Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@bozer340, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, bizde 2022 random selected bir aileyiz, benim iki sorum olacak yardimci olursaniz cok sevinirim.
    1- kazanan esim dogum yeri iskenderun ve pasaportta iskenderun yaziyor ama biz birth of city kismina esim haric iskenderun yerine hatay yazdik, city iskenderun degil hatay oldugundan hatay yazdik bu bir hatamidir
    2- green kartin gonderilecegi abd deki adres basliginin ad soyad kismina diren abd adresini yazdik, yani adres ve abd telefon numarasi dogru alici ad soyad kisminda adres yaziyor bunlar sorun teskil eder mi ?
    Suan submit ettigim icin formlarin icine giremiyorum sizce formlari actirmam gerekiyor mu ? Actirma maili atarsam kac gunde geri donus yapiyorlar acaba ?
    Buarada ds260 formuna girmek istiyorum ama hep technical hata veriyor suan isleminizi yapamiyoruz diye bu normal midir herkes bu hatayi aliyor mu acaba.
    Tesekkurler saygilar

1- sorun olmaz
    2- mülakatta tekrar doğru şekilde verme imkanınız olacak. Benim de hala n/a yazıyor formda

Formu açtırmanıza gerek yok. Mümkün olduğunca KCC’ye ek iş çıkarmamaya çalışın.

• @goblis cok tesekkur ederim hizli geri donusunuz icin. 👍👍👍 Beni korkutmuslardi en ufacik bir hata da ds 260 formunda en ufak hatada eliyorlar diye ondan endiselendim sizlere danismak istedim.

• @goblis buarada kcc ye ek is cikarmayin demissiniz direk paranoyakca olacak sorum ama ek is cikartan veya formlarin acilmasi icin e mail gondermek olumsuz bir etki mi yaratiyor ? Mulakat veya mulakata kadar olan surecte olumsuz bir izlenim mi yaratiyor acaba ?

• Merhabalar,
    Green Card talihlisiyim ve DS-260 vizesine başvurmadan önce bir kaç sorum var cevaplarsanız çok sevinirim.

1-) Şu an üniversitede son sınıf öğrencisiyim ve mezun olmama aylar kaldı. Bu durumda başvururken eğitim ile ilgili bilgileri nasıl girmeliyim?

2-) Green Card mülakatına banka hesabımda 6.000$ gibi bir rakam göstersem ve Amerika'ya gidene kadar bu rakamı 10.000$ yapabileceğimi belirtsem bir sorun olur mu? Yazılımcıyım ve Amerika'da da yazılım sektörüne devam etmek istiyorum.

3-) DS-260 vizesini ne zamana kadar doldurmalıyım? Case number 7XXX

4-) DS-260 doldururken adresim olmadığı için ne yazmalıyım? Tanıdığım da yok maalesef

İngilizce bilgim konuşanların %90'ını anlamaya yetiyor, 1 yıl içerisinde çok fazla çalışıp geliştireceğim.
    Bunların dışında bana tavsiyeniz varsa onları da belirtirseniz sevinirim.

Şimdiden cevap veren herkese çok teşekkür ederim

• Arkadaşlar bir soru daha sorabilir miyim ?Biz green kart başvursu yaparken eşimizin pasaportundaki soyadını mı yazıyorduk yoksa kimlik kısmında ki ? tam hatırlamıyorum çünkü benim eşimin ülke içi pasaportu (bizde ki kimlik yerine geçiyor ) soyadı benım ile aynı fakat yurtdısı pasaportunda anne kızlık soyadı duruyor .Ben yanlıs hatırlamıyorsam pasport bilgilerini sordupu için green kart başvurusunda kendi adıma doldurulan basvuru formunda eşimin soyadı kısmına yurt dısı pasaportunda olduğu gibi anne kızlık soyadını yazdım dıye hatırlıyorum ..

• Azerbaycan vatandaşıyım ama oturumum Türkiyede, mülakat olarak Gürcistan göstersem olur mu. ve gelecekte konsolusluk açılırsa evraklar onaylanmadan Ankara değiştirmem mümkün mü

• Merhaba arkadaşlar. Bu benim ilk DS başvurum değil, bundan önce vize başvurularında ailemle ilgili bilgiler verdim ancak doğum yerleri, sürekli ismi zamanla değişmiş ve kesinliği tutmamış köyler olduğu için ailemin doğum lokasyonları bir önceki vize başvurularımda verdiğim lokasyonlarla bir olmama ihtimaline sahip. Bu başvurumda tutarsızlık yaratıp bana interview sırasında bir sıkıntı çıkartabilir mi?

• Anladığım kadarıyla DV2021 mülakatları henüz başlamadı ve Eylül 2021'de süre bitiyor. Bu konuda bir açıklama yapıldı mı? DV2021 talihlileri için ek süre verilecek mi yoksa Eylül 2021'e kadar mülakatlar tamamlanacak mı?

Bu durum DV2022 mülakatlarını nasıl etkileyecek, eğer DV2021 mülakatları Eylül sonrasına sarkacak şekilde takvimlenirse DV2022 mülakatları da belirli bir oranda gecikecek midir?

İnş biran önce DV2021 mülakatları da başlar, insanlar kazandıkları haklarını kullanabilirler.

• "Additional Work/Education/Training Information" kısmında "Have you traveled to any countries/regions within the last five years?" sorusu ile karşı karşıya kalıyorum, ancak listede US, USA ya da ABD yi belirten herhangi bir seçenek göremiyorum, zira geçtiğimiz yaz ABD de idim. Bu durumda pas mı geçmeli No diyerek?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iguven DV2021 için sürec devam ediyor ve bu süreci belirleyecek tek şey açılmış davalar. bu davalardan çıkacak sonuç / sonuçlar DV2021'in kaderini belirleyecek.

yaşanan durum, normal şartlarda DV2022 mülakatların etkilemez. çünkü mülakatlarıniz, DV2021 süreci bittiğinde (30 eylül) başlayacak. ama bu, her şey normal seyrinde devam ederse tabi.

teminnimiz DV2022 için sorunsuz ve temiz bir yıl olması.
    bol şans herkese.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Alicem-Özdilek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar. Bu benim ilk DS başvurum değil, bundan önce vize başvurularında ailemle ilgili bilgiler verdim ancak doğum yerleri, sürekli ismi zamanla değişmiş ve kesinliği tutmamış köyler olduğu için ailemin doğum lokasyonları bir önceki vize başvurularımda verdiğim lokasyonlarla bir olmama ihtimaline sahip. Bu başvurumda tutarsızlık yaratıp bana interview sırasında bir sıkıntı çıkartabilir mi?

DV başvurusundan kastiniz, lottery çekilişi mi yoksa vize başvurusu mu? çünkü bunlar farklı şeyler.. siz vize başvurusu demişsiniz. hangisi doğru? çekilişe basvurunuz mu yoksa vize başvurunuz mu?

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mehmet-Alicem-Özdilek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar. Bu benim ilk DS başvurum değil, bundan önce vize başvurularında ailemle ilgili bilgiler verdim ancak doğum yerleri, sürekli ismi zamanla değişmiş ve kesinliği tutmamış köyler olduğu için ailemin doğum lokasyonları bir önceki vize başvurularımda verdiğim lokasyonlarla bir olmama ihtimaline sahip. Bu başvurumda tutarsızlık yaratıp bana interview sırasında bir sıkıntı çıkartabilir mi?

DV başvurusundan kastiniz, lottery çekilişi mi yoksa vize başvurusu mu? çünkü bunlar farklı şeyler.. siz vize başvurusu demişsiniz. hangisi doğru? çekilişe basvurunuz mu yoksa vize başvurunuz mu?

Daha önce iki defa DS-160 doldurdum, benzer bilgiler orada sorulmuştu, şimdi de DS-260 doldurduğum için bu soruyu yönelttim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunay-Seferzade, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Azerbaycan vatandaşıyım ama oturumum Türkiyede, mülakat olarak Gürcistan göstersem olur mu. ve gelecekte konsolusluk açılırsa evraklar onaylanmadan Ankara değiştirmem mümkün mü

azerbaycan vatandaşları aksi belirtilmedikçe mülakata gurcistan'da girer. DS260 formunda gurcistan olarak belirtin eger orada girmek istiyorsanız. oturumunuz olduğu için daha sonra ankara'ya aldirabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Daha önce iki defa DS-160 doldurdum, benzer bilgiler orada sorulmuştu, şimdi de DS-260 doldurduğum için bu soruyu yönelttim.

sorun olmaz, merak etmeyin. bu tür değişiklikler sizin elinizde olan değişiklikler değil. siz şuan güncel bilgileri yazın yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Emre-Şengül, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Green Card talihlisiyim ve DS-260 vizesine başvurmadan önce bir kaç sorum var cevaplarsanız çok sevinirim.

1-) Şu an üniversitede son sınıf öğrencisiyim ve mezun olmama aylar kaldı. Bu durumda başvururken eğitim ile ilgili bilgileri nasıl girmeliyim?

2-) Green Card mülakatına banka hesabımda 6.000$ gibi bir rakam göstersem ve Amerika'ya gidene kadar bu rakamı 10.000$ yapabileceğimi belirtsem bir sorun olur mu? Yazılımcıyım ve Amerika'da da yazılım sektörüne devam etmek istiyorum.

4-) DS-260 doldururken adresim olmadığı için ne yazmalıyım? Tanıdığım da yok maalesef

İngilizce bilgim konuşanların %90'ını anlamaya yetiyor, 1 yıl içerisinde çok fazla çalışıp geliştireceğim.

1- şuan güncel durumunuz ne ise onu yazin
    2- mülakat sırasındaki maddi birikim dikkate alınır, sonrası degil. sizden beklenen bütün birikiminizi göstermeniz. kararı mülakatı yapan konsolsoluk görevlisi verecek.
    3- müsait ilk zamanda doldurun. belirli bir zamani yok, szie kalmis. yeter ki tek seferde, doğru bilgilerle doldurmaya gayret gösterin.
    4- abd adresini sonradan belirtebilirsiniz. şuan bos bırakabilirsiniz.

• @gucarslan başvuru yaparken Türkiyeden yapmıştım burada oturumum olduğu iç
    n. Bu sebepten öneri olarakta Ankara çıkıyor, sadece konsolusluğun henüz açılmaması düşündürüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mrakin, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Talihli arkadaslari tebrik ederim. Ben yillardir Californiada yasiyorum. Sorulari olan arkadaslar varsa yardimci olabilirim.
    [email protected]

deneyimlerinizi direkt su bolumde bekliyoruz 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/category/18/california

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mustafa-Emre-Şengül, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

1- şuan güncel durumunuz ne ise onu yazin
    2- mülakat sırasındaki maddi birikim dikkate alınır, sonrası degil. sizden beklenen bütün birikiminizi göstermeniz. kararı mülakatı yapan konsolsoluk görevlisi verecek.
    3- müsait ilk zamanda doldurun. belirli bir zamani yok, szie kalmis. yeter ki tek seferde, doğru bilgilerle doldurmaya gayret gösterin.
    4- abd adresini sonradan belirtebilirsiniz. şuan bos bırakabilirsiniz.

Yanıtlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Mülakata girmeden borç para alıp göstermemde bir sakınca olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ertosavage, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

2 sene öncesinde tadilat dolayısıyla 1 aylığına farklı bir adrese geçtim ve aynı adrese geri döndüm.ds260 formunda kronolijik sırada aynı adresi iki kez yazmam bir sorun teşkil eder mi

1 aylik gecici adresi yazmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba.Biz 4 kişilik bir aileyiz.2022 eşime çıktı.Ben eşim ve küçük kızım Ankara da mülakata katılacağız.Ama büyük kızım Amerika da ünv.okuyor 4.sınıf.Eylül-Aralık arası Amerika da. 15 Aralık-15 ocak arası Türkiye de.Ocak_Mayıs arası Amerika da.Mayıs-Ağustos Türkiye de.Büyük kızım için mülakatı Amerika yazmayı düşünüyorum.Mantıklı mı?Ve orada mülakata girerse ne gibi belgeleri yanında hazır bulundurmalı?Teşekkrler.

cevap icin dosya numaranizi imzaniza tasimalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |