Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@marpessa Teyzemin oğlu da Avustralya'da yaşıyor ve diyor ki bu kadar güvenli bir yer yok. Hem hayvanlar hem de insanlar açısından 10 yıldır bir sıkıntı yaşamadım dedi. Abisi de Amerika için para verseler gitmem diyor. Orda insanın değeri yok diyor.

• @Programmer eşim de Avustralya konusunda ısrarcı ben dün kanada ya falan bakıyordum ama henüz netleşmedi Avustralya daha ağır basıyor gibi görünüyor

• ⭐⭐

@marpessa, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@sir-altan avustralya için tehlikeli hayvanların olduğu yer diyor üzerine para verseler gitmem diyor dün akşam arkadaşım, eşim de bir dönem avustralya da bulunmuştu o hiç öyle düşünmüyor harika bir ülke dünya üzerinde yaşanacak en güzel yerlerden biri diyor 🙂

degerli kardesim turkiyede basibos gezen sokak kopekleri australyadaki en tehlikeli hayvanlardan daha tehlikelidir,evet zehirli yilanlar akrepler,ciyanlar vardir ama bunlardan zehirlenerek olen sayisi milyonda bir bile degildir,kontrolsuz plajda yuzerseniz elbet kopek baligina kurban gidersiniz.

• Avustralya'da yaşasaydım en çok korktuğum şey kutu deniz anası olurdu. Bilmeyenler araştırsın.

• Yasaklı

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

Avustralya'da yaşasaydım en çok korktuğum şey kutu deniz anası olurdu. Bilmeyenler araştırsın.

Yunan adalarında Seabob la üstünden geçtim. Hızlı geçtiğim için son anda farkettim. Aklımı almıştı.

• @Orhan-Cabarov evet çok meraklıyımdır su altı belgesellerine sadece orada gördüm gerçek hayatta görsem şu an bunu yazamıyordum büyük ihtimalle 🙄

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov Kutu Deniz analarında zehir yaklaşık 400 kat daha fazladır. 60 tane dokunaçı bulunması ve her bir dokunaçta 5 milyardan fazla zehirli kapsülü bulunmaktadır. Yetişkin bir insanı 5 dakika içinde, solunum sistemini durdurup, kalp kasılmalarına ve nefessiz bırakıp öldürebilir.
    Ay bune tövbe estafurullahh timsaha şükreder olduk 😂

• Selamlar. Malum 2023 sonuçlarının açıklanmasına artık çok az bir süre kaldı. Türkiye'de chiropractor-spor masaj terapisti olarak çalışıyorum. Eyalet seçimi olarak Florida Orlando seçmiştim ancak vakit daraldıkça stres başladı. Çünkü bütün umutlarımı Green Card çekilişine bağlamadım, Orlando'dan çeşitli iş görüşmeleri gerçekleştirdim. Eğer Green Card çıkmazsa faklı planlar ile gitmeyi planlıyorum.

Sorun şurada: Orlando benim mesleğim için uygun mudur? Evliyim ve 1 çocuğum var. İlk etapta düzen kurana kadar tek başıma orada kalacağım, daha sonra ailemi yanıma alacağım.

Ek olarak siber güvenlik uzmanı belgem var ve beyaz şapka hacker'ım.

• Bir haftadir is dolayisiyla egitim icin Little Rock, Arkansas'dayim.

Gozlemlerim:

Is durumunu bilemem ama yasamak icin hic tavsiye etmem. Sehiri ve gordugum kadariyla etrafini hic begenmedim. Bircok yerleri cok fakir semtler gibi gorunuyor, oldukca pis ve dusuk kalitede.

Kaliteli restaurantlari az, olanlari da bana gore Delaware ile kiyaslayinca, nedense cok daha pahali.

Havaalani cok kucuk, adi Bill and Hillary Clinton airport 😁 Tek bir concourse dan olusuyor, toplam 10 gates falan var. Fast food haricinde duzgun yemek yiyecek restauranti bile yok. Ustelik ucusunuz cancel olursa, ertesi gune kadar baska ucus bulmak imkansiz gibi birsey. Benimki bugun cancel oldu ve yarin sabaha kaldim. 😠

Sonuc olarak, henuz Arkansas da degilseniz ve gelmeyi dusunuyorsaniz, kararinizi iyice tekrardan gozden gecirmenizi tavsiye ederim. Zaten burada yasiyorsaniz da artik gecmis olsun diyeyim 😁 Yakin zamanda kurtulmanizi dilerim ☺

• Merhaba;

Öncelikle belirtmek isterim ki burada yeniyim ve eyaletlerle ilgili burada açılan birçok konuyu okudum ama sanırım benimle benzer isteklerde olan biri konu açmamış ki aradığımı bulamadım.

Önümüzdeki sefer ilk defa başvuru yapacağım ve planlı biri olmayı sevdiğim için ufak ufak planlar yapıyorum.

Olur da Greencard çıkarsa ve gidersem tek başıma gideceğim. 25 yasindayim ve bekarım. Durumu düzeltip, Türkiye'deki aileme para göndermek istiyorum çünkü şu an evin geçiminde bir rolum var.

Cok uzatıp, vaktinizi almadan; vergileri, kirası, çalışma imkanlarının fazlalığı hesaba katılırsa ekonomik yönden en iyi eyalet sizce hangisi olur?

Aklımda New Jersey, Illinois (Chicago taraflari) var.

Fikrinizi almak isterim ve şimdiden teşekkür ederim. Her şey gönlümüzce olsun.

• ⭐⭐⭐

@bugrathewise Merhaba, ne işle meşgulsünüz ?

• @Programmer, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@bugrathewise Merhaba, ne işle meşgulsünüz ?

Muhasebeciyim. Bir ara kargo operatörü olarak çalıştım. Onun dışında okul zamanlarımda garsonluk, fast-food hazirlama elemani, bulaşıkçı gibi islerde de çalıştım.

Açıkçası gidersem sıfırdan bir hayat kuracağım haliyle. Bordrolu olmasi acisindan Amazon'da çalışırım diye düşünüyorum açıkçası. Boş zamanlarda delivery.

Cok uzattim farkindayim. Kusura bakmayın, teşekkür ederim.

• @bugrathewise henüz gidememiş olsam da benzer durumdayız. Çılgınlarca sevinmeme rağmen evi tek başıma geçindirdiğim için ilk etapta tereddüt etmiştim.

Bana kıyasla 2 avantajınız var. 1- Yaşınız daha genç, 2- Bugüne kadar yaptığınız işleri Amerika'da yapıp çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Ben hayatımda bu tarz işler yapmadım, uzun vadede yapamayacağımı da biliyorum 🙂 Garson olurum, bulaşık yıkarım diye kendimi kandırmıyorum. Ama ilk 1 sene ne zorluk çekilecekse çekerim düşüncesindeyim. Elbette hayal ve hedeflerim var.

Ortak noktamız bekar ve yalnız gidecek olma durumumuz. Burada kişisel özellikler gibi farklı dinamikler de devreye giriyor. Ben sakin bir şehir isterim, başkası gece hayatı ister, başkası parti şehri ister, kimi genç nüfus ister. İyi yanı; A eyaletine gidip baktık olmuyor, B eyaletinde deneyebiliriz. Benim gönlümde Florida var. Ama tanıdığım kimse olmadığı için mantık Houston veya Austin/TX diyor. Çünkü çoğumuza başlangıç için en mantıklı eyalet Teksas gibi gözüküyor. İş imkanları, göçmen nüfusu, düşük vergi gibi dinamikler devreye giriyor. Sağlık hizmetleri pahalı olduğundan sıcak eyalet tercih edenler de var. Sizin düşündüğünüz Chicago bence çok güzel bir şehir, gönlünüz oradan yanaysa araştırmakta fayda var. Youtube'da izlediğim 4 Türk yayıncıda da Chicago'nun yaşanabilir bir şehir olduğu izlenimi uyandırmıştı bende.

• @bugrathewise Bildiğim kadarıyla Florida, New Jersey ve Illinois'ten daha ucuz bir yer.

• @Stiff, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@bugrathewise henüz gidememiş olsam da benzer durumdayız. Çılgınlarca sevinmeme rağmen evi tek başıma geçindirdiğim için ilk etapta tereddüt etmiştim.

Bana kıyasla 2 avantajınız var. 1- Yaşınız daha genç, 2- Bugüne kadar yaptığınız işleri Amerika'da yapıp çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Ben hayatımda bu tarz işler yapmadım, uzun vadede yapamayacağımı da biliyorum 🙂 Garson olurum, bulaşık yıkarım diye kendimi kandırmıyorum. Ama ilk 1 sene ne zorluk çekilecekse çekerim düşüncesindeyim. Elbette hayal ve hedeflerim var.

Ortak noktamız bekar ve yalnız gidecek olma durumumuz. Burada kişisel özellikler gibi farklı dinamikler de devreye giriyor. Ben sakin bir şehir isterim, başkası gece hayatı ister, başkası parti şehri ister, kimi genç nüfus ister. İyi yanı; A eyaletine gidip baktık olmuyor, B eyaletinde deneyebiliriz. Benim gönlümde Florida var. Ama tanıdığım kimse olmadığı için mantık Houston veya Austin/TX diyor. Çünkü çoğumuza başlangıç için en mantıklı eyalet Teksas gibi gözüküyor. İş imkanları, göçmen nüfusu, düşük vergi gibi dinamikler devreye giriyor. Sağlık hizmetleri pahalı olduğundan sıcak eyalet tercih edenler de var. Sizin düşündüğünüz Chicago bence çok güzel bir şehir, gönlünüz oradan yanaysa araştırmakta fayda var. Youtube'da izlediğim 4 Türk yayıncıda da Chicago'nun yaşanabilir bir şehir olduğu izlenimi uyandırmıştı bende.

Öncelikle çok teşekkür ederim 🙂 Chicago'da yaşayan YouTube yayıncılarından dolayi ben de yönümü oraya cevirdim. Genel olarak partilemeyi seven biri değilim, evcimen biriyim yani maksimum gider bir pubda maç izlerim.

Cok sıcak yerler beni hasta ediyor açıkçası. Çoğu kişi de Houston taraflarina gitmiş ama ulaşım açısından ilk zamanlar kolay bir yerde olmam gerekecek. Büyük ihtimalle ilk geldiğimde araç alamayabilirim.

Öte yandan New Jersey'de ehliyet olaylarının da kolay olmasi cezbediyor beni.

O zorluğu mecbur çekeceğiz. Burada zaten çekiyoruz. Bekar veya genç olsam da ev gecindirmek otomatik olarak evli olmak gibi bir sey zaten 🙂

• @sadıkkurtoglu, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@bugrathewise Bildiğim kadarıyla Florida, New Jersey ve Illinois'ten daha ucuz bir yer.

İş, kira ve ulaşım imkanlari nasıldır acaba.. Arastirilmasi gereken cok sey var çıkana kadar arastiririm artik 🙂

• @Mayki Harika bi siteymiş. Teşekkürler

• Şunu da belirtmeden geçemem. Bizim sokak kedileri ve köpeklerine kurban olsun bir çok ülke ve insan. O zavallıların seçimi değil sokaklarda heder olmak, ama en azından esnafı, eşrafı bi şekilde bakıyor ve kısa olan ömürlerini yaşam kaygısıyla bir şekilde geçiriyorlar. Toplayıp zehirlemekten çok daha insani bir yaklaşım. Neyse bu konu bi yana, benim en büyük korkum hamam böceği ve genel anlamda böcekler. Ciddi fobim var bu konuda. Austin TX'a iş yerimle transfer olmak istiyorum fakatb u konu çok aklımı kurcalıyor. Bu konuda bilgi verebilecek olan, deneyimi olan arkadaşlar paylaşımda bulunabilir mi?

• ⭐⭐⭐

@heroinchains Sanırım bu başlık ilginizi çekecektir.

ABD'deki sinekler ve Böcekler

• @Programmer Teşekkürler, içim çekile çekile okudum :)))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |