Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari)

• çocuğu olmayanlar daha avantajlı bence. biz 2 kişi çalışıp ilk 2 seneyi atlatmaya çalışacağız.

• @damladav Evet katılıyorum.

Çocuğumuz olmasa ve şöyle 25-26 yaşlarda olsaydık en ufak düşüncem olmaz çeker giderdik.

Amerikada kazanç garanti olsa yine gidilir yaşa bakılmadan ama kazanç garantisi de yok.

O yüzden özellikle inşaat müh. kazandıktan sonra kartı alıp re-entry yapabilirim. Artık hayırlısı

• Çocuğumuz var ve daha küçük olduğu için maalesef eşim çalışacak. Ve Abd'de pahalı sayılan bir şehre gideceğiz ( Boston ). Buna rağmen yine de değeceğini umuyorum. Tabi ki ilk 1-2 yıl zorlu ve sıkıntılı geçecek ( her anlamda ). Atlattıktan sonra taşların yerine oturacağını sanıyorum. ( Büyük aksilikler ve saçmalıklar silsilesi yaşamazsak eğer ). Bazen risk almadan ilerleyemiyorsun hayatta.

• @crknms neden boston düşünüyorsunuz ?

• @crknms Boston bende istiyorum ama okadar pahalı ki tek çalışan olarak hayatta kalmam imkansız 🙂 O yüzden houston birinci tercihim

• @yekta Eşim daha önce 2 yıl master yapmış Boston'da ve orada yaşayan arkadaşları mevcut. İkinci sebep olarak , eğitim sisteminin iy olması ve güvenli sayılabilecek yerlerden olması. Mevsimi pek iç açıcı değil soğuk ama ilk etapta bizim tercihimiz mevsim değil diğer sebepler 🙂

• @birol Evet haklısınız, dediğim gibi tek maaşla biz de sıkıntı yaşayacağız. 2+1 daireler bile 2.500 usd den başlıyor. Ama şimdilik kararımız bu yönde. Eşim bilgisayar mühendisi umarım bizi idare edebilecek bir iş bulabilecektir.

• Selam arakadaşlar her kes için en hayırlısı olur. Ancak şunu da unutmayalım ' Risk Almamak ta Bir Risktir'

• Boston'da yasiyorum. Gayet de oluyor. Egitim sistemi ve saglik cok iyi. ayrimcilik falan kesinlikle yok. Sosyal devlet var burada. Tavsiye ederim. Hatta arkaniza bile bakmadan gelin. Massachussetts basligina yazdiklarima bakmanizi oneririm. Selamlar, sevgiler.

• @sadriabi kısıtlı ingilizcesi olana iş var mi abi bize bostonda

• @yekta Var kardesim. Buraya geldigim icin Texas ve benzeri guney eyaletlerde bolca oldugu soylenen gel yarin basla tarzi is seceneklerine ulasamayacagimi dusunmustum. Ama durumun oyle olmadigini anlamam uzun surmedi. Saati 11$ dolar, herkes eleman ariyor, yiyecekciler, Walmart benzeri marketler, depolar, benzin istasyonlari. Her yerde help wanted yaziyor, girer baslarsiniz. Ben 40 mil kuzeyde yasiyorum, sehir icinde degilim, her hafta sonu baska bir town geziyoruz. Durum genelde benzer. Zaten mevcut meslegimle ilgili isimi kurdum devam ediyor, o tur bir ise gerek kalmadi.
    Bu tur isler var ama kiralar cok yuksek bilginize. Bekarsaniz kolay. Evli ve cocukluysaniz biraz birikimle gelmek lazim.

• @sadriabi anladım hocam . evet evliyiz karı koca çalışmayı düşüyoruz . ekonomik oldugu için houston düşünüyoruz ama tabi daha karar vermedik

• @yekta GC ve Seyahat Vize sorunsalı içinde söyledi:

@sadriabi anladım hocam . evet evliyiz karı koca çalışmayı düşüyoruz . ekonomik oldugu için houston düşünüyoruz ama tabi daha karar vermedik

Hayirlisi olsun.

• @yekta Houston’da bir süre yaşadım tavsiye etmem.

Havası bu kadar kötü başka memleket görmedim.

• @apostleoftruth hadi ya .. nereyi önerirsin hocam ?

• benim bir sorum olacak, pasaportumuzda yer alan immigrant vizesiyle kanadaya kara yoluyla geçebilir miyiz? kartla gidildiğini biliyorum ama bizim planladığımız tarihte kart gelmemiş olabilir o yüzden soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

benim bir sorum olacak, pasaportumuzda yer alan immigrant vizesiyle kanadaya kara yoluyla geçebilir miyiz? kartla gidildiğini biliyorum ama bizim planladığımız tarihte kart gelmemiş olabilir o yüzden soruyorum.

Suradaki resmi sayfada "proof of status in the U.S." diyor, yani teorik olarak gocmen vizenin I-551 yerine gectigi sure boyunca bu vizeyi kullanabilirsiniz ama ben hic bu yolu kullanmadigim icin pratikte sorun yasayacak misiniz emin degilim.

Garanti olsun diye Kanada'ya gecmeden pasaporta I-551 damgasi vurdurabilirsiniz. Bunun icin USCIS ofislerden randevu almaniz lazim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/302/uscis-randevulari-infopass-appointment

• Merhabalar arkadaşlar.. çok kritik bi sorum olcak..))ben pasaportumu aldım visam basıldı gc olarak ama daha abd ye giriş yapmadım.. şimdi ben serbia ya gitsem vizesiz girebilir miyim????

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

Merhabalar arkadaşlar.. çok kritik bi sorum olcak..))ben pasaportumu aldım visam basıldı gc olarak ama daha abd ye giriş yapmadım.. şimdi ben serbia ya gitsem vizesiz girebilir miyim????

Su an Green Card sahibi degilsiniz maalesef. Ayrica sizin gocmen vizenizdeki "damgalandiktan sonra 1 yil Green Card olarak gecerlidir" ibaresi ABD icin gecerlidir, ama diger ulkeler bu vizeyi Green Card yerine gecerli saymayabilir.

Bu nedenle bu konuda dikkatli olup, ilgili ulkenin dis isleri bakanligi sayfasini incelemenizi tavsiye ederim.

Sirbistan, TC vatandaslarina vize uyguluyor mu?

• @crazycells sırbistan uygulamıyormuş 😕

Benzer Başlıklar

• 182
  • 7
  • 3
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |