Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Yahya-Öztürk @ayvalik10 belki o beyfendiler statuyle kalıp ikametlerini taşıdıysa, insanlar zaten youtube da anlatıyo anlatıyo özelden soruyu sordan bile öyle konularda yüz yüze cevaplayabilirim diyor

• @ahsenaydgdu yavuz un durumunu bilmiyorum ama ikiteker turist vizesi ile kardeşinin yanına gitti, kardeşinin hesabı ile paket servis hizmetleri yapıyordu evet ama adam oradayken yeşilkart çıktı ve yukarıda da belirttiğim gibi sürecini orada tamamladı diye hatırlıyorum.

• ⭐⭐

@Yahya-Öztürk, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Emrah-Sipahi, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ayvalik10 teşekkürler. Peki çekilişi kazandığımda ABD'de isem veya kazandıktan sonra ABD'ye gitsem mülakat sürecini orada tamamlayabilir miyim?

İkiTeker adında bir YouTube kanalı var, kanalın sahibi, Amerika 'dayken yeşilkart kazandı ve doğru hatırlıyorsam sürecini orada tamamladı.(Yanlış bilgi vermek istemem) Kanal linkini bırakıyorum, ilgili videoyu bulup izleyip hatta kendisi ile iletişim kurabilirsiniz. Ama önce umarım kazanırsınız 🙂

Kanal linki

Sürecinizi başka ülkeye taşımak için o ülkede oturum izninizin olması lazım. Turist olarak giderse oturum izni olmadığı için orada tamamlayamaz. Videoda bahsi geçen kişinin oturum izni vardır diye tahmin ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@Svs58tr, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhabalar bir sorum olacaktı green carda basvurdum eger çıkarsa 2 tane çocuğum var 21 yaş altındalar bunlar icinde ücret ödemem gerekiyor mu ornegin hastane konsolosluk ve green card basım ücreti bilen varsa yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

Evet tüm aile bireyleri için ödeme yapıyorsunuz

• ⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@OrlandoGücü, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Günaydın dostlar.
    Kaldı 23

Akşam bakan olursa 22.

Yarın bakan olursa 21 diye gider bu 😂

• ⭐⭐⭐

@4hm3tc4n, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@denizergün Umarım Hayalleriniz Gerçekleşir 🙏🏻Hepimiz Heycanlıyız Bekliyoruz çok Az bir zaman Kaldı Bizi bu Hale Düşürenler Utansın Eyalet Seçiminizi Çok Doğru Yapmışsınız Hem Sizin Açınızdan Hemde Oğlunuz İçin Güzel Eyalet Hakkınızda Hayırlısı olsun

Hemen Hemen Tüm Kelimelerin İlk Harfini Büyük Yazarken Üşenmedin Mi? 😂

• 22 gün 22 saat 22 dakika 22 saniye

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Yahya-Öztürk, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Emrah-Sipahi, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ayvalik10 teşekkürler. Peki çekilişi kazandığımda ABD'de isem veya kazandıktan sonra ABD'ye gitsem mülakat sürecini orada tamamlayabilir miyim?

İkiTeker adında bir YouTube kanalı var, kanalın sahibi, Amerika 'dayken yeşilkart kazandı ve doğru hatırlıyorsam sürecini orada tamamladı.(Yanlış bilgi vermek istemem) Kanal linkini bırakıyorum, ilgili videoyu bulup izleyip hatta kendisi ile iletişim kurabilirsiniz. Ama önce umarım kazanırsınız 🙂

Kanal linki

Sürecinizi başka ülkeye taşımak için o ülkede oturum izninizin olması lazım. Turist olarak giderse oturum izni olmadığı için orada tamamlayamaz. Videoda bahsi geçen kişinin oturum izni vardır diye tahmin ediyorum.

Doğrudur hocam, statüsünü öğrenciye çoktan çevirmiş. İzlemek isteyenler için

• @bidünya teşekkür ederim

• Yasaklı

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG bu aralar çok sessizsin. Totem mi var yoksa? 🙂

Denize açılıyorum. Hazırlıklar vesaire… İşler yoğun.
    Yazı güney avrupa sularında seyahat ederek geçiricem.
    Çıkacağını düşünmüyorum bana, o yüzden hiç heyecanım yok.
    Ehliyet, sertifika, referans vesaire hazırlıkları yapıyorum bu sene. Yılbaşına doğru Kanada için başvuru yapıcam eğer sonuç alamazsam Karayiplerde bir tekne bulup gidicem.
    GC den ümidim te beklentim de yok anlayacağın.
    Sohbet için giriyorum foruma 🙃

Denizci olduğunu bilmiyordum vallahi, iyiymiş 🙂

Kanada benim de aklımın bir köşesinde hep ama eş ve çocuk olunca biraz daha zorlaşıyor işler.

Denizciyim ama öyle Kaptan, gemici vs… değil. Benim yaptığım işi tecrübeleri denizciler dışında pek bilen yok. Denizcilerin bile çoğu bilmez. Sadece Mega Lüks yat larda çalılıyoruz. Elektro Teknik Zabiti denen bir branş var. Elektrik, elektronik ve otomasyon sistemleriyle ilgilenir. Bir de AV/IT Engineer diye bir branş var. (Benim branşım)
    Hiyerarşide 2. Zabittir ama unofficial. Başmühendis ve Kaptan ın bir altıdır. Bu ikisinden başka kimseye hesap vermez. Kraldır yani anlıcan. Kaptan ın en yakın arkadaşıdır genelde 😂 Kimse ters düşmek istemez çünkü bütün sosyal aktivitelerini elinden bir çırpıda alır. Teknolojiden uzak bir hayat sürmek zorunda kalırsın. 😂 şakayla karışık anlatayım dedim.

Bahsettiğim Elektro Teknik Zabiti/Zabitleri ona bağlıdır ve o da Başmühendis e bağlıdır. Hiyerarşide 2. Kişidir. Daha doğrusu 2. Lerden birisidir. Tecrübelileri 2. Kaptan ve 2. Çarkçıdan fazla kazanırlar.

Elektrik, elektronik, otomasyon ve IT sistemlerinde uzman makine dairesi dışında kalan tüm teknolojik cihazlardan sorumlu olan kişidir.

Gemicilere sorarsan denizci değildir. Bütün gün yer içer youtube dan müzik açar bilgisayar başında oturur. Ekipteki turist Ömer’ dir.

Birazda içimi döker gibi oldu. 😂

Bu arada Elektro Teknik Zabiti de gözününde şöyle daha kolay canlanabilir. Uluslarası uçan büyük uçaklarda pilotların arkasında oturan bir Uçuş Mühendisi vardır. Sürekli sistemleri kontrol eder. Onun denizdeki versiyonu olarak düşünebilirsiniz.

• Yasaklı

@Emrah-Sipahi Maddi sıkıntınız yoksa evet rahatlatır. Ankara mülakat verecek mi sıkıntısından kurtarma ihtimali var. Ankara da mülakat beklerken bir yandan orada 3 ay takılır öğrenci vizesi denersiniz. (AOS) öğrenciyi kaparsanız oldu da bitti maşallah ver elini mülakat ı taşımaya.

GC çıkmadan önce kimse tüm yolları anlatacak kadar çabaya girmek istemiyor. Gerçekten aynı soruyu binlerce kez cevaplamaktan sıkıldılar çünkü. Olur da talihli olursanız. En ince ayrıntısına kadar anlatılır eğer hala ilgileniyor olursanız.

• ⭐⭐⭐

Ehliyet, sertifika, referans vesaire hazırlıkları yapıyorum bu sene. Yılbaşına doğru Kanada için başvuru yapıcam eğer sonuç alamazsam Karayiplerde bir tekne bulup gidicem.

Kanada benim de aklımın bir köşesinde hep ama eş ve çocuk olunca biraz daha zorlaşıyor işler.

Friends dizinde Chandler var ya hani ya da Himym dizinde Barney. @Ping-PONG da onlar gibi. Kimse tam olarak ne iş yaptığını bilmiyor. Ara ara bahseder ama genede kimse anlamaz. En çok süper gizli ajan olduğunu düşünüyorum. Geçen dönem kendisiyle iyi geçinen 8 arkadaş green kart kazandı. O yüzden bu dönem en sevdiğim forum arkadaşımdır kendisi.

(Foruma yeni gelen arkadaşlar ciddi almasın yazdıklarımı. Tabi ki hepsi yalan. Nasıl ama açık vermedim bak @Ping-PONG abi 😉)

• Yasaklı

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Friends dizinde Chandler var ya hani ya da Himym dizinde Barney. @Ping-PONG da onlar gibi. Kimse tam olarak ne iş yaptığını bilmiyor. Ara ara bahseder ama genede kimse anlamaz. En çok süper gizli ajan olduğunu düşünüyorum. Geçen dönem kendisiyle iyi geçinen 8 arkadaş green kart kazandı. O yüzden bu dönem en sevdiğim forum arkadaşımdır kendisi.

(Foruma yeni gelen arkadaşlar ciddi almasın yazdıklarımı. Tabi ki hepsi yalan. Nasıl ama açık vermedim bak @Ping-PONG abi 😉)

Senin yüzünden MIT peşime takılacak. Yıllardır emek veriyorum kimliğimi gizlicem diye, 2 dakikada deşifre ettin. 😂

• ⭐⭐

Denizciyim ama öyle Kaptan, gemici vs… değil. Benim yaptığım işi tecrübeleri denizciler dışında pek bilen yok. Denizcilerin bile çoğu bilmez. Sadece Mega Lüks yat larda çalılıyoruz. Elektro Teknik Zabiti denen bir branş var. Elektrik, elektronik ve otomasyon sistemleriyle ilgilenir. Bir de AV/IT Engineer diye bir branş var. (Benim branşım)
    Hiyerarşide 2. Zabittir ama unofficial. Başmühendis ve Kaptan ın bir altıdır. Bu ikisinden başka kimseye hesap vermez. Kraldır yani anlıcan. Kaptan ın en yakın arkadaşıdır genelde 😂 Kimse ters düşmek istemez çünkü bütün sosyal aktivitelerini elinden bir çırpıda alır. Teknolojiden uzak bir hayat sürmek zorunda kalırsın. 😂 şakayla karışık anlatayım dedim.

Bahsettiğim Elektro Teknik Zabiti/Zabitleri ona bağlıdır ve o da Başmühendis e bağlıdır. Hiyerarşide 2. Kişidir. Daha doğrusu 2. Lerden birisidir. Tecrübelileri 2. Kaptan ve 2. Çarkçıdan fazla kazanırlar.

Elektrik, elektronik, otomasyon ve IT sistemlerinde uzman makine dairesi dışında kalan tüm teknolojik cihazlardan sorumlu olan kişidir.

Gemicilere sorarsan denizci değildir. Bütün gün yer içer youtube dan müzik açar bilgisayar başında oturur. Ekipteki turist Ömer’ dir.

Birazda içimi döker gibi oldu. 😂

Bu arada Elektro Teknik Zabiti de gözününde şöyle daha kolay canlanabilir. Uluslarası uçan büyük uçaklarda pilotların arkasında oturan bir Uçuş Mühendisi vardır. Sürekli sistemleri kontrol eder. Onun denizdeki versiyonu olarak düşünebilirsiniz.

Abi çok çetrefilli işmiş 😃
    Ben de geçen yıl IT yüksek lisansını bitirdim, diplomayı aldım ama sorsan IT tecrübem 0 (yazıyla sıfır :D). Alanım Teknik Satınalma, tamamen meraktan yaptım yükseği.

İşin icabı baya geziyorsun aslında kapak atarsın mutlaka Avrupa'da bir yerlere gibi geliyor bana GC olmasa bile.

• ⭐⭐⭐

@Yahya-Öztürk o ara onlar pakette dağıtsa mutlaka bi statu değiştirip ki bu tahminimce f1 dir öyle yasal pozisyonda greencard almışlardır. Kaçak adamada veriyorlar mı onu bende bilmiyorum🤷🏻♀

• ⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Maşallah maşallah hadi inşallah 😃

• @Ping-PONG çok teşekkürler.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@Emrah-Sipahi bu arada ingilizceniz nasıl bilmiyorum ama gidip dil okulu çatlatırsınız kart gelene kadarda dil yapmış olursunuz. Sonra ver elini güzel işler 🙋🏻♀

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra ahaha amerika IT doktora sonra ver elini apple ve elini facebook 😂
    Bende gidersem napiyim eğitim danışmanı falan olayım bari😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |