Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@alicem DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar,
    Abd’de yasiyorum legal olarak. Aos yaptim. Burdayken stop sign’dan dolayi ceza yedim. Bu durum sureci etkiler mi? Bir de driving schoola gitmem bir seyi degistirebilir mi?
    Tesekkurler..

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osenebusene DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese merhaba 21 yaşındayım kendi adıma Green carta başvurdum hem annem hemde babam için ayrı ayrı başvurmak istiyorum sorum şu ben kendi adıma başvurmuştum fakat anne ve babam adına formu doldurken yine kendi bilgilerimi girmek zorundayım bu diğer başvurum için sıkıntı yaratmaz mı? Çünkü 2 tane başvuru oluyor benim bilgilerim ile

ayni soruyu farkli konularda sormayin lutfen. Sadece ilgili konuda sorun, bu konu DV2019 sureciyle ilgili...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@aysegul Forumda zaten 280-$ + 117.5-$'ı gördüğüm için bu soruyu sormuştum. İnsanı aptal veya cahil yerine koymanıza hiç gerek yok.

kanimca yanlis anlamissiniz cevabi. Bence hickimse baskasini aptal veya cahil yerine koymamis...

Olacaginiz asilara gore odeyeceginiz miktar degisebilir, dolayisiyla insanlarin tecrubeleri sizinkini birebir yansitmayabilir. Ayrica yazildigi gibi butun fiyatlar $ uzerinden, TL'ye bugunku cevirisi ile 2 yil oncesi cevirisi farkli.
    Sadece son yillara ait deneyimleri okumalisiniz, guncel olmayan yonlendirmeleri takip ederseniz kafaniz oldukca karisir. DV2019 sureci daha yeni basladi, o nedenle DV2018 mulakat deneyimleri konusundaki tecrubeler sizin yasayacaklariniza daha benzer olacaktir.

• @uysalkedi Bilgi girişinden endişelenmişler sanırım. Yeni bir başvuru olmasın diye endişeleniyorlar.

• @grslarc estağfirullah, hiç adetim değildir. Onlarca insanın yazdığı ~400$ lık masraf bilgisini görmemiş olacağınızı düşündüm 'sorunuzu görünce'. O yüzden kaynakları belirterek detaylı cevap yazdım, velhasıl pişman oldum o da ayrı konu. Yolculuğunuzda başarılar ve gayretler dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐

@grslarc 117.5 USD sabit kan idrar ve rontgen için verilen tetkik parası .
    Bu ücrete ek olarak Şahsın tahlil, yaş ve daha önce mevcut olduğu aşı durumuna göre hesap edilen doktor muayene ücreti. Bu ücret benim 280 USD tuttu. (4 aşı yapıldı.) Doktorun internet sitesinde 20 usd ile 220 usd arasında her bir aşının değiştiği yazıyor. Ancak bu değer muayene birlikte 200 usd altında olduğunu zannetmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@memetdinc hayırlı olsun . Usa yolunda sana kolaylıklar diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aysegul DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@grslarc estağfirullah, hiç adetim değildir. Onlarca insanın yazdığı ~400$ lık masraf bilgisini görmemiş olacağınızı düşündüm 'sorunuzu görünce'. O yüzden kaynakları belirterek detaylı cevap yazdım, velhasıl pişman oldum o da ayrı konu. Yolculuğunuzda başarılar ve gayretler dilerim.

bence sadece yanlis anlasilma oldu arkadaslar, dolayisiyla uzerinize alinmayin lutfen. Eger duygularin daha dogru bir sekilde aktarildigi yuzyuze bir ortamda konusuyor olsaydiniz, eminim boyle bir yanlis anlasilma olmazdi.

• Yasaklı

@crazycells Size saygım sonsuz elbette çünkü çok hayırlı bir işe aracılık ediyorsunuz ancak üslup bilmeyen veya bilerek saldırganlık yapanlara çok müsamahalısınız gibi geliyor bana. Bakar mısınız daha hala "Onlarca insanın yazdığı" diye başlayarak aklınca sinsice beni küçük düşürmeye çalışıyor @aysegul. Oysa bilmez ki (.....) karşısında üniversite sınavında ilk 2.000'e girmiş BÜ Endüstri Mühendisliği mezunu ve üstüne Yüksek Lisans yapmış bir Yüksek Mühendis var.

• Yasaklı

@redsat2000 Teşekkür ederim beyfendi.

• @caglaror sanirim. Aslinda ben 5 yillik basvurumu "greencard Turkiye "araciligi ile yapiyorum. Bana soylenen" oglunuz bu sene temmuzda 21 yasina girdigi icin onu sizin formunuza dahil etmeyecegiz sorun cikar " oldu. Bunlar oldukca profesyonel insanlar. Ben de dedim ki : o zaman aile bilgisi kisminda oglum gorunmeyecek mi? O ayri basvuracak dediler. Yarin bir kere daha konusacagim.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

Bu arada DV2019 Case Number'ım 5440. BritSimon.com'un dediğine göre kesin Green Card'ı kapmışım. (...)

• Yasaklı

@crazycells Admin olarak (......) müdahale etmenizi beklerdim sizden. Oysa siz sanki hiçbir şey olmamış gibi hadi öpüşün barışın diyorsunuz. Yok ama burada apaçık bir aşağılama ve hakir görme durumu var ancak siz inatla görmezden geliyor ve halen @aysegul'ü savunuyor görüntüsü veriyorsunuz maalesef. Yapmayın bunu lütfen ve hakkaniyetli olun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc
    karsilikli atismaya donusturmeyin olayi sayin @grslarc , bence kisisel saldiri olarak yazdiginiz kisimlari editleyin, yoksa ben editleyecegim 🙂 Ben neden taraf tutayim, sizi de sayin @aysegul'u de tanimiyorum. Merak etmeyin hickimsenin gozunde kucuk dustugunuzu zannetmiyorum. Siz sadece yazi dilinden o sekilde anladiniz, defalarca yazdigim uzere konusma dili yazi diline birebir aktarilamiyor ve sizin okudugunuz usluba gore ayni cumle cok cok farkli anlamlara gelebiliyor. Bu tur yanlis anlasilmalarda yapilacak en iyi sey bunu unutup onumuze bakmak.

lutfen sayin @aysegul 'e cevap vermeyin ve bu konuyu kapatalim. Isterseniz dusuncelerinizi bana ozel olarak yazin.

Ben diger kisimlari editleyecegim, cunku hedef alarak hakaret etmissiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aysegul lutfen sayin @grslarc 'a cevap vermeyin ve bu konuyu kapatalim. Bu konuda yazacaklariniz varsa ozel olarak bana yazabilirsiniz.

• ⭐⭐

Açıkcası forum insanlar için sadece bilgi alma noktası olmaktan, yavaş yavaş sohbet ortamı olma özelliğini de kazanmaya başladı. Benim fikrim bazı soruların tekrarlı sorulması çok da sıkıntı yapılacak bir konu değil. (Tabi bu benim fikrim) Sonuçta her gelen soruya anında cevap verilme gibi bir zorunluluk ve insanların zamanından çalma gibi bir durum yok. Yeter ki doğru başlıklar altında sorular sorulsun. Yukarıdaki olayda da belki "defalarca" kelimesi yerine "çokca kez" gibi pek Türkçe olmasa da bir ifade kullanılsa dahi iyi olabilirdi. 🙂
    Millet danışmanlık firmalarına paralar kaptırırken, böyle bir kaynağı bulmuşuz. Ortam hep güzel kalsın.
    Selamlar,

• @yboran teşekkür ederim.

• @redsat2000 teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Açıkcası forum insanlar için sadece bilgi alma noktası olmaktan, yavaş yavaş sohbet ortamı olma özelliğini de kazanmaya başladı. Benim fikrim bazı soruların tekrarlı sorulması çok da sıkıntı yapılacak bir konu değil. (Tabi bu benim fikrim) Sonuçta her gelen soruya anında cevap verilme gibi bir zorunluluk ve insanların zamanından çalma gibi bir durum yok. Yeter ki doğru başlıklar altında sorular sorulsun. Yukarıdaki olayda da belki "defalarca" kelimesi yerine "çokca kez" gibi pek Türkçe olmasa da bir ifade kullanılsa dahi iyi olabilirdi. 🙂
    Millet danışmanlık firmalarına paralar kaptırırken, böyle bir kaynağı bulmuşuz. Ortam hep güzel kalsın.
    Selamlar,

Ayni sorularin sorulmasinda benim icin de hicbir sakinca yok, dediginiz gibi yeter ki dogru baslik altinda sorulsun ve bu konuda ayri bir baslik acilmasin. Zaten cok bariz ya da uzun bir cevabi varsa ilgili iletiye yonlendiriyoruz, eger cevabi kisaysa cevapliyoruz.

"defalarca" konusunda notumu aldim...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |