Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bazen maalesef hayat istediğimiz gibi yönlenmiyor. Bazen zor olanı denemekten başka şansımız kalmıyor. Çok teşekkürler cevaplarınız için.

• 2 gündür bu forumu okuyorum, ancak bitirebildim. Çok güzel bilgiler edindim, faydalı bookmark'larım oldu. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Kafamdaki soru işaretlerinin çoğunu giderdim. Sadece deneyimlemek kaldı. Tıpkı @denizci10 gibi yapmayı düşünüyoruz biz de. Eşimle belirleyeceğimiz lokasyonlara gidip kendimiz görmek ve biraz zaman geçirmek istiyoruz. Florida'da arkadaşlarımız var ama benim gönlüm California'dan yana. Kafamdaki en büyük soru işareti California'daki yaşam giderlerinin yüksek oluşu. Florida'da arkadaşlarımızın olması da büyük faktör ilk etapta.

@denizci10 hocam n'aptınız şimdi, en son neye karar verdiniz? Nerdesiniz? Bizim durum ve kafa yapısı sizinkiyle çok benzer, o yüzden çok merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@NightShadow çok yakında😂😉

• @denizci10 bekliyorum ama bu süreçte biraz tüyo iş yapar yani 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@NightShadow merak etmeyin her şeyin yeri ve zamanı var.

• ⭐⭐⭐⭐

Merhaba kıymetli arkadaşlar. Size bu satırları yaklaşık 3.5 yıllık bir hayalin gerçekleştiğini bildirmek için yazıyorum. Eşimle birlikte her şeyi bir kenara bırakıp sonunda abd ye geldik. Aslında hiç kolay olmayan bir dönemden geçtik. Hem kurumlarımızdan ayrılma süreçlerimiz hem eşyalarımızı dağıtmamız hem de burada yaşayacaklarımız için önceden hazırlık yapmamız için yoğun yorucu ve stresli bir süreci tamamladık. Artık bundan sonra yerleşme yasal olma ve çalışma izni alma gibi diğer belirsiz süreçlerimiz başlıyor. Neyse o konulara sonra geliriz.

Uçağa binmeden birkaç saat önce abd deki arkadaşımızdan kötü haberler aldık. Bir Türk arkadaşının gen hafta deport edildiğini başka bir arkadaşımızın ailesine 1 ay kalış süresi verildiği gibi haberleri aldık ve stres olduk açıkçası. Hele bir de önümüzdeki birkaç kişiyi polisler alıp götürünce her şey buraya kadarmış diye düşündük. Ama çok şükür ki sorun yaşamadık. Abd ye gelecek arkadaşlara tavsiyem girişlerini texas dan yapmamaları olacaktır. New york, Los angeles gibi daha turistik ve kalabalık yerlerden yaparlarsa onlar için daha kolay olur diye düşünüyorum. Çünkü önceki girişimiz new york tu ve biz sadece turist demiştik geçmiştik. Şimdi akrabanız var mı neden geldiniz ne yapacaksınız kaç gün kalacaksınız dönüş biletiniz ne zaman gibi sorular sordular. Çok şükür cevaplarımızı verdik ve girişimizi yaptık.

Şimdilik bu kadar yazayım ileride daha detaylı olarak gelmeden ne gibi hazırlıklar yaptıktan başlayarak burada neler yaptığımızı anlatan bilgileri de sizlerle paylaşmak isterim. Görüşmek üzere...

• ⭐⭐⭐

@denizci10 abi hayırlı uğurlu olsun umarım istediğiniz gibi gerçekleşir herşey , ABD’de bol şans 🤞

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Merhaba kıymetli arkadaşlar. Size bu satırları yaklaşık 3.5 yıllık bir hayalin gerçekleştiğini bildirmek için yazıyorum. Eşimle birlikte her şeyi bir kenara bırakıp sonunda abd ye geldik. Aslında hiç kolay olmayan bir dönemden geçtik. Hem kurumlarımızdan ayrılma süreçlerimiz hem eşyalarımızı dağıtmamız hem de burada yaşayacaklarımız için önceden hazırlık yapmamız için yoğun yorucu ve stresli bir süreci tamamladık. Artık bundan sonra yerleşme yasal olma ve çalışma izni alma gibi diğer belirsiz süreçlerimiz başlıyor. Neyse o konulara sonra geliriz.

Uçağa binmeden birkaç saat önce abd deki arkadaşımızdan kötü haberler aldık. Bir Türk arkadaşının gen hafta deport edildiğini başka bir arkadaşımızın ailesine 1 ay kalış süresi verildiği gibi haberleri aldık ve stres olduk açıkçası. Hele bir de önümüzdeki birkaç kişiyi polisler alıp götürünce her şey buraya kadarmış diye düşündük. Ama çok şükür ki sorun yaşamadık. Abd ye gelecek arkadaşlara tavsiyem girişlerini texas dan yapmamaları olacaktır. New york, Los angeles gibi daha turistik ve kalabalık yerlerden yaparlarsa onlar için daha kolay olur diye düşünüyorum. Çünkü önceki girişimiz new york tu ve biz sadece turist demiştik geçmiştik. Şimdi akrabanız var mı neden geldiniz ne yapacaksınız kaç gün kalacaksınız dönüş biletiniz ne zaman gibi sorular sordular. Çok şükür cevaplarımızı verdik ve girişimizi yaptık.

Şimdilik bu kadar yazayım ileride daha detaylı olarak gelmeden ne gibi hazırlıklar yaptıktan başlayarak burada neler yaptığımızı anlatan bilgileri de sizlerle paylaşmak isterim. Görüşmek üzere...

Merhabalar, öncelikle tavsiyeler için teşekkür ederiz.
    Umuyorum sürecinizi sorunsuz çözer, isteklerinize rahatlıkla kavuşabilirsiniz.
    Merakla bundan sonraki yaşadıklarınızı, çözümlerinizi bekliyor olacağız 🙂👋

• ⭐⭐⭐

@denizci10

Umarım herşey istediğiniz gibi olur, bol şans dilerim.

• ⭐⭐

@denizci10 çok sevindim bol şans ve başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐

@denizci10 ve beklenen an 🙂 roman tadında yazılar bekliyoruz abi 🙂

• @denizci10 bol şans umarım her şey istediginiz gibi olur, hayat cesurlara torpil geçermiş

• ⭐⭐⭐

@denizci10 Sayın @denizci10 hayırlı uğurlu olsun. Çıktığınız bu yolda başarılar dilerim. Devamında bizler oluruz inşallah.
    Bu arada hangi eyalete geçtiniz?

• ⭐⭐

@denizci10 Cesaretiniz için kutlarım. Hayırlı olsun inşallah.

• @denizci10 hayırlı olsun abi yeni hayatınızda bol şans başarılar çok daha güzel haberlerinizi bekliyor olacağız 🙏

• ⭐⭐⭐⭐

@Programmer Texas ı seçtik.

• @denizci10 Orçun Abi çıktığınız bu yolda başarılar dilerim herşey gönlünüzce olsun inşallah

• @denizci10
    Hayırlı olsun hcam bol şans ve başarılar diliyorum . 🙂

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

hayırlı olsun umarım sorunsuz bir süreç yaşarsınız🙏🏻

• @denizci10 hayırlı olsun, umarım bundan sonrası sizin için harika geçer

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

48

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |