DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba arkadaslar

amerikada tanidigim olmadigi icin orada biraz sikinti cekecegim gibi. evli oldugum icin esimide yanima alirsam sikintim 2 ye katlanacak. ben tek gidip orada duzen saglayınca esimide sonradan yanima almayi dusunuyorum. GC surecinde bir sorun olur mu?

• @crazycells teşekkür ettim

• @crazycells bu konu hakkında çok soru sordum kusura bakmayın ama son bir sorum daha var bu paranın hesapta kaç gün kalması lazım mesela ben 3xxx lerdeyim tahmini mülakat tarihi kasım gözüküyor ben mülakattan kaç gün önce parayı yatırmam lazım yani paranın kaç gün hesapta kalması lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkan DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba arkadaslar

amerikada tanidigim olmadigi icin orada biraz sikinti cekecegim gibi. evli oldugum icin esimide yanima alirsam sikintim 2 ye katlanacak. ben tek gidip orada duzen saglayınca esimide sonradan yanima almayi dusunuyorum. GC surecinde bir sorun olur mu?

Sizin GC surecinizde bir sorun olmaz ama eger DV sureci bitmeden esinize Green Card almazsaniz daha sonra F2A basvurusu yapmaniz gerekecek. Oldukca uzun suren ve daha masrafli bir surec, suradan ayrintilari okuyabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells bu konu hakkında çok soru sordum kusura bakmayın ama son bir sorum daha var bu paranın hesapta kaç gün kalması lazım mesela ben 3xxx lerdeyim tahmini mülakat tarihi kasım gözüküyor ben mülakattan kaç gün önce parayı yatırmam lazım yani paranın kaç gün hesapta kalması lazım

normalde o paranin bankada olmasi gerekiyor zaten 🙂
    minimum hesapta kalma suresi diye bir durum yok.

• Arkadaşlar
    Case Numaram 1XXX ve 10 Ağustosda DS260 ı submit ettim.
    Mulakat tarihi henüz gelmedi.
    Tarihler sadece ayın sonunda mı belli oluyor ?
    Ay içinde mülakat tarihi verilmiyor mu ?

Sanırım benim randevum kasım a kaldı.

• @Necatiarslan merhaba. İlk cut off 2000 di. Siz buyuk ihtimalle cut off rakamları belli olduktan sonra ds260 formunu submit ettiniz. Bu nedenle dosyanızın işlenmesi ekim mülakatına yetişmemiş olabilir. Bu ay açıklanacak randevuda olabilirsiniz

• Evet ayne öyle olmuş ilk cut uf 7 ağustosta ilan edilmiş. 9 ağustosta internette duyuruma açılmış yani 10 agustosta submit ettiğinizden sonraki randevuya dahil edilme olasılığı yüksek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necatiarslan DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar
    Case Numaram 1XXX ve 10 Ağustosda DS260 ı submit ettim.
    Mulakat tarihi henüz gelmedi.
    Tarihler sadece ayın sonunda mı belli oluyor ?
    Ay içinde mülakat tarihi verilmiyor mu ?

Sanırım benim randevum kasım a kaldı.

Bu hafta icinde mulakatlar belli olur buyuk ihtimal, siz de kendinizinkini suradan ogrenebilirsiniz:
    https://dvlottery.state.gov/

• merhabalar pasaportlar suan elımızde yok basvurduk eger gelmezse 30 eylule kadar nasıl olur pasaport bılgısı gırmez ısek sıkıntı olurmu 4 kısılık aıle ıcın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustapha DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar pasaportlar suan elımızde yok basvurduk eger gelmezse 30 eylule kadar nasıl olur pasaport bılgısı gırmez ısek sıkıntı olurmu 4 kısılık aıle ıcın

mulakat tarihiniz aciklandi mi? hatirlatir misiniz?

• @crazycells Sizi bu konuda çok yordum kusura bakmayın. Bu green card hayatımı etkileyeceği için sormadan yanlış birşey yapmaktan korkuyorum. Tamamdır ozaman ben parayı farklı kişilerden toplayacağım için şöyle yapayım mülakat tarihimden 20 gün önce paraları yatırayım mülakatta para hesabımda olsun bir sıkıntı da çıkarsa yapacak birşey yok artık çünkü öğrenci adamın hesabında hiçbir zaman o kadar para bulunamaz 🙂

• Bu ileti silindi!

• Bizim Case NO: 15000 civarında henüz DS-260 formlarını doldurmadık acele etmemize gerek var mı? Bu sene olduğu gibi 15000 civarı kişiler Nisan'da mı çağırılır yoksa daha erken olabilir mi?

Ek olarak bilgi almak istediğim bir konu var rahatça anlaşılabilmesi için madde madde yazıyorum.

• ABD'ye 1 Ağustos 2019'da ailemle giriş yapacağım.
    • Yaklaşık 1 Ay kadar Green Card ve SSN işlemleri için bekleyeceğim.
    • Okulum olduğu için en geç 10 Eylül'de Türkiye'ye dönmek zorundayım. (sanırım Green Card 1 ay içinde elime ulaşır)
      *Bu 1 aylık kısa süreli giriş-çıkışın olumsuz bir etkisi olur mu?

*Okul nedeniyle en az 4 sene boyunca Eylül - Haziran arasını Türkiye'de geçireceğim. Haziran - Eylül arasını ise ABD'de ailemin yanında geçireceğim.
    *Bu şekilde 9 ay Türkiye'de 3 ay ABD'de bulunmak Green Card'ı tehlikeye atar mı?
    *Atarsa ailemin ABD'de ikamet etmesi tehlikeyi ortadan kaldırır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Sizi bu konuda çok yordum kusura bakmayın. Bu green card hayatımı etkileyeceği için sormadan yanlış birşey yapmaktan korkuyorum. Tamamdır ozaman ben parayı farklı kişilerden toplayacağım için şöyle yapayım mülakat tarihimden 20 gün önce paraları yatırayım mülakatta para hesabımda olsun bir sıkıntı da çıkarsa yapacak birşey yok artık çünkü öğrenci adamın hesabında hiçbir zaman o kadar para bulunamaz 🙂

Tabii, sorarlarsa ailenizden parayi aldiginizi soylemenizde bir sakinca yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Bizim Case NO: 15000 civarında henüz DS-260 formlarını doldurmadık acele etmemize gerek var mı? Bu sene olduğu gibi 15000 civarı kişiler Nisan'da mı çağırılır yoksa daha erken olabilir mi?

Ek olarak bilgi almak istediğim bir konu var rahatça anlaşılabilmesi için madde madde yazıyorum.

• ABD'ye 1 Ağustos 2019'da ailemle giriş yapacağım.
    • Yaklaşık 1 Ay kadar Green Card ve SSN işlemleri için bekleyeceğim.
    • Okulum olduğu için en geç 10 Eylül'de Türkiye'ye dönmek zorundayım. (sanırım Green Card 1 ay içinde elime ulaşır)
      *Bu 1 aylık kısa süreli giriş-çıkışın olumsuz bir etkisi olur mu?

*Okul nedeniyle en az 4 sene boyunca Eylül - Haziran arasını Türkiye'de geçireceğim. Haziran - Eylül arasını ise ABD'de ailemin yanında geçireceğim.
    *Bu şekilde 9 ay Türkiye'de 3 ay ABD'de bulunmak Green Card'ı tehlikeye atar mı?
    *Atarsa ailemin ABD'de ikamet etmesi tehlikeyi ortadan kaldırır mı?

Mulakat tarihini zaman gosterecek 🙂 iki turlu de olabilir.

ilk girisinizde 1 ay kalmanizda bir sakinca yok.

9 + 3 , cok tercih ettikleri bir durum olmayacak o nedenle re-entry permit almanizi oneririm, re-entry permit almis olmaniza ragmen ABD'ye giris cikis yapabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

Ailenizin ABD'de surekli yasiyor olmasi bir nebze faydali olur ama CBP gorevlileri "genc+bekar+erkek" arkadaslari oldukca zorluyor, sizin re-entry permit almaniz en ideal durum olur. Ilk gittiginizde almasaniz bile, ikinci gittiginiz yaz zamani kesinlikle almalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal son olarak, DS260'i 2019 yili gelmeden gondermenizi tavsiye ederim.

• @crazycells Teşekkür ederim. O zaman riske atmayıp re-entry permit almak daha sağlıklı olacak. 🙂

• Merhaba,
    DV260 formunu doldururken;

• Meslek kısmında bankacı yerine ne işaretlenebilir? Business ya da other en yakın seçenek gibi görünüyor, hangisi işaretlenmeli?
    • Mezun olunan okulun adı şimdiki haliyle mi yazılmalı diplomadaki haliyle mi?
    • Ailenin lojman adresi resmi kayıtlarda farklı ve eksik adres olarak görünüyor lojman olduğu için düzelttirilemiyor, yine de kayıtta ki adres mi yazılmalı yoksa kullanılan adres mi?
      Teşekkürler
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcualtay DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    DV260 formunu doldururken;

• Meslek kısmında bankacı yerine ne işaretlenebilir? Business ya da other en yakın seçenek gibi görünüyor, hangisi işaretlenmeli?
    • Mezun olunan okulun adı şimdiki haliyle mi yazılmalı diplomadaki haliyle mi?
    • Ailenin lojman adresi resmi kayıtlarda farklı ve eksik adres olarak görünüyor lojman olduğu için düzelttirilemiyor, yine de kayıtta ki adres mi yazılmalı yoksa kullanılan adres mi?
      Teşekkürler
    1. Business yazabilirsiniz, hicbir sorun olmaz.

2. Diplomadaki haliyle yazin.

3. Eger daha dogru ve tam olacaksa -anladigim kadariyla oyle- kullanildigi sekliyle yazin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.3k

| | | |