DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    GC kazandıktan sonra ABD'ye giriş çıkış yaptım, kartım arkadaşıma gönderildi ama arkadaşım teslim almadığını söyledi, sistemde teslim edilmiş görünüyor. 15 ay önce yenileme için başvurdum, süreç devam ediyor. İlk girişimin üzerinden bir yıl dolmadan önce bir kez kartsız giriş çıkış yaptım. Şubat ayında ABD dışındaki bir yılım dolacak. Bir yıl dolmadan önce giriş yapmak için zaten boarding foil'e başvuracağım ama kart yenileme sürecinde bir karar verilir de biyometrik randevusuna çağırılırım belki diye biraz daha beklemek istiyorum. O zaman da geri dönen yerleşik yabancı vizesine başvurmam gerektiğini anladım. İkinci seçenek ilk seçeneğe göre daha mı riskli acaba?

Eşim doğum yaptığı için benimle birlikte ilk girişi yapamamıştı, onun hakkı yandı. Doğan çocuğumuzun alerjisi olduğu ve tedavisi devam ettiği için daha önce ABD'ye yerleşemedik. Türkiye'de bir üniversitede akademisyen olarak çalışıyorum. ABD'de bir üniversiteden bir pozisyon bulmaya çalışıyorum. Yüksek lisansımı da 10 yıl kadar önce ABD'de yapmıştım. Bir pozisyon buluncaya kadar giriş-çıkış yaparak bu süreci götürmeye çalışacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mbk süreciniz biraz karmaşık bir hal almış ne yazık ki.
    gc sahibisiniz ama ortada fiziki olarak bir gc yok.

SB1 seçeneği baktığınızda bir yol olarak görünse de bunun için başvurunuzun onaylanması ve mülakatta bunu bütün kanıtlarıyla anlatmanız gerek.
    eğer konsolosluk memurunu buna inandırabilirseniz o zaman SB1 vizeniz basılır.
    verdiğim linkten süreci inceleyebilirsiniz..

risk konusu da tamamen sizinle alakalı aslında.
    mantıklı sebeplerle bunu anlatabilirseniz SB1 de mantıklı, diğer süreci devam ettirmek de.

bu arada eşiniz alamadı ama çocuğunuz 2 yaşıdan gün almadıysa ve siz girene kadar gün almamış olursa o da gc alabilir sizinle birlikte abd'ye giriş yapıp.
    bu linki inceleyin lütfen;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/298/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-doğan-çocukları?_=1703568493413

• @mbk akademisyen oldugunuz icin kurumdan 1 senelik bir izin alabileceginiz durum oldugunuz biliyorum, ucretsiz tabiki. giris cikis yaparak durumu idare etmek yerine 1 sene izin alarak ABDye gelmenizi, fiziki olarak kartinizi elinize almanizi ve ABD icinde iken is aramanizi oneririm. 15 ay once basvurdugunuz yenileme henuz gerceklesmemis ve Subatta pasaport vizesi etkisiz hale gelecek. Giris cikis maliyeti yerine izin alip en azindan 6 ay kadar ABD de sure gecirip karti almak ve arada is aramak yada sabbatical imkani aramak daha kolay olabilir. Surecinizde kolayliklar diliyorum.

• @gucarslan Cevabınız için teşekkür ederim. Benim ilk girişim ve sonraki girişim çocuğum doğduktan sonraydı. Ben o yüzden 2 yaşından gün almamış olmasına rağmen ilk girişte beraberimde götüremediğim için çocuğumun doğrudan gc alma hakkını kaybettiğini düşünmüştüm. Bu konuda bir istisna olabilir mi? Verdiğiniz linki de inceledim, orada gc sahibi annenin doğumdan sonraki ilk girişinden bahsedilmiş. Bu konuda bir bilginiz varsa ve benimle paylaşabilirseniz çok sevinirim.

• @cnpist Cevabınız ve öneriniz için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mbk ilk girişiniz doğumdna sonra olduğu için bu durumdan yararlanamazsınız ne yazık ki.
    doğum, lpr hakkını aldıktan sonra olsaydı bunu yapabilirdiniz.

• @gucarslan ds117 approved oldu simdi ds260 icin email gonderdiler saglik muyanesinden gececem birde benim sorum muayene icin ayri bir ucret alacaklarmi yoksa ds260 icin $205 odeyecem bunun icine dahilmi su an amerikaya girme sansim yuksekmi newyorka geldigim zaman green cartim otomatik olarak yenileniyormu yoksa tekrar orda yeniletmem gerekiyormu birde benim 2019 yilinda kapanmamis bir alkollu arac kullanmaktan dolayi davam var yani bench warrant adima gozukuyor bu immigration officer bunu gorurmu aydinlatirsaniz sevinirim simdiden tesekkurler ve iyi seneler diliyorum

• Merhaba,
    Asagidaki bilgilere gore vatandaslik basvurumu en erken ne zaman yapabilirim.
    Ilk giris ve green kart alisi : Ekim 2017 (Kalis suresi 3 hafta)
    Ikinci giris : Agustos 2018 (Kalis suresi 1 ay)
    Kesin giris : Agustos 2019 (6 ay gectikten sonra, ancak 1 yil gecmeden giris yapildi, bundan sonra sadece yaz tatillerinde toplam 5 ay Turkiye'ye cikis yapildi)
    Vatandaslik basvuru tarihi icin kesin giristen sonra Uscis sitesinde 4 ay 1 gun, 4,5 yil, 4 yil 9 ay ve 5 yil gibi sureler goruyorum. Yonlendirebilirseniz sevinirim.
    Tesekkurler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turnusol, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba,
    Asagidaki bilgilere gore vatandaslik basvurumu en erken ne zaman yapabilirim.
    Ilk giris ve green kart alisi : Ekim 2017 (Kalis suresi 3 hafta)
    Ikinci giris : Agustos 2018 (Kalis suresi 1 ay)
    Kesin giris : Agustos 2019 (6 ay gectikten sonra, ancak 1 yil gecmeden giris yapildi, bundan sonra sadece yaz tatillerinde toplam 5 ay Turkiye'ye cikis yapildi)
    Vatandaslik basvuru tarihi icin kesin giristen sonra Uscis sitesinde 4 ay 1 gun, 4,5 yil, 4 yil 9 ay ve 5 yil gibi sureler goruyorum. Yonlendirebilirseniz sevinirim.
    Tesekkurler,

2019 Ağustos'tan 4 yıl 9 ay sonra başvuru yapabilirsiniz. 2024 yazı gibi yani.
    Vatandaşlık için gerekli süre 5 yıl. Üç ay kala başvuru yapmanıza izin veriliyor.

• Merhaba herkese iyi seneler diliyorum , 2024 yılı herkese beklentilerin üzerinde güzellikler getirsin inşallah .

Benim sorum , Greencard kazandık ve 6 aylık vizemizi aldıgımızı farz edersek tüm aile bireyleriyle amerikaya x bir eyaletten giris yaparak ssn , banka , greencard , ehliyet , telefon ve hat vs gibi işlemleri tamamladıktan sonra eş ve çocugu 6-12 aylıgına tekrardan türkiyeye gönderip tek başıma orada bir düzen kurmak için kalsam , Eş ve çocugun geri dönüşünde sıkıntı olur mu ?
    Eş ve çocugun ilk girşten sonra Abd dısında kalma süreleri yasal olarak ne kadar olarak belirtilmiştir ?

Desteğiniz için teşekkür ederim .

• @SYTSNGR, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba herkese iyi seneler diliyorum , 2024 yılı herkese beklentilerin üzerinde güzellikler getirsin inşallah .

Benim sorum , Greencard kazandık ve 6 aylık vizemizi aldıgımızı farz edersek tüm aile bireyleriyle amerikaya x bir eyaletten giris yaparak ssn , banka , greencard , ehliyet , telefon ve hat vs gibi işlemleri tamamladıktan sonra eş ve çocugu 6-12 aylıgına tekrardan türkiyeye gönderip tek başıma orada bir düzen kurmak için kalsam , Eş ve çocugun geri dönüşünde sıkıntı olur mu ?
    Eş ve çocugun ilk girşten sonra Abd dısında kalma süreleri yasal olarak ne kadar olarak belirtilmiştir ?

Desteğiniz için teşekkür ederim .

180 günden fazla Abd dışında kalırlarsa vatandaşlığa başvuru için gereken 5 yıllık süre sıfırdan başlayabilir. 1 yıldan fazla Abd dışında kalırlarsa oturumları tehlikeye girebilir. İlk 1 yıl idare ediyorlar genelde. En uygunu 180 günden fazla Abd dışında kalmamak. Eğer ilk 6 ay içerisinde yerleşilemeyecekse, ilk girişten sonra 180 günü geçirmeden bir giriş-çıkış daha yapmak en doğrusu diye düşünüyorum.

• @Ryback Şöyle ki Hep birlikte giriş yapıp dedigim tüm işlemleri tüm aile fertleri için tamamlayıp tüm belgelerin orjinallerini amerikada ki adresite bekleyip sonra eş ve cocugu türkiyeye geri gönderip ben , bir ii bulup 6-12 ay calısıp kiralık ev araba , ev eşyaları vs sureci galledip eş ve cocugu alıp tekrar giriş yapmak , bu süre içerisinde hersey yolunda gittigini dusunursek , esımın ve benım ehliyet banka hesapları kredi kartları , telefon ve telefon hatları , ssn no ve basılı greencard gibi tüm belgelerimiz elimizde olacak , yinede 6 ayı gecmiş olsada sorun cıkartırlar mı ? orta ve uzun vade planlarıno buna göre yapıp ne zaman cıkarsa cıksın aynı yolu izleyecegimiz için bu bizim açımızdan önemli 🙏

• @crazycells merhaba, Amerika'ya GC çıktıktan sonra ilk 6 ay içerisinde giriş yapıp tekrar Türkiye'ye döndük. Tekrar gidişimizde artık yerleşeceğiz.
    Size 2 sorum olacak.

• 180 gün sayıyoruz, vatandaşlık sürecinde sorun olmaması için. Bu durumda Amerika'dan döndüğümüz gün üzerine 180 gün geçmemesine önem veriyoruz. yaklaşık 20 gün kalmıştık. O sebeple ilk ABD giriş tarihini referans almamakta, dönüşü referans almakta haklı mıyız sizce?
    • GC'larımız biz dönükten sonra akrabımıza teslim edildi, vize ile giriş yapacagız temelli gelirken. Bu tarih için pasaportumuzda bir tarih yazmadığı için emin olamadık. ABD'ye ilk giriş üzerine 1 yıl vize ile giriş hala geçerli mi? Bayağı araştırdım ama resmi bir yazı bulamadığım için size danışmak istedim

• @Ozzyy, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@crazycells merhaba, Amerika'ya GC çıktıktan sonra ilk 6 ay içerisinde giriş yapıp tekrar Türkiye'ye döndük. Tekrar gidişimizde artık yerleşeceğiz.
    Size 2 sorum olacak.

• 180 gün sayıyoruz, vatandaşlık sürecinde sorun olmaması için. Bu durumda Amerika'dan döndüğümüz gün üzerine 180 gün geçmemesine önem veriyoruz. yaklaşık 20 gün kalmıştık. O sebeple ilk ABD giriş tarihini referans almamakta, dönüşü referans almakta haklı mıyız sizce?
    • GC'larımız biz dönükten sonra akrabımıza teslim edildi, vize ile giriş yapacagız temelli gelirken. Bu tarih için pasaportumuzda bir tarih yazmadığı için emin olamadık. ABD'ye ilk giriş üzerine 1 yıl vize ile giriş hala geçerli mi? Bayağı araştırdım ama resmi bir yazı bulamadığım için size danışmak istedim

1- Amerika’dan çıktığınız günden itibaren 180 günü geçirmeyeceksiniz. Doğru.
    2- ilk giriş tarihinden itibaren 1 yıl vizenizle giriş yapabilirsiniz.

• @SYTSNGR, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@Ryback Şöyle ki Hep birlikte giriş yapıp dedigim tüm işlemleri tüm aile fertleri için tamamlayıp tüm belgelerin orjinallerini amerikada ki adresite bekleyip sonra eş ve cocugu türkiyeye geri gönderip ben , bir ii bulup 6-12 ay calısıp kiralık ev araba , ev eşyaları vs sureci galledip eş ve cocugu alıp tekrar giriş yapmak , bu süre içerisinde hersey yolunda gittigini dusunursek , esımın ve benım ehliyet banka hesapları kredi kartları , telefon ve telefon hatları , ssn no ve basılı greencard gibi tüm belgelerimiz elimizde olacak , yinede 6 ayı gecmiş olsada sorun cıkartırlar mı ? orta ve uzun vade planlarıno buna göre yapıp ne zaman cıkarsa cıksın aynı yolu izleyecegimiz için bu bizim açımızdan önemli 🙏

Kesin bişey söyleyemez kimse o konuda. Şöyle; kağıt üzerinde 180 günden fazla ABD dışında kalırlarsa sıfırlanıyor. İkinci girişlerinden itibaren 4 yıl 9 ay saymaya başlıyorsunuz vatandaşlık başvurusu için. Fakat eşin ABD’de olması, ABD’de kira ödenmesi vs gibi ABD ile olan bağın kopmadığını kanıtlamak ve USCIS görevlisini ikna etmek durumunda, vatandaşlık başvurusu kabulde edilebilir. Kabul edilmezse vatandaşlık başvurunuz yanar. Para iadesi alamazsınız. İkinci girişlerinden itibaren 4 yıl 9 ay sayıp başvuru yapmak bana göre daha mantıklı. Risk sizin. Kart çıksın, bu işler kolay. İsterseniz 180 gün dolmadan bir giriş çıkış daha yaparlar, yine 180 gün dolmadan temelli gelirler. İki bilet fazla ödemiş olursunuz, kafanız rahat olur. Biz o şekilde yapmıştık.

• merhaba, 2024 yılında süresi dolacak olan ailecek çekilişten çıkan green card'ım var. Pandemi öncesi Amerikaya düzenli olarak giriş-çıkış yapıyorduk ancak son 3 senedir amerikaya gidemedik. Bu sırada ben türkiye'de üniversite okuyordum. Bu sene sonunda bitiyor. Tıp fakültesi mezunu olacağım. Green Card'ımın süresini orada doktorluk yapabilmek için ve okulum bittiğinde amerika'ya yerleşebilmek için uzatmak istiyorum. Ancak giriş çıkış yapmadığım ve uzun süredir Amerikaya gitmediğim için bu sıkıntı yaratacak sanırım. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim? Kurtarılabilir bir yolu var mı? Biliyorsanız lütfen yardımcı olun...
    Teşekkürler.

• @Türkü-PIRNAR, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

merhaba, 2024 yılında süresi dolacak olan ailecek çekilişten çıkan green card'ım var. Pandemi öncesi Amerikaya düzenli olarak giriş-çıkış yapıyorduk ancak son 3 senedir amerikaya gidemedik. Bu sırada ben türkiye'de üniversite okuyordum. Bu sene sonunda bitiyor. Tıp fakültesi mezunu olacağım. Green Card'ımın süresini orada doktorluk yapabilmek için ve okulum bittiğinde amerika'ya yerleşebilmek için uzatmak istiyorum. Ancak giriş çıkış yapmadığım ve uzun süredir Amerikaya gitmediğim için bu sıkıntı yaratacak sanırım. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim? Kurtarılabilir bir yolu var mı? Biliyorsanız lütfen yardımcı olun...
    Teşekkürler.

Sayin @crazycells 3 yıldır giriş yapmayan birine asagidaki sekilde yanıt vermiş. Bende bu sekilde giriş yapmaya calisip, kartinizi yenilemenizi ve sonrasında ABD'de kalmanızı tavsiye ederim. Havalimanı olarakta JFK'den giriş yapmayi denemenizi tavsiye ederim.

"Elinizde neden ABD disinda kaldiginizi belirten nedenlerle (tabii ki pandemi de bu nedenlerden biri olacak) giris yapmayi denemelisiniz. Bu sefer ABD'ye kalici olarak geldiginize kapidaki gorevlileri ikna etmelisiniz. Elinizde 10 yillik Green Card'iniz varsa ikna etme ihtimaliniz var diye dusunuyorum.

Green Card sahibi oldugunuz icin bu sekilde ucakla geri gonderilemiyorsunuz, kapida size verilen hicbir belgeyi imzalamayin ve gocmenlik haklarinizdan isteginizle feragat etmeyin. Gocmenlik mahkemeleri zaten yogun oldugu icin ellerinden geldigince kisileri mahkemeye yonlendirmemeye calisacaklar diye dusunuyorum ama tabii ki ne olacagi sizinle CBP gorevlileri arasidaki iletisime bagli."

• @ryback Bilgilendirmeiçin teşekkür ederim. O zaman planlamamız doğru diyebiliriz.

• @Türkü-PIRNAR doktorluk için trden alınan diploma tanınmıyor diye biliyorum.

• Herkesin yeni yilini kutlarim.
    Benim sormak istedigim 180 gun kurali.Vatandaslik icin gereken 6 aydan fazla yurtdisinda kalmamamiz gerektigi konusunun nasil isledigi.6 ayda bir 1 haftaligina giris cikis yapsak vatandaslik suremiz devam ediyor mu?
    Yoksa 1 yil icinde mutlaka 6 aydan fazla Abd'de ikamet mi ediyor olmamiz gerekli?

Benzer Başlıklar

• 3099
  • 12745
  • 1010
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

40

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.7k

| | | |