Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ping-PONG yaş 24 olacak diplomayı alınca hocam, dil sorunu yok c1-2 arası var dil. tıp fakültesi diploması bir işime yaramıyor tek sıkıntı o. usmle plab vs de deneyeceğim ama ona da çok fazla efor ve para gerekiyor; o efor ile yeni meslek öğrenilebilir bile. Merakla bekliyorum yazınızı.

• ⭐⭐⭐⭐

@Köksal-Çelik, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar pasaport için tam 18 gün bekledim. Burda her öneriye inanmayın. Kendinizi kandırmayın yani 199 ve diğer bütün seçenekleri denememe rağmen üç hafta beklememe engel olmadı. Baya yoğunluk var piyasada. Benim pasaport işi 18 gün sonra ve gece 3 te halloldu. Yani 1 hafta bekleyip pasaportu gelende var, 3 hafta bekleyen de bu birazda şans işi. Benim ilk başvurum ancak sağolsun 6 kere başvuran var. Çıkmıyorsa darlama kardeşim işte. Çıkacak olana da engel olma. Boş yere piyasayı sıkıştırıyorlar.

Buradaki tavsiyeler genele yönelik. Yani herkes için geçerli olmayabilir. Benim burada nüfusta bir tanıdığım var, sordum, 15 günden önce basamayabiliyorlar, güvenlik soruşturması vs yoğun sürebiliyor, ehliyet ve kimlik de aynı yerde basılıyor, 2 günde çıkıyor ama pasaport 15 gün sürüyormuş dedi. Bu da onun özelinde, onun karşılaştığı vakalar. Şimdi gelelim 6. ve üzeri başvurulara, Müsadeniz olursa ben muhtemelen 20. kez başvurup piyasayı bir müddet daha darlayacağım. İlk başvurunuz olduğuna göre forumda da yenisiniz. Ben yorumunuzu hoş görü ile gülüp geçecek bir espiri olarak görüyorum. Siz de cevabıma darlanmayın hiç. Fakat bu tarz negatif yorumlar forumda hoş karşılanmıyor. Daha sakin, daha yumuşak yorumlar ile bu olumsuz tabloyu ortadan kaldırıp forum ailesinde değerli bilgi alışverişlerine katkı sunabilirsiniz. Göreceksiniz ki 20. başvuran da 6. başvuran da sizin şansınızı azaltmayacak. Şansınız yoksa 99 kişinin seçileceği torbada 100 isim olsa seçilmeyen bir tek isim sizinki oluyor. Şansınız varsa torbada 1000 kişi olsa ve bir kişi seçilecek olsa sizin isminiz seçilecektir. Başvuru yaptıysanız hayırlı olsun. İnşallah size çıkar. Ben sizi tutuyorum. 🙂

• Yasaklı

@Obsession, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG yaş 24 olacak diplomayı alınca hocam, dil sorunu yok c1-2 arası var dil. tıp fakültesi diploması bir işime yaramıyor tek sıkıntı o. usmle plab vs de deneyeceğim ama ona da çok fazla efor ve para gerekiyor; o efor ile yeni meslek öğrenilebilir bile. Merakla bekliyorum yazınızı.

Size de ozelden on bilgi olarak arkadaslarla paylastigimi paylastim.

• ⭐⭐⭐⭐

@caligirl, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba başvuru ile ilgili teknik bir soru sormak istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Pasaportum 2023 şubat ayına dek geçerli. Fakat 2 sene önce evlendiğim için soyadım bekarlık soyadım. Bu şekilde başvursam. Sizce uygun olur mu? Mülakata gittiğimde yeni pasaport ve evlilik cüzdanını beyan edeceğim zaten. Teşekkür ederim.

Herhangi bir sorun olmaz. Dediğiniz gibi yapabilirsiniz.

• Yasaklı

@Ping-PONG yaş 24 olacak diplomayı alınca hocam, dil sorunu yok c1-2 arası var dil. tıp fakültesi diploması bir işime yaramıyor tek sıkıntı o. usmle plab vs de deneyeceğim ama ona da çok fazla efor ve para gerekiyor; o efor ile yeni meslek öğrenilebilir bile. Merakla bekliyorum yazınızı.

Ben de size bir konu danisayim izninizle,
    Asagida isyerimde test yapan Kanada’ li ingilizce hocasinin benimle ilgili yazdiklarinin bir resmini paylasiyorum. Isim geregi kullandigim icin speaking konusunda fena degilim. Okuma ve dinleme de hic fena degil. B2 seviyesindeyim.

6 ay kendimi egitimlere gomsem C1/C2 seviyesine oturtabilir miyim? (Hakkiyla)

![alt metni](![görsel url](CFBC1751-1291-4968-9B7A-7FDA8D4C3641.jpeg görsel url))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Köksal-Çelik, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar pasaport için tam 18 gün bekledim. Burda her öneriye inanmayın. Kendinizi kandırmayın yani 199 ve diğer bütün seçenekleri denememe rağmen üç hafta beklememe engel olmadı. Baya yoğunluk var piyasada. Benim pasaport işi 18 gün sonra ve gece 3 te halloldu. Yani 1 hafta bekleyip pasaportu gelende var, 3 hafta bekleyen de bu birazda şans işi. Benim ilk başvurum ancak sağolsun 6 kere başvuran var. Çıkmıyorsa darlama kardeşim işte. Çıkacak olana da engel olma. Boş yere piyasayı sıkıştırıyorlar.

soylediklerinizi isikli banner seklinde hazirlayip forumun en tepesine yerlestirecegim, kendi hayatimizi ilgilendiren kararlari verirken size rahatsizlik verdigimiz icin ozur dileriz, hemen kendimize gelip hayatimizi sizin istediginiz sekilde yasamaya baslayacagiz. 👍

• @Ping-PONG bence oturtursunuz hocam. kullanmadıkça körelen bir şey dil tek sıkıntı o. Bir süredir bakamıyorum dile köreldiğimi hissediyorum. En önemli şey bence speaking bence ki sizin de başarılı olduğunuz alan bu, çok iyi. Bol podcast film ve okuma yaparak iyi haşır neşir olmaya çalışacağız her boş vakitte. Tabiki C2 anadile yakın konuşmak demek bu biraz zaman alır ama c1 zaten her ihtiyacı karşılayacak bir düzey.

• Yasaklı

@Ping-PONG bence oturtursunuz hocam. kullanmadıkça körelen bir şey dil tek sıkıntı o. Bir süredir bakamıyorum dile köreldiğimi hissediyorum. En önemli şey bence speaking bence ki sizin de başarılı olduğunuz alan bu, çok iyi. Bol podcast film ve okuma yaparak iyi haşır neşir olmaya çalışacağız her boş vakitte. Tabiki C2 anadile yakın konuşmak demek bu biraz zaman alır ama c1 zaten her ihtiyacı karşılayacak bir düzey.

Tesekkur ederim.
    Yogunlasmaya basladim. Bakalim nasil olacak.
    Ben zaten flimleri ingilizce+ingilizce altyazi izliyorum.
    Tamamini olmasa da buyuk cerceveyi takip edebiliyorum. 🙃
    Bazen yoruyor ama flim izlemekten cok oturup ders calisiyormus gibi hissedip sıkılmaya basliyorum. 😂

• @Ping-PONG doğru yolda ilerliyoruz hocam bakalım 😁 GC falan çıksa zaten gece gündüz ing çalışırız 😅

• Yasaklı

@Ping-PONG doğru yolda ilerliyoruz hocam bakalım 😁 GC falan çıksa zaten gece gündüz ing çalışırız 😅

Bu mayista GC ciksa gidene kadar benim ingilizce C2 olur diye dusunuyorum. 😂

• Arkadaşlar merhaba, az önce başvuruyu yaptım fakat en son ki ekran olan kaydınız alındı başarılı ekranına soyadımın bir harfi eksik olarak geldi bu sistemsel bir hata olabilir mi çünkü bilgileri kontrol ettiğimde her şey doğruydu bir hata yoktu onayladım yanlış yazsam yanlış geldi diyeceğim ama hepsinin doğruluğundan eminim böyle bir şey olan var mı ya da çıkması durumunda soyadından bir harfin eksik olması sorun olur mu ?

• @Aslan1905 Böyle bir sistem hatası daha önce duymadım. Türkçe karakter ile ilgili desem türkçe karakter kullanınca sistem sonraki adıma geçirmiyor. Sanırım isminizi hatalı girmişsiniz ama ama eğer eminseniz doğru olduğundan göndermeden önce bir ihtimal tarayıcınızda translate ile siteyi türkçe yaptınız o da bazı karakterleri sildi ing türkçe translate işlemi karıştı.

• ⭐⭐

@GizemYılmazz @crazycells Yüzün net ise veya oraya insan fotoğrafı koyan hiç kimsenin direkt elenmeyeceğini söyledi. İçin rahat olsun o yüzden sıkıntı yapma. Hayırlı olsun şimdiden 🙂

• Merhabalar şimdi nişanlımla başvurularımızı tamamladık ama kafamıza birşey takıldı. Fotoğraflarımızı fototooldan otomatik ayarladık hem benim hem de nişanlımın yüzümüz çok net fakat baş kısımlarının arka taraflarını hafif kırpmış. Nişanlımın da fotoda saçı topuz , topuz kısmını hafif kırpmış. Sistem böyle kabul edip yükledi formları. Herhangi bir sorun oluşur mu acaba ? çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dagdeviren, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

fotoğrafı https://www.greencardphotocheck.com/tr/check.php üzerinden kontrol ettiğimde gözler tam sınırda kalıyor. sıkıntı olur mu sizce ya da shop ile yüz ile oynama yapmadan tamamen içine alabilirim ama ona da girmek istemiyorum. Ne önerirsiniz?

problem degil, bu sekilde kullanabilirsiniz 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cont13, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba fotoğrafımı dv photo tool'a koyduğumda 20:1 sıkıştırma hatası alıyorum diğer özellikleri doğru ama ben o fotoğrafla kayıt oldum. Resmi sitede de 20:1 sıkıştırma olmaması gerekiyor diyor direkt elendim mi?

hayir, fotoyu kullanmanizda bir sakinca yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onsarii, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba. Pasaport için çektirdiğim fotoğrafı fotoğrafçı başvuruda da kullanabilmem için 600 600 piksel ayarlayıp e maille gönderdi. Başvuruyu o fotoğraf ile yaptım fakat bir kontrol sitesinde göz hizası ve çene hizası sitenin gösterdiği hizadan biraz farklı. Elenme sebebi midir?

problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caligirl, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba başvuru ile ilgili teknik bir soru sormak istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Pasaportum 2023 şubat ayına dek geçerli. Fakat 2 sene önce evlendiğim için soyadım bekarlık soyadım. Bu şekilde başvursam. Sizce uygun olur mu? Mülakata gittiğimde yeni pasaport ve evlilik cüzdanını beyan edeceğim zaten. Teşekkür ederim.

Ideal olan, evlilik sonrasi tum resmi dokumanlari guncel isminizle yenilemek...

Ama bu pasaportunuzun suresi sona ermediyse, zaten ayni kisi oldugunuzu evlilik cuzdani ile gosterebileceginiz icin bu bilgileri kullanarak basvuru yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GizemYılmazz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni katıldım. Merak ettiğim bir konu var. Eğer daha önce sorulduysa lütfen mazur görün. Ben fotoğrafçıda fotoğrafı çektirip başvurumu yaptım. Greencardphotocheck sitesinde kontrolümü yaptım her şey uygundu. Fakat güneşe alerjim olduğu için yüzüm çok kızarıktı ve fotoğrafçı onu ten rengime uygun olarak düzeltti. Yani fotoğrafta bir nevi oynama yaptı ama sadece kızarıklığı giderdi. Hiç belli olmuyor. Bu direkt elenmeme sebep oluyor mu? Yani sistem kazanıp konsolosluğa gitmeden önce kendi kendine fotoğraftan dolayı eleme yapabiliyor mu? Şimdiden vereceğiniz cevap için çok teşekkür ediyorum 🙂

Fotograftaki sizseniz ve net bir sekilde yuzunuz gorunuyorsa sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG lütfen aydınlatın bizleri hocam, bir şekilde dolar ile maaş almam lazım yoksa bu hayat survival modda çekilmiyor gerçekten. 10-20k dolar kredi çekeriz para sıkıntı değil giderken de; mesela bu temmuzda mezun olacağım ama benim diploma denkliği almam çok zor oluyor yabancı ülkelerde. Sıfırdan üniversite de okurum, yeni iş de öğrenirim ama öyle derya deniz ki bu konular kaybolup gidiyorum.

Kanada için genç olmak çok büyük bir artı.
    Sadece dil engelini ortadan kaldırmak gerekiyor. Onun dışında süreç çok kolay. İngilizce ni geliştirmeni tavsiye ederim.

En basit yolunu hali hazırda gerçekleştiren ve tamamen yaşadığı tecrübeleriyle anlatan bir arkadaşımın dilinden yazıya dökeceğim. (Ayrıntılandırarak ve senaryolaştırarak) Kanada başlığının altında paylaşacağım. Paylaştığımda buraya yazarım.

Hocam merakla bekliyorum bu yazıyı. Yaşım genç ve dil problemim yok. Hatta şuan baktım. Normalde skilled worker olarak gelebilmek için iş teklifi lazımmış ama avukatlar için o zorunluluk da yokmuş sanırım yani avukat olarak gitmek daha kolay gibi. Ben medeni kanun(civil law) gördüm eğitimimde ama kanada Genel olarak common law kullanıyor sadece Quebec bizim gibi civil law kullanıyor. Aklımda kanada yoktu ama aklıma sokmanız iyi oldu. Yazınızı merakla bekliyorum. ABD olmazsa Kanada olsun. Common wealth olsun sıkıntı yok.

Özelinize biraz bişeyler yazdım. Ufkunuzu açması açısından

ozelden ufuk acici bilgi paylasmak yasaktir 🙂 tum ufuk acici bilgiler yeni bir baslikla foruma aktarilmalidir 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |