DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

• @EasternStar hocam nikaraguaya giremiyor tc vatandaşı, boşverin meksikayi 🙂

• @charon Vize uygulamak iyi bir seçenek olacak gibi duruyor. 🙂 Sözüm ona bu ülkelerle aramızda vize serbestisi var.

• TÜRKLER BİR DAHA GREEN CARD ÇEKİLİŞİNE KATILAMAYACAK MI? ~90

haklılık payları çok fazla boylede olur gibi...

• @serkanist çok belliydi bu son yıllardaki ankara mülakat sayılarından

• Yasal yolla gitmek isteyip maddi manevi hazır olanlara yazık oldu.

• Kesinlikle bende öyle düşünüyorum
    Boyle olacak zaten son sayılar belli olmasada 50 bin dayanmıştır
    Adamlarda haklı yanı bakalım göreceğiz !!!!

• @serkanist

Haklılarda fakat sınırlama getirmeleri lazım.

Teknoloji çağında her türlü bilgiye erişebilmek mümkün.

Bu mülteci , sığınmacı olayları kalkmalı.

Siz de yasal olmayan yollardan gitseydiniz muhtemelen vatandaşlığı almıştınız.

Greencard yasal fakat çok zorlu bir süreç.

Elemanlar hiç uğraşmadan direk gidiyorlar.

• Bu durum eb3 gibi vize türlerini de etkiler mi?

• @smyael
    Sanmıyorum.

• @serkanist resmi bir aciklama gelmedi surece cekilis devam eder.

• @charon resmi açıklama DV2026 çekilişinin bildirimiyle yapılacak.

Önemli olan iltica başvuru sayısı değil, tüm süreçler dahil toplam GC alan kişi sayısının 50k olmasıdır.

• orta ve uzun vadede bu gc etkiler - yasal yollarla gitmek isteğen kişiler durumları belli

vize randevu almak bile imkansız hale geldi hem Avrupa hemde usa için

hele hele birde avrupadaki sayılara bakın derim isterseniz. !!!! :///

diyecek söz bulamıyorum .

bu arada inanıyorumki hiç birinin iltica etme hakkı yok - neye göre - neden avrupada daha kolay gitmek varken usa gitti demezdi adam - can güvenliğin sorunun varsa en kötüsü bu zaten

bakalım görelim.

• Benim anlamadığım nokta yasal yollarla gidenleri uzun ve cok zor engelli koşuya sokmaları.

Fakat kaçak yollarla gidenlerin şartlarını esnetmeleri.

Teknoloji çağında neyin ne olduğu belli olmayan şeyler dönüyor.

• @serkanist Size katılıyorum, iltica bu şekilde kötüye kullanılmamalı. Dün bir avukat resmi delil sunamıyorsanız benimle iletişime geçin ben size yardımcı olurum dediği reklamı için soruşturmaya uğramış (sahte delil üretmek). Söylenen yalanlar kimsenin yanına kar kalmaz.

• hepinize katılıyorum amerikadılarde rahatsız bu durumdan oysa seçip alsa ne güzel olur kimi aldığını bilirsin en azından bunca insan kaçak ve hepsi inanıyorum iltica sadece maddi nedenlerden bence ...

avrupaya giderlerdi o zaman eden bunca caba usa için ...

neyse - amerika devleti bu şekilde kullandı aldı herkezi - biz yasal yolardan doğru olanı yapacağız başka caremiz yok - doğru olan bence bu.

ama green kart çıkmıyor - yatırımcı vizesi alacak paramızda yok devammke 🙂

parası olan şuan 100 bin dolar işini hallediyor valla.

benim evim olsa satardım ama o kadar etmiyor

o kadar kafaya koydum yanı - bilioyorumli 2-3 yılda 100 bin kenara koyarım zaten ...

ne dicem bilmiyorum

kaçak girenler çalışma vizesini almış adamlar iş yapmaya bile başlamış..... ://

• @EasternStar

Yemin etsen başın ağrımaz diye boş bir algı var.

Yemin kutsaldır özellikle doğruyu söyleme konusunda ki yemin çok değerlidir.

Bu ülkeden oraya gidenlerin çoğu bunu istismar ediyor.

Elemanın biri Türkiye ' de sağcı bir partiyi savunurken , amerikaya gittiğinde adı örgüt ile çok sık anılan partiye üye olduğunu söylemiş.

Youtube 'da amerika kaderimmiş eyvah eyvah diye bir kanal var. Oradaki kişi anlatmıştı bunu.

Her zaman yazdığım gibi sisteme müdehale etme şansımız yok.

Buradan bakınca bu düzensiz göç büyük çok büyük sorun oluyor ve daha da kötü olacak.

• @Mesut-Hakyemez Aydınlı bir zeytin tüccarı da etnik ayrımcılığa uğradığını iddia edip iltica talebinde bulunmuştu. 7 sene sonra ciddi bir para cezasıyla sınırdışı edildi 🙂

• @EasternStar

İyi olmuş fakat geç olmuş.

Umarım öteki sahtekarları yakalamada bu kadar geç kalmazlar.

• @Mesut-Hakyemez Bu ülkenin en sevdiğim tarafı yapanın yanına kar kalmaması, sahtekarlık, alavere dalavere Türkiye'yi aratmıyor ama yapanın yanına da kar kalmıyor.

• @EasternStar
    Oranın adaletine diyecek yok.

Yargıcın ismi Frank Caprio olması lazım.

Youtube da çok güzel videoları var.

Bu ülkede birlik beraberlik olmadığı sürece , diğer gelişmiş ülkelerin adaletini izleriz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

171

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.0k

| | | |