Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mardin47-47 Sayin Yolcumuz15 Mart 2021 tarihinden itibaren Türkiye’ye giriş yapacak yolcularımızın (transfer yolcular ve 6 yaşın altındaki yolcular hariç) uçuşları öncesi son 72 saat içerisinde https://register.health.gov.tr/ adresinden online T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye’ye Giriş Formunu doldurmaları gerekmektedir. Dear Passenger Passengers travelling to Turkey (except transit passengers and passengers under 6 years old) as of March 15,2021, must submit online Ministry Of Health Of Turkey Traveler Entry Form via https://register.health.gov.tr/ within last 72 hours prior to their flights. B016

• Pazartesi günü Türkiye-Katar-Amerika bileti alacağı. Gitmeden cobid testi yapacağım qatar da veya amerikay girişte bir sorun yaşar mıyım?

• @ayvalik10 teşekkür ederim

• Ben de şu şekilde düşünüyorum. Aktarmasız fiyat farkını kargoda kullanıp tüm eşyaları, çocuğun oyuncakları vs ne varsa gitmesini istediklerimi kargo ile yollayıp sadece sırt çantası ile aktarmalı gitmek. En azından çocukla sorun olmaz o zaman***

• @MySea, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@jinglebells, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

sorunuzun cevabı burda https://www.turkishairlines.com/tr-kt/kampanyalar/ogrenci-ve-engelli-yolcularimiz-indirimli-ucuyor/ kendiniz ögretmen degılsenız olmuyor.

Sadece 18-25 yas arasi ogrenciler icin indirim var. 30lu, 40li, hatta 50li yaslardaki ogrencileri adam yerine koymamislar. 😠

maalesef çoğu kişi artık 25-30 yaş arsında üniversiteye giriyor.sorsam din dil ırk renk cinsiyet yaş ayrımı yapmaz thy

• @BelmaSarvan, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Ben de şu şekilde düşünüyorum. Aktarmasız fiyat farkını kargoda kullanıp tüm eşyaları, çocuğun oyuncakları vs ne varsa gitmesini istediklerimi kargo ile yollayıp sadece sırt çantası ile aktarmalı gitmek. En azından çocukla sorun olmaz o zaman***

Aktarma sirasinda bavullarla muhattap olmuyorsunu yada minimum duzeyde muhattap oluyorsunuz. Amerika gumruk isleri Turkiyedekinden degisik. Turkiyede gumruge varis yerinde giriyorsunuz(eger varsi noktasinda gumruk var ise). Amerikada bundan bagimsiz gumruge ilk inis yaptiginiz hava alanindan giriyorsunuz. Bu nedenle aktarma yapilirken ilk indiginiz havaalaninda bavullari alip 50-100 m ileride connecting flight bavul teslim noktasina birakiyorsunuz.

Turkiyeden Amerikaya kargo gondermek cok pahaliya gelebilir. Arastirmanizi iyi yapin. Vazgecemeyecegin seyler disindaki esyalariniz burdan daha ucuza bile temin edebilirsiniz. Hesaplamayi iyi yaparak karar vermek lazim.

• Merhaba arkadaşlar iki tane sorum var, lütfen yardımcı olun. Carry-On luggage ne demek oluyor ? Kabin boyutu bavul mu demek ? 22 inch ve 21 inch carry-on luggage'yi uçağın kabinine sokabilir miyim ? Hem Thy hem de diğer havayolları için soruyorum. Bu konuda tecrübesi, bilgisi olanlar lütfen yardımcı olsun. Teşekkür ederim.

Daha mülakata girip vize alamadım ama böyle şeyleri araştırmak hoşuma gidiyor. 🙂

• @Orhan-Cabarov Evet carry-on kabin bagaji demek. THY icin mevcut bilgi sagidaki gibidir.

https://www.turkishairlines.com/tr-int/bilgi-edin/bagaj/bagaj-hakki-hesaplama/

Genel olarak da bavullar boyle siniflandiriliyor. Ama ucacaginiz havayolu firmasinin sitesinden kontrol edin cunku izin verilen bagaj boyutlari firmalara gore degisiklik gosterebilir.
    45dcc15e-c6f0-4735-8cf0-84fa8ad5c0c7-image.png

• @sigmoidalmammal Çok teşekkür ederim.

• @Orhan-Cabarov Merhaba, pandemi koşulları nedeniyle belli havayolları kabin boy bagaja izin vermiyordu. Hala devam ediyor mu bu, eğer yakın zamanda uçuşunuz olacaksa cevabını öğrenmenizi tavsiye ederim.

• @mulus kabin bagaji yasagi Amerikada zaten yoktu. Turkiye icin de bu yasak kalkti. Tabii ki ucus oncesi kontrol etmekte yarar var cunku son zamanlardahergun yeni bir kural peydah oluyor.

• @sigmoidalmammal teşekkürler. Yasak varken de ne kadar bu yasağa riayet edildi orası da tartışılır zaten 😏

• @mulus yurtdisindaki hava lanlari rahatken. ozellikle Esenboga personeli pandeminin tek sorumlusu kabin bagajlariymis gibi davraniyordu. Ilk kabin bagajlari serbest birakildiginda ya kabin bagaji yada personal item alabilirsiniz yaniniza dendi. Personal itemler falan tartilmaya calisildi. Sacma sapan olaylar.

• @mulus Merhaba, sorunuza cevap vermişler ben daha mülakat bekliyorum. 🙂

• Merhaba arkadaşlar konu daha önce açıldı mı bilmiyorum foruma baktım ama göremedim. Daha önce hollanda aktarmalı giderken Amerikaya giremedim covidden dolayı. Şimdi ise Katar aktarmalı gidicem daha bilet almadım. Katar büyükelçiliği ile konuştum sorun olmadığını transit vize gerekmediğini söylediler. Amerika büyükelçiliği ise direkt telefonu biz yardımcı olamıyoruz mail atın diyip yüzüm kapattı. İnternetten baktım ama pek anlamadım. Sadece Amerikaya girmeden en geç 72 saat önce alnımış bir covid testi belgesi istiyorlar bunu anladım. Başka yapmam gereken bir işelm var mı? Sarı zarf ve aşı belgelerim yanımda uscis ücretini ödedim vizemin geçerlilik tarihinden önce Amerika da bulunacağım. Daha önce geri gönderildiğimden dolayı emin olmak istiyorum ondan yazıyorum bunu. Şimdiden teşekkürler

• @shagydigy girislerde bi sorun yok. Daha once Hollanda dan neden donduruldun? Asagida IATA aciklamalari var. Qatar uzeri ucuslar hakkinda bir kisitlama gozukmuyor.

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

• @sigmoidalmammal ben de baktım bir şey göremedim. Hollanda dan ise Klm çalışanları net bir açıklama dahi yapmadılar saçma bir şekilde durumumu izah ettim ama bana durmadan Amerika izin vermiyor gidemezsin direkt uçman gerekiyor dendi. eylülün 2-3 ü gibi oldu bu olay ya o zamanlar giriş yasağı vardı ki bakmıştım herhalde gözden kaçırdım ya da başka bişi oldu . Saçma olan bir diğer olay gidiş ve dönüş bileti adlım hemen biletlerimi iptal ettim bana 5 ay sonra siz biletkleri kullanmışsınız Amerikaya gidip gelmişssiniz diyip iadeyi iptal ettiler Amerikadan kağıt isticezona göre bakıcaz dediler

• @sigmoidalmammal herhangi doldurmam gereken bir form falan var mıdır?

• @shagydigy IATA sayfasi son maddesi soyle.
    21f03d11-d5e7-47aa-a68c-69434f42cf61-image.png

Aktarmali ucuslarda muglak durumlarda bazen boyle tatsizliklar oluyor. Ozellikle pandemi doneminde kimse sorumluluk almiyor.

Varis yerinizin neresi olduguna gore form doldumaniz gerekebilir.
    c1ef0780-cdef-4eb7-9d16-f02ea806022d-image.png

• @sigmoidalmammal San diegoya gidiceğim sadece LA için gördüm form onu da doldurdum nolur nolmaz diye.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 38
  • 36
  • 333
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |