DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Texas'ta ehliyet yazılı ve direksiyon sınavları için yakın tarihli randevu almak biraz güç. Gençler mutlaka bir çözüm bulmuştur deyip araştırınca aşağıdaki linki buldum, 3 günde yazılı ve direksiyon sınavlarını hallettim. Bilginize..

• Amerika da ehliyet almak!buraya gelmek için yaptığınız tüm o evrak savaşlarından sonraki en kolay iş..Zaten önceden geldiğiniz yerden de ehliyetiniz varsa hiç bir kursa yada eğitime vb. gitmiyorsunuz..TC de ehliyet almak 1000 kat daha zor..Burada youtube 'dan bile tüm sorulara ve cevaplara ingilizceniz en berbat seviyede olsa bile çalışarak DMW nin ofisindeki bilgisayarlardan küçük bir sınava girerek ve sadece direksiyon sınavını (Direksiyon sınavında parallel park'ı en iyi şekilde yaptıysanız,test sırasında vb.trafik kurallarına uyduysanız bu arada iki elde direksiyonda duracak yol boyunca 😉 ) başardığınızda alıyorsunuz ehliyeti..Endişelenecek hiçbir durum yok asla bunun için kendinizi korkutmayın..

• Arkadaşlar merhaba benim ab ehliyetim var polonyadan aldım bunun ekstra bi faydası olur mu yoksa türk ehliyeti ile aynı mı bütün prosedürleri falan

• @ahmeterol1912 eyaletin polonyayla anlasmasi varsa yarar.

• @charon, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@ahmeterol1912 eyaletin polonyayla anlasmasi varsa yarar.

nerden bakabilirim anlaşması varmı yokmu diye

• @ahmeterol1912 eyaletin dmv'sinde yazar.

• Merhaba
    Kanada da G1 G2 ve G full ehliyetlerim var. DV-2025 greencard talihlisiyim. Vizem onaylanır ve ABD ye gelirsem Kanada ehliyetimi ABD de herhangi bir sınav, ders vs gibi prosedürlere takılmadan değiştirebiliyor muyum? Eyalet Michigan olacak.

Teşekkürler

• @dkerim genelde kanada ehliyetleri sikintisiz cevriliyor lakin eyalet ozelinde bakmaniz gerek

• Merhaba Illinois eyaleti özelinde deneyimimi paylaşmak istiyorum. İlk olarak yazılı sınava girmek gerekiyor. Yazılı sınav 35 sorudan oluşuyor. %80 başarı oranı aranıyor. Yani 28 doğruya ulaştığınızda sistem sınavı otomatik olarak bitiriyor ve diğer soruları çözmenize gerek kalmıyor. Ardından "road test" sınavına yani sürüş sınavına giriyorsunuz. Sınava arabayı kendiniz götürmeniz gerekiyor. Sizin üzerinize olmak zorunda değil, ben arkadaşımın arabası ile girdim sınava. Ancak arabanın geçerli sigortasının olması gerekmekte, ibraz etmeniz istenecek.

Bu sınavlar için DMV'den online olarak randevu almanız gerekiyor. Randevular önceden alınabildiği gibi eğer boşluk yoksa aynı günün sabahında da saat 07:00'de extra randevular açılıyor. Ben yazılı sınavdan hemen sonraki gün direksiyon sınavına girdim. Yani aynı güne iki randevu alsanız ikisini de aynı gün bitirebilirsiniz belki de. 2 günde ehliyet almış oldum. Totalde 20 dolar ödeme yaptım. Bazı kişilerden 30 dolar ödeme aldılar, sebebini bilmiyorum.

Yazılı sınav oldukça kolay. İngilizce biliyorsanız internetteki ücretsiz testlerden birkaç tane çözüp yanlışlarınıza baksanız hazır olursunuz. İngilizce bilmiyorsanız yanınızda çeviri yapabilecek biriyle gidebilirsiniz.
    Sürüş sınavında ise sola dönüş , sağa dönüşte farklı kurallar var, onları öğrenip dikkatli kullanmanız gerekiyor. Ayrıca Stop işaretlerinde tamamen durmaya dikkat etmek gerekiyor.

Giderken gerekli belgeler olarak ve diğer detaylar için aşağıda resmi linki bırakıyorum:

https://www.ilsos.gov/publications/pdf_publications/dsd_ds9.pdf

Bu linkte ihtiyacınız olan tüm detaylar var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |