Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merak ediyorum forumda sadece green card ile yerleşenler mi var. Farklı tecrübeleri olanlar varmı. Sonradan ne şekilde green card aldınız.

Saygılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bahadır-kaplan Green card olmadan amerikaya yerleşenler içinde söyledi:

Merak ediyorum forumda sadece green card ile yerleşenler mi var. Farklı tecrübeleri olanlar varmı. Sonradan ne şekilde green card aldınız.

Saygılar.

Sayin @Bahadır-Kaplan illaki Green Card alma yontemleri konusunu yayimla diyorsunuz yani 🙂
    Konu hazir gibi ama yayimlamadan her ayri yolun forumda konusunu olusturmaya calisiyorum, ki her yolu anlattiktan sonra daha ayrintili bilgi icin insanlari yonlendirebilecegimiz bir sayfa olsun... 3-4 konu kaldi sadece 🙂 ama bazi sayilari simdiden yayimlamakta sorun yok 🙂

2013-2016 yillari arasinda hangi kategorilerde kac kisi Green Card almis, bu tabloda bulabilirsiniz...

alt metni

ayrica belirtmek isterim ki green card disinda, E2 Yatirim vizesiyle gelip ABD'ye yerlesen kisiler de var.

Aile Sponsorlu gelebiliyorlar, is bulup gelebiliyorlar ve calisma vizelerini Green Card'a cevirebiliyorlar.

Bunun disinda en standart yollardan biri egitim icin ABD'ye gelmek, ozellikle master/doktora yaptiktan sonra bir is bulup calismaniz icin size alaniniza gore 1 ya da 2 yil calisma izni veriliyor. Bu surecte isci vizelerine ceviriyorsunuz ve sonrasinda Green Card'a basvuru yapiyorsunuz.

Bu forumun da cok asina oldugu, lotodan cesitlilik vizesiyle de Green Card alinabiliyor.

• Türkiye’den en iyi şekilde gidebilmek galiba loto sonuçlarına bakıyor 😕

• @bekircanari Kesinlikle en kolay yol. Çeşitlilik vizesi çekilişi ile ABD'ye gitmek size doğrudan oturma ve çalışma izni hakkı sağlıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bekircanari Green card olmadan amerikaya yerleşenler içinde söyledi:

Türkiye’den en iyi şekilde gidebilmek galiba loto sonuçlarına bakıyor 😕

"en iyi"yi nasil tanimliyorsunuz? 🙂 "iyi" mutlak bir anlama gelmiyor. Eger sayin @entelman 'in dedigi gibi kolay demek istiyorsaniz evet en kolayi bence de DV.

• @crazycells hocam ben biraz garanticiyim o manada yani 1 milyon dolarım da maalesef yok 😂😂😂 fakirin umudu lotosu hesabi oldu... bedava olmasa onu da oynamam😁🤣

• Su an miamideyim turist vizesiyle, bakalim nolcak gorucez 😄

• Turist vizeside bitecek elbet arkadaşlar 😃

• Silinmis Mesaj.

• benim bi arkadaş lisans sonrası dil okuluna başvurdu 1.5 yıllık bir kurstu, sonrasında orada amazon işi yaptı şirket kurdu bütün yaşam masraflarını gider olarak gösteriyor amazon ile geçimini sağlıyor. okulun son günlerinde orayı bırakıp başka bir kursa başvuruyor 4 yıl falan oldu orada bu şekilde takılalı. green card çıkmadı bir türlü, bende yalnız başıma gidecek olsaydım aynı yolu denerdim muhtmelen ama çoluk çocuk 😃

• @fatmucu

Merhabalar evet çalışıyordum, ben çoğu okuduklarımı kafamdan silerek bir türke güvendim tabikide yarı yolda bıraktı. 😄 15 gün sonra whatsapptan işten çıkarttı resmen. KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE Amerika da gerçekten hiçbir türke güvenmeyin. Herkes sizi yüz üstü bırakıyor. Yaşadıklarım ile ilgili sizi neler bekliyor ne yapmanız gerekiyor konusunda yarımcı olabilirim. Örneğin dolandırıcılara nasıl yem olmazsınız ve turist vizesiyle ev tutma iş nasıl bulursunuz. Mesela ehliyetimi aldım en kolay iş burda bu olsa gerek. İngilizce seviyenizin soruları anlayabilecek ve mantık yürütmenize olanak verirse 3 saatte ehliyetinizi alıp çıkabiliyorsunuz. Burda geldiğinizde kolayca iş bulabilme ve çalışmak istiyorsanız öncelikle kesinlikle MUST olarak yapmanız gereken ilk işi söylüyorum. Araba alın. Bunu sakın gözardı etmeyin araba size hem para kazandıracaktır hemde eğer floridadaysanız büyük özgürlük sunacak. İş için arabanız ve ehliyet olması yeterli hem türklerle çalışmassınız hem rahat çalışır hemde daha fazla kazanırsınız. Türk restaurantında çalışırken işe başladığımda bana tipler senin dokunmıcam istediğin gibi çalış dedi. Baktı günde 200-350 dolar kazanıyorum(12-13 saat) ,çekti kenara beni artık saatlik çalışcaksın dostum dedi tipler benim dedi onada tamam dedim günde 7 saat 70 dolarımı alıp çıktım. Yarın izin yap dedi sabah kalktım kendine iş bul dedi. Yerin ismini sizinle paylaşmıcam ama inanılmaz bilendim umarım bu forumdadır kendisi ve bunu okur. Ve umarım kaçak çalıştırmanın cezası ve yükümlülüklerini biliyordur. Eşimle burdayım ingilizcesi seviyesi az ve bundan dolayı zorluk çekiyor ancak ingilizceniz orta seviyede, ehliyetiniz ve arabanız var ise günde 8-10 saat çalışarak 150-200 dolar kazanırsınız. Çok iyi biliyorum aklınızdaki soruları bu yüzden herhangibir sorun varsa sana dmden telefonumu yazıyorum ordan sorabilirsin.

• ⭐⭐

Keşke eskiden olduğu gibi ordudan kabul alıp gitme imkanı olsa...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zaferb gecmis olsun.

• @zaferb Green card olmadan amerikaya yerleşenler içinde söyledi:

@fatmucu

Merhabalar evet çalışıyordum, ben çoğu okuduklarımı kafamdan silerek bir türke güvendim tabikide yarı yolda bıraktı. 😄 15 gün sonra whatsapptan işten çıkarttı resmen. KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE Amerika da gerçekten hiçbir türke güvenmeyin. Herkes sizi yüz üstü bırakıyor. Yaşadıklarım ile ilgili sizi neler bekliyor ne yapmanız gerekiyor konusunda yarımcı olabilirim. Örneğin dolandırıcılara nasıl yem olmazsınız ve turist vizesiyle ev tutma iş nasıl bulursunuz. Mesela ehliyetimi aldım en kolay iş burda bu olsa gerek. İngilizce seviyenizin soruları anlayabilecek ve mantık yürütmenize olanak verirse 3 saatte ehliyetinizi alıp çıkabiliyorsunuz. Burda geldiğinizde kolayca iş bulabilme ve çalışmak istiyorsanız öncelikle kesinlikle MUST olarak yapmanız gereken ilk işi söylüyorum. Araba alın. Bunu sakın gözardı etmeyin araba size hem para kazandıracaktır hemde eğer floridadaysanız büyük özgürlük sunacak. İş için arabanız ve ehliyet olması yeterli hem türklerle çalışmassınız hem rahat çalışır hemde daha fazla kazanırsınız. Türk restaurantında çalışırken işe başladığımda bana tipler senin dokunmıcam istediğin gibi çalış dedi. Baktı günde 200-350 dolar kazanıyorum(12-13 saat) ,çekti kenara beni artık saatlik çalışcaksın dostum dedi tipler benim dedi onada tamam dedim günde 7 saat 70 dolarımı alıp çıktım. Yarın izin yap dedi sabah kalktım kendine iş bul dedi. Yerin ismini sizinle paylaşmıcam ama inanılmaz bilendim umarım bu forumdadır kendisi ve bunu okur. Ve umarım kaçak çalıştırmanın cezası ve yükümlülüklerini biliyordur. Eşimle burdayım ingilizcesi seviyesi az ve bundan dolayı zorluk çekiyor ancak ingilizceniz orta seviyede, ehliyetiniz ve arabanız var ise günde 8-10 saat çalışarak 150-200 dolar kazanırsınız. Çok iyi biliyorum aklınızdaki soruları bu yüzden herhangibir sorun varsa sana dmden telefonumu yazıyorum ordan sorabilirsin.

Bu nasıl bir iştir anlamıyorum. Yahu destek olmuyorsan bari köstek olma. Üzüldüm gerçekten. Kendi insanımıza da güvenmeyeceksek, kime güveneceğiz?

• Turist vizesiyle ABD'de uzun süre kalırsanız vize bitiminden sonra tekrar turist vizesine başvurduğunuzda sorun yaşama ihtimaliniz çok yüksek.

Bir arkadaşım yaşadı bu sorunu. Orada işe girmişti 6 ay çalıştıktan sonra kısa bir tatil için Türkiye'ye geldi şuan geri dönemiyor.

• @darkred Katılıyorum. Turist vizesiyle ülkeye yapılan giriş çıkışlar ve kalma süreleri sıkı bir şekilde takip ediliyor.

• ⭐⭐

@darkred Green card olmadan amerikaya yerleşenler içinde söyledi:

Turist vizesiyle ABD'de uzun süre kalırsanız vize bitiminden sonra tekrar turist vizesine başvurduğunuzda sorun yaşama ihtimaliniz çok yüksek.

Bir arkadaşım yaşadı bu sorunu. Orada işe girmişti 6 ay çalıştıktan sonra kısa bir tatil için Türkiye'ye geldi şuan geri dönemiyor.

Tam olarak hangi aşamada, nasıl geri çevriliyor? Türkiye'de uçağa binmeden mi, binip gittikten sonra ABD gümrüğünde mi? Nasıl bir açıklama ile reddediliyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman Green card olmadan amerikaya yerleşenler içinde söyledi:

Turist vizesiyle ABD'de uzun süre kalırsanız vize bitiminden sonra tekrar turist vizesine başvurduğunuzda sorun yaşama ihtimaliniz çok yüksek.

Tam olarak hangi aşamada, nasıl geri çevriliyor? Türkiye'de uçağa binmeden mi, binip gittikten sonra ABD gümrüğünde mi? Nasıl bir açıklama ile reddediliyor?

O, duruma bagli...

eger onceden vizeniz iptal edilmisse zaten ucaga binmeden haberiniz olur ve sizi bindirmezler, eger vizeniz gecerliyse ama ABD'ye giris niyetinize inanmazlarsa o durumda kapidaki CBP gorevlisi sizi ilk ucakla geri dondurur.

• @saulgoodman Green card olmadan amerikaya yerleşenler içinde söyledi:

Turist vizesi sona ermeden hemen önce TR ye dönüş yaptı. Akabinde tekrar turist vizesi için konsolosluğa başvuru yaptı ancak red aldı.
    Tekrar tekrar denedi ancak "bir turist için 6-7 ay amerikada kalmak uzun bir süre sen turist değilsin amerikada yaşıyorsun yasal olmadan çalışıyorsun" gerekçeleriyle vizesini alamıyor.
    Ayrıca @crazycells 'in dediği gibi ABD ye gitmiş olsanız bile kapıdaki görevli sizin turist olduğunuza ikna olmazsa vizenizi yakabilir giriş yapamadan geri dönmek zorunda kalırsınız.

• Anlamadığım konu şu turist Vizesi 10 yıl ama arkadaşınız 5-6 ay kalmış neden tekrar turist vizesine başvurmuş. 5-6 ay kalır gelir buraya sonra tekrar gider 10 yıllık turist vizesi varsa tekrar vize almasına gerek Yok.

Not: 10 yıllık turist Vizesi ama gümrük 6 ay verir vs.

@saulgoodman Green card olmadan amerikaya yerleşenler içinde söyledi:

Turist vizesi sona ermeden hemen önce TR ye dönüş yaptı. Akabinde tekrar turist vizesi için konsolosluğa başvuru yaptı ancak red aldı.
    Tekrar tekrar denedi ancak "bir turist için 6-7 ay amerikada kalmak uzun bir süre sen turist değilsin amerikada yaşıyorsun yasal olmadan çalışıyorsun" gerekçeleriyle vizesini alamıyor.
    Ayrıca @crazycells 'in dediği gibi ABD ye gitmiş olsanız bile kapıdaki görevli sizin turist olduğunuza ikna olmazsa vizenizi yakabilir giriş yapamadan geri dönmek zorunda kalırsınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |