Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hadi-BE bende Uzun zamandır gitmeyi düşünüyorum . Maalesef çıkmadı. Devlet memuruyum, yaş 40 oldu. Hayatın gerçeklerini de göz önünde bulunduruyorum. Benden artık geçtiğini düşünüyorum. Çıkarsa sırf Ortadoğu bataklığından kurtulmak ve çocuklarımı Amerikan vatandaşı yapmak için giderim.

• ⭐⭐⭐

@omondoles, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@hadi-BE bende Uzun zamandır gitmeyi düşünüyorum . Maalesef çıkmadı. Devlet memuruyum, yaş 40 oldu. Hayatın gerçeklerini de göz önünde bulunduruyorum. Benden artık geçtiğini düşünüyorum. Çıkarsa sırf Ortadoğu bataklığından kurtulmak ve çocuklarımı Amerikan vatandaşı yapmak için giderim.

Ben de 41 yaşındayım. Hiç de geç değil. Hele hele çocukların varsa, çıkarsa gidip gitmemeyi düşünürüm sakın sakın deme. Git.

• Şu video bile gitmek için bir sebep. Son günlerde aşırı bir afgan istilası var. İşin tuhafı hükümet bu konu yokmuş gibi yapıyor. Hatta savunma bakanlığı türk afgan kardeşliği twiti atıyor. Başka hangi ülkeye böyle elini kolonu sallayarak girilebilir çok merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

Biz ülkeden gidiyoruz yerimize Afgan ve Suriyeliler geliyor. Kalanlara ve kalacak olanlara kolaylıklar dilerim.

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@hadi-BE bende Uzun zamandır gitmeyi düşünüyorum . Maalesef çıkmadı. Devlet memuruyum, yaş 40 oldu. Hayatın gerçeklerini de göz önünde bulunduruyorum. Benden artık geçtiğini düşünüyorum. Çıkarsa sırf Ortadoğu bataklığından kurtulmak ve çocuklarımı Amerikan vatandaşı yapmak için giderim.

Ben de 41 yaşındayım. Hiç de geç değil. Hele hele çocukların varsa, çıkarsa gidip gitmemeyi düşünürüm sakın sakın deme. Git.

Benim bir avantajım Kıbrıs’ta yaşıyor olmam. Türkiye kadar kötü ve baskıcı bir ülke değil.

• @omondoles, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Benim bir avantajım Kıbrıs’ta yaşıyor olmam. Türkiye kadar kötü ve baskıcı bir ülke değil.

Pazartesi orada bir müjde verilecekmiş. Dün Twitterda başkanlık sistemi ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak adının değişeceği gibi bir söylenti vardı. Askerliğini Kıbrısta yapmış biri olarak umarım Kıbrıs hep hatırladığım gibi kalır.

• @denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Biz ülkeden gidiyoruz yerimize Afgan ve Suriyeliler geliyor. Kalanlara ve kalacak olanlara kolaylıklar dilerim.

On sene sonrasını düşünemiyorum.

• @Corleone93, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Pazartesi orada bir müjde verilecekmiş. Dün Twitterda başkanlık sistemi ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak adının değişeceği gibi bir söylenti vardı. Askerliğini Kıbrısta yapmış biri olarak umarım Kıbrıs hep hatırladığım gibi kalır.

Tanınmayla alakalı bir şeymiş. Başkanlık sistemi konuşulmaya başlandı. Zaten son cb seçimlerine Türkiye müdahale etti (para yedirme, santaj, tehdit vs)
    Adım adım Türkiye’ye bağlanmaya gidiyoruz. Zaten kendini Atatürk’ün yerine koyuyor. Hatay’da olduğu gibi bir şey yapmak isteyebilir. Demografik yapısı da değişiyor. Özellikle 75’te gelenler (bizler gibi olanlar) adaya uyum sağladı ve yerel halk ile kaynaştı. Ama maalesef 2000’lerden sonra gelenler için böyle bir şeyi söylemek zor. Bir kaç yıl sonra hatırladığınız gibi olmayacak. O yüzden sürekli “Ortadoğu bataklığından kurtulmak” diyorum.

• @omondoles, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@Corleone93, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Tanınmayla alakalı bir şeymiş. Başkanlık sistemi konuşulmaya başlandı. Zaten son cb seçimlerine Türkiye müdahale etti (para yedirme, santaj, tehdit vs)
    Adım adım Türkiye’ye bağlanmaya gidiyoruz. Zaten kendini Atatürk’ün yerine koyuyor. Hatay’da olduğu gibi bir şey yapmak isteyebilir. Demografik yapısı da değişiyor. Özellikle 75’te gelenler (bizler gibi olanlar) adaya uyum sağladı ve yerel halk ile kaynaştı. Ama maalesef 2000’lerden sonra gelenler için böyle bir şeyi söylemek zor. Bir kaç yıl sonra hatırladığınız gibi olmayacak. O yüzden sürekli “Ortadoğu bataklığından kurtulmak” diyorum.

Ben 2017 de oradaydım o zamanlar bile Türkiye'den kat kat iyiydi. Hayırlısı olsun el değmedik yer bırakmadılar.

• Sevgili arkadaşlar, sayın forum üyeleri; 10 yıllık hususi pasaportumun geçerlilik tarihi 2022 yılı nisan ayında son bulacak, mevcut pasaportumda daha önce alıp kullanmış olduğum 5-6 adet schengen vizem vardı. 2022 yılında abd ye turistik maksatlı vize alma düşüncem var dolayısı ile pasaportumu yenilemem gerekiyor. Vize başvurularında daha önce alınan schengen vizelerinin önemli olduğunu duymuştum. Yeni pasaportumda hiç vize olmayacak. Bu durum vize almamı engeller mi ya da ne ölçüde zora sokar bilen varsa yorum yaparsa çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hsnnzknn, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Sevgili arkadaşlar, sayın forum üyeleri; 10 yıllık hususi pasaportumun geçerlilik tarihi 2022 yılı nisan ayında son bulacak, mevcut pasaportumda daha önce alıp kullanmış olduğum 5-6 adet schengen vizem vardı. 2022 yılında abd ye turistik maksatlı vize alma düşüncem var dolayısı ile pasaportumu yenilemem gerekiyor. Vize başvurularında daha önce alınan schengen vizelerinin önemli olduğunu duymuştum. Yeni pasaportumda hiç vize olmayacak. Bu durum vize almamı engeller mi ya da ne ölçüde zora sokar bilen varsa yorum yaparsa çok sevinirim.

Son 5 yilda gittiginiz ulkeleri zaten DS-160 formunda belirteceksiniz. Orada listeleyip eski pasaportunuzu mulakatta yaninizda bulundurursunuz, eger sorarlarsa gosterirsiniz, bir problem yasamazsiniz.

• @crazycells bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

• Bizde eşimle bu sene başvuru yapacağız aslında pek bilgim yok ama bakalım sırayla her şey önce başvuru ☺

• ⭐⭐

alt metni

• ⭐⭐

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐

Şimdiden dv2023 ün kimlere çıkacağı belli olmaya başladı. Sihirli kelimeler ilk kez başvuracağım, çıkarsa gidip gitmeyeceğime o zaman karar veririm, pek bilgimiz yok ama başvurunca öğreniriz... sihirli kelimeleri kullanan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun. 😂😂

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 diğer 2 kişide belli abi benim engellediklerim 😃 engelli listemin yarısından fazlası kazandı çekilişi 😃

• @Corleone93 Işıklarda duran her suriyeli kadının yanında 3-5 tane çocuk olduğunu göz önüne alınca bundan 10 sene sonra suriyeli nüfusunun 10-15 milyonun üzerinde olacağını, aynı şekilde azımsanamayacak bir afgan nüfusu olacağını bunların da yarın öbür gün topraklarımızdan hak iddia edeceklerini düşünüyorum. Devlet engel olmuyor aksine destek oluyor, görmezden geliyor, bize de kendimizi kurtarmaya çalışmaktan başka bir çare kalmıyor.

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@denizci10 diğer 2 kişide belli abi benim engellediklerim 😃 engelli listemin yarısından fazlası kazandı çekilişi 😃

Bir engel rica edebilir miyim 😃

• ⭐⭐⭐⭐

Benzer Başlıklar

• 29934
  • 906
  • 6
  • 9899
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |