Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Şu an için hala covid aşısı şartı sürüyormu?

• @waterman evet

• Yani şimdi l 693 medikal sağlık raporunu tekrarmı almam gerekiyor yok 2. Gelen mektubu dikkate almamıza gerek yokmu 1. Mektup California dan geldi 2. Mektup farklı eyalette geldi bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardım bekliyorum teşekkürler.

• @Yıldırım İlk gelenin RFE olduğuna emin misiniz? Medical exam'le ilgili RFE genellikle sizin Field Office'inizden geliyor. Size ilk gelen RFE değil de, hatırlatma mail'i gibi geldi bana.

• @tampagv Yani ilk gelen mektubu neredeyse satır satır kontrol ettim aynı mektup 3 sayfa bir yerde duymuştum hatırlatma mektubu tek sayfa diye çözemedim moralim allak bullak oldu defalarca uscis defalarca aradık tele sekreter çıkıp duruyor bi ofis çalışanıyla konuşabilsek belki durumu anlaya bileceğiz fakat konuşamadık

• Merhaba Ankarada vize görüşmesi için belgeler istedi konsolosluk. Bunlardan sağlık raporunu konsolosluğun belirlediği yerlerden almamız lazımmış Ankarada mı bura sadece ve neresi yardımcı olabilir misiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @gucarslan çok teşekkür ederim peki bir sorum daha olacak ilk sayfalarda bir arkadaşım daha yazmıştı ama teyit etmek istiyorum ben de ara sıra ot kullandığım olmuştu bu testlerde çıkıyor mu ona bakılıyor mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@timtim size verebileceğim tek tavsiye sağlığınıza zararlı her türlü şeyden(!) uzak durmanızdır.

mülakatınızda bol şans.

• @gucarslan tavsiye için teşekkürler sorunun cevabını bilmiyorsunuz galiba

• @timtim nasıl bir cevap bekliyorsunuz anlamadım ? size kullandığınız madde ile ilgili nasıl kendinizi temize çıkarabileceğiniz ile ilgili tavsiyemi bekliyorsunuz ?

• @emrsvt hayır ben sadece ona da bakıyorlar mı bunu anlamak istiyorum basit bir soru sordum

• @timtim Unganlarda detaylı sağlık taramasından geçiyorsunuz. Belli bir yaş üstüne idrar tahlili istenmiyor ama kan tahlili ciğer filmi vs gibi tetkikleri yapıyorlar. Doktor böyle bir durumda şüphelenirse farklı tetkikler isteyebilir. Bu konuda kesinlikle problem olur / yada olmaz demek çok zor onun için size tavsiye edilen bu tarz maddelerden uzak durmanızdır.

• @emrsvt teşekkür ederim

• Merhaba doktor muayenesini olduktan aşıları olduktan sonra 2 gün sonra tekrar kolumuzu göstermemiz mi gerekiyormuş reaksiyon verip vermeme ile ilgili bir şey duydum nedir aslı acaba

• @OrlandoGücü merhabalar
    Saglik muanesine gidecem ve gecmis zamanda Sol kolumun üst kisminde bir kactane jilet izleri var cok belli olmuyor ama dikkat li bakarsa gôrür bu sikinti yasatirmi bana. Merak ettim bilginiz varsa cevaplarmisiniz teşekkür ederim.

• @Bazid sorun olmayacaktır. Hepimizin vücudunda yara izleri vs mevcut. Ciddi bir sağlık sorununuz olmadığı sürece içiniz rahat olsun.

• Bu ileti silindi!

• Yanlış başlıkta sorduğum için buraya da ekliyorum

--

Merhaba

Bir soru sormak istiyorum. Sağlık raporu için tam olarak neler yapılıyor.
    Eşimde maalesef tüberküloz(verem) virüsü çıktı. Bu virüs ne zaman oldu belli değil. Çocukluğunda da olmuş olabilir geçen haftada olmuş olabilir. Bu da sanırım elenmeye sebep olur.
    Tedbir için yine aşı oldu ve verem savaş bir ilaç verdi 90 gün aralıksız kullanacak

Bu virüs ömür boyu testlerde gözüküyor mu?

• @UgurOral Öncelikle geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.

DV2024 talihlisi misiniz? Öyleyse imzanızı günceller misiniz? https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Verem hastalarının erken tanısı ve etkili tedavisi önemlidir. Düzenli tedavi ile haftalar içinde genellikle bulaşma biter. Düzenli ve yeterli tedavi ile de hastalık tümüyle iyileşir. Moralinizi yüksek tutmaya çalışın.

DV2024 talihlisi iseniz, mülakat öncesi gireceğiniz sağlık kontrolünde DS260 doldururken bu teşhisin olmadığını, teşhisin formu doldurduktan sonra ortaya çıktığını beyan etmeniz gerekir çünkü DS260 formunda "Do you have a communicable disease of public health significance such as tuberculosis (TB)?" bir soru var ve muhtemelen siz bu soruya "No" diye cevap verdiniz.

Verem (TB) için balgam testi talep edilecek eşinizden sağlık kontrolünde ve balgam testi negatif çıkar ise sağlık raporu tarihi itibariyle 3 ay içerisinde ABD'ye giriş yapmanız gerekecek. Forumda tecrübeli diğer yöneticilerinde yorumunu almakta fayda var bence.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

180

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |