DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreecs, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Amerikan ve Meksika vatandaşı kız arkadaşımla meksikada evlenip Meksikadaki amerikan konsolosluğunda vize almam mümkün mü evlilik sürecini Meksikada tamamlayabilir miyim bilgisi olan var mı?

Eger Meksika'da uzun bir sure yasayacaksaniz bunu yapabilirsiniz; ama Meksika yasalarini incelemeniz lazim. Sadece bir Meksika vatandasi ile evlendiginiz icin size bir statu verilebiliyorsa bu statu ile Meksika'da yasal olarak kalip bu surecte de ABD Konsoloslugunda islemlerinizi halledebilirsiniz. Bu surecin 1 yila yakin surdugunu unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@afrodit, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar 23 Mart a interview date aldık. Bi sorum vardı benim. Ankara’ya sağlık randevusu alırken orada DS-260 formu dolduralı 6 ayı geçmişse güncellemeniz gerekiyor yazıyordu. Biz NVC ye DS-260 formu doldurup yükleyeli 7 ay oldu. Daha önce bu durumla karşılaşan var mı ? Formu tekrar mı güncellememiz gerekiyor. Bu süreci uzatır mı ? @crazycells

Konsolosluga email atip formu actirip, sonra tum sorularin ustunden yeniden gecmeniz yeterlidir.

Eger guncellenmesi gereken bir cevap yoksa ayni sekilde formu gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nino, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@afrodit evet bendede guncellenmesi gerekiyor yaziyor bende ne yapacagimi bilemedim nasil guncellemeliyiz guncellersek sorun yasar miyiz bilen biri yardimci olursa sevinirim @crazycells

Sorun yasamazsiniz 🙂 Ayni sorularin ustunden yeniden gecebilirsiniz, eger guncellenmesi gereken cevap yoksa ayni sekilde formu yeniden gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yonca_2020, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba Arkadaslar! Uzun bir aradan sonra bugun vizemiz onaylaninca sizinle hem sevincimizi hem tecrubemizi paylasmak istedim.

Oncelikle ben esim ve oglum icin basvurmustum vize turumuz CR1 ve CR2 (oglan 19 yasinda)

Saglik Kontrolu: Mulakatimiz pazartesi oldugu icin biz bir onceki hafta Persembe gunune aldik saglik randevusunu. Hatta esim ve oglum carsamba Ankara'ya vardilar ve mulakat gunune kadar orda Best Otelde kaldilar. Bu otel konsoloslugun hemen karsisinda ve her yere yurume mesafesinde, guzel bir konumda.
    Unganlarda muayene burada anlatildigi gibi surdu. Tahliller ve esimin asi karti yoktu 2-3 asi yapmislar. 3 saat falan surmus toplamda. Sizi aramazsak sorun yok direk yollucaz sonuclari konsolosluga demisler. Iki kisi icin $800 a yakin bir para odedik. Yani kisi basi en fazla $400 gibi dusunun bence odeyeceginiz meblayi ki asilara gore degisiyor.

Vize Mulakati Pazartesi sabahi 8:15 teydi. Erkenden gitmisler. Sira varmis. Iceri beraber girmisler. Akla gelebilcek butun evraklari istemisler. Oglan ile hic konusmamislar sadece esimle konusmuslar.
    Istenilen evraklar:
    -Pasaport/resim
    -vukuatli nufus kaydi (aile icin olan) , hem e devlet ciktisi hemde muhurlu olani almislar, eskisinide almislar,
    -Askerlik belgesi (edevlet)
    -Adli sicil kaydi (edevlet)
    -Sosyal medya yazismalari
    -Resimler
    -I864 kopyasi
    -2020 vergileri ve ben 2021 vergi iadesini, w2larinida yollamistim onlarida almislar
    -Hem benim hem onun bosanma ilami

Vize memuru 30 yaslarinda genc bir beymis. Guler yuzluymus. Bozuk Turkcesi ile hersey tamam ama esinizin yani benim Amerikadan orjinal bosanma belgesini gondermeniz lazim demis. 221G denilen belge ile pasaportlari teslim etmisler.

Tabi biz o gun cok uzulduk. Ben hemen burda mahkemeden o belgenin certified copy'sini aldim ve UPS ile TR ye yolladim. Sonra surec soyle gelisti. TR ye belgemiz geldikten sonra esim hemen pasaportlarla konsolosluga yolladi 3 gunde gitti PTT ile. Sonra gecen persembe ellerine ulasti 1 hafta icinde vize onaylandi. Suan PTT bildirimi geldi yolda pasaportlar.

Size verebilcegim en buyuk nasihat: O gun bizimle beraber tanidigimiz 3 cift girdik mulakata. Bir ciftin resimini begenmediler, bizim gibi obur ciftinde Amerikadaki esinin bosanma ilamini istediler. Hepimizin vizeleri gecte oysa onaylandi.

Bize avukat orjinal kopyaya gerek yok demisti biz o kadar dikkatli olmamiza ragmen boyle bir aksilik yasadik. O yuzden mutlaka orjinal belgelerinizi yaninizda goturun.

Herkese surecinde basarilar dilerim!

Tebrikler 🙂 bundan sonraki sureclerde bol sanslar 🙂 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iuz93, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba

I130-I130A başvurumu ve gerekli evrakları sisteme yükleyeli tam 1 ayı geçti.2 hafta sonra evimize I797-C mektubu geldi. Anladığım kadarıyla birde mail gelmesi gerekiyor, herkese başvurularında 2-3 hafta sonra gelmiş ancak bize hala ulaşmadı mektup gelmesine rağmen. USCIS sitesinden yaptığım kontrolde aşağıdaki şekilde bir bilgi var case hakkında. Gelmemesinin bir sebebi var mıdır yoksa bu süreç normalmidir ? Ek olarak I797-C mektubunun Altında Nebraska servis merkezinin adresi görünüyor. Case burda takip edilecek gibi düşünebilir miyim yoksa gelecek maili mi beklemeliyim ?

Case Is Being Actively Reviewed By USCIS

As of February 3, 2022, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOExxxxxxx. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

I-797C formunu almaniz yeterlidir. Formu alip dosyanizi olusturmuslar. Bundan sonrasi icin bol sabirli beklemeler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berkan-Duru, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@yonca_2020 tamam teşekkürler.. davetiye resmini Türkçe ingilizce olarak yukleriz o halde. Aramizda cekildigimiz resimleri yuklememize gerek var mi yoksa onlari nvc kismina gelince mi yukleyelim?.. ve ayrica bu 535 dolarin odemesi basvuran kisinin tarafından/kartindan mi odenmesi gerek illa ki? Yoksa ben veya bir yakinim da odese olur mu

Baska kisiler de odeyebilir, farketmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cantfindanything, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese merhaba. Normalde bu sitede üyeliğim yoktu, diğer insanların paylaşımlarını okuyordum kayıt olmadan. Bugün kendi mülakat deneyimimi anlatmak için kayıt oldum. Ben bu süreçten geçerken benimle aynı durumdan geçen birini bulamamıştım. Belki birine yardımı olur.

Biz Amerikalı eşimle Türkiye'de taşınıp evlendik. 2020 Kasım ayında da Amerika'daki avukatımızın yardımıyla I130 formunu doldurduk ve gönderdik diğer belgelerle beraber. Bu sırada eşimle Türkiye'de yaşıyorduk. Süreç içinde de bebeğimiz doğdu zaten. Avukatımız alamamamız için bir neden görmüyordu ama ben emin olamıyordum çünkü ergenlik zamanlarında intihar girişimim vardı ve vücudumda çizik izleri vardı. Aynı durumdan geçen pek fazla kişi yok dediğimde bahsettiğim bu kısımdı. Bu sorun olur mu diye düşünüyordum.

Ocak ayınında actively review aşamasına geçtik. 2020 Eylül ayında (Yani ilk başvurudan 10 ay sonra) onay aldık. (Texas service center) Hemen sonrasında NVC aşamasına geçtik. Ekim ayında ödenecek vergileri ödedik, istenen belgeleri siteye yükledik ve beklemeye başladık. 3 ay kadar sonra ocak ayında NVC onayımızı aldık. Sürpriz bir şekilde onaydan 8 gün sonra konsolosluk randevu tarihimiz geldi. 7 şubat randevu günümüzdü. Burada Yonca Hanımın yazdıklarını okuyordum, onun iki ay beklediğini bildiğim için pek ümidim yoktu. Kendisiyle aynı gün mail geldi bana da. İkimize de aynı güne tarih verildi.
    Randevudan bir hafta önce 31 Ocak için doktor randevusu aldım. Korona testi istediler öncesinde. Negatif korona testim ve istenen diğer evraklarla beraber muayeneye gittim. Doktorun ofisinde çalışan doktorlar çok iyiydi ve ilgiliydiler. Geçmişte olduğum aşılarla ilgili bir kayıt olmadığı için gerekli aşılar yapıldı. Handan Hanım sorması gereken soruları sordu. Sorulardan bir tanesi de "Kendine ya da başkasına zarar verdin mi?" Ben de durumu söyledim. Oradan sonra da psikiyatriste randevu aldılar benim için. İki gün sonra da yönlendirildiğim psikiyatriste gittim. Bülent Bey benimle bir saat kadar konuştu. Genel olarak günümüzle ilgili sorular sordu. Beni tanımaya çalıştı. Ergenlik zamanlarımla ilgili az soru sordu. Sanırım daha çok bugüne bakıyor yani kendinize ya da başkasına tehdit oluşturuyor musunuz diye. Gayet güzel ve hızlı geçti zaman. En sonunda da beni iyi gördüğünü ve raporunu böyle yazacağını söyledi. Bu raporların hepsini (sağlık raporu) Unganlar elektronik olarak konsolosluğa gönderdi.

Mülakatımın olduğu gün checklistte (https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Supplements/Supplements_by_Post/ANK-Ankara.html) olan bütün belgelerle binaya giriş yaptım. Sıram gelince evrakları teslim ettim, birçoğunu almadılar çok şaşırdım. Sadece nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı ve biyometrik fotoğrafları aldılar diye hatırlıyorum. Bazı kişilerden tamamını almışlar o yüzden kesinlikle hazırlıklı olmak gerekiyor. Ben mülakat sıramı beklerken eksik evrak dolayısıyla sorun yaşayanları duydum. Buradan sonra tekrar sıra bekledim ve benim numaram yanınca vize memuru ile görüşmeye geçtim. Vize memurum gerçekten çok kibar ve güler yüzlüydü. Türkçe konuşmaya çalıştı, ben de ona ingilizce konuşabileceğimizi söyledim. Yanımda getirdiğim fotoğraflara bile bakmak istemedi. Zaten akıllarında bir cevap vardı onu anladım. Ben daha gitmeden ikna olmuşlardı evliliğin gerçek olduğuna muhtemelen. Bana formaliteden üç tane basit soru sordu. Nasıl tanıştınız, ne zaman evlendiniz gibi. Bebeğimin çok tatlı olduğunu söyledi. Sonunda da tebrik ederim dedi ve bana Amerika'daki haklarımla ilgili bir kağıt verdi. Mülakat üç dakika sürdü. Benden pasaportumu aldı. İnternette okumuştum zaten vize basıp göndereceklerini biliyordum zaten. İki gün sonra mail geldi, sonra da pttden kargomu teslim aldıklarına dair mesaj geldi. Eskiden pasaportla beraber sizin açmamanız gereken bir zarf gönderiyorlarmış. Amerika'ya girişte pasaport polisine veriyormuşsunuz. Artık elektronik yolla gönderiliyormuş bunu bildiren bir kağıt koymuşlardı pasaportumun yanına.

Pasaport geldikten sonra biletimizi aldık. Ülkeye girişte de hiç sorun yaşamadım. Pasaport polisi hiçbir şey sormadı sadece onayladı. Sonra beni biraz detaylı sorguya gönderdi. Eşimle kızım vatandaş oldukları için gelmek zorunda değillerdi ama yine de benimle gelmelerinde sorun yoktu. Detaylı sorguda sadece çantanda tohum ya da meyve var mı diye sordular. Hayır dedim. Bu kadar soru sordular sadece.

Şu an bu süreçten geçen herkese iyi şanslar diliyorum. Umarım benim tecrübemin yardımı dokunur 🙂

tebrikler 🙂 bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bonjour, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Crazycell veya diger arkadaslar bu konuda guncel bilginiz olabilecegini tahmin ediyorum. Normal turist vize basvurulari icin halen gorusme yapmiyorlar elcilikte diye duymustum. Hatta normal turist vizesi icin en erken gelecek yil 2023 yilinin sonuna dogru randevu veriliyor diye duydum. Bu dogru mu acaba?

Cok gec tarihe veriyorlar, ama konsoloslugun takviminde bos yer buldukca one cekebiliyorsunuz. Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@intelcorei5, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar selamlar herkese sonunda potomac service centerdan approved aldık. Sorum şu adli sicil kaydında askeri firar suçundan 10 ay alınmış bir suç konsoloslukta sıkıntı yaratır mı?

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydındaki-suçlar-ve-göçmen-vize-görüşmesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nino, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkdaslar sizinle 17 martta olan mulakat deneyimimi paylasmak istiyorum. Öncesinde doktor randevumu oluşturup tüm belgeleri toparlardim.14 martta doktor randevusu aldim. Ankara da best otelde kaldim tam elçiliğin karsisinda unganlara da yürüme mesafesindeydi. 14 mart sabahi doktor randevuma gittim 4. kata cikmam söylendi ciktim Mehmet Ungan yazan kapidan girdim aşı kartımı, pcr test sonucumu(en fazla 2 günlük olmak sartiyla) ve pasaportumu verdim beklemeye basladim sonra beni cagirdilar ve fotoğraf cekip imza aldilar daha sonra doktor muaynesine gectim boy kilo ölçümü yapildi sonra verdikleri önlüğü giydim ve doktor hanim geldi hizlica muayneye basladi herhangi bir hastalik gecirdin mi, kendine ya da baskasina zarar verdin mi, bulasici hastaligin var mi vs.. bu arada iki tane aşı yapti daha sonra 250 dolar ödeme yaptim 5.kata kan tahlili icin yolladilar ordada 47 dolar ödeme yaptim, sonra 3. katta röntgen filmi cektirdim. Dosyamin elektronik olarak elcilige gonderilecegini bir daha oraya gitmeme gerek olmadigini bir sorun olursa yarin öglene kadar bildireceklerini söylediler. Ertesi gün aramadilar zaten. Mülakat günü güvenlikten giris yaptim. Bekleme salonun bulundugu kısma gectim orada bana sira numarasi verdiler ve pasaportumun arkasina bir barkod yapistirip beklememi söylediler. Sıram gelince evraklarimi teslim etmek icin gittim benden pasaport, evlilik cüzdanı, nüfus kayıt örneği,adli sicil kaydı, 1 adet fotograf ve iliski kanitliyaci fotograflari istediler hepsini verdim bana beklememi konsolosun beni cagiracagini soylediler tekrar beklemeye basladim bi yarim saat bekledikten sonra sira numaramin yandigi pencereye gittim oradaki görevli Türkce mi İngilizce mi diye sordu ben Türkçe lütfen dedim tercüman cagirdi ilk sorusu benim Türkiye de nerede yasadigim oldu sonra esinle ne zaman tanistiniz diye sordu, esimin ne is yaptigini , Abd de nerede oturdugunu, ne zaman evledigimizi sordu. Daha sonra zarf icinde verdigim fotograflara bakmaya basladi kapadokyada cekilen bir fotomuz vardi kapadokyaya gitmissiniz cok guzel dedi ve bir fotonun daha nerede cekildigini sordu sonra fotograflari bana geri verdi eliyle tamam isareti yapip vizenizi onayladim dedi pasaportunuz 3-5 is günü icerisinde kargoya verilecektir dedi. Aile içi haklarin yazili oldugu bir broşür verdi toplamda 3-5 dakika filan sürmüştür mülakat, stres yaptigim kadar yokmuş bir sürü belge cikartip götürmüştüm ama hic birini istemediler. Yinede hazirlikli gitmek lazim tabiki. Ertesi gün mail geldi pasaportumu kargoya verdiklerine dair. İki gün icerisinde elime ulasti zaten. Darısı bekleyen herkesin başına. Herkese simdiden bol şans diliyorum umarim hersey gönlünüzce olur.

tebrikler 🙂 bundan sonraki sureclerde bol sanslar 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eminenurk, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese merhabalar sizinle mülakat günümü paylaşmak istiyorum 🙂 30 Mart sabah 8 de mülakatım vardı sabah 7.45 gibi oradaydım içeri saatte göre alıyorlar. 8.10 da içeri girdim x-ray’den geçtim bekleme salonuna girdim ilk olarak pasaportuma barkod yapıştırıldı ve sıra numarası verildi sıra numaram 5 idi. Biraz bekledikten sonra sıra numaram yandı vezne gibi olan bölüme geçtim gayet Güler yüzlü ve tatlı bir hanımefendi benden evlilik cüzdanını pasaportu nüfus kayıt örneği ve arşivle sicil kaydını istedi sonrasında ilişkimizi kanıtlayacak belgeleri istediler ve mülakatı Türkçe mi İngilizce mi diye sordular bende Türkçe lütfen dedim Daha sonra yerime geçtim aynı yerden tekrar sıra numaram yandı ve birazcık sorun olduğunu düşünüp korktum 🙂 korkmaya gerek yokmuş sadece anne kızlık soyadımı ve eşimin ilk evliliği olup olmadığını sordular. Sonra tekrar beklemeye başladım max. 10 dk bekledikten sonra sıra numaram yandı ve yine gayet tatlı Güler yüzlü bi bayan bana yalan söylemeyeceğime yemin ettirdi sağ elimi kaldırıp sonrasında parmak izimi aldı. Ardından bilgisayarda işlem yaparken bana eşimle ne zaman tanıştığımı eşimin ne iş yaptığını ve nerede yaşadığını ikimizin de ilk evliliği olup olmadığını sordu sorularına cevap verdikten sonra bilgisayarda işlem yapmaya devam etti ve ardından evraklarımı bana verdi ve tebrik ederip vizemin onaylandığını söyledi.. Stresli ve gergin bi sürecin ardından şimdi pasaportumu bekliyorum 🙂 Umarım bir an önce bekleyen herkesin günü gelir herkese iyi şanslar 🙂

tebrikler 🙂 bundan sonraki sureclerde bol sanslar 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mervenagle, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba,
    Mülakat için hazırlık yapıyorum. Evlilik cüzdanının orijinali ve İngilizcesi istenmiş. Hangi sayfaları çeviri yaptırmamız gerekiyor ?

Bizim dokümanları Amerika’da avukatımız sisteme yüklemişti. Hatta hatalı yükleme yaptığı için 3 ay bekleme yaşadık. Şimdi sağlık raporu ve pasaport teslimi için DS 260 comfirmation sayfası gerekiyor ama bir türlü bulamadım. Nasıl bulabilirim? Avukat bize iletmedi. Mail attım henüz dönüş de yapmadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

NVC Doc Submitted: 27.12.2021
    DQ:24.03.2022
    Interview date: 11.04.2022

Nerede mulakata gireceksiniz? Eger Turkiye'de mulakata girecekseniz Turkce olan da yetmeli; ama cevirmeniz gerekiyorsa tum sayfalarini cevirtmenizi tavsiye ederim.

ceac'tan kendi sayfaniza girerseniz, DS-260 formunun en sonundaki barkodlu sayfa "confirmation sayfasi" oluyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertem441, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese merhaba .Benim 1 hafta önce turist vizesi mülakatım olumsuz sonuçlandı.Amerikadaki Amerikan vatandaşı erkek arkadaşımla evlilik düşünüyoruz.Bu yaz tatilinde kendisi türkiyeye gelip biz evlenirsek benim greencardımın gelem süresi Max ne kadar sürer ?Bir de nişanlı vizesi mi daha kısa sürer yoksa evlilik vizesi mi daha kısa sürer ?

Eger evlenecekseniz o durumda evlilik vizesine basvuru yapmalisiniz, ikisinin sureleri birbirine yakin...

Turist vizesi basvurunuz gocmenlik surecini etkilemez; ama tum surecin bitmesi 1 seneyi bulacaktir, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@intelcorei5, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar nvc için orjinal terhis belgesinimi yükleyeyim yoksa e devletten alınan askerlik durum belgesini mi?

e devletten alınan askerlik durum belgesi 1 gün süre ile geçerlidir yazıyor sıkıntı olur mu?

sikinti olmaz, e-devletteki belgeyi yukleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MYusuf, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar.
    Nvc mail gönderdi. Fakat polis belgesi ve evlilik belgesi kabul edilmemiş. Polis belgesini e-devlet'ten İngilizce indirip yüklemiştik. Evliik belgesinin İngilizce çeviri olan onaylı belgeyi yüklemiştik. Bu belgelerin orjinal dilleriyle birlikte İngilizce çevirisini istedi.
    Bu normal işleyiş mi?
    Ne yapabiliriz?

yuklediginiz polis belgesinin "arsiv kayitli adli sicil kaydi" olduguna emin olun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MYusuf Ankara'da mulakata girecekseniz Turkce olan belge de yeterli olmali. Ne oldugunu anlamamis olabilirler, belgeyi tam ve duz bir sekilde yuklediginize emin olun. Yan donmus ya da ters yuklenmis belgeleri de kabul etmiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berkan-Duru, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@intelcorei5 merhaba, evlilik ile ilgili resimleri kanıtları ve yazışmaları tam olarak hangi aşamada nereye yüklememiz gerekiyor bilgilendirir misiniz.. tesekkürler..

USCIS'e ilk basvuruyu yaparken.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cokbekledik86 merhaba, ucsis üzerinden I-130 ve I-130a yükledikten sonra evlilik kanıtları ve nişan resimleri vs vs. bunları tam olarak hangi aşamada nereye yüklememiz gerekiyor?... pek çok resim belge olması durumunda nasıl yükleyebiliriz?

fotograflari bir word dokumani ustune yerlestirip daha sonra pdf'e cevirmelisiniz. Hatta fotolar icin ufak notlar da ekleyebilirsiniz... Bu pdf'i direkt I-130'a basvuru yaparken siteye yukleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cokbekledik86, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar daha önce birkaç kez turist vizesine başvurmak acaba görüşmede veya nvc aşamasında sorun oluştururmu herkes turist vizesine başvurmuş mudur zaten

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sertas hem ucsis hemde nvc kisimlarina da ayni dosyalari kanitlari mi paylasiyoruz yani? 1. Kisim ucsis. 2. Kisim nvc. Benim sordugum ucsis kisminda mi evlilik vs resimlerini yukleyecegiz yoksa nvc kisminda mi.. bu sorunun cevabini bilen arkadaslar lutfen cevap 😊

Siz su an USCIS asamasindasiniz ve yuklemeniz gerekiyor. USCIS kismi bitmeden NVC asamasina gecemezsiniz, bilginize.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 9
  • 51
  • 996
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

237

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.0k

| | | |