Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@murat0368, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky Aynı sorun bende de GERMANY yazıyor doğum yerim olduğu için mi bilmiyorum, konsolosluk seçemiyorum ben sadece normal devam ediyor.

Benim doğum yerim Türkiye sadece dv başvurusu yaparken ben mülakat yeri post yazıyor Moskova seçmiştim ama şuan burası vize işlemlerini durdurduğu için ds260 formunda Ankarayı seçeceğim .Sizin sorununuz başka galiba @gucarslan size daha önce sormuştum ama @crazycells dün farklı cevap verdi sizde tekrar sorayım ben ds260ı henüz doldurup göndermedim ama kazandığım sayfada post moskova yazıyor burası mülakat yeri galiba .Ds260 formunda Ankara seçtikten sonra KCCye başka bir başvuru yapmama gerek yok sanırım?

DS-260 formunu doldururken o sekilde yazin, eger dosyanin gidecegi post degismezse KCC'ye ulasabilirsiniz, eger degisirse ulasmaniza gerek yok.

Formu gondermeden KCC dosyanizda degisiklik yapamaz, bilginize.

Anladım teşekkürler

• Herkese merhaba ve tebrikler 🙂 DS260 formu doldurmaktayım takıldığım birkaç nokta var yardımcı olabilirseniz sevinirim
    1- Daha önceden çalışılan işler bölümünde SGK sorgulamasında da görünen sigorta amaçlı iki günlük iş girişim mevcut, sorgulamada göründüğü için de yazmayı düşünüyorum ancak yazmam mı yazmamam mı uygun olur bilemedim vize konusunda herhangi bir problem teşkil eder mi?
    2- Yine yapılan iş bölümüyle alakalı sorum olacak, doktorum ve son senemizde hastane çalışanı olarak geçiyoruz sanırım, SGK sorgulamasında hizmet dökümünde üniversite adı da işler arasında görünmekte, yapılan işler kısmına bunu eklerken açıklama olarak tıp fakültesi eğitiminin 6. yılı yazmam yeterli olur mu, be as specific as possible yazıyor ama daha ayrıntılı ne yazabilirim veya yazmama gerek var mı?
    3- 21 gün bedelli askerlik yaptım sizce rank/position kısmına private mı recruit mi yazmam uygun olur yoksa none olarak mı bırakmalıyım?
    4- Sondaki garip sorulardan bir tanesine takıldım “Are you a graduate of foreign medical school seeking to perform medical services in the US but have not yet passed the NBME examination or its equivalent?” Sorusu denklik almadan sınavları geçmeden kaçak olarak çalışmaktan mı bahsetmek istiyor yoksa gittikten sonra sınavları verip denkliği alıp legal olarak orada sağlık sektöründe ve doktor olarak çalışacak ancak henüz denkliğini almamış ve sınavları vermemiş kişilerden mi bahsediyor yani kötü anlamda mı soruyor iyi anlamda mı? Çünkü ben sınavları bu süreçte ve gittiğimde verip oradayken denkliğimi alıp çalışmayı düşünüyorum bu yüzden ne cevap vereceğimi bilemedim cümleyi net anlayamadığım için
    Değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bilgehan-Şeref, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan çok teşekkür ederim bilgilendirme için.
    Bir sorumuzla daha olacaktı aynı konu ile ilgili. Başvuruyu yaptıktan sonra oğlumuz dünyaya geldi. Onun evraklarında annesi bilgilerinde eşimin pasaportunda olan soyadı var yani kendi soyadı (N.... olan). Şimdi eşim kendi ülkesine gidip pasaportunda soyadını Şeref olarak değiştirirse bu green card sürecinde karmaşıklığa yol açabilir mi acaba? Çünkü oğlumuz içinde inceleme yapacaklar. Ve aynı şekilde Türkiye den eşimin evrak alması gerektiği durumlarda olacak bence. Türkiye de göçmenlik bürosu vs. yerlerde soyadı N... (Kendi soyadı). Umarım kafamızdaki problemi düzgün açıklayabilmişimdir. Ben DS260 formunu gerekli değişikleri yaptıktan sonra (pasaport değişikliği vs) doldurmak istediğim için aradan bu tarz problem yaratabilecek noktaları gidermek istiyorum.

zaten iki isim de ayni kisiye ait 🙂 yani dolayisiyla bir problem yok. Guncel olan bilgilerle surece devam edebilirsiniz. Hem eski belgeleri, hem guncel belgeleri saklarsaniz tum bilgilerin kaynagini gostermis olursunuz.

• @crazycells vakit ayırdığınız için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar,haziran başı kanadaya eğitim için gidiyorum ,yeşil kart'a başvururken de sonucu öğrenirken de türkiyedeydim daha ds-260 formunu doldurmadım acaba mülakat yeri olarak kanadayı seçebilir miyim?

secebilirsiniz.

Kanada'ya gittikten sonra adres bilgilerini ona gore yazip post olarak Montreal ABD Konsoloslugunu secebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bozer340, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis cok tesekkur ederim hizli geri donusunuz icin. 👍👍👍 Beni korkutmuslardi en ufacik bir hata da ds 260 formunda en ufak hatada eliyorlar diye ondan endiselendim sizlere danismak istedim.

DS-260 formundaki sorulari sizi elemek icin degil tanimak icin soruyorlar...

Hic tanimadiginiz, sizi hic tanimayan bir ulke size gocmenlik veriyor. O nedenle gecmisinize dair bilgi veriyorsunuz...

• @crazycells evet o yüzden red almıştım şimdi anımsadım tamamdır belirteceğim ben de bu şekilde, teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bozer340, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis buarada kcc ye ek is cikarmayin demissiniz direk paranoyakca olacak sorum ama ek is cikartan veya formlarin acilmasi icin e mail gondermek olumsuz bir etki mi yaratiyor ? Mulakat veya mulakata kadar olan surecte olumsuz bir izlenim mi yaratiyor acaba ?

Herkes surekli KCC'yi bu tur gereksiz yazismalarla mesgul ederse herkesin sureci bundan kotu etkilenir.

Zaten bu aralar isleri geciktirmek icin bahane ariyorlar gibi... o nedenle mumkun oldugu kadar form tam oldugunda gonderip siranizi beklemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iguven, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan umarım dediğiniz gibi normal süreci işletirler. Ülkemizdeki covid durumu şuan için iç açıcı değil ama yaz aylarındaki aşılama ile kış aylarına sorunsuz girebiliriz diye ümit ediyorum. Bu da konsolosluğun mülakatları tekrar organize etmesine olanak sağlar sanırım eğer herhangi bir olumsuz siyasi durum yaşamazsak. Gerek TR-ABD, gerekse ABD'nin kendi göçmenlik politikaları ile alakalı.
    Bu durumda şunu merak ediyorum. DV2022 talihlileri her ihtimale karşı DV2023 için de şanslarını deneyebilirler mi? Çekilişi kazananların tekrar çekilişe katılmalarını engelleyen bir durum var mı?

DV2021 için durum covid ile alakalı diye anlıyorum. Yoksa siyasi midir? Konsolosluğun mülakatlar için bir açıklaması var mı bu konuyla alakalı? DV2021 genelinde diğer ülkeler de dahil süreci tamamlanan adaylar var mı yoksa seçilenlerin tamamı şuan da bekletiliyor mu?

DV2022 talihlisi olmanız DV2023 çekilişine katılmanızı kesinlikle engellemiyor. içimizde DV2021 talihlisi olup, DV2022 çekilişini de kazanan arkadaşlarımız oldu.

ankara'nın durumu da tam olarak "gri" diyebliriz.
    yani bütün baheneleri kullanıyolar kendilerince. siyaside var, covid deseniz o da var, kapasite problem deseniz o da. sadece niyetleri yok.

dünyanın çoğu yerinde mülakat yapıp vize alan talihliler var ama sayı çok ama çok düşük.
    lütfen hazırladığımız ve her gün güncellenen listeye bir göz atın;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Emre-Şengül, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bunların dışında bana tavsiyeniz varsa onları da belirtirseniz sevinirim.

"ABD'de yasam" bolumundeki basliklari incelemenizi tavsiye ederim. Yasayacaklariniza dair onceden bilgi sahibi olmus olursunuz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar bir soru daha sorabilir miyim ?Biz green kart başvursu yaparken eşimizin pasaportundaki soyadını mı yazıyorduk yoksa kimlik kısmında ki ? tam hatırlamıyorum çünkü benim eşimin ülke içi pasaportu (bizde ki kimlik yerine geçiyor ) soyadı benım ile aynı fakat yurtdısı pasaportunda anne kızlık soyadı duruyor .Ben yanlıs hatırlamıyorsam pasport bilgilerini sordupu için green kart başvurusunda kendi adıma doldurulan basvuru formunda eşimin soyadı kısmına yurt dısı pasaportunda olduğu gibi anne kızlık soyadını yazdım dıye hatırlıyorum ..

Maalesef o bilgilere ulasmaniz mumkun degil. O nedenle tam, resmi ve guncel bilgilerle DS-260 formunu doldurabilirsiniz.

• Merhaba, DS-260 formunu doldururken şirket, okul, pozisyon ve bölüm isimlerini nasıl yazmalıyız ? Türkçe ama ingilizce karakter ile mi yoksa ingilizceye mi çevirmeliyiz ? Örneğin; X Anonim Şirketi'ni "X ANONIM SIRKETI" olarak mı yoksa ingilizce dilinde mi yazmalıyız ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Alicem-Özdilek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

"Additional Work/Education/Training Information" kısmında "Have you traveled to any countries/regions within the last five years?" sorusu ile karşı karşıya kalıyorum, ancak listede US, USA ya da ABD yi belirten herhangi bir seçenek göremiyorum, zira geçtiğimiz yaz ABD de idim. Bu durumda pas mı geçmeli No diyerek?

ABD ile ilgili oncesinde ayri sorular var, bilginize.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar bir soru daha sorabilir miyim ?Biz green kart başvursu yaparken eşimizin pasaportundaki soyadını mı yazıyorduk yoksa kimlik kısmında ki ? tam hatırlamıyorum çünkü benim eşimin ülke içi pasaportu (bizde ki kimlik yerine geçiyor ) soyadı benım ile aynı fakat yurtdısı pasaportunda anne kızlık soyadı duruyor .Ben yanlıs hatırlamıyorsam pasport bilgilerini sordupu için green kart başvurusunda kendi adıma doldurulan basvuru formunda eşimin soyadı kısmına yurt dısı pasaportunda olduğu gibi anne kızlık soyadını yazdım dıye hatırlıyorum ..

Maalesef o bilgilere ulasmaniz mumkun degil. O nedenle tam, resmi ve guncel bilgilerle DS-260 formunu doldurabilirsiniz.

Anladım .peki soyismi pasaportunda hala anne kızlık soyadı yazıyor esımde ama yurtıcı pasaportu (kimlik) benım ıle aynı bu bir sorun teskil eder mi ? sonucta 5yıldır evliyiz yada degısmesı mı lazım pasaportunu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Green Card talihlisiyim ve DS-260 vizesine başvurmadan önce bir kaç sorum var cevaplarsanız çok sevinirim.

1-) Şu an üniversitede son sınıf öğrencisiyim ve mezun olmama aylar kaldı. Bu durumda başvururken eğitim ile ilgili bilgileri nasıl girmeliyim?

2-) Green Card mülakatına banka hesabımda 6.000$ gibi bir rakam göstersem ve Amerika'ya gidene kadar bu rakamı 10.000$ yapabileceğimi belirtsem bir sorun olur mu? Yazılımcıyım ve Amerika'da da yazılım sektörüne devam etmek istiyorum.

3-) DS-260 vizesini ne zamana kadar doldurmalıyım? Case number 7XXX

4-) DS-260 doldururken adresim olmadığı için ne yazmalıyım? Tanıdığım da yok maalesef

İngilizce bilgim konuşanların %90'ını anlamaya yetiyor, 1 yıl içerisinde çok fazla çalışıp geliştireceğim.
    Bunların dışında bana tavsiyeniz varsa onları da belirtirseniz sevinirim.

Şimdiden cevap veren herkese çok teşekkür ederim

1- şuan güncel durumunuz ne ise onu yazin
    2- mülakat sırasındaki maddi birikim dikkate alınır, sonrası degil. sizden beklenen bütün birikiminizi göstermeniz. kararı mülakatı yapan konsolsoluk görevlisi verecek.
    3- müsait ilk zamanda doldurun. belirli bir zamani yok, szie kalmis. yeter ki tek seferde, doğru bilgilerle doldurmaya gayret gösterin.
    4- abd adresini sonradan belirtebilirsiniz. şuan bos bırakabilirsiniz.

Yanıtlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Mülakata girmeden borç para alıp göstermemde bir sakınca olur mu?

sikinti olmaz; ama ABD'ye yeterli birikimle girdiginize emin olun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kotpantelon, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells <iframe width="560" height="315" src="

" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Bu videoyu izlemelisiniz 😁

aynen 🙂 👍 video'yu izledim... Buvallahi selected arkadaslari taniyan varsa kendilerine soyleyebilir, su basligin ilk iletisini okuyup surece baslayabilirler 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları

Bu arada video'yu iframe'e koymaniza gerek yok. direkt youtube linkini paylasirsaniz forum onizleme olarak gosteriyor, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunay-Seferzade, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells teşekkürler bilgileriniz için, teyit etmek adına bir şey sormak istiyorum da. Konsolosluk görüşmemi Tiflise alıp, gelecekte Ankaraya değiştirme gibi bir şansım olabilirmi

evet, Turkiye'de yasadiginiz icin Ankara'ya aldirabilirsiniz daha sonra.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tytz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba ve tebrikler 🙂 DS260 formu doldurmaktayım takıldığım birkaç nokta var yardımcı olabilirseniz sevinirim
    1- Daha önceden çalışılan işler bölümünde SGK sorgulamasında da görünen sigorta amaçlı iki günlük iş girişim mevcut, sorgulamada göründüğü için de yazmayı düşünüyorum ancak yazmam mı yazmamam mı uygun olur bilemedim vize konusunda herhangi bir problem teşkil eder mi?
    2- Yine yapılan iş bölümüyle alakalı sorum olacak, doktorum ve son senemizde hastane çalışanı olarak geçiyoruz sanırım, SGK sorgulamasında hizmet dökümünde üniversite adı da işler arasında görünmekte, yapılan işler kısmına bunu eklerken açıklama olarak tıp fakültesi eğitiminin 6. yılı yazmam yeterli olur mu, be as specific as possible yazıyor ama daha ayrıntılı ne yazabilirim veya yazmama gerek var mı?
    3- 21 gün bedelli askerlik yaptım sizce rank/position kısmına private mı recruit mi yazmam uygun olur yoksa none olarak mı bırakmalıyım?
    4- Sondaki garip sorulardan bir tanesine takıldım “Are you a graduate of foreign medical school seeking to perform medical services in the US but have not yet passed the NBME examination or its equivalent?” Sorusu denklik almadan sınavları geçmeden kaçak olarak çalışmaktan mı bahsetmek istiyor yoksa gittikten sonra sınavları verip denkliği alıp legal olarak orada sağlık sektöründe ve doktor olarak çalışacak ancak henüz denkliğini almamış ve sınavları vermemiş kişilerden mi bahsediyor yani kötü anlamda mı soruyor iyi anlamda mı? Çünkü ben sınavları bu süreçte ve gittiğimde verip oradayken denkliğimi alıp çalışmayı düşünüyorum bu yüzden ne cevap vereceğimi bilemedim cümleyi net anlayamadığım için
    Değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim 🙂

1. Eger isinizle alakali ise yazabilirsiniz, ama alakasiz ise yazmasaniz da olur. 2 gunluk is cok da onemli olmasa gerek...

2. Ne kadar ayrinti vermek istiyorsaniz o kadar verebilirsiniz. Zaten egitim sartini sagladiginiz icin cok da problem olmayacak bu kisimlar...

3. none olarak yazabilirsiniz.

4. evet, lisanssiz calismaktan bahsediyor o soruda. soruya yanitiniz "umarim" hayirdir 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LLL, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, DS-260 formunu doldururken şirket, okul, pozisyon ve bölüm isimlerini nasıl yazmalıyız ? Türkçe ama ingilizce karakter ile mi yoksa ingilizceye mi çevirmeliyiz ? Örneğin; X Anonim Şirketi'ni "X ANONIM SIRKETI" olarak mı yoksa ingilizce dilinde mi yazmalıyız ?

Bu tur genel ve anlasilabilir isimleri ingilizceye direkt cevirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Anladım .peki soyismi pasaportunda hala anne kızlık soyadı yazıyor esımde ama yurtıcı pasaportu (kimlik) benım ıle aynı bu bir sorun teskil eder mi ? sonucta 5yıldır evliyiz yada degısmesı mı lazım pasaportunu ?

hangi ulkenin pasaportu? ve o ulkedeki evlilik sonrasi soyismi kurallari nedir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |