Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ruzgars california deprem bölgesi..astrologlar önümüzdeki seneler için oralarda deprem ve tsunami öngörmüştü ...geçmişteki deprem de 9 şiddetindeymiş ...

• @Mine-İpek Eşiniz haksız değil. New Orleans gerçekten biraz tehlikeli, öyle bir yer, ama yavaş yavaş alışıyor insan.. Hangi cadde yada sokağa girmeyeceğini öğreniyorsun. (isim bilmiyorum ama) Biraz önce "AOS" başlığında burası ile ilgili yorum yapmıştım. Bu arada ben 4 günlüğüne "TAMPA - Florida" gittim. Bayıldım bayıldımmmm, yaşamak için çok güzel bir yer. Tampa'da 3-4 tane gerçekten güzel okul var. 4 gün boyunca 1 kere homeless gördüm, oda aracı şarj ettiğimiz bölge biraz şehir merkezine uzaktaydı o sırada denk geldik. sarj sırasında 3-4 tanesi gelip bir şeyler istediler ama (konuşmadığınızda, tepki vermediğinizde genelde problem olmuyor.) sıkıntı yaratmadan uzaklaştılar.

• @CVera florida turistik bir yer sanırım şu an için en üst hayalim abd de seramik yapıp satmak halihazırda yapıyorum da ..resim de güzel yaparım özellikle portre..Türkiye de aile hekimiyim denkilik filan hiç düşünmüyorum yapamam da ..sizce kazanç sağlanır mı hndmade oobjeler etsyde filan çok iyi satılıyor gibi ya da boş hayal mi

• ⭐⭐⭐

@Mine-İpek geçmişteki depremden kastınız büyük san francisco depremi sanırım, o da 7.8 seviyesindeydi. San andreas hattı üstünde sonuçta yinede böyle bir durumdan dolayı californiadan vazgeçilir mi bilemiyorum 😀

• Herkese merhabalar umarım Amerika da olanlar halinden memnundur ve gitmek isteyip gidemeyen veya gitmeye çalisan herkes de en yakın zamanda hayallerine kavuşur

Konuma gelicek olursam dv2024 kazananiyim vizemi aldım mart 11 gibi newark liberty airport tan giriş yapıcam nj seçme sebebim arkadaşlarım ve tanidiklarim olması ama bu benim için ilk etap sonuçta alışma süreci ve ssn ile gc kartının gelme süreci ehliyet alımı derken geçen sürede boş kalmayıp yasal olarak ek işlemlerimi halletmek kendi mesleğim barmenlik ama her işi yapabilen biriyim denemekten çekinmem pek nj de cherry hill bölgesinde olucam Philadelphia yakınlığı da benim için avantajlı diye düşünüyorum iş kalma cost of living açısından tabii bunlar benim araştırmam gerçekler farklı olabiliyor neticesinde yaşayan varsa kendisinden dinlemek isterim ilerisi için fl Miami veya Boston düsünüyorum barmenlik açısından ve yaşam güvenlik açısından görürler tabiki de açığım herkese iyi günler dilerim

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Murat 4 Murat 4 

• Merhabalar herkese ,
    Daha once Houstonda yasamis ve Houstondan herhangi farkli bir eyalate tasinmis birisi var ise ve deneyimlerini paylasabilirse sevinirim.
    Biz1,5 yildir Houston`da yasiyoruz ve kiralar yasam maliyeti acisindan burada kalmaya devam ediyoruz ancak burada yasamaktan da mutlu degiliz. Bu surecte farkli buradan farkli eyalete tasinmis birilerinin deneyimlerini dinlemek isteriz. Cok tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@janedns öncelikle sen olumsuz yanlarını yazabilirsin. Çünkü houston dediğin yer de çok fazla forum aile üyeleri var. Sana başka bakış açısı gösterebilirler. En basit houston hangi bölge de yaşıyorsun. Hangi mesleği yapıyorsun yada işe girdin mi sadece delivery mi yapıyorsun. Kendini tanıtırsan ozaman forum ailesi üyeleri sana yardımcı olacaktır. Türkiye de büyük şehirde mi yoksa ilçede mi yaşıyordun. Kalabalık yerleri mi seversin yoksa sessiz sakin yerleri mi seçersin. Nasıl havaları seversin. Senin özelliklerine göre eyalet teklifi yapabilmek için seni tanımamız gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@janedns merhaba biz de 1 yıldan fazladır Houston da yaşıyoruz. Acaba neden burada yaşamak istemiyorsunuz? Özel değilse açarsanız size yardımcı olabiliriz.

• @denizci10 @janedns 'in sebeplerini bilemeyeceğim ama ben de uzun zamandır taşınmayı iple çekiyorum. Malesef hala taşınmam mümkün görünmüyor ama. Bir yerde herkesin kötülediği ama bir türlü taşınamadığı şehir diye bir laf okumuştum Houston hakkında, gerçekten öyle oluyormuş.

Benim sevmeme sebeplerim:

• Çok sıcak. Kışın bile 30C/85F'nin göründüğü, yılın 11.5 ayı dışarı akşam dahil adım atmanın mümkün olmadığı bir yer. Evi 70-74F'de tutmak için ödediğim astronomik elektrik faturaları da cabası. Kışın karı da çok özledim. Polonya'da yaşamış, İstanbul'da kışın t-shirt ile sokağa çıkan biriyim, belki de sorun o. Soğuk hava seviyorum.
    • Buraya taşınma sebebim kolay iş bulmak ve nispeten ucuz olması idi. İş konusunda şansım hiç yaver gitmedi ve (W-2) iş bulamadım. Lisans diplomam var ve İngilizcem gayet iyi. Sonunda kendi firmamı (LLC) kurdum ve yavaş yavaş oturuyor (daha araba bile alamadım) ama 3 yıl oldu! Yaşam bir şehir için ucuz, evet, ama şehir dışı hem daha sessiz sakin hem daha ucuz.
    • Özgürlük seven birisi olarak bazı konularda Texas'ı beğensem de bazı konularda ise çok geri kafalılar. Günlük hayatta beni pek etkilemese de rahatsız ediyor yine de.

İyi tarafları:

• Yukarıda yazdığım yaşam maliyeti konusu
    • Nispten daha az bürokratik ve bazı vergileri düşük
    • Türk yemeği bulmak mümkün

Planım dayanabildiğim kadar dayanıp, sonra serin, sakin, ucuz bir yere taşınmak. İşim gereği (3D yazıcı ve diğer elektronik işleri) her gün kargo gönderdiğim için tamamen dağ başına gidemeyeceğim ama ne kadar uzak olursa o kadar kar.

• ⭐⭐⭐⭐

Biz de eşimle ilk geldiğimiz de Houston'ı sevmiyorduk ama alıştık. Genelde Türk arkadaşlarımız ile beraberiz. Birbirimize destek oluyoruz. Özellikle yıllardır burada olan artık vatandaş olmuş ve birbirine bağlı bir arkadaşlık var biz de onun içinde kendimize ufak da olsa yer bulduk diyebiliriz. Türk marketi ve ürünlerini bulmamız çok güzel. Yazın kavurucu sıcak haricinde (1 Haziran-30 Eylül arası) diğer zamanlar bence hava iyi. Çukurovalı olarak belki de bize öyle geliyor. 4-5 park, deniz kenarında birkaç eğlence yeri ve NASA haricinde gezilecek pek bir yer yok ama bunu kimse dert etmiyor. Çünkü herkes hafta sonlarında bir yerlere kaçıyor. Hiç olmasa kampa gidiyorlar. 2 saat mesafede Austin ve San Antonio, 3.5 saat mesafede Dallas ve New Orleans gibi şehirler var. En kötü uçağa binip başka bir yere gidiyor insanlar. Henüz biz o aşamada değiliz ama planımız bizim de bu yönde. Ev kirası ve diğer yaşamsal giderler uygun olduğu için buradan artan parayı insanlar başka yerleri gezmekle değerlendiriyor. Geçen Rodeo festivali vardı oraya gittik, ay sonunda arkadaşlarla Houston Rockets maçına gideceğiz, arada konser veriyor bir Türk grubu, başka bir grup var tiyatro için hazırlık yapıyor, başka bir grup var kitap okuma etkinliği yapıyor böyle liste uzayıp gidiyor. Bundan dolayı Hosuton'a alıştık diyebiliriz. Hiçbir şey olmazsa birinde toplanıyoruz bu şekilde geçiyor zamanımız. Buradan daha güzel yerler mutlaka vardır ama buradaki ortamı bulabileceğimizi ve bu kadar rahat yaşayabileceğimizi düşünmüyorum. Ondan şimdilik Houston'lıyız. 🙂

• @isik biz de houstona 6 ay dayanabildik bir an önce taşınmalıyız yoksa burada kalırız diye düşündük yani tam bir düzen kurmadan taşındık, biz de Adanadan geldik ama 40 yıldır zaten sıcaklardan bıkmış biri olarak soguk yer seviyorum ben houstondan taşındıgımız için iyi ki diyorum , ama bizim en büyük önceligimiz okuldu houstondaki okuldan kızım hiç memnun degildi ve çok mutsuzdu ve bir sürü neden vardı sevemedik bir türlü

• ⭐⭐⭐

@isik Sevilecek bir yani yok bence de @çakıl . Nufus cok fazla, bu yan gelir isleri icin berbat bir durum. Herkes doordash ve benzeri isler yapmaya calisiyor ilk geldigi zaman, biz 6 ay zor dayandik.

Guzel olan yanlari bence evleri ve yollari, evler cok ucuz, cok buyuk ve her turlu lukse sahip. Yollar devasa ve cukur yok mis gibi. Ek olarak HEB market efsane. Baska da bir sey yok.

Turk nufusu olarak yogun evet biz de guzel insanlar tanidik @denizci10, @cancolpan mesela cok iyi bir insanlardir kendileri. Guzel dostlar edinip ayrildik.

Herkesin onceligi farkli olabilir. Okul, is, insanlar bir suru neden var. Houston i savunan cok ama eminim onlarda mutlu degildir.

Bol sans. Umarim aradiginizi bulursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Erkan-Gürsoy biz de aynı şeyi düşünüyoruz. İnşallah en kısa zamanda tekrar görüşürüz.

• merhaba, Chicago'da yaşamış olumlu olumsuz deneyimlerini paylaşacak biri var mı acaba? Bir de IT sektörü için hangi eyalet ve şehirlerde iş imkanı fazladır? San Francisco California harici.

• ⭐⭐

@nurcaglar2 çoğu türk komuniti san francisco harici houston'daki firmalarda çalışıyor. web'dekiler için böyle benim çevrem yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nurcaglar2 2. silikon vadisi olacak yer austin bence oraya bakmalısın. Hatta sana bir video koyucam seyredersin

• ⭐⭐

image.png

• @ayvalik10 Yazilim, software, programming, coding vb islerin artik sonuna geliniyor. AI bu isleri artik devralmaya basladi. O yuzden, Silicone Valley veya Austin farketmez. Zaten remote calisma sartlari ile ortam son 3-4 yildir cok degisti, simdi artik AI ile daha da cok degisecek.

https://towardsdatascience.com/software-developers-might-be-obsolete-by-2030-cb5ddbfec291

• ⭐⭐

@MySea Katılıyorum. Büyük bir fırsatı kaçırdım ama başka mesleklerde uzman olmak için hala geç değil benim açımdan.

geçen seneye kadar ben de abd'de yazılım geliştiricisi olma konusunda karşıt görüşteydim ama şu an tamamen hobi olarak devam ediyorum, meslek olarak geleceğin olmadığı bir alan oldu.

• ⭐⭐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |