakı 2/3 su iyidir 🙂

bilmem mi en sevdiğim seri özellikle şişenin üstündeki numara ne kadar küçükse tadı o kadar güzel oluyor. yok ilk içmeyi denediğim zamanlar (2008- 2009 yıllarında falan) az rakı koyduruyordum alıştıktan sonra sorun yok şimdi rahat içiyorum😁

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Günaydınlar zaman daralıyor 92 gün 🙂

new york beni çağırıyor. kalıcı olarak istemiyorum ama bütün oklar bana new york u işaret ediyor 😁 😁 😁

• @Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu sana önerim bir içki uzmanı olarak Yeni Rakı Yeni Seri 🙂 Piyasa da "Kız Rakısı" diye geçer anason kokusu ve tadı daha azdır 🙂 @Selly denedin mi bilmiyorum sana da tavsiye edebilirim. Çok su az rakı mide bulandırır çok tavsiye etmem 1/3 rakı 2/3 su iyidir 🙂

Deniycem dersem yalan söylerim 🙈 aslında ben içkiyi sevmiyorum acı geliyo bana 😄 birayı şarabı bile bile sevmem ama ortam olursa içerim işte. Tüketen bı insan olmadığım icin de bira bile hemen çarpar 🤭

tatlı kokteyler içebilirsin o halde bende rakı ve şarap dışında çok acı içki sevmiyorum ama eşlik ederim. tatlı kokteyller candır. şarabında iyisi güzeldir anlarım kokusundan vs ne kadar iyi olduğunu 😁 😁 artık Amerika da en iyilerini en ucuza içeriz rahat rahat 🤭 🤭

• ⭐⭐⭐

@Emrah-Borazan aynen öyle, valla üzülemedim kavga etmelerine 2 gün sonra barıştılar ama fikri değişmedi çok şükür o ara videoları gördükçe daha çok özendi

• ⭐⭐⭐

@dytmelek evet bornoz takımları nevresim takımları gibi şeyler olabilir, çorapları bile götürebiliriz Amazonda sadece çorap satarak para kazanan bir arkadaş vardı, kendi rahatsız olunca getirmiş arkadaşları da görmüş istemiş falan derken fark edip buna girişmiş .

• ⭐⭐⭐

@dytmelek valla bundan da hayır vardır diyorum, hep kafama takıyordum olurda gidersek zorla götürürsem pişman eder mi diye , şuan o kadar rahatladım ki benim de üzerimden yük kalktı.

• ⭐⭐⭐

@Selly o şişe üzerindeki rakam a takılmayın 😃 onlar şişecam ın üretim seri nosu 😃 Rakıyla alakası yok o konunun 😃

• ⭐⭐⭐

@Selly ne kadar hayırlı arkadaşlarız 😃 alkole başlatmak için her yolu deniyoruz 😃 😃 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |