Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@hadi-BE Daha once Turkiye'de yasarken, Antalya ve ilcelerine bircok defa gittim. Mersin'in sahil kasabalarinda cok bulundum. O zamanlar gelen turistler genelde Alman, Ingiliz, Fransiz, Italyan falandi. Yani genelde bati Avrupalilardi.

2019 yilinda Antalya ve Alanya'da heryerde sadece Ruslari gordum. Alanya'da sahilde bir cafede otururken, garsona sordum, Rus turistler nasil, isler nasil diye? Garson, abi bunlar parasiz belesci turist. Para harcamamak icin herseyi yapiyorlar. Bosuna bunlara hizmet ediyoruz demisti.

Yani kafa yapılarının çok değiştiğini sanmam. Bugün gelse güzel turistler yarın gene kaçırırız.

2008 gibi Marmaris İçmelere gitmiştim. Türkten çok yabancı vardı sanki. Onlara karşı o kadar laubali tutumlar olurdu ki. Ben iğrenmiştim. Muhtemelen kolundan tutup mekana sokmaya çalışan tipler vs de vardır yani.

Yazık.

• ⭐⭐⭐

Arkadaş oynamayın şunlarla yaa.

• Herkese merhaba, bu yıl ilk kez başvuracağım. Umarım ilk seferde tutturanlardan olurum 🙂

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@hadi-BE ben de geçen dükkana girerken goodmorning dedim. 😂😂 eleman abi sen iyice kafayı amerika ya takmışsın dedi.

🤣🤣

@MySea, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Ben de Turkiye'de markette birkac defa kasada Ingilizce konustum. Kasiyerler anlamadim veya ne demek istediniz falan diye cevap verince durumu farketmistim. Birde Alanya'da restaurantta benzeri olmustu. Garson Ingilizce cevap verince, esim araya girdi ve biz Turkuz dedi 🙂 Ben farkina bile varmamistim. Aksi takdirde yabancilara ayri, Turklere ayri menu fiyatlari uyguluyorlar! Arada hic yoktan kaziklanacaktik yani 🙂

Son anda 😁

@Rhonster, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@MySea ne yaparsın abi göğsümüzü gerelim gelene gidene çakmakta bir numarayız.

Acaba kaç turistin canını yaktık ki? Muhtemelen artık çok az kaliteli turist geliyordur. Kendi bacağına sıkmak işte.

5-6 yıl önce Denizli Pamukkale travertenlerine gittim hediyelik eşya vs satan bir mağazada kasada "Türk müşterilerimize kasada %50 indirim vardır." gibi bir yazı yazıyordu. Kesinlikle turistleri kazıklamıyoruz kendi milletimize indirim yapıyoruz 😂😂

• 2019 da Antalya ve Alanya'da defalarca karsilastim. Restuarantlarin girislerinde veya on taraflarinda menulerin oldugu tabelalar vardi. Oradaki fiyatlar turistler icindi, hersey Euro ile fiyatlandirilmisti. Siz menuye bakmaya baslayinca, orada gorevli olan birisi geliyor ve Turk oldugunuzu anlayinca, hemen tabelanin altindan veya arkasindan baska bir menu cikartiyor ve buyrun sizin icin bu fiyatlar diyordu. Bu verdigi menude ise fiyatlar TL cinsinden yazilmis oluyordu.

• Ben aynı durumu Antalya'da hediyelik eşya satan bir dükkanda yaşadım. Bütün fiyatlar euro üzerindendi ben bizden de euro almazsınız herhalde diyince euro fiyatı tl alıyoruz demişlerdi 🙂

• @MySea Karadenize genelde arap turistler geliyor ve zamanında onları da hep bu şekilde dolandırdı esnaf ama artık akıllandılar hacca giden bir komşumuz da arabistanda türklere aynısının yapıldığını, o yüzden burada araplara iyi yapıldığını söyledi. Başka bir müslüman ülke ama yine aynı ahlaksızlık. Dinimiz var diye ahlaka ihtiyacımız olmadığını düşünüyoruz maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

akla su efsaneyi getiriyor 🙂

cengiz hanin mezari.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadi-BE tabii saka maka, bilim adamlari tespit etmese de buzullarin erimesi pek cok virus ve bakterinin tekrar dogaya salinmasina neden oluyor...

Bundan 6 yil once Kazakistan'da 1 ayda 200.000 antilop supheli bir sekilde olu bulunmustu. En son hazirlanan raporlar ne diyor bilmiyorum, ama bir ara en olasi aciklama eriyen buzullardan tekrar dirilen bir virus idi...

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells üstad seninle 1 temmuz diye anlaşmıştık hatırlarsan😉 artık zamanı gelmedi mi sence??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells üstad seninle 1 temmuz diye anlaşmıştık hatırlarsan😉 artık zamanı gelmedi mi sence??

baslik degisikligini yaptim. 👍

• @denizci10 Bekleme Odası hakkındaki hassasiyetinizi okumuştum. Bu şekilde daha iyi oldu sanki 🙂

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

akla su efsaneyi getiriyor 🙂

cengiz hanin mezari.jpg

😂😂😂

@crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE tabii saka maka, bilim adamlari tespit etmese de buzullarin erimesi pek cok virus ve bakterinin tekrar dogaya salinmasina neden oluyor...

Bundan 6 yil once Kazakistan'da 1 ayda 200.000 antilop supheli bir sekilde olu bulunmustu. En son hazirlanan raporlar ne diyor bilmiyorum, ama bir ara en olasi aciklama eriyen buzullardan tekrar dirilen bir virus idi...

Yani ilerideki potansiyel "doğal" düşmanları şimdiden tanımak iyi bir şey o zaman. Bu açıdan bakmamıştım hiç. Tabi becerikli ellerde diyelim. "Yaa yerlere yeni paspas atmışlar, mikrop, bakteri vs dolu tüpü elimden düşürdüm yaaa" durumu olmasın da 😁

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkür ederim. Elinize emeğinize sağlık.

• ⭐⭐⭐⭐

@Corleone93 çok sağolun. Takılınca takılıyorum. Gözüme batıyor maalesef.

• @omondoles benim pasaportun süresi doldu askerdeyim pasaport cikartamiyom askerlik kasımın 11 de bitiyor şansıma tükürem

• @Corleone93 askere gidem dedim neler oluyor memlekette yaw

• @prmarci bende senin gibiydim günde en az 4-5 giriyordum yeni birseyler var mı bilgiye ac bakınıyordum askerlige kadar döneyim hele devamkee😂

• @ayvalik10 inş süreyi bi 5 gün uzatırlarda pasaportu yenilerim

• ⭐⭐⭐⭐

@Sercinyo askerde neden pasaport çıkaramıyorsunuz anlamadım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |