Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @abrakadabra kazanc sizin calisma temponuza bagli.bu isi bir kac saat ek gelir icin yapanda var tam zamanli meslek edinmis kisilerde.taam zamanli disiplinli sekilde calisirsaniz yettirirsiniz.tabi buda sizin yasam standartiniza bagli.biz cok sukur kazaniyoruz memnunuz ama dedigim gibi biraz yasam standarti ile ilgili.

• @abrakadabra araba ile ilgili takinti yok yemek tasiyosunuz.uber haric 1 yil ehliyet sarti arayan yok.en azindan benim bildigim kadariyla doordash grubhub postmate istemiyor.hatta uber bazi eyaletlerde istemiyormus.oyle duymustum

• ⭐⭐

@Ozgur-tunali, içinde söyledi: Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

@abrakadabra kazanc sizin calisma temponuza bagli.bu isi bir kac saat ek gelir icin yapanda var tam zamanli meslek edinmis kisilerde.taam zamanli disiplinli sekilde calisirsaniz yettirirsiniz.tabi buda sizin yasam standartiniza bagli.biz cok sukur kazaniyoruz memnunuz ama dedigim gibi biraz yasam standarti ile ilgili.

Cevap için çok teşekkürler. TR'de de alıştığımız şekilde, haftanın 5 ya da 6 gün tam zamanlı sabah 7.00-8.00'dan akşam 18.00-19.00'a kadar yapılması mantıklı mı sizce? Bazı videolarda uzun süre çalışmak daha çok kârdan ziyade zarar ettirir size falan diyorlardı o yüzden sordum.

• @bitkicel yani hic olmadi soyle bisey yaparsiniz private dealera gidersin 8-10k arasi bi toyota begenirsin sana senet ile verirler mesela 24 ay ama kredi skorun olmadigi icin tabi ki faiz yuksek olucak. Diyelim APR %30 olsun (abarttim) 3k da down payment ver... 10k lik araba 7k oldu 2 yilda 10 k lik arabaya 11.2k odersin o da aylik 466 dolar yapar. North carolina da hemen hemen 150$ insurance verirsin (new york da 400$) yani aylik 610 dolar. Cok mu evet cok ama yeni gelcegin icin maaalesef bundan kacis yok gibi eger fazla nakit paran yoksa ya da hepsini baglamak istemiyosan.

Alabilecegin arabalar da aha surada

Aman he mercedeslerden BMW lerden uzak dur fiyatlarin dusuklugu seni kandirmasin asiri masraf cikariyorlar. 150k miledan fazla olmazsa daha iyi olur. Toyota hyundai kia seni uzmez saglam arabalar.

• @abrakadabra Ben oyle yapiyorum ve de o videolardaki arkadaslar daha fazla calisip nasil zarar ediyor anlamadim ama bence yok oyle bisey..

• En uygun yaşanabilir eyalet neresi ? Benim aklımda florida var.
    Daha amerikaya gitmeden türkiyedeyken birileri ile kontak kurup iş bulabilirmiyim ? Şuan hiç tanıdık yok.
    İlk 1/2 ay para pek kazanamazsam bile 10 bin dolar beni kaç ay idare eder ?

Uygun eyalet ondan soruyom. Şimdi burdan 10 bin dolar götürüp new yorkta 1 ayda bitirebilirsin o parayı çok para kazanamazsanda.
    Ama uygun eyaletlerde 2/3 ay idare eder belki. Para kazanmaya başladıktan sonra o hesabı pek yapmaya gerek kalmıcak gibi zaten.

• ⭐⭐

@osman-1 10 bin sana 1 ay yeter. İlk 1 ay için söylemiş olayım bunu. Araba, kira depozito ev eşyası bunları düşünmeniz lazım. Bunların dışında tutumlu davranırsanız ve tek kişi iseniz 2000-2500 dolar işinizi görür bir ay için.

• ⭐⭐

@osman-1 yalnız sizin Case No baya iyiymiş. Muhtemelen Ekimde alırsınız vizeyi. Marta kadar para biriktirmeye bakın bence. Biz Virginia da yaşıyoruz. Daha doğrusu eşim ve oğlum. Ben halen Tr ile bağlarını koparamayanlardanım. Eğer ne iş olursa yaparım derseniz burada neredeyse her iki mağazanın birinde "Now Hiring" yazıyor.

• @arnblt, içinde söyledi: Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

@osman-1 yalnız sizin Case No baya iyiymiş. Muhtemelen Ekimde alırsınız vizeyi. Marta kadar para biriktirmeye bakın bence. Biz Virginia da yaşıyoruz. Daha doğrusu eşim ve oğlum. Ben halen Tr ile bağlarını koparamayanlardanım. Eğer ne iş olursa yaparım derseniz burada neredeyse her iki mağazanın birinde "Now Hiring" yazıyor.

10/15 bin dolar yeterli olur deniliyor. Şuanda para konusunda bir problem yok diyebilirim. Bende Freelance olarak yazılım işleri ile uğraşıyorum. Aslında türkiyede kalıp dolar kazanıyordum işlerim iyi gittiği vakitte yani. Şimdi 0 dan bir hayat kurmak felan biraz ikilemdeyim. Türkiyede kalırsam konfor alanı denilen alandan pek çıkmayıp kendimi zorlamadan geçinirim aslında. Amerikada ise konfor alanından çıkmak şart. Gerekirse ilk zamanlar bulaşıkcılık bile yapabilirim diye düşünüyorum gidersem. İngilizcem pek iyi değil çünki. Yaşım daha 25 . 5 sene kababilirsem ABD'de vatandaş olma hakkımda olucak. Bunlarda epeyce cazip geliyor bana.

• @İrem-Özbey Ben temel Ingilizce bilerek geldim. Cogu resmi iste tercuman destegi var ( ornegin banka islemleri, teknik ifadeleri anlayamadigim icin destek aliyorum ) ama gunluk seyleri temel Ingilizce ile hallettik. "Lutfen yavasca tekrar eder misiniz? " 1 senedir en cok kullandigim cumle oldu 🙂 Herkes de yardimci olmak icin cabaladi.
    Biraz bilmek baslamak icin yeterli bence 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osman-1, içinde söyledi: Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

En uygun yaşanabilir eyalet neresi ? Benim aklımda florida var.
    Daha amerikaya gitmeden türkiyedeyken birileri ile kontak kurup iş bulabilirmiyim ? Şuan hiç tanıdık yok.
    İlk 1/2 ay para pek kazanamazsam bile 10 bin dolar beni kaç ay idare eder ?

Uygun eyalet ondan soruyom. Şimdi burdan 10 bin dolar götürüp new yorkta 1 ayda bitirebilirsin o parayı çok para kazanamazsanda.
    Ama uygun eyaletlerde 2/3 ay idare eder belki. Para kazanmaya başladıktan sonra o hesabı pek yapmaya gerek kalmıcak gibi zaten.

su basligi incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/309/amerika-da-yaşanacak-eyalet-ve-şehrin-seçimi

• @nuri @Ozgur-tunali @cleo @arnblt @MySea @cnpist @HockeyUmpire2 @redsat2000 ve ismini sayamadığım diğer arkadaşlar, hepinize çok teşekkürler. Deneyimlerinizi paylaşarak ufkumuzu açıyorsunuz. @crazycells sağladığınız imkanlar için size de ayrıca teşekkür ederim.

• ⭐⭐

Hepinize Merhaba degerli forum ailem,

Amerika'ya yerleseli tam 1 sene 3 ay sonra en buyuk hobim ve ayni zamanda mesleklerimden biri olan Uluslararasi Hokey hakemligime Disneyland- Orlando'da duzenlenen ve bugun baslayan turnuvada gorev yaparak merhaba diyorum. Evime yaklasik 2 saat 15 dakika uzaklikta bir organizasyon, turnuva otelinde kaliyoruz. 3 gun surecek buyuk bir organization ve toplamda 13 Maca atandim. Asla hayallerinizden vazgecmeyin. Basaracaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 çok sevindim sizin adınıza 🙂
    harika bir haber bu, sevdiğiniz bir hobiyi / mesleği orada yapıyor olabilme şansınız olması çok güzel. bol şanslar diliyorum..
    turnuva sonrası tecrübelerinizi okumak dileğiyle.

• ⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 tebrikler süper bir haber bu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

Hepinize Merhaba degerli forum ailem,

Amerika'ya yerleseli tam 1 sene 3 ay sonra en buyuk hobim ve ayni zamanda mesleklerimden biri olan Uluslararasi Hokey hakemligime Disneyland- Orlando'da duzenlenen ve bugun baslayan turnuvada gorev yaparak merhaba diyorum. Evime yaklasik 2 saat 15 dakika uzaklikta bir organizasyon, turnuva otelinde kaliyoruz. 3 gun surecek buyuk bir organization ve toplamda 13 Maca atandim. Asla hayallerinizden vazgecmeyin. Basaracaksiniz.

harika bir haber, tebrikler.

• @HockeyUmpire2 Tebrikler Sonunda başardın .

• @HockeyUmpire2 harika bir haber. Kutlarım sizi. Hayallerinin peşinden koşanlar için canlı bir örneksiniz.

• @HockeyUmpire2 Harika bir haber 🙂 Bol sans diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |