Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Bu konu altında yazan herkesin eline emeğine düşüncesine sağlık öncelikle. Gerçekten benim için GC a hazırlanan ve çıkarsa nelerle karşılaşırım Amerikan rüyası dışında neler oluyor görmek adına güzel örnekler var bunun yanında çok umutlandırıcı ve destekleyicisiniz de umarım kazanıp gelir ve tanışma fırsatımız olur.
    Benim de eşim ailesine çok düşkün olduğundan benim kadar hevesli değil ama 1 yaşında ki oğlumuz için bunu yapmamız gerektiğine inanıyorum.
    Uluslararası bir şirkette kategori uzmanı olarak çalışıyorum ingilizcem b2 seviyelerinde malesef geliştirmeye çalışıyorum. Daha önce de havalimanında apron da operasyon uzmanı olarak çalışmışlığım var. Ama belki çok klasik olacak gene gerekirse uber lyft vs yapar bir şekilde oğlum için gelecek kurmaya çalışırım tabiki de bu başlangıç için gerekirse iş kurar devam ederim ama belli zorluklar olacağını kabul etmek en baştan hayal kırıklıklarını azaltacaktır muhtemelen. Benim okuduklarımdan anladığım büyük hayaller kurarak adım atmayın, ilk adımda hayal kırıklığı olur, hayallerimizi orda yaşadıkça imkanlarımızı geliştirdikçe hayallerimizi de ilerletmek daha doğru olacak gibi.
    İstanbul havalimanına yolunuz düşerse orda da bir kardeşiniz dostunuz var, yazmanız yeterli birlikte bir kahve içeriz 🙂

• .........

• ⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 Valla zaten son 1 yıldır eve çektiler bizi 🙂 bu durumlar düzelirde normale döndüğümüzde yapmak isterim tabiki de ama Miami de içmek tabiki de daha cazip 😃 inşallah çıkarda DV2022 ekibi olarak bir noktada buluşup bu günleri yad ederiz 🙂

• ⭐⭐

Miami de kahve mi? Olmaz arkadaslar Miami’nin canakta margaritasi meshur kahveyi her yerde icersiniz 😄

• @caglaror Hocam merhaba özelden iletişim kurabilir miyiz? takip ederseniz beni, bende bilgisayar mühendisiyim GC DV2022 çıktı kısmetse ayak basacağız Amerikan topraklarına, teşekkür ederim. Sağ olasınız.

• Belki bu başlıkta yazılması beklenenler daha çok tecrübe paylaşımına yöneliktir ancak her düşüncenin bir tecrübe olduğu inancıyla paylaşmak istedim.

Mutluluk veya mutsuzluk nedir, benim her zaman kendime sorduğum soruların başında gelir. Henüz ABD'ye göçmedim; göçebilecek miyim bilmiyorum da ama ben her zaman bir göçmen olduğumu düşünürüm. Üniversite okumak için ailemin yanından çıktığım günün, zaten göçmen hayatımın başlangıcı olduğuna inanırım. "Konfor alanı", "ev, araba", "kariyer" gibi vazgeçilmezlerin olduğunu düşündürten çağdaş sistemin karşısında; her zaman "mezarlıkların, kendisinin vazgeçilemez olduğunu düşünen insanlarla dolu olduğunu" hatırlarım. Dolayısıyla yaşayacak kaç günümüzün olduğunu bilmediğimiz bir dünyada, yalnızca materyale tutunmanın getirdiği mutluluğun, sadece gelip geçici olduğuna inanırım.

İnsanın başına, her yerde ve her zaman çok kötü görünen şeyler gelebilir. Ama aynı Lao Tzu'nun meşhur "Yaşlı adam ve beyaz atının hikayesi"nde olduğu gibi; henüz biz sadece şu anda olanı görüyor oluruz; iyi ya da kötü demek için yeterli bilgiye asla sahip olamayız.

Göçmenlik de bana göre, kesin yargılar olmadan, bir insanın başına gelebilecek her türlü şeyin başına gelebilme ihtimalini bilerek, hayal kurarak ama hayal aleminde yaşamadan çıkılması gereken bir yol; önemli olan kararlı ve azimli olmak.

Bizim millet olarak; belki doğduğumuz toprakların bereketinden, belki birçok şeye birçok milletten daha kolay sahip olmamızdan kaynaklı bilemiyorum ancak şöyle bir kronik sorunumuz olduğuna inanıyorum: Her zaman aşırı duygusal yaklaşımlarla, çok kolay uçtan uca savrulabiliyoruz. İyi bir şey olduğunda her şey bir anda tozpembe olurken, en ufak olumsuzlukta dünyalar başımıza yıkılıyor. Ama şunu her zaman hatırlamak gerektiğini düşünüyorum: Dünyanın neresine giderseniz gidin, kafanızın içindekileri de yanınızda götürüyorsunuz, iyi veya kötü. Onlarla barışmadan, anlaşmadan, herhangi bir yerde mutlu olmak mümkün olmayacaktır.

• Her geçen gün daha kötüye gidiyor ülke- ekonomi- 2014 yılında usa gittiğimde dolar 2.2 tl idi o zamanlar gitmek kolaydı şimdi imkansız :((

• Aileden uzak olmak haricinde kalan herşey zaman içerisinde düzeliyor ve alışıyorsunuz. Aileyi de en azından birkaç ay getirip veya siz her yıl ziyaret edince halloluyor. Tam pandeminin başında Abd’ye taşındım, 2020 başları herşey pozitif ve güzeldi, ehliyet kuyruğunda bile bir sürü arkadaş ediniyordum, sonra pandemi girdi, maskelerden virüs belasından insanlar uzaklaştı, o zamanlar bir miktar ülkeden soğumuştum, şimdi ise maskeler kalktı ve insanlar eski moduna dönmeye başladı. Bir gerçek varki, bir gün geri döneceğim diye gelirseniz adapte olmak ve mutlu olmak zor. Bunun dışında sırf göçmenler değil, Amerikalılar da kendi içinde zor arkadaşlık kuruyor, yaşadığım 500 dairelik sitenin yüzde 80-90’ında köpek var ve neredeyse tamamı sabah tek başına köpeğiyle yürüyor. Bu sebeple sosyal grup, hobi bağlantılı ortamlardan çok rahat arkadaş yapılabilir

• @serkanist Öyle demeyin Efendim; Amerika ve Avrupa bizi Kıskanıyor, şuan Alamanya da insanlar açlıktan yollarda ölüyorlar, İngilitere de iç savaş çıkmış, Fransa da insanlar insanları yemeye başlamış. bizim ülkemiz öylemi bolluk bereket içinde, her şey ucuz dolar ile, euro ile karşılaştırın onlardan ucuza alıyoruz her şeyi. 🙂

• @Osman-Demir-0 Peki memurluğu bırakamamak gibi emin olmadığınız bir düşünceniz vardı madem, neden başvuru yapıp, gerçekten çok isteyen ve bekleyen kişilerin şansını aldınız?

• Kazanınca insanın aklına hep vesveseler geliyor maalesef ama ikilemde kalmam uuzn sürmedi kararı I her türlü abd doğrultusunda verdim fakat corana ve fiscal yıldan ötürü konsolosluğa çağrılamadan hakkım yandı vize alamadım

• @serkanist Senin gibi bir kardeşle gidib Amerika'da 0 dan başlamak olur Helal sana abi.. Ben Azerbaycanliyim Benim iyi yapdigim bir iş var oda kalıpçı ustayım ama duyduğuma göre amerikada evler Tahtadan yapıliyor dil bilgimde yoka beraber.. ( yine bir umud(

• ⭐⭐

Türkiye öyle bir hale geldi ki merak ediyorum Amerika’ya gidip de sonra herhangi bir sebepten geri dönüp GC’yi yakanlar bu tercihlerinden ötürü pişman olmuşlar mıdır? Kimseyi yabancı bir ülkede tutunamadı diye yargılamam bu arada. Herkesin hayattan beklentisi çok farklı sadece son 5-6 senede Türkiye’de çok ciddi bir ekonomik çöküş yaşandı. O açıdan merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Chromium sana bir video bırakıyorum 4 yıl sonra Türkiye gelen birsinin videosu orada herşeyi anlatıyor. 2 ayı bile çıkaramadı 🙂

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'ya büyük umutlarla gelip mutlu olamamak

@Chromium sana bir video bırakıyorum 4 yıl sonra Türkiye gelen birsinin videosu orada herşeyi anlatıyor. 2 ayı bile çıkaramadı 🙂

2018 de 5 tl ye aldığım cips i 17 liraya aldım oturdum izliyorum 😃

• ⭐⭐

@ayvalik10 Videoyu izlerken yarısında sinirlenip kapattım. Keşke bize çıksaydı da biz de gidebilseydik zamanında. Kaldık bu cehennem çukurunda.

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: Amerika'ya büyük umutlarla gelip mutlu olamamak

@ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'ya büyük umutlarla gelip mutlu olamamak

2018 de 5 tl ye aldığım cips i 17 liraya aldım oturdum izliyorum 😃

Bana gore Amerika’da yasayan birine bu fiyatlarin garip gelmemesi lazim. Bende videodaki arkadas gibi 4 sene sonra gittim Turkiye’ye. 4 sene boyunca Abd’de yasayinca dolar birimine alisiyorsunuz. O yuzden Tr’deki fiyatlari 10 TL 50 TL 500 TL gibi degilde dolar karsiligi olarak dusundum. 4 sene onceki dolar fiyatlariyla benzer fiyatlar vardi. Aslinda fiyatlar dunyada ki fiyatlara ayak uydurmus. Dusen ise sadece alim gucu

• 2018 deki $ kuru (ortalama 4.50 TL) ile 1 TL lik simit 22 cent yapiyordu. Simdiki kur (18.50 TL) ile 5 TL lik simit 27 cent yapiyor. Buradan cebinde $$$ ile gezmeye gidip, 5 cent lik fark icin sok yasamissa, orada TL kazanip harcayanlar napsinlar???

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea ne mi yapıyorlar cümbür cemaat 70 milyon insan green karta başvuru yapıyor

magnum dondurma çekilişi için başvuru sayısı 15 milyon 864 bin kişi sadece 1 adet 2021 maseratti araç için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |