Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer tebrikler. hem babanizin hem de sizin sürecinizi foruma aktarmayı lütfen unutmayın. bu şekilde tecrübeler yeni başvuran ya da başvuracak kişilere cesaret veriyor. sürecinizde bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunay-Seferzade, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera hanım covid den dolayı çok mu sıkıntı yaşadınız? mülakat görüşmelerinde kaymalar mı oldu? Sıram 20 K larda o yüzden merak ediyorum.

turkiye'de DV2021'den hiç kimse mülakat alamadı şuana kadar. bu yıl böyle süreçlerin yaşanmayacağını umut ediyoruz. bol şans şimdiden..

• 2021 dosyasına baktığımda mülakatlara bir dönem çağrılma gördüm ama yalnış mı baktım acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunay-Seferzade doğru dosyayı baktığınızda emin olun lütfen. DV2020'ye bakmış olabilirsiniz. tr'den kimse mülakat alamadı henüz..

• Merhabalar. Telegram için üyelik talebinde bulundum umarım en kısa zamanda alırsınız 🙂 Bir sorum var. DS260 formunu doldururken birdenbire sistem beni atıyor. Sonrasında da her girmeye çalıştığımda uyarı mesajı alıyorum. Son 2-3 gündür günde sadece 1 sayfa doldurabiliyorum. Benim bildiğim 20dk işlem yapılmazsa sistem atıyor. Ancak ben durmaksızın sistemden çıkarılıyorum. Benzer sorunu yaşayan var mı? Teşekkürler

• Merhabalar,
    Ben de bu yılın talihlilerindenim. Eşim ve benim merak ettiğim bir soruyu sizlere sormak istiyoruz. Biraz stresliyiz açıkçası.
    Eşim yabancı ülke vatandaşı. Evliliğimiz Türkiye de oldu. Bizim evlilik cüzdanımızda eşimin eski soyadı olarak N... ve evlendikten sonraki soyadı olarak Ş... yazıyor ama o evlendikten sonra ülkesine gidip pasaportunda soy ismini değiştirmedi, yani soyadı pasaportunda N... olarak kaldı. Ben de DV2022 başvurusu yaparken pasaportunda nasılsa o şekilde yazdım. Bu bizim için bir problem yaratır mı acaba? Bilgilendirebilirseniz çok seviniriz.

• Green card başvurusu yaptığım adreste oturmuyorum artık, ds260 formunu doldururken yeni adres yazarken kabul etmiyor, acaba eski adresimi yazmam gerekiyor?

• Arkadaşlar iş tecrübeleri kısmında 2 yıllık deneyim mi eğitim mi bir seçenek vardı evet veya hayır şeklinde cevap veriliyordu. Bu soruya neye göre ever ya da hayır diyoruz. Önlisans pazarlama mezunuyum. Mezun olduktan sonra 4 ay bir şirkette 9 ay başka bir şirkette pazarlama alanında çalıştım. Bu soruya diplomama istinaden evet mi demeliyim yoksa hayır mı

• selamlar ds 260 formunu gönderdim ama değişiklik yapmak istiyorum iş konusunda değişiklik yapacağım nereye mail atmam gerekiyor Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

• @crazycells merhaba size bir sorum olacaktı. Öncelikle Dv2022 başvurusu sırasında oturduğumuz evin adresini verdik ancak ikametgahta ise adres aynı daire numarası farklı görünüyor 2022 talihlisiyiz Ds260 doldururken ikametgah adresini mi yoksa başvurduğumuzda verdiğimiz daire numarasını verelim? Apartman aile apartmanı olduğu için ikametgahtaki değişikliği önemsememiştik başvuruda da dikkat etmeden doldurduk ama kazanınca aklımıza takıldı ne yapmalıyız acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrah-Sungur, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. Telegram için üyelik talebinde bulundum umarım en kısa zamanda alırsınız 🙂 Bir sorum var. DS260 formunu doldururken birdenbire sistem beni atıyor. Sonrasında da her girmeye çalıştığımda uyarı mesajı alıyorum. Son 2-3 gündür günde sadece 1 sayfa doldurabiliyorum. Benim bildiğim 20dk işlem yapılmazsa sistem atıyor. Ancak ben durmaksızın sistemden çıkarılıyorum. Benzer sorunu yaşayan var mı? Teşekkürler

telegram için en kısa sürede bir cevap alacaksınız.
    firma telegram username yazdığınıza emin olun.

aynı sorunun şuan herkes yaşıyor, yoğunluktan kaynaklı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bilgehan-Şeref, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Ben de bu yılın talihlilerindenim. Eşim ve benim merak ettiğim bir soruyu sizlere sormak istiyoruz. Biraz stresliyiz açıkçası.
    Eşim yabancı ülke vatandaşı. Evliliğimiz Türkiye de oldu. Bizim evlilik cüzdanımızda eşimin eski soyadı olarak N... ve evlendikten sonraki soyadı olarak Ş... yazıyor ama o evlendikten sonra ülkesine gidip pasaportunda soy ismini değiştirmedi, yani soyadı pasaportunda N... olarak kaldı. Ben de DV2022 başvurusu yaparken pasaportunda nasılsa o şekilde yazdım. Bu bizim için bir problem yaratır mı acaba? Bilgilendirebilirseniz çok seviniriz.

yaptığınız işlem doğru, pasaportta nasilsa öyle yazmanız gerek zaten. evliliğinizi kanıtlayan evraklar olduğu sürece bu bir sorun değil. ama mümkünse ilgili pasaportu değiştirin. sonrasi için de farklı sıkıntı yaşamayın..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat0368, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Green card başvurusu yaptığım adreste oturmuyorum artık, ds260 formunu doldururken yeni adres yazarken kabul etmiyor, acaba eski adresimi yazmam gerekiyor?

adresi yazarken hata yapıyorsunuzdur. lütfen ingilizce / türkçe karakter durumuna dikkat edin. başvuru sırasında kullandığınız adresten dolayı hata almazsınız.

• @murat0368, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky Aynı sorun bende de GERMANY yazıyor doğum yerim olduğu için mi bilmiyorum, konsolosluk seçemiyorum ben sadece normal devam ediyor.

Benim doğum yerim Türkiye sadece dv başvurusu yaparken ben mülakat yeri post yazıyor Moskova seçmiştim ama şuan burası vize işlemlerini durdurduğu için ds260 formunda Ankarayı seçeceğim .Sizin sorununuz başka galiba @gucarslan size daha önce sormuştum ama @crazycells dün farklı cevap verdi sizde tekrar sorayım ben ds260ı henüz doldurup göndermedim ama kazandığım sayfada post moskova yazıyor burası mülakat yeri galiba .Ds260 formunda Ankara seçtikten sonra KCCye başka bir başvuru yapmama gerek yok sanırım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sultanofhearts, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

selamlar ds 260 formunu gönderdim ama değişiklik yapmak istiyorum iş konusunda değişiklik yapacağım nereye mail atmam gerekiyor Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

merhaba,

[email protected] adresine

mail başlığı: case numaraniz (sıfırlar dahil)

ad-soyad
    case number (sıfırlar dahil)
    doğum tarihi: ay/gun/yil

yazıp, formunuzda yapmak istediğiniz değişikliği belirten bir mail atin. yoğunluğa bagli olarak kcc'de formunuzun unlock edildiğine dair mail alacaksınız.

• @gucarslan çok teşekkür ederim bilgilendirme için.
    Bir sorumuzla daha olacaktı aynı konu ile ilgili. Başvuruyu yaptıktan sonra oğlumuz dünyaya geldi. Onun evraklarında annesi bilgilerinde eşimin pasaportunda olan soyadı var yani kendi soyadı (N.... olan). Şimdi eşim kendi ülkesine gidip pasaportunda soyadını Şeref olarak değiştirirse bu green card sürecinde karmaşıklığa yol açabilir mi acaba? Çünkü oğlumuz içinde inceleme yapacaklar. Ve aynı şekilde Türkiye den eşimin evrak alması gerektiği durumlarda olacak bence. Türkiye de göçmenlik bürosu vs. yerlerde soyadı N... (Kendi soyadı). Umarım kafamızdaki problemi düzgün açıklayabilmişimdir. Ben DS260 formunu gerekli değişikleri yaptıktan sonra (pasaport değişikliği vs) doldurmak istediğim için aradan bu tarz problem yaratabilecek noktaları gidermek istiyorum.

• Merhaba, bizde 2022 random selected bir aileyiz, benim iki sorum olacak yardimci olursaniz cok sevinirim.
    1- kazanan esim dogum yeri iskenderun ve pasaportta iskenderun yaziyor ama biz birth of city kismina esim haric iskenderun yerine hatay yazdik, city iskenderun degil hatay oldugundan hatay yazdik bu bir hatamidir
    2- green kartin gonderilecegi abd deki adres basliginin ad soyad kismina diren abd adresini yazdik, yani adres ve abd telefon numarasi dogru alici ad soyad kisminda adres yaziyor bunlar sorun teskil eder mi ?
    Suan submit ettigim icin formlarin icine giremiyorum sizce formlari actirmam gerekiyor mu ? Actirma maili atarsam kac gunde geri donus yapiyorlar acaba ?
    Buarada ds260 formuna girmek istiyorum ama hep technical hata veriyor suan isleminizi yapamiyoruz diye bu normal midir herkes bu hatayi aliyor mu acaba.
    Tesekkurler saygilar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bilgehan-Şeref, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan çok teşekkür ederim bilgilendirme için.
    Bir sorumuzla daha olacaktı aynı konu ile ilgili. Başvuruyu yaptıktan sonra oğlumuz dünyaya geldi. Onun evraklarında annesi bilgilerinde eşimin pasaportunda olan soyadı var yani kendi soyadı (N.... olan). Şimdi eşim kendi ülkesine gidip pasaportunda soyadını Şeref olarak değiştirirse bu green card sürecinde karmaşıklığa yol açabilir mi acaba? Çünkü oğlumuz içinde inceleme yapacaklar. Ve aynı şekilde Türkiye den eşimin evrak alması gerektiği durumlarda olacak bence. Türkiye de göçmenlik bürosu vs. yerlerde soyadı N... (Kendi soyadı). Umarım kafamızdaki problemi düzgün açıklayabilmişimdir. Ben DS260 formunu gerekli değişikleri yaptıktan sonra (pasaport değişikliği vs) doldurmak istediğim için aradan bu tarz problem yaratabilecek noktaları gidermek istiyorum.

sorunuzu kompleks sormussunuz ama anladığım kadarıyla sizi telaslandiran evlilik sonrası degistirilmeyen değerli evrak (pasaport/ kimlik) bilgileri.

ilk olarak oğlunuz için inceleme yapmayacaklar. sizin vukuatlı kayıt örneğinizde görünüyorsa baska bir kanıta gerek yok.

siz lütfen, değiştirmek istediğiniz bütün belgeleri guncel bilgiler ile değiştirin ve o şekilde doldurun DS260'i. dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, eski pasaportlarinizi saklamaniz gerektiği. diger durumlar icin endişe etmenize gerek yok.

• merhabalar,haziran başı kanadaya eğitim için gidiyorum ,yeşil kart'a başvururken de sonucu öğrenirken de türkiyedeydim daha ds-260 formunu doldurmadım acaba mülakat yeri olarak kanadayı seçebilir miyim?

• ⭐⭐

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@murat0368, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky Aynı sorun bende de GERMANY yazıyor doğum yerim olduğu için mi bilmiyorum, konsolosluk seçemiyorum ben sadece normal devam ediyor.

Benim doğum yerim Türkiye sadece dv başvurusu yaparken ben mülakat yeri post yazıyor Moskova seçmiştim ama şuan burası vize işlemlerini durdurduğu için ds260 formunda Ankarayı seçeceğim .Sizin sorununuz başka galiba @gucarslan size daha önce sormuştum ama @crazycells dün farklı cevap verdi sizde tekrar sorayım ben ds260ı henüz doldurup göndermedim ama kazandığım sayfada post moskova yazıyor burası mülakat yeri galiba .Ds260 formunda Ankara seçtikten sonra KCCye başka bir başvuru yapmama gerek yok sanırım?

@crazycells yanıtlamıştı, ds260 ilk kez doldurulurken seçilen mülakat yeri dikkate alınıyor. Ancak bu yıl önceki yıllardan farklı bir süreç yaşıyoruz, KCC’nin üzerindeki yük çok fazla, personel eksikleri var ve hatalar yaptıklarını görüyoruz. Ben mülakat yeri değiştiriyor olsam formu gönderdikten sonra email ile tekrar teyit ettirirdim. Zorunlu değil tabi ki, tercih sizin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |