Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@basakksn https://www.onetonline.org/ buradan kendi mesleğini bulup SVP değerine bakması lazım 7 ve üzeri olmak zorunda aşağıysa malesef başvuru yapmasının hiç bir mantığı yok kazansa dahi vizeyi alamaz.

• Merhabalar,

Öncelikle foruma yeni üye oldum, paylaşılan tüm bu bilgiler için emeği geçen herkeze teşekkür ederim.Bir sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.
    Öncelikle ben KKTC doğumluyum ve burada ikamet ediyorum ve aynı zamanda benim TC pasaportum var.
    Sırası ile DV lottery sırasında doldurmayı düşündüğüm bilgiler şöyle;
    City where you were born:Lefkosa
    Country where you were born:Cyprus
    Country of eligibility for the DV program: Turkey
    Mailing Adress: Türkiyedeki ailemizin adresi.
    Country where you live Today: Turkey

Bilgisi olanlar sizce herhangi bir yanlışlık varmı ?

• ⭐⭐

günaydın mayısı bekleyenler

• 600 X 600 pixel ve 300 dpi olarak jpg kayıt ederseniz sorun olmaz

• @greennkml 4cuye başvurdum.
    Bende Trakyalım bea☺
    Trakya'dan pek çıkanı görmedim 🙂

• @goblis Eyvallah dostumda olurda greencard çıkarsa ihbar sureme ile mulakat süresi çakışmaz mi

• ⭐⭐⭐⭐

@greennkml, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar Trakyalıyım beya

Heeee... iyymiş be ya..

• ⭐⭐

@basakksn, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bir aile dostumuza başvuru için yardım edeceğim fakat kendisi lise 2 terk kendine ait dükkanı var kadayıf ve unlu mamüller üzerine üretim yapıyor başvuru uygunluğunu nasıl kontrol edebiliriz

Deneyim konusu sıkıntılı, konsolos yorumu olumsuz olabilir.

Seçilirse 2022 içinde mülakata girecek. Mülakata kadar diploma şartını tamamlamaması gerekiyor. Eksik dersleri dışardan vererek açık liseden mezun olabilir belki. MEB’e sormakta fayda var.

• ⭐⭐

@faysal, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@goblis Eyvallah dostumda olurda greencard çıkarsa ihbar sureme ile mulakat süresi çakışmaz mi

Vizenizi aldıktan sonra ABD’ye ilk giriş için 6 ay süreniz olacak. Kaldı ki ilk giriş için yıllık izin kullanıp bir kaç gün kalıp dönebilirsiniz de.

Yani vize alana kadar bildirim yapmanıza gerek yok hatta yapmasanız daha iyi olabilir. Vize aldıktan sonra ihbar sürenizi başlatmak için hayli zamanınız olacak.

• Herkese merhaba
    2022 için başvurumu yaptım submit ettikten sonra success yazısını gördüm. Tam ekran görüntüsü alıyordum ki sayfa süresi doldu hatası dedi ve Conformation numarasını alamadım. Yardımcı olabilecek var mı ? Tekrar aynı işlemleri yapıp başvurmak problem yaratır gibime geliyor. ?? Tecrübeliler yardımcı olursa sevinirim.

• @goblis şunu merak ediyorum 6 aya kadar giriş hakkımız varya, girdik 2, 3 gün kaldık döndük türkiyeye diyelim, sonra nezaman amerikaya dönüş yapabılırım istediğim zamanmı yoksa tekrar 6 ay sonra en gec giriş yapmam gereklimi,bunun sınırı nedir

• @Onurfidan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@goblis şunu merak ediyorum 6 aya kadar giriş hakkımız varya, girdik 2, 3 gün kaldık döndük türkiyeye diyelim, sonra nezaman amerikaya dönüş yapabılırım istediğim zamanmı yoksa tekrar 6 ay sonra en gec giriş yapmam gereklimi,bunun sınırı nedir

Bu yazı sorularınızı cevaplar diye umuyorum
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi?_=1603026911840

• Merhaba

2022 için başvurumu yaptığım sırada formu submit ettikten sonra success ekranı geldi. 5 dklığına pc başından ayrılmam gerekti. Geldiğimde sayfa süresi dolmuştur hatası aldım. Bundan dolayıda CN'yi ss alamadım. Mayısta açıklandığı zaman " forgot CN" kısmından görüntüleme yapsam bir problem olur mu ?

• ⭐⭐

@Onurfidan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@goblis şunu merak ediyorum 6 aya kadar giriş hakkımız varya, girdik 2, 3 gün kaldık döndük türkiyeye diyelim, sonra nezaman amerikaya dönüş yapabılırım istediğim zamanmı yoksa tekrar 6 ay sonra en gec giriş yapmam gereklimi,bunun sınırı nedir

@Alex'in cevabına ek olarak şunu da okumanızda fayda var:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri?page=1

• @brkycc bir problem olmaz tekrar aşvuru yapmayın diskalifiye edilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐

@brkycc, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

CN" kısm

Evet mail adresinizi doğum yılınızı soyadınızı vs sorarak size cn nizi verir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Senay-VATANSEVER, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhabalar
    dv 2022 formunda kafama takılan bir kısmı sormak istiyorum.
    ben bulgaristan doğumluyum ve 30 yıldır türkiyede ikamet etmekteyim. dv 2022 formunda bulunan 6. maddede yer alan Country of eligibility for the DV program kısmını evet veya hayır seçeneklerinden hangisini seçmeliyim. Türkiye üzerinden başvuru yapmak istiyorum

Hayir diye isaretleyip Turkey olarak secebilirsiniz. Fakat Turkiye uzerinden basvuru yapmak icin Turkiye'de yasamaniz yetmiyor; esiniz, anneniz veya babaniz Turkiye dogumlu olmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Senay-VATANSEVER, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@kaanvercetti cevap için teşekkür ederim. Yalnız ben yinede Türkiye kontenjanından başvurmak istiyorum çünkü Bulgaristan’da Doğum ismim farklı Bulgaristan pasaportumdaki ismim farklı. Forumu Türkiye bilgilerimle dolduruyorum yinede yes olarakmı işaretlemeliyim

Yine de yes olarak isaretleyip Bulgaristan kontenjanindan katilabilirsiniz, bir problem olmaz.

• alt metni

İyi akşamlar Fresno!!

Kaliforniya eyaletine bağlı bir şehir. Los Angeles'ın 322 km kuzeyinde bulunur. San Joaquin Vadisi'nde yer alır. Adı, İspanyolca'da dişbudak ağacı anlamına gelir. .yaklaşık 290 km karedir. Nüfusu yaklaşık 530 bin kişidir. Yarı kurak iklime sahiptir. Tarım, gıda işleme, cam, plastik ve bilgisayar yazılımları ekonominin temelini oluşturmaktadır. Köchi, Lahor, Meshed, Morogoro, Münster, Taraz, Torreon, Verona, Catubig, Bongabong kardeş şehirleridir.

FRESNI HAKKINDA FUN FACTS!"

1. 100'den fazla milliyetten insana ev sahipliği yapmaktadır.
    2. ABD'nin en başarılı 40 şehrinden birisidir.
    3. Ülkedeki diğer şehirlerden çok daha fazla kültürel aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır.
    4. Ülkedeki en popüler antika araba şovu bu şehirde yapılmaktadır.
    5. Şehir eskiden Meksika'ya bağlıydı.
    6. Kuru üzüm endüstrisi yanlışlıkla başladı. Bazı üzümlerin şaraplar kurumasıyla bu endüstri şehirde başladı.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@trmeto, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba, gerek idphoto4you gerekse usembassy sitesinin explorerdaki uzantısıyla da denedim ama bir türlü kriterlere uygun fotoğrafı elde edemedim, idphoto4you'da çene dahil olunca kafanın üst kısmı dahil olmuyor, kafa dahil olsa çene dahil olmuyor yeşil alana. Internet Explorer'daki uzantıda da "Please reposition photo so that it fills the guidance square. If doing so results in the head being positioned outside of the ovals, then you must select a different photo" uyarısı alıyorum, fotoğrafçıya green card için dedim bugün, hangi boyutlarda tekrardan mail atmasını isteyeyim veya hangi sitelerde fotoğrafıma ayar yapabilirim, yardımcı olabilecek var mı?

bir tanesiyle ayarlayip direkt kullanabilirsiniz 🙂 bu sekilde milim milim hesap yapmaniza gerek yok, problem yasamazsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |