DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@SchoField, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG yok belirtmemiş ancak ben başvuru yaparken çalışma iznimin olmadığı seçeneği seçtim ve sponsor, çalışma vizesine ihtiyaç olduğunu belirtmiştim.

Enteresan. Eger bu bilgiyi verdiginiz halde size boyle bir donus yaptilar ise degerlendirmeye calismakta fayda var. cok mu kotu ingilizceniz. Pratik konusunda sorun yasadigim icin speaking acisindan biraz pasif kaliyorum vesaire deyip yazismayi dene veya onemli degil cevabi da gelebilir. 😂

• @Ping-PONG ya akıcı şekilde konuşan arkadaşlarım var onlarla birlikte telefon görüşmesi yapsam desem ret cevabı yerim diye korkuyorum 😃 Gerçi yesem de çok üzülmem çünkü ingilizcem giriş seviyesi 😃

• @ibrahimasar öncelikle teşekür ederim çıkarsa bir ihtimal askerde olacağım için 7 sinde açıklanacak çıkarsa ben 17 sinde ancak gelebiliyorum yani bu 2 haftalık gecikme büyük bir sorun olurmu onu merak ediyorum

• Yasaklı

@gomabarge, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar öncelikle teşekür ederim çıkarsa bir ihtimal askerde olacağım için 7 sinde açıklanacak çıkarsa ben 17 sinde ancak gelebiliyorum yani bu 2 haftalık gecikme büyük bir sorun olurmu onu merak ediyorum

Hicbir problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐

@gomabarge, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar öncelikle teşekür ederim çıkarsa bir ihtimal askerde olacağım için 7 sinde açıklanacak çıkarsa ben 17 sinde ancak gelebiliyorum yani bu 2 haftalık gecikme büyük bir sorun olurmu onu merak ediyorum

Yok be gülüm. Açıklandıktan sonra yeterince zaman var.

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@efes22, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra Euro'dan sıfır atmak Avrupa merkez Bankası yetkisindedir,onlarda da istikrarlı ekonomi ve politika olduğu için paradan sıfır atmaya gerek kalmaz

Hiç bizim gibi atraksiyonlu hayatları yok. Ne biçim iş o öyle hep istikrar hep aynı kur mu olurmuş hiç. Böyle bir sabah bir kalkacaksın 1 Euro olmuş 0,1 TL şaşıracaksın. Ne o öyle hep aynı aynı 😁

Mizah olmasa bu memlekette yaşanmaz yemin ediyorum 😂

Ama gerçekten söylüyorum, dünyanın en mizahşör memleketi biziz. Çünkü ülkede gülebileceğimiz pek bir şeyimiz yok 🙂 Alkol de pahalı ki yahu kafa güzel de dolaşamıyoruz şöyle ağız tadıyla

• ⭐⭐ Yasaklı

Bu sene ne oldu bilmiyorum ama bundan sonraki senelerde başvuru sayısı 100 bini geçeceğini sanmıyorum. Bu dolar kuruyla çok ama çok az insan gidebilir zaten çıksa bile.

• @semavi teşekkürler 👏🏻

• @Atlantis00 gidecek olan bir yolunu bulur gider hocam. Ülkeyi kötülemek istemem ancak yaşım 22 saçım şimdiden beyazladı inanın gerçekten geleceğimi düşünmekten,iş kaygısı vs mutsuzluk hat safhada zaten...

• ⭐⭐ Yasaklı

@SchoField 23 yaşındayım bende aynı durumdayım. İnşallah en kısa zamanda kazanırız greencardı

• @Atlantis00 umarım hocam inşaAllah

• ⭐⭐⭐⭐

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@SchoField 23 yaşındayım bende aynı durumdayım. İnşallah en kısa zamanda kazanırız greencardı

Bu gençlikle, GC nin peşini beklemiyor olmanız lazım. Ben ilk GC başvurduğumda herhalde 21-22 yaşlarındaydım. 20 sene göz açıp kapatıncaya kadar geçti. Her yıl belki bu sene olur diye ümitle saplandım. 21-22-23 yaşlarımdayken, Örneğin; bir dil okuluna kaydolup öğrenci vizesi alabilmek için yeterince param olmadığını ^^DÜŞÜNÜYORDUM^^. Çalışıp para biriktirirsem önümüzdeki sene, daha önümüzdeki sene, en önümüzdeki sene giderim diye ^^HAYALEDİYORDUM^^ Şimdi anlıyorum ki yanılmışım. Çalışma hayatına saplandıkça, borç batağına da saplanıyorsun. Sistem, seni kazandığından fazlasını harcamaya yönlendirecek aldatmacalarla dolu. Yeni bir telefon, şık bir ayakabı, sadece ^^ELİN İŞİNDE^^ giyeceğim halde, yeni takım elbiseler. Maaş bunlara yetmeyince bol limitli kredi kartı. Bir tane daha, bir tane daha... 2001 de World kartımın limiti 13,500,000,000 (on üç milyar beşyüz milyon) idi. O zamanın yaklaşık 13500 $ ı. Sadece bu limitle bile gitmeye kalksam o çok istediğim kanada daki dil eğitimimi alabilir ve üstüne bir takım seçenekler var mı arayabilirdim. Oysa o kart, ıvır zıvır borçla dolu idi.
    Demek oluyor ki, yapmayı hayalettiğim şeyi yeterince istememişim. Bunu gerçekleştirecek çabayı başlatmamışım. Vaktimi hayal kurup kızların peşinde gezerek, bir yıl içinde çöp olacak şeylere harcamışım.
    O meşhur kıro özlü söz devreye girmeye az kala, aklım başıma geldi.
    Demir tava geldi, kömür tükendi,
    Akıl başa geldi, ömür tükendi... demeden GC ile ilgili umutlarımı çekilişten çekilişe ile limitleyip, gelirimi sermaye edinmek, yatırım yapmak ve borçsuzlaşmaya adadım zamanımı.
    Şimdi çocuğumuza da aşıladığımız (cimrilik değil, esas olarak son bir yıldır gerçekleştiriyoruz) acil bir ihtiyaç değilse almıyoruz. Oraya gittiğimizde alırız deyip erteliyoruz. Elimize geçen üç kuruşu dolara çeviriyoruz.
    Biliyoruz ki Dolar, dünden pahalı, yarından UCUZ... En doğru birikim zamanı ŞİMDİ...
    Çünkü 23 ile 42 yaşlar arasında geçen süre 1 gün... Biri dün biri bugün. Bu dediklerimi kulağınıza küpe, boynunuza kolye, kaşınıza, dilinize piercing olsun.
    Daha ne diyim yaa 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

@ibrahimasar Yazdıklarınız çok güzel. Fakat şu var ki hayalim tamamen Amerika üzerine kurulu. Yani Kanada konusunu önceden bir nebze de olsa düşünmeme rağmen şu an hiç düşünmüyorum. Bundan dolayı greencard tek beklentim. Tabii ki nasipten öteye gidilmez. Belki 10 belki 20 belki de bu yıl kazanacağım inşallah ama verdiğiniz nasihatler çok değerli. Çok teşekkürler 🙂

• ⭐⭐

günaydın fakirler, iyi misiniz fakirler? dolar 11 lira dünden daha fakirsiniz

• @SchoField, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bi şirkete bana nasıl olsa dönüş yapmazlar diye bir CV bırakmıştım. Bugün o şirketten bana mail geldi ve benimle telefonda görüşmek istiyorlar. Dil kursuna yeni başladım ve henüz konuşma derecesine bile gelmedim 😂 Şimdi ben bu maile nasıl bir cevap vermeliyim?
    Gelen Mail

Günaydın dostum, hangi kanal üzerinden başvuruda bulunmuştunuz. Fırsatlar her zaman gelmeyebilir. Çoğu kişinin arayıp bulamadığı fırsat, Amerika da olan bir arkadaş önceden sorulabilecek soruları hazırlayıp mülakata girmişti. İngilizcesi bize göre iyi ama endişe diyordu. Sonrasında da şirketin çok takılmadığını orada daha adapte olarak öğreneceği düşüncesi ile kabul edilmişti. Yani kendini ifade edebiliyorsan sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

kaynak yapamaz mıyız 🙂 bu videonun 1:06 - 1:36 arasını seyredin

• @SchoField işte, hayatın cilvesi dediğimiz, değerlendirince nasıl bir balık yakaladığını anladığın, değerlendiremeyince ise bir daha böyle bir fırsatın gelip gelmeyeceğinin verdiği stresin ve pişmanlığın yaşanacağı an gelmiş çatmış 🙂

Ne yap ne et, bu görüşmeleri kaçırma bence dostum. Forumlarda yüzlerce kez okuduk bazen dil işlerine de sandığımız kadar takılmıyorlar. Üstelik dil kursuna gidiyorsun ve senin işin sonuçlanana kadar baya ilerletmiş olursun zaten.

Ben olsam çat pat ingilizcemle önce telefonda tanışır, ingilizcemin '' şimdilik '' yeterli seviyede olmadığı için görüşmelerin mail ortamında ilerletilmesini rica ederdim. Bu fırsatı kaçırmak istemediğimi de mutlaka bir yere iliştirirdim 🙂

Şansın bol olsun bakalım , süreçlerin ile alakalı bizi de ara sıra bilgilendirmeyi unutma 🙂

• Greencard talihlisi olursam eğer gidip 1 sene çalışıp para biriktirip Türkiye’ye dönüp kız arkadaşımla evlenmek istiyorum onun vize alma süresini kısaltmak için işlemleri Amerika’da yapmayı düşünüyorum evlendikten sonra turist vizesi alıp yanıma gelmesini sağlamak istiyorum turist vizesi alması sizce kolay olur mu

• @Rüştü-Gürbüz LinkedIn üzerinden başvuru yapmıştım hocam. Normalde Biyomedikal Teknikeriyim. 4 ay bir şirkette kalite kontrol elemanı olarak çalıştım. Bu başvuru yaptığım şirket 1 yıllık tecrübe istiyordu ve köklü bir firma. Nasıl olsa almazlar dedim ve başvuru yapmıştım. Geri dönüş yapılınca çok şaşırdım ve mutlu oldum açıkcası. Ama dil sorunu hat safhada.. Yeni yeni kursa başladım. Geri mail gönderdim İngilizcemin zayıf olduğunu ve akıcı şekilde İngilizce konuşan bir arkadaşımla birlikte konuşabilir miyiz diye soru yönelttim beklemedeyim.

• @Hopasej bende şuan inanılmaz şaşkın ve bir o kadar da mutluyum. Bu fırsatı kaçırmak gerçekten istemiyorum. Rabbim yüzümüze bakar da nasipse her türlü olur yani elimden geldiğince şartları zorlayacağım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.1k

| | | |