DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hawaii ve Alaska, ABD'de en yuksek cost of living yani pahali eyaletlerdir. Bu eyaletler anakaradan uzak olduklari ve iklimsel kosullardan dolayi uretimin buralarda sinirli olmasindan dolayi, hemen hemen her urun ve hizmet pahalidir. O yuzden genelde sirketler ve hukumet, bu eyaletlere gonderdikleri calisanlarina normal maaslarina ilaveten ek odemeler yaparlar. Kira yardimlari, utilities yardimlari, kisi basi ek yiyecek parasi falan gibi.

• Bu sabah yuzmeye gittigimizde cektigim resim.

181376696_10159344577199188_4445384354975045064_n.jpg

• ⭐⭐⭐

@miako deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Ufkum genişliyor tecrübeleri okudukça ne değişik dünyalar hayatlar var...🙏

• Hawaii pek cok konuda beklenmedik bir yer. Belki Turist olarak gormek mumkun degil ama burda yasayinca cok ilginc seyler goruyorsunuz, asagidaki resim bir resmi daireden.
    Kimse sirada dikilmiyor sadece terlikler sirayi bekliyor.![alt metni](78833468_1041456132858812_7468478434415476736_n.jpg görsel url)

• ⭐⭐⭐

@miako, içinde söyledi: Hawaii

Hawaii pek cok konuda beklenmedik bir yer. Belki Turist olarak gormek mumkun degil ama burda yasayinca cok ilginc seyler goruyorsunuz, asagidaki resim bir resmi daireden.
    Kimse sirada dikilmiyor sadece terlikler sirayi bekliyor.![alt metni](78833468_1041456132858812_7468478434415476736_n.jpg görsel url)

Gerçekten çok ilginç 😁 Hayallerime ekleme yapıyorum bir gün çok görmek istiyorum 🙏

• ⭐⭐⭐

@miako aynisini Besiktas’ta bir saglik ocaginda da gormustum 😅

• 3 gun sonra hawaii ye tasinicam gelmeden oneri yada tavsiyeleriniz varsa cok memnun olurum.

• @oğuzhan-emir-oğuz, içinde söyledi: Hawaii

3 gun sonra hawaii ye tasinicam gelmeden oneri yada tavsiyeleriniz varsa cok memnun olurum.

..hawaii nufusunun %65 i chin kokenli,otel calisanlari temizlikcileri transportcularida filipinli......hawaii 5 adadan mutesekkil,,,,amerika ana karaya gore biraz daha pahalidir.ticaret genellikle chinlilerin elinde.....gelir kaynaklarinin buyuk kismi turizm uzerinedir. bol sanslar.

• Seneye turistik ziyarete gideceğim eyalet, zamanı geldiğinde deneyimlerimi editleyeceğim 🙂

• @sir-altan geldim suan Hawaiideyim
    1 haftami tamamladim . Gercekten dediginiz gibi sagolun.

• .......hawaii de 6 sefer bulundum, ilk gidiste 150 aud a otel odasi buluyorduk, bir hafta evvel yine baktim 500 aud dan asagi otel odasi yok,2019 yilinda iki kisi ucakla bileti 550 dolara gidip gelmistik, simdi tek kisi ucak bileti 1200 aud filan,her seyler acayip pahalilasti,yurt disi tatil yapmamizda hayal gibi olacak.

• herkese merhabalar,
    biz suanda San Diegoda yasiyoruz ve onumuzdeki sonbaharda Honolulu'ya tasinmayi planliyoruz. Orada yasayan turk ya da yabanci tanidiklariniz var mi?

@miako hala Hawaiide mi yasiyorsunuz?

• @Mrs-Cakal, içinde söyledi: Hawaii

herkese merhabalar,
    biz suanda San Diegoda yasiyoruz ve onumuzdeki sonbaharda Honolulu'ya tasinmayi planliyoruz. Orada yasayan turk ya da yabanci tanidiklariniz var mi?

@miako hala Hawaiide mi yasiyorsunuz?

hawaii de her uc kisiden biri turizm sektorunde calisiyordur,chinliler cogunlukda ve birbirlerine cok tutkunlar,amerikada ana karada rahatsaniz, honoluluya gitmenizi tavsiye etmem, ana karaya gore de pahalidir.san francisco da bir dolara iki elma yerseniz, hawaiide bir dolara bir elma yersiniz.

• @sir-altan Hawaii, Alaska gibi eyaletlerde cost of living cok yuksek. Turist olarak kisa sureli geziler icin cok guzel yerler ama yasamak icin nasil olur bilemiyorum.

• @sir-altan tavsiye istemedim sadece oraya yasayan yasamis olan turk ya da yabanci tanidiginiz var mi diye sordum. pahali oldugunu ben de biliyorum zaten ana karanin emlakta en pahali oldugu sehirde yasiyorum suanda.
    benim orda yasayan ya da yasamis olan insanlara daha baska sorularim var.

• @Mrs-Cakal, içinde söyledi: Hawaii

@sir-altan tavsiye istemedim sadece oraya yasayan yasamis olan turk ya da yabanci tanidiginiz var mi diye sordum. pahali oldugunu ben de biliyorum zaten ana karanin emlakta en pahali oldugu sehirde yasiyorum suanda.
    benim orda yasayan ya da yasamis olan insanlara daha baska sorularim var.

hawaii de 6 sefer bulundum, bildigim ve tanidigim kimse yok,honolulu sehri,chin ve pilipin asilli insanlarla dolu,kendiniz google uzerinden arastirma yapabilirseniz,belki aradiginiz sorulara cevaplar bulabilirsiniz.

• @sir-altan 6 sefer orda bulundunuz ama orda yasadiniz mi orda ev tuttunuz mu? hangi bolgelerde yasamak gerek hangi bolgeler tehlikeli ya da ne kadar guvenli bir sehir biliyor musunuz? farmers marketlerle ilgili bilginiz var mi? bunlar gibi sorularim var ve her insanin tecrubesi farkli farkli. aradigim sorularin cevabini googledan bulmak istesem zaten buraya yazmazdim. degerli zamaninizi ayirdiginiz icin tesekkur ederim..

• @Mrs-Cakal Guncel sayilabilecek bilgiler var. 2024 de guncellenmis.

• @miako slm merak ediyorum havaide turk kuafor varmi acaba ??

• ..hawaide kucuk kucuk ABC isimli dukkanlar var hem yiyecek hemde hediyelik esyalar satiyorlar.super market-wall-mart.target var benim gorduklerim,,,hangi yildi hatirlamiyorum, kizim iki arkadasi ile hawaiiye gitti.sanslarina cok buyuk firtina hurricane geliyor dediler,otel calisanlari bol bol su alip odaniza cikin diyorlar,firtinada belki asagiya inmek zor olur filan,korkunc firtina tahmin ediliyor, bir kac saate kalmadan marketlerde yiyecek kalmiyor ve hepsi kapaniyor..bizimkilerde muthis bir korku ve heyecan var, biz oturdugumuz yerden duyduk meraklanmaya basladik,allahtan firtina cok hafif gecmis..... anlatmak istedigim olasi bir felakette yardim cok gec gelir,amerika ana karadan ucakla 5 saatte gidiliyor bati sahillerinden,ucagin 5 saatte gittigi yere gemi bes haftada gider.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

212

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.5k

| | | |