Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Rhonster Hayırlı olsun!

• @Ping-PONG valla ben de çıktım da burada konu dönmeyince arada bakıyorum

• @Rhonster Hayırlı olsun üstadım 🙏

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@hadi-BE ben erkenden dobarlandım da iş buldum gececi ondan giremiyom foruma 😃

Süper. Sana zaman su gbi akar şimdi. Hayırlı olsun.

• @Rhonster Hayırlı olsun.

• Ben de istisnasız her gün şöyle üç beş defa giriyorum foruma, sadece bu başlığa bakıp çıkıyorum. 2022'yi gömdük artık, önümüzdeki maçlara bakacağız. Başvuru zamanından sonra şöyle Florida eksenli araştırmalarımı artırmam lazım. Tampa olur, Miami olur bakmak lazım. Geçen takip ettiğim yayıncı eğitim için kursa gideceğini söyledi. 10 bin önden, 20 bin dolar da iş bulunca taksit taksit verecekmiş kursa. İş bulursa yılda 80-100 bin dolar kazancı varmış işin. Valla bu ve bunun gibi örnekleri gördükçe hakikaten fırsatlar ülkesi adını hak ettiğini anlıyorum. İyi forumlar herkese 🗽

• @Rhonster hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@Rhonster hayırlı olsun ne işiymiş bu hani atamalardan haber yok mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@gariban atamadan haber gelirse gidecem otelde gece sorumlusuyum şuan 😃

• Merhaba arkadaşlar 2020 ve 22 has not been selected. 2022 eşimle başvurduk ona da çıkmadı.
    Hedef 2023 sonuçlar açıklandığında 30 yaşımda olacağım. Yerimizi simdiden alalim.
    Bu yılda çıkmazsa daha başvurmam. Boşuna hayaller kuruyoruz.

• ⭐⭐⭐

...........

• ⭐⭐⭐

@kotpantelon olmaz ki ama resimci ben olacaktım bu sene 🙈

• ⭐⭐⭐

İçimden ne söküp atabiliyorum göçme sevdamı ne yaşayabiliyorum. Vallahi kafa gitti... Durumlar hemen hemen aynıdır forum ailem ama inanmaya devam napalım 🐊

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 wallmart poşeti için nelerden vazgeçerdim ah ahhh 🙈

• ⭐⭐ Yasaklı

@smartcells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Bu işin yaşla ilgisi yok. Ben 51 yaşındayım eşim ise 47 yaşında ve bu sene eşime çıktı. Onun adına ben başvurmuştum. Bu yaşlarda bize çıkıyorsa size de hayli hayli çıkabilir.

Bu benim 3. başvurumdu. İlk başvurumu 1997 yılında yapmıştım (DV-98'di sanırım). nedense o zamanlar bende de yurtdışına yerleşeme orda yaşama tutkusu başlamıştı. O zamanlar DV başvuruları mektupla yapılıyordu. Mektubun ulaşıp ulaşmadığını, ulaşsa bile şartları sağlayıp (fotoğraf, bilgiler vs) sizi çekilişe dahil edip etmediklerini ve çekilişten sonra kazanıp kazanmadığınızı bile öğrenemiyordunuz. Kazandığınızı eğer adresinize KCC'den sarı büyük bir zarf gelirse öğreniyordunuz, o da zarf bir şekilde kaybolmadan size ulaşabilirse veya birileri alıp yırtıp atmadıysa. Çünkü posta kutunuza bırakılan Amerika'dan gelen büyük zarf bazılarının ilgisini çekiyordu. Velhasıl O ilk başvurumdan bir şey çıkmadı çünkü mektup bana gelmedi.

Ben de bu iş çekilişle falan olmaz deyip 98'de Kanada'ya göçmenlik için başvurup 9 ay içinde Kanada yeşil kartı olan Permanent Residence'i aldım. 2000 baharında atladım uçağa gittim Toronto'ya yerleştim. Bir süre Toronto'da kaldıktan sonra Türkiye'deki şartlarım daha iyi olduğuna karar verip geri döndüm bir daha da gitmedim. Sonrasında Kanada elçiliğine başvurup resident kartını da iptal ettirdim (vergi mergi çıkmasın, vize başvurularında sorun çıkmasın diye)

Sonra 2011 yılında nereden estiyse bir daha DV çekilişine başvurdum ve DV-2012 bana da çıktı 🙂
    Ama ne olduysa o sene çekilişi iptal ettiler ve yapılan ikinci çekilişte ise çıkmadı. Ben de kafaya takmadım ve hayatıma devam ettim.

Çekilişe katılmamın amacı çocuklarıma ABD eğitimi ve pasaportu sağlamaktı. Türkiye'deki iş ve gelir dolaysıyla yurtdışına yerleşme ve yaşama merakım yoktu. Meslek gereği sık sık yurtdışına çıkıyordum. Yurtdışının tadını oraya turist olarak gidenler çıkarır, orada yaşayanlar değil. Zaten istediğim zaman vize alıp istediğim ülkeye gidebildiğimden yurtdışına gidip orada yaşamanın zorluklarını çekmeye gerek yoktu.

Üçüncü katılışım DV-2022 oldu ve eşime çıktı. Yine çocukların geleceği için yaptım bu başvuruyu. Fakat çok büyük beklentiler içinde değilim. 2021 kazananlarında olduğu gibi hiç kimseyi mülakata çağırmayabilirler. Bu beni çok üzmez çünkü defalarca deneyimlediğim üzere hayat fırsatlarla doludur ve her insan kendi şansını kendisi yaratır.

Umudunuzu kaybetmeyin fakat günlük hayatınıza da hiç çıkmayacakmış gibi dört elle sarılın. Şansın ne zaman size güleceğini, hayatın size ne zaman yeni kapılar açacağını bilemezsiniz. Başvuruların olacağı Ekim-Kasım aylarına kadar yaşamınızın kalitesini arttıracak uğraşlara yoğunlaşmanızı tavsiye ederim.

Hayat size gönlünüzün dilediği gibi müjdeler getirsin.

abi sıkıntı yoksa meslek ve yaş alabilirmiyiz. Eteryumları sattınızmı yoksa hodul mu 🙂

• ⭐⭐⭐

........

• Bende ilk defa başvurucam herkes için hayırlısı olsun

• ⭐⭐⭐⭐

3000 inci mesaj benden olsun o zaman...

• ⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

3000 inci mesaj benden olsun o zaman...

3001 inci mesaj da benden olsun 😁

• ⭐⭐

Bu sabah rüyamda greencard kazanıyordum bu bir mesajdır umarım fakat o güzel rüyayı erken bölmek zorunda kaldım ve işe geldim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |