Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Müberra-Dikici, içinde söyledi: (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri

@selins Çok teşekkürler, şimdilik yolunda gidiyor herşey. Avukat olarak Muhammed Üzüm le çalıştık.

Merhaba. Hersey gönlünüzce olsun. Muhammed Bey ile ne kadar ücrete anlaştınız?

• @tufank merhaba. Atlanta'daki memleketini ve saçını örnek verdiğiniz kişiyi neden önermediğinizi ve uyarıda bulunduğunuzu öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

• @Dilocrom bu cumleleri soyleyen @EasternStar di zannedersem. Cevabi @tufank degilde o verirse daha saglikli olur diye dusunuyorum.

• Bu ileti silindi!

• @Er-Rayn bilgilendirme için teşekkür ederim. Sorumu @EasternStar nickli üyeye yöneltmek istiyorum.

Bu suçlamanın vebali çok büyüktür. İspatınız ile açıklama yapmanız gerektiğini düşünüyorum.

Saygılar.

• @Dilocrom Kıymetli hanfendi/beyfendi, foruma üye olur olmaz ilk iletinizin bu olmasının sebebini özelden açıklayabilir misiniz?

Onun haricinde ehliyet almak, elektrik bağlantısı yapmak, ev kiralamak gibi ücretsiz olan hizmetlerin nasıl yapılacağını basit bir kaç cümleyle açıklamak yerine bunun için ücreti ne olursa olsun para talep eden herkese karşıyım. Eğer ücret talep edilen "danışmanlık hizmeti" bir miktar para ve mesai harcamayı gerektiriyorsa (havalimanından almak, arabası olmayan birini gideceği yere götürmek gibi) ikamesi olan yöntemlerden fazla ücret talep edilmesine karşıyım.

Bunlardan endişelenen herkes de eğer bana sorarsa bildiğim kadarıyla yardımcı olurum, bilmiyorsam bilecek birine yönlendiririm.

Bunların haricinde, memleketi ya da saç şekli ne olursa olsun, e-2 yatırımcısının yapacağı ticareti kendi ticaretiyle birleştirene de karşıyım, zira bunun adı danışmanlık olmaz.

Sözlerim kişiye özel olarak söylenmiş değil, genel olarak tüm danışmanlar hakkında gerekçelerim bunlar. Özel olanlar ise bana ve bu foruma aktif katılım gösterip paylaşım yapan arkadaşlarımıza kalsın.

Bu sayfalarda adı, şekli ya da memleketi geçen danışmanlar hakkında yalancı, dolandırıcı gibi bir imam olmadı, öyle bir şey duymadım, görmedim, şahit olmadım, şahit olanla da tanışmadım. İftira etmekten sakınırım.

• @Dilocrom İlk iletinize cevap vermiştim, ben yazana kadar silip vebal aldığımı söylemişsiniz. Hangi konuda ne vebali almışım? Onu da siz ispatıyla beraber dile getirirseniz sevinirim.

Siz yeni olduğunuz ve yüksek ihtimalle de iması geçen kişinini kendisi veya yakını olduğunuz için bilmezsiniz, ben bu tarz insani bilgilerin para ile satılmasına karşıyım, bunu da her yerde dile getirdim, özelden benimle iletişime geçen çok sayıda insan var, hepsine de elimden geldiğince yardım ediyor, belki de adı geçenden daha fazla bilgi sunuyor ve ücret talep etmiyorum, zira edilmez.

• Arkadaşlar biz @EasternStar nickli üye ile dm üzerinden konuyu istişare ettik.

Benim foruma yeni üye olmam haliyle sizler tarafından yanlış anlaşılmış olabilir. Bu forumdan ve ABD'de bu işi icra eden hiç kimse ile bir bağım yoktur. Bende araştırma ve hazırlık sürecindeyim.

Tüm herkese başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun.

• @Dilocrom E2 statüsü paket fiyatı 10k Usd. Duruma göre bazı ilave ücretler de olabilir demişti. Biz aldığımız cafenin ismini değiştirmek istedik, bunun için bir başvuru yapmak gerekliymiş, onun için extra 600 Usd istedi mesela ama oğlumun çalıştığı muhasebeci 150 Usd ye yaptı aynı başvuruyu. Her aşamada fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederim.

@Dilocrom E2 statüsü paket fiyatı 10k Usd. Duruma göre bazı ilave ücretler de olabilir demişti. Biz aldığımız cafenin ismini değiştirmek istedik, bunun için bir başvuru yapmak gerekliymiş, onun için extra 600 Usd istedi mesela ama oğlumun çalıştığı muhasebeci 150 Usd ye yaptı aynı başvuruyu. Her aşamada fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederim.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Başarılar & hayırlı kazançlar diliyorum.

10k içinde premium process yok değil mi? Birde Av. Muhammed Beye toplam ücreti kaç ayda ödediniz?

• @Dilocrom Özelden görüştük. Beyfendi de bizler gibi ABD'de statü değişikliği arıyormuş, burada yazılanları görünce de sanki dolandırıcılıkla suçlamışız gibi sormak istemiş. Ülkemizde en ufak ticari eleştiri dolandırıcılık suçlamasıyla eş tutulduğu ve de bir insanı böyle suçlamak adetten olduğu için lafımız havada kalmış ve biz de öyle bir imada bulunmuşuz gibi bir algı oluşmuş. Biraz açmak gereklidir: Basit insani şeyleri parayla satan herkese karşıyım, zira bu konuda forum zaten fazlasıyla işimize yarıyor, danışmanım diyenler gelip buraya danışıyorlar.

Bir insanı havalimanından kalacağı otele, sonra da bankaya, galeriye götürmenin bedeli 1-3-5 k olamaz. Uber XL üzerinden aynı miktarda kişi ve çanta fiyatına bakarsın, üzerine de kendin için ufak bir tip koyarsın olur biter.

İş danışmanlığında ise, düşünün benim bir restoranım var, içerisindeki kahve barını size kiralıyorum, tüm malzemeyi de benden almanızı sağlıyorum, üzerine de danışmanlık ücreti adı altında para alıyorum. Bu ve buna benzer sistem kuran kişilere, isimlerden bağımsız karşıyım. Siz (tüm forum kullanıcıları) belki bu tarz bir yöntemle kendinizi güvende hissedebilirsiniz, tüm yatırımınızı başkasının ticaretine bağlayabilirsiniz, anlayışla karşılarım ama sağlıklı bulmam.

• @Dilocrom Premium proses yapmadık, normal başvuru. 4k peşinat +6k da dosya Uscis'e yollanmadan önce.

@Dilocrom Premium proses yapmadık, normal başvuru. 4k peşinat +6k da dosya Uscis'e yollanmadan önce.

Tekrardan sizler için hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Saygılar

• Değerli Arkadaşlar,

Bugün adı geçen kişi benimle irtibata geçerek kendisini aramamı istedi, yaklaşık 1 saat telefonda görüştük. Bu durum gıyabında yaptığımız görüşmelerden sonra benim için de iyi oldu, zira acaba istemeden iftiraya mı sebep oldum diyerek düşünüyor ve kendimi kötü hissediyordum. Baktığınız zaman 2 ay öncesinde bir gece vakti, forum kullanıcılarımızdan birine verdiğim yanıt, havada kalmış ve içi doldurulmamıştı. Bu da sözlerimin başka yöne çarpıtılmasına yol açabilirdi.

Sonraki iletilerde kendimi ifade etmeye çalışsam da sanki bir tek iş danışmanını kötülüyormuşum gibi bir algı oluşmuş. Beyfendiye sözlerimin onun şahsıyla ilgili olmadığını, iş konusundaki danışmanlığıyla ilgili tek kelam etmediğimi, sitemimin buraya yerleşmeye karar veren kişilerin insani ihtiyaçları için alınan ve verilen emeğe göre fazla ücret talep edilen şahsi danışmanlıkla ilgili olduğunu ilettim.

O da bana yaptığı işle ilgili olarak bilgi verdikten sonra mesajlarımı incelediğini, onun hakkında karalama kampanyası yapmasam bile sözlerimin her yöne çekilebileceğini, kendisinin adı bir şekilde dolandırıcılığa karışmış hiç kimse ile muhatap olmadığını, bu konuda çok dikkatli olduğunu, bir çok aileye E-2 ve EB-3 için yardımcı olduğunu, son zamanlarda danışmanlık vereceği kişileri daha dikkatli seçtiğini, 1-2 kez yaptığı şahsi danışmanlık işini de artık çok gerekmedikçe yapmayacağını söyledi. Benim eleştirdiğim ücreti de yaşadığı bölgede emlakçıların ev kiralamak isteyenlere yardımcı olmadığı için 1-2 günlük mesaisi karşılığında aldığında dile getirdi. Söylediği ücret Florida'da talep edilenlerden çok çok düşük ve neredeyse yukarıda bahsettiğimiz seviyelere yakındı.

Eğer kendisini üzecek bir şeye sebebiyet verdiysem hakkını helal etmesini ve ABD'ye yerleşmeye karar veren Türk vatandaşları için şahsi danışmanlık için ücret almamasını, eğer birisi illa da havaalanından alınmak istiyorsa veya bir yere giderken refakat edilmek istiyorsa bu işi paraya ihtiyacı olan bir başka Türk'e Uber ücreti üzerinden havale etmesini istedim. Sağolsun, hakkını helal etti, şahsi danışmanlık konusunda da gelmek isteyen insanları araba kiralamaya sevk ettiğini, dil bilenleri de kirayalabilecekleri uygun evlere yönelttiğini dile getirdi. En kısa sürede yüz yüze görüşmek üzere sözleşerek telefonu kapattık.

Bu noktada da iletişimin ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Eğer o kendinden emin olup kendisini aramasını istemeseydi beni başarısını kıskanan ve ona yersiz iftiralar atan birisi olarak görecekti, ben de kendimden emin olup aramasaydım onu ABD'ye yerleşmeye gelenlerden fazla ücret talep eden bir şahsi danışman olarak görecektim.

Daha önceki iletilerimde söylediğim gibi; forum kullanabilen kişilerin ABD'ye yerleşmek için danışmanlığa ihtiyaçları yoktur, Kuracağınız işletmede bir danışmana ihtiyacınız varsa da (bence olacak) bu danışmanlığı, iş danışmanlığı işini meslek edinmiş, ne yaptığını bilen ve referansı olan kişilerden tedarik etmelisiniz. Bunun kararını da kendiniz vermelisiniz.

• oncelikle herkese merhaba
    @EasternStar , samimiyetin ve sagduyulu davranisin icin tesekkur ederim...
    evet , konustuklarimizda fazlasi var eksigi yok durust davranisin icin de ayrica tesekkur ederim
    benim hakkinda bilgi almak isteyen projelerini yonettigim kisilerden bilgi alabilir,yanlisim varsa da ozur dilemesini bilenlerdenim
    karakterim geregi icinde olmadigim denemedigim veya yakindakilerimin tecrube etmedigi, guvenmedigim projeleri insanlara sunan danisman degilim
    4 tane L-1 , 5 tane E-2 almis danismanim , subat ayinda 4 tane daha E2 ve 2 tane L-1 dosyam iceri verilecek
    sadece sunu unutmayin, ben yanlis yapan birisi olsam bu kadar avukat benimle calismak neden istesin? neden riske girsin ?
    para hep ikinci planda oldu ama bende danisanlarimin samimi,guvenilir ve dost olmasini bekliyorum
    menfaat cikar iliskisi degil GURBET DOSTLUGU yapilacak bu dusunce yapisinda insanlar olmaliyiz
    beni sevmeyebilirsiniz ama saygi cercevesinde herkese yardimci olmaya calistim calisiyorum
    iletisim bilgilerim heryerde var .her mesaja hizli cevap verdim cunku sizin yolunuzdan ben de gectim, hayalleri biliyorum
    yasim 50 olacak , ALNIM AK basim dik,..kendimi bildigim icin de hakkimi savunma yolunda arkadasa mesaj yazdim sagolsun dondu hemen
    yazilan yaziyida turkiye de olan bir danisanim gonderdi yeni haberim oldu

elimden geldigince foruma girerek sorulan sorulara objektif olarak cevap vermeye calisicam
    herkese selamlar saygilar

• Günaydınlar

@EasternStar ve @en-trade bende güzel bir bağlantıya vesile olduğumu hissettim. Güzel mesajlarınızı okuyunca sizler adına sevindim.

Cümleten hayırlı işleriniz, başarılarınız daim olsun.

• Herkese merhaba, bu yaz turist vizesiyle abd ye gidip , orada öğrenci veya e2 ye aos yapıp kalmayı düşünüyorum.
    Amerikadayken e2 statüsüne geçişte gösterdiğimiz tutar ortalama ne kadar olmalı , türkiyeden 100k gösteremeyeceğim için düşük bütçeli alternatif olarak statü değişikliği düşünüyorum.
    Birde normal e2 vizesinde eşin çalışma izni olduğunu biliyorum statü değişikliğinde bu durum söz konusu mu?
    Son olarak incelemelerimde e2 statüsünde kendi şirketinde sadece yönetici pozisyonunda çalışabileceğin yani yanında eleman çalıştırman gerektiği belirtilmiş. Bazı yerlerde kendi işini kendin yapabilirsin diye belirtilmiş. Örnek olarak bir foodtruck aldım kendim çalıştırabilirmiyim ? yada dükkan açtım kendim çalıştırabilirmiyim ?Çok teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐

@ata_ksk

Merhaba. Abd den başvuruda 100 bin dolar gibi bir zorunluluk yok. Geçen gün avukat Muhammed Üzüm bir E2 onayı paylaştı 23bin dolar ile alınmış bir E2 statü değişikliği. Alan kişiyi de tanıyorum yakınen. Kendileri bile şaşırdı. Burada iş ve onun için yetecek bir yatırım CoS için yeterlidir.

Çalışma konusunda avukatlar çalışamazsınız falan diyeceklerdir ama herkes çalışıyor bir şekilde merak etmeyin.

• @ata_ksk Son sorularınıza net yanıt vermem için burada tır ehliyeti alıp kendi tırını sürerek çalışan bir kişinin başvuru sonucunu bekliyorum. Yazılı olan E-2 kurallarına göre; örneğin bir pastane sahibi kasada oturup envanter ve hesap işlemlerine bakabilir ama üzerine önlük giyip pasta yapamaz. Buna göre tır sahibi olup E-2 statüsü olan birisi kendi CDL ehliyeti ile direksiyonun başına geçip 1099 ile kendine maaş ödeyemez. Bu kural elbette harfiyle uygulanmıyor; ama tedbirli olmakta fayda var.

Ben kendi E-2 onayımı 1 kişiyi 1099 ve 1 kişiyi de W-2 ile çalıştırarak aldım. Bir süre bu şekilde çalışacağız, statü sahibi şirket geliri haricinde gelir sahibi olmayacak.

• @denizci10 verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |