DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahsenaydgdu Valla ne güzel bir dilek oldu bu hemşehrim 🙏 inşallah, kısmet olur da bu sene gidebilirsek tüm işlemlerinize ben de eşim de sonuna kadar yardımcı oluruz tabii lafı mı olur. Umarım size de çıkar da E2'ye bile gerek kalmaz 🙂

• ⭐⭐⭐

@Rhonster aynen abi gel biz senle mangal diyarına gidelim 😃 memlekette mangal bile hayal oldu ya la 😃

• ⭐⭐

@TughanTug
    Videonun tamamını izlemedim, gördüklerim: what's up girl/baby, how you doin baby/beauty vs'den ibaret. Videoda daha fazlası varsa bilemem ama ABD'de bunların hiçbiri harrasment sayılmaz. Öncelikle, 1st Amendment çıtası hayli yüksektir. Bu yüzden gündelik hayatta bizdeki gibi insanlar kafa göz birbirine dalmazlar, fiziksel temas yoktur ama burunlarının dibine girip bağıra çağıra tartışabilirler. Sonra herkes kendi yoluna. Ya da ABD başkanı konvoyla geçerken ".uck you!" diye bağırabilirsin, secret service umursamaz.

Bu özgürlük 5th/14th Amendmentlarla sınırlandırılmıştır; o da ayrımcılık (cinsiyet, ırk vs) yapamazsın.

Harrasment konusunda ise mahkemeler temelde şuna bakar. "Ortalama" bir insan bu eylemden korkuya kapılır mı?

Bu yüzden, gitme imkanı bulursak eğer, Amerika algılarımızı değiştirmemiz gerekecek sanırım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir şehir şehir gezip bütün hamburgerleri deneyecem 😃

• ⭐⭐⭐

@goblis, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@TughanTug
    Videonun tamamını izlemedim, gördüklerim: what's up girl/baby, how you doin baby/beauty vs'den ibaret. Videoda daha fazlası varsa bilemem ama ABD'de bunların hiçbiri harrasment sayılmaz. Öncelikle, 1st Amendment çıtası hayli yüksektir. Bu yüzden gündelik hayatta bizdeki gibi insanlar kafa göz birbirine dalmazlar, fiziksel temas yoktur ama burunlarının dibine girip bağıra çağıra tartışabilirler. Sonra herkes kendi yoluna. Ya da ABD başkanı konvoyla geçerken ".uck you!" diye bağırabilirsin, secret service umursamaz.

Bu özgürlük 5th/14th Amendmentlarla sınırlandırılmıştır; o da ayrımcılık (cinsiyet, ırk vs) yapamazsın.

Harrasment konusunda ise mahkemeler temelde şuna bakar. "Ortalama" bir insan bu eylemden korkuya kapılır mı?

Bu yüzden, gitme imkanı bulursak eğer, Amerika algılarımızı değiştirmemiz gerekecek sanırım 🙂

o kadar güzel toparlamışsın ki 🙂 bu laflar bizim gözümüzde taciz onlar için taciz sayılmıyor gibi bişey aslında

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tolgasatir şehir şehir gezip bütün hamburgerleri deneyecem 😃

Hamburger ve et resteronı benimde aklımda ama yanıma ortak bulmam lazım eşim hiç zorlanmadan vejetaryan olabilecek seviyede et yiyor 😃

• @Rhonster ben de eskiden hamburger sevmem diyordum, hatta ilk hamburgerimi 21 yaşımda ve zorunluluktan amerika'da yemiştim.. 😃 sonra hamburgerin aslında mc ve burger king olmadığını fark ettim 😃 o yüzden bu planı şiddetle destekliyorum..

• ⭐⭐⭐

@hayallerabd, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster ben de eskiden hamburger sevmem diyordum, hatta ilk hamburgerimi 21 yaşımda ve zorunluluktan amerika'da yemiştim.. 😃 sonra hamburgerin aslında mc ve burger king olmadığını fark ettim 😃 o yüzden bu planı şiddetle destekliyorum..

bende kokoreç e aynı bakıyordum kadıköy de bir kere yedim şuan kuduruyorum kokoreç yemek için ama paket serviste güzel olmuyor mecbur açılsın diye bekliyorum

• @goblis Yok videonun yarısında zaten bence de öyle suç unsuru oluşturacak bir şey yok. Sadece bir kısmında gerçekten çok yakın bir şekilde hatta dokunacak şekilde 5dk boyunca yanında takip eden bir iki kişi var.
    Yazdıklarınıza katılmakla birlikte hatta yaşamakla birlikte zaten ben onu video özelinde yazmadım aslında. Harrasment ve Sexual Violance veya Sexual Offences tamamen farklı bir konu. Dokunma varsa farklı yoksa farklı. 1st Amendment'ı hiç katmadım aslında yani söylediğim şeye.
    Geçen gün başıma gelen bir olaydan bahsetmiştim o mesela şimdi mesajı alıntılayamadım ama harrasment sınıfında.

Yine de temel olarak orada cezalandırma bizim sistemimize göre daha etkili.

• Dostlar bence çıkanlar abd'ye gitmesin nasıl bir milletiz onlara gösterelim sen bizi istedin ama biz gitmedik diyelim nasıl fikir 😃

• @tolgasatir evet kokoreç özellikle hassas bir gıda olduğu için her yerde de yenmiyor ve kesinlikle sıcak sıcak yenmeli.. ne çok açlık sığdırmışız hayatımıza 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir ben eşlik ederim merak etme 😃 ama yüksek performans bekleme ameliyattan dolayı umduğun kadar yiyemiyorum umarım o zamana düzelirim 😃

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir ben eşlik ederim merak etme 😃 ama yüksek performans bekleme ameliyattan dolayı umduğun kadar yiyemiyorum umarım o zamana düzelirim 😃

Eskiden bende 2 li menülerden yerdim şimdi tıkanıyorum yaşlanıyorum sanırım 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@hayallerabd zincir burgercilerden tek sevdiğim Carl's Jr.

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

yemek mi var ben yerim ne kadar olursa 😨

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir açık hava yedirir üzülme sen amerika da açılırsın stres yok sinir olmak yok

• ⭐⭐⭐

@hayallerabd, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tolgasatir evet kokoreç özellikle hassas bir gıda olduğu için her yerde de yenmiyor ve kesinlikle sıcak sıcak yenmeli.. ne çok açlık sığdırmışız hayatımıza 😃

Vallahi ya şuan ne yiycez derdine düştük dışardan söyleyelim bari dedik o sıcak yeni bu paket gelmez şu şöyle olur derken bulamadık bişey 😃

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tolgasatir açık hava yedirir üzülme sen amerika da açılırsın stres yok sinir olmak yok

Hadi inşallah 😃 hep beraber sınırsız et restoranına gideriz restoranı batırır çıkarız 😃

• ⭐⭐⭐

@Emre-Kalafat, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

yemek mi var ben yerim ne kadar olursa 😨

Hamburger restoranları deneme turu yapalım diyoruz da @Rhonster ve @hayallerabd ile 😃

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

bu arada burada trabzonlu var mı çünkü spacex denemesi başarılı oldu. uçuran 3 raptor motorların birinde 61 yazıyordu. Kesin karadenizli vardır spacex çalışan

Ben Trabzon' luyum görünce hoşuma gitti ama tamamen tesadüftür diye düşündüm 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.8k

| | | |