Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Sabri-FT, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@yenihayaletadam oda kiralariz da bu credit score depozito bilmem ne parası derken 5 bin dolar bir ayda biter ne arabaya kalır para ne şeye en iyisi 4 bine araba almak kalan bin dolarida 4 5 ay idare edersin hem iş buldundami iş yerinin öne park edersin gidip gelmek kolay olur ne zaman parayı bulduysamda kiraya geçerim ben yada böyle devam para biriktiririm üniversite için aklıma daha iyi bişi gelmiyor duş işinide otelerde falan halledersin en kötü bir Kaç saatliğine bir oda kiralarsın öyle aklıma daha iyi bir plan gelmedi senin geldiyse söyle

Duş için otele gerek yok. ABD'de ortalama bir fitness üyeliği 10 dolar falan aylık. İçerisinde duş da var. Orası kullanılabilir. Otelden daha ucuza gelir.

• @MrtGnr Yolumuz uzun 🙂 her yol denenmeli.
    Ben mesleğimde çok firma değiştirdim. İK: çok firma değiştirmişsiniz, neden değiştirdiniz diye sorduğunda; baktığınızda problemli kısım benmiş gibi algılanabilir ancak farklı sektörlerdeki çalışmalarım bana o alanda bilgi katkısı sağladı. Bugün x sektöründe x malzeme seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri konuşabiliriz vs. Firmalarda verdiğim sözleri (makine iyileştirme) zamanında yerine getirdim. Buna karşılık aldığım vaatler yerine getirilmedi. Sömürü düzenine karşı olduğum için ayrıldım diye izah ettim. Bugün çalıştığım kurum(gıda sektörü), el üstünde tutuyor. Demem o ki sektör değiştirmeye de olumlu bakmak gerekli, bir gün karşınıza çıkacaktır. Bugün olmasa yarın Amerika'da 🙂

• ⭐⭐

Youtubede önereceğim en iyi kanal "Evrim Tayanç"dır Greencard sürecinin başından sonuna kadar videolayan tek kanal diyebilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkand forumda diğer insanlar lütfen yanlış anlama ama 3-4 yıl önce ki videoları seyredip onların etkisinde kalıyorlar 2000 dolarla - 4000 dolarla gittiler şeklinde artık o dünya yıkıldı uzay boşluğuna gitti. Evrimin kardeşi burada forumda idi. Şimdi sesi çıkmıyor hiç bilmiyorum ne yaptığını. Hatta sana şunu söyleyim gördüğün çoğu youtuber hep bu forumdan yararlandı sonra nereden geldiğini unutup burada ki insanlara yardımcı olmuyorlar. Bir isim veriyim okan serbes mesela.

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand forumda diğer insanlar lütfen yanlış anlama ama 3-4 yıl önce ki videoları seyredip onların etkisinde kalıyorlar 2000 dolarla - 4000 dolarla gittiler şeklinde artık o dünya yıkıldı uzay boşluğuna gitti. Evrimin kardeşi burada forumda idi. Şimdi sesi çıkmıyor hiç bilmiyorum ne yaptığını. Hatta sana şunu söyleyim gördüğün çoğu youtuber hep bu forumdan yararlandı sonra nereden geldiğini unutup burada ki insanlara yardımcı olmuyorlar. Bir isim veriyim okan serbes mesela.

Haklısınız, çoğu kişi bilgileri forumdan öğrenip youtubeden sattı millete ama bu youtuberlar arasında en samimi hissetigim kişidir kendisi biraz daha gerçekçi diğerleri gibi ooo amerika laylaylom gibi bahsetmiyorlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkand başka bir video kanalı veriyim sana

BercemCekdar yazarsan onlar da adım adım anlattılar

• ⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Youtubede önereceğim en iyi kanal "Evrim Tayanç"dır Greencard sürecinin başından sonuna kadar videolayan tek kanal diyebilirim.

İlk başvuru da keşke bize de çıksa.

• Günaydın,

Sıcak havayı hiç sevmem ancak, eşimi cezbetmek için Florida taraflarına bakınmaya başlamıştım 2 gündür.

Dün Nat Geo'da belgesel denk geldi, Florida'da insanlara saldıran timsahlar gösteriliyordu, başa döndük 😃

• Kafa karıştırıcı bir soru sormak istiyorum. Şu anda dolar 1.5 tl olsa mesela , başvuru sayısı artar mıydı , azalır mıydı sizce.

• @oznyldrm Benim de içerisinde dahil olduğum bir kısım var, bu kişiler olaya sadece para olarak değil , ailemizin ve çocuklarımızın geleceği olarak bakıyorlar. Bu tayfa için değişen bir şey olmazdı diye tahmin ediyorum. Benim için olmazdı mesela. Ancak, alım gücünün günden güne zayıflıyor olması, gitme arzumuzu feci şekilde körüklüyor, bunu da unutmamak lazım.

Diğer kısımdaki insanlar , yani olaya sadece para olarak bakanlar dolar 1.5 TL olsaydı, gitme planlarını ertelerlerdi diye tahmin ediyorum.

• @oznyldrm çok kafa karıştırıcı değil aslında, dolar/tl kaç olduğundan bağımsız, ben de dahil insanların çok daha fazla gitme sebebi var. O yüzden değişeceğini zannetmiyorum.

• @oznyldrm eminim ki bu şekilde yine 3 5 seneye aynı yere geleceği için yine geleceği görenler yine gitmek isteyecekti 😕

• Artık greencard aklıma bile gelmiyo nedense , bazen nadir olarak bı olay yaşarsam biri muhabbet açarsa bı video görürsem izlersem aklıma geliyo ne heyecan kaldı , hiç birşey neden böyle oldu bilmiyorum:)

• @Onurfidan keşke bende öyle olabilsem daha kazanıp kazanmayacağım bile belli değilken kimlerden ne kadar borç alırım diye hesaplayıp duruyorum 😁 umut fakirin ekmeğidir demişler bende ki de o misal sanırım 🙂

• Herkese şimdiden bol şans diliyorum...Umarim sadece gidicek olanlara çıkar....geçen gün bir istatistik gördüm cikan ile giden kişi sayısı arasindaki fark korkunc...

• @Koray283 maalesef insanlar bir şekilde ayarlarız veya maliyetini bilmeden başvuru yapıyor şansa da onlara çıkıyor ve hakları yanıyor ne yazık ki

• ⭐⭐⭐

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Günler azaldıkça heyecanım da korkularım da zirve yaptı yahu.

Heyecandan kalbim ağzımdan çıkacak gibi adeta. Dakikalar saat uzunluğunda desem yeridir.

Korkular da aynı ölçüde artmaya başladı. Evde kızıma bakarken iç dünyamdan '' kızım belki de 1 ay içerisinde hayatımızı tümden değiştireceğimiz o an gelecek '' diye geçiriyorum. Ama çok küçük henüz 2,5 yaşında. Biraz daha büyük ve anlayacak olsa , oturup anlatasım var çok ama anlamaz 🙂

Anlayabilse, oturup rahat rahat bu kadar zorluğu, bu yaştan sonra sıfırdan, hatta eksiden başlamayı senin geleceğin için yapıyoruz kızım diye anlatabilmeyi çok isterdim.

Öte yandan da, bizi bu hale getirenlere olan öfkem günden güne büyüyor. Alım gücümüz, yaşama sevincimiz, umutlarımız, hayallerimiz ve daha şuan aklıma gelmeyen bir çok şey o kadar hızlı bir şekilde kayıp gitti ki elden, filmlere konu olur aslında.

neyse dostlar karaladım yine kusura bakmayın , hepinize güzel hafta sonları diliyorum 🙂

Biz de çok benzer düşüncelere sahibiz sizinle. 2 kızımız var 5 ve 9 yaşlarında ikisiyle de konuşuyoruz anlatıyoruz ve artık ikisi de işler istediğimiz gibi giderse Amerika’da yaşayacağımızı biliyor. Hatta büyük kızım ile ülkenin durumu hakkında ve gelecek kaygılarımız hakkında da konuşuyoruz tabiki korkutmadan anlayacağı şekilde oluyor bu konuşmalar. Başta çok tepkiliydi başka ülkeye gitmeye ama bu konuşmalar sayesinde artık ne zaman çekiliş sonucu belli olacak, kazanırsak ne zaman gidecez gibi sorular soruyor. Yaşamayı düşündüğümüz yerleri mapstan geziyoruz, oradaki eğlence yerlerini gösteriyoruz, gidersek bahçeli bir evde yaşayabiliriz diyoruz öyle olunca artık o da 4 gözle gideceğimiz günü bekliyor🙂 Umarım siz de 7 Mayısta güzel haberler alırsınız ve Amerika’ya gittiğinizde kızınız da büyümüş olur ve o zaman anlatırsınız içinizdekileri🙏🏻

• Bu sene çıkacak gibi hissediyorum

• @Ali-Aktan aramıza hoş geldin 😃

• @Hopasej çok açık ve net 1tl 10 $ da olsa giderdim..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |