DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Lossantosdy Adanalısın diye hep kebap yiyorsun sanıyorlar 🙂 lise zamanları gitmiştim folklor ile o zamanlar Adana'dan bı haberiz Adana'da girmeden baya harabe bir yer vardı bizi kandırdılar aha adana burası diye bı üzüldük 😄 ama ağzım açık gezmistim o yüksek apartmanlar modernlik çok şaşırdım o zamanlar kebap düşkünlüğüm yok ama şimdi gitsem fena harcarım babama bı biber yedirdiler tatlı diye Bursa'ya koşarak gelecekti 😄

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Atlantis00 Son 5 yıl içinde ülkeye gelen göçmen sayısı belli bir rakamın üstüne çıkarsa DV programdan çıkarılabilir. Sayıyı tam hatırlamıyorum ama şu anda

Yanlış hatırlamıyorsam bu sayı 50.000 kişi idi.

• ⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy Adanalısın diye hep kebap yiyorsun sanıyorlar 🙂 lise zamanları gitmiştim folklor ile o zamanlar Adana'dan bı haberiz Adana'da girmeden baya harabe bir yer vardı bizi kandırdılar aha adana burası diye bı üzüldük 😄 ama ağzım açık gezmistim o yüksek apartmanlar modernlik çok şaşırdım o zamanlar kebap düşkünlüğüm yok ama şimdi gitsem fena harcarım babama bı biber yedirdiler tatlı diye Bursa'ya koşarak gelecekti 😄

haha 😃 bizde eşimle acısız yemek yiyemiyoruz, illaki sofrada acı biber olacak,, ayrıca evet hep kebap yiyoruz 😃 birde yakınımızda kebapçı var ohh miss hergün kebap kokuyor 😃 😃

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra Evet 50bin kişi sonradan teyit ettim tekrar bende

• ⭐⭐

@abrakadabra Evet 50bin kişi sonradan teyit ettim tekrar bende

yani bu kaçak olayına el atsalar yasaklasalar, green cardı da senede 2yapsalar ve düzgün insanları (vukuatsız,temiz sicilli) alsalar ne güzel olurdu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ne varsa levent kırca da var.

• ⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy 1 mali yılda bütün işlemleri anca yetiştirebiliyorlar zaten Lottery sürecinin, bunu yılda 2 kere yapsa hiç kimsenin ki yetişmez kaldı ki 55bin değil 25bine vize veriri bir faydası olmaz 2 defa olmasının da kendilerine iş yükü çıkarırlar sadece

• ⭐⭐

@Lossantosdy en iyisi paralı başvuru yapalım döngüsüne hoş geldik 😃 gerçekten kaçak gitmek için kendilerince haklı sebepleri olabilir empati kurmak lazım ama bizler gibi yasal yollardan kuralına göre gitmek için çabalayanların önüne taş koyuyorlar. buna bende ayar oluyorum. amerika hata yapıyor hemen bir kanun çıkartacaklar, sen misin kaçak gelen hangi ülkeden geldiyse güle güle abicim, ablacım yasal yoldan dahi gelsen bu ülkeye girişin yasak diyerek gönderecek ülkesine.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@diablo_ercan paralı green kart için skeç var şimdi gördüm.

• ⭐⭐

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy en iyisi paralı başvuru yapalım döngüsüne hoş geldik 😃 gerçekten kaçak gitmek için kendilerince haklı sebepleri olabilir empati kurmak lazım ama bizler gibi yasal yollardan kuralına göre gitmek için çabalayanların önüne taş koyuyorlar. buna bende ayar oluyorum. amerika hata yapıyor hemen bir kanun çıkartacaklar, sen misin kaçak gelen hangi ülkeden geldiyse güle güle abicim, ablacım yasal yoldan dahi gelsen bu ülkeye girişin yasak diyerek gönderecek ülkesine.

o konuya girmeye gerek yok paralı bile olsa kaçak gidecek mallar olur ben haklı sebepleri vardır demene katılmıyorum , ben kirada oturuyorum eşim asgari ücrete çalışıyor ben saglık yüzünden çalışmıyorum ki masrafımda çok oluyor hazır suydu ilacı kontrolü vs.. ben yokluktan ötürü çocuk düşünmüyorum benden dahamı haklı sebepleri var acaba ben niye kaçak gitmiyorum.. onlar yüzünden senin benim gibi gerçekk ihtiyacı olanlar gidemiyor. sana yemin ederim 4-5kişiye denk geldim internette canlı açmışlar kaçak gitmişler her yeri jiletli dövmeli konuşmasını gör keko hapçı konuşma tarzını konularını izle miden bulanır şimdi onun ne haklı sebebi var ki ? adam bizzat içmeye geldim diyor.. neyse ya ben her zaman için doğru yolla gitmeyi istiyorum ve gidecemde inşallah rabbimin izniyle

• ⭐⭐

@ayvalik10 ahahhahah 😃

• @Emrah-Borazan Kokteyl severler için büyük rahatlık mantıklı bir aletmiş 😃

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy Herkesin kendine göre haklı sebepleri vardır. onun sebepleri sizin için geçerli gelmez, sizin sebepleriniz başka biri için geçerli gelmez maalesef. Sadece sınırdan kaçak geçenlerle de düşünmeyin bunu herhangi bir vize tipiyle gidip kaçak kalan kişi sayısı da çok fazla

• ⭐⭐

ve evet arkadaşlar kahvaltıda yediğim bi peynirim vardı sadece, oda 154tl olmuş.... adamlar 100birime aylık alışveriş yaparken biz...
    NOT: 800g bide bir kilo bile değil...

• ⭐⭐

@Lossantosdy Herkesin kendine göre haklı sebepleri vardır. onun sebepleri sizin için geçerli gelmez, sizin sebepleriniz başka biri için geçerli gelmez maalesef. Sadece sınırdan kaçak geçenlerle de düşünmeyin bunu herhangi bir vize tipiyle gidip kaçak kalan kişi sayısı da çok fazla

ben sınırdan geçenler için söyledim oradan her geçen insan karşılığı konsoloslukta biri ret alıyor... neyse ben Amerika başbakanı degilim yapacak bişey yok 😃 ama sınırdan almasalar iyi olurdu 🙂

• @Lossantosdy eşim öğrendi yapıyor ama bence aynı tat olmuyor 😬

• Bence savaş vs olmadığı sürece kaçak gitmenin haklı bir sebebi yok o zaman hepimiz kaçak illegal şekilde gidelim hepimiz burada istemediğimiz ve kötü diyebileceğimiz şartlarda yaşıyoruz ama biz hakkımızla gitmek istiyoruz biz neden hakkımızdan olalım ki bazı insanlar yüzünden...

• ⭐⭐

@Lossantosdy tamamına katılıyorum. benim söylediğim kendi düşüncesine göre dedim işin detayında bir sürü olasılık, varyasyon var. yaptıkları şey yanlış eninde sonunda bizler yasal yoldan gitmek isteyenlere dokunacak kotayı doldurmak gibi. youtube da bir kaç videoya denk geldim aynen belirttiğin insan tiplerini videolar gördüm. amerika çok seri önlem almalı da yakaladığını salıyor ülkeye anlam veremiyorum.

• ⭐⭐

Evet arkadaşlar, Ocak 2023 itibarıyla güncellenmiş olan ABD'deki asgari ücretleri aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
    Eyalet seçimi için önemli bir detay asgari ücret.

Özet tabloyu da aşağıya ekliyorum:

image.png

Link: https://www.dol.gov/agencies/whd/minimum-wage/state#:~:text=Applicable to all employees covered,the Commonwealth of Puerto Rico.&text=The minimum wage is scheduled,hour on July 1%2C 2023.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |