Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ohio (okunuşu: Ohayo), ABD'nin eyaletlerinden birisidir. Amerika'da ilk trafik ışığı ve polis arabası uygulamasının kullanıldığı eyalettir. Başlıca şehirleri Cleveland, Columbus ve Cincinnati'dur. ABD'nin en büyük devlet üniversitelerinden biri olan Ohio State University buradadır.

Ohio kelimesinin anlamı, Iroquois Kızılderili dilinde geniş veya güzel nehirdir.

Ohio'nun eyalet bayrağı, İsviçre, Belçika, Vatikan ve Nepal'in bayrakları gibi dikdörtgen değildir.

alt text

Bayrağı :
    alt text

Kaynak: Wikipedia

• Düşük yaşam maliyetleri,iyi okullar ve eğlence parkları tarafından cazip hale gelen Ohıo nun şehirleri hakkında video.

1. Dublin.
    2. Cincinnati.
    3. Akron.
    4. Upper Arlington.
    5. Bexley.
    6. Powell.
    7. Hudson.
    8. Mason.
    9. Ottawa Hills.
    10. Grandview Heights

• Columbus'da 6 yıl yaşamış birisi olarak bilgi isteyenlere yardımcı olabilirim.

• @erkcet iklimi,yaşam koşulları,iş bulma olanakları,eğitimi v.b konularda neler paylaşabilirsiniz?

• Eşimin çalıştığı şirketin genel merkezi cleveland/ohio da. bir transfer söz konusu olabilir. greencard çıkmadan önce cleveland hiç düşünmemiştik. kafamda soru işaretleri var güvenlik, yaşam koşulları, çocuk için eğitim olanakları v.s. gibi. bu konuda neler söyleyebilrisiniz?

• Bende Cleveland'a gitmeyi düşünüyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ikizbabasi
    Iklimi yazlari asiri sicak ve yakinlarda gol veya deniz olmamasina ragmen oldukca nemli bir sehir. Kislarida cok soguk geciyor. Sabah arabanin kapisini acmak icin 3-5cm kalinligindaki buzu kirdigimi hatirliyorum. Yasam ile ilgili ogrenci olarak hic bir sikinti yasamadim acikcasi sizin beklentiniz ne oldugunu bilmedigim icinde tam cevap vermem zor. Hic is aramadigim icin cevap vermesem daha iyi fakat hic issiz gecen tanidigim da olmadi. Herkesin iyi kotu bir isi vardi. Sehir olarak cok pahali bir yer degil. Rahatlikla guzel evlere gucumuz yetiyordu. Universite ve Kolej imkanlari var. Ben Ohio State mezunuyum tavsiye ederim. Biraz pahali oldugunu dusunebilirsiniz fakat oncelikle kolejde 2 yil okuyup sonra dersleri transfer edip ohio state diplomasi alma imkani da var!

@phozz
    Yasam kosullari deniyor fakat neyi kast ettiginizi cidden anlamiyorum. Bir istanbul degil, ankara degil. Neticede koy gibi bir eyaletin icerisinde yasiyorsunuz. Fakat Turkiye'de bulamayacaginiz cogu imkana sahip. Yukarida da konusu gecti guzel okullari var daha cok para verip daha iyi okullar her zaman olacaktir elbette.

Ohio State ulke genelinde 56 sirada yer aliyor. Ohio State Business mezunu olmak hep icimde kalmistir. Insallah ilerde cocuklarima nasip olur.
    https://www.usnews.com/best-colleges/rankings/national-universities

Cocuk egitimi denilmisken ciddi bir turk ve musluman nufusu var. Bildigim kadariyla musluman okullarida buluyor fakat cocugum olmadigi icin o zamanda bilgiye sahip degilim. Hatta soyle diyebilirim bir zamanlar Turk Mahallesi denilen bir bolge vardi etrafinda bolca Turk marketi ve arap marketleri ile Turk restoranlarini bulabiliyorduk.

Amerika'da her seyin daha iyisi elbette var!

Yalan mi gercek mi bilemem ama benim zamanimda soyle derlerdi. Eger Amerika'da bir urun piyasaya surulecekse Ohio'da denerler cunku burasi Amerika'yi yansitir eger tutulursa devam yoksa rafa kalkardi.

Tabiki benim tecrubelerim 10 yil oncesini aktariyor altini cizeyim.

• @erkcet bilgiler için teşekkür ederim. yaşam koşulları ile o bölgedeki iş imkanları suç oranı gibi şeyler aklıma geliyor. ayrıntılı yazmadığım için haklısınız. detroid teki çalışma hayatı ile kulaktan dolma bilgilerimiz olduğun bi ön yargı var mesela o bölgeye. cleveland da hangi bölgelerde ev bakmalıyız mesela ? kiralık ev bakıyorum ama evler sokaklar pek güven vermiyor.

• @phozz sanirim her sehirin guvenli bolgesi ve suc orani yuksek bolgesi var. Benim oturdugum bolgede kapiyi acik birakir uyurdum cunku anahtarim yoktu 😃

• Columbus, OH

FB_IMG_1616035553629.jpg

• Herkese selamlar,

Çalıştığım işyerinin merkezi Columbus-Ohio'da ve şirket içi transfer anlamında en çok seçenek burada olduğundan; Ohio da seçeneklerimiz arasında. Ancak, çok fazla popüler bir destinasyon değil forum içerisinde 🙂 Bizim arkadaşlarımız daha çok NY, CA, WA, NC, Utah gibi yerlerde olduklarından, bizlerin bakış açısıyla ilgili çok detaylı bilgi bulmak kolay değil malesef.

Farklı kaynaklardan da araştırma yapıyorum ancak genel olarak bölge, göçmenlere karşı yaklaşım, yaşam şartları (özellikle çocuk için bakıcı/eğitim) vb. konularda tecrübe sahibi olanlar varsa, fikirlerini duymak isterim.

Şimdiden çok teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@boraozc sen herşeyi bir kenara koy soğukla aran nasıl yoksa geriye kalan tüm soruların için linkleri cümbür cemaat olarak koyarız

• @ayvalik10 Antalya'da büyümüş ve uzun yıllardır İstanbul'da yaşayan birisi olarak, soğuk konusunda çok iddialı olduğum söylenemez malesef 😃 Soğuğu severim aslında ama daimi ilişki konusunda pek emin olamıyorum.

• @boraozc

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Sayın @MySea ve sayın @ayvalik10 , linkler için çok teşekkürler, çok faydalı bilgiler mevcut.

Bunlara ilave olarak, bölgede benzer şekilde giderek yaşamakta olan arkadaşlar olur ise, tecrübelerinden faydalanabilmek için her zaman açığım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@boraozc
    Bir site daha vardı

• @boraozc selamlar bende ohioda yaşıyorum columbus 1 saat mesafede burası güzel insanları iyi çok yabancı yok tek sıkıntı havası:) bende Mersinli olarak zorlandım biraz mesela bugün 20 derece yarın -1derce olabiliyor aradaki makas hemen hemen çoğu gün çok farklı Türkiye de ki gibi veya diğer eyaletlerdeki gibi değil

• @charmysea Selamlar, teşekkür ederim bilgilendirme için. Anladığım kadarıyla -havası dışında-genel anlamda güzel bir bölge 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |