Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ali-Ege-Can-0 teşekkürler 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet-JS, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmen olmak

Evet arkadaşlar an itibariyle güncel durum:

Pathway programında gerekli olan skordan fazlasını alarak bitirdim. Bireysel planıma göre mayısta bitirebileceğimi tahmin ediyordum erken olması iyi oldu. Şu an devam eden IT master programıma yoğunlaşabilirim.
    ILAC'taki advisor'um salı ya da çarşamba günü sertifikayı alacaksın dedi. Artık sadece iki adım kaldı. Okullardan birinden kabul ve en zor bölüm olan vize.
    İçimde tuhaf bir his var: hem GC çıkarsa hemde Kanada vizesi alırsam ne yaparım? 😳🤔🤓🤠🥳🥳🥳

Gozunuz aydin, sonraki surecler icin bol sanslar 🙂

• @crazycells teşekkürler 🙏

• ⭐⭐⭐⭐

Pathway programında gerekli olan skordan fazlasını alarak bitirdim. Bireysel planıma göre mayısta bitirebileceğimi tahmin ediyordum erken olması iyi oldu. Şu an devam eden IT master programıma yoğunlaşabilirim.
    ILAC'taki advisor'um salı ya da çarşamba günü sertifikayı alacaksın dedi. Artık sadece iki adım kaldı. Okullardan birinden kabul ve en zor bölüm olan vize.
    İçimde tuhaf bir his var: hem GC çıkarsa hemde Kanada vizesi alırsam ne yaparım? 😳🤔🤓🤠🥳🥳🥳

Hocam öncelikle tebrikler ve başarılar dilerim... bi kaç sorum olacak...

1. Pathway kaça mal oldu toplam? Hem süre hem de ücret olarak?
    2. Bu pathway işini burada değil kanada da okulda yaparsaydınız ne kadara mal olacaktı?
    3. Her hangi bir kurum veya eğitim şirketi ile çalıştınız mı acaba?
      Teşekkürler.
  • ⭐⭐ Yasaklı

Kanadaya ayak basar basmaz Korona karantinası Otele kilitliyolarmış 2.000 dolarını alıyolarmış. Fulltime yeni gelecek ögrenciler Eylülde geleceklere uygulanırmı?

• @denizci10, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmen olmak

Hocam öncelikle tebrikler ve başarılar dilerim... bi kaç sorum olacak...

1. Pathway kaça mal oldu toplam? Hem süre hem de ücret olarak?
    2. Bu pathway işini burada değil kanada da okulda yaparsaydınız ne kadara mal olacaktı?
    3. Her hangi bir kurum veya eğitim şirketi ile çalıştınız mı acaba?
      Teşekkürler.
    1. ILAC'a 3800 ile 3900 kanada doları verdim. Ağustos 17 de başladı level 6 ile mayıs 20 de bitecekti. Fakat ben erken bitirdim. Artık sınav kaygısı olmadan mayıs 20 ye kadar sadece derslere gireceğim.
    2. Eğer kanada'da bunu yapsaydım en az 4000 dolar okula ve artı en az 20000 dolar yaşam masraflarına verecektim. Yani bu covid sayesinde cebimde 20000 dolar kalmış oldu. Bunu da oraya gidince araba ev gibi masraflar için ayırdım.
    3. Hiç bir eğitim danışmanlık şirketi ile çalışmadım asla da tavsiye etmiyorum. Bak arada iyileri vardır bile demeden alayı sahtekar diyorum. Sadece kendi ceplerine girecek parayı düşünüyorlar. Ben ne yaptım: okulumu kendim araştırdım ve iki okula karar verdim. Bu iki okul için başvurumu ise ILAC'taki advisor'um yaptı.
      Tavsiyem şu:
      Eğer kanada'da eğitim almak istiyorum diyorsan kimseye güvenme ve kendin araştır. İlla bir yardım istiyorsan Kanada'nın resmi sitesinde her şey var. Zaten tek doğru bilgi de orası.
      Eğer study permit başvurusu yapacaksan da işte bunun için yardım al ama eğitim danışmanından değil "resmi göçmenlik danışmanından". Son dönemin Türkiye için study permit kabul oranı 56%. Daha önceki oran 72%. Bunun anlamı işini riske atma. Study permit bir okul başvurusundan daha ciddi bir durum.
  • ⭐⭐⭐⭐

@mehmet-JS hocam cevap için çok teşekkür ederim. Level 6 olduğunuzu seviye tespit sınavı ile mi ölçtüler? Bir de acaba level 6 olmasak yine aynı süre ve para mu tutardı?

• Yasaklı

@denizci10

Bu şirket kurma olayında 50% sine sahip olma kuralı varmış. Gel biz seninle ortak bir şirket kurup çalışma vizesiyle gidelim aga.🙃
    10 tane amerikalıyı işe alır tekne yıkatırız. Masraflarını çıkarsınlar yeter. 🤣

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG bana uyar vallahi... ama şöyle bi sıkıntı var ben de tursit vizesi yok işte...

• @denizci10 reading ve listening sınavı yaptılar. Ben İngilizcem fena değil diye düşünüyordum çünkü kendi başıma epeyce öğrenmiştim. Yani ben öyle sanıyordum. Böyle düşünmemin nedeni de ara sıra internetten kendime sınav yapıyordum. Herkesin durumu farklı olabilir. Aslında bütün olay gerçekten çalışmaya ne kadar önem verdiğinle alakalı. Ödevleri yapmam hergün iki saatimi alıyordu. Ayrıca haftalık verilen essaylerde ekstra çalışma zamanı.
    Ben neredeyse sıfır İngilizceyle yapabildiysem herkes yapabilir yeter ki çalışmayı bırakmasın.

• Merhaba merak ettiğim konu Kanada’da master sonrası express entry’den gerekli puanı alamazsak diye bir soru geliyor aklıma

• Yasaklı

@mehmet-JS

Abi çok iyi niyetli ve yardımseversin. Öğretilerin için çok teşekkür ederim. Herkeste sendeki sabır ve azim olsa haklısın genç beyinler için çok daha kolay olurdu. Ama o azim ve sabır genel olarak senin gibi olgunluğa ermiş insanların sahip olduğu özellikler. Genç yaşta bu özelliklere sahip olanlar zaten yürüyüp gidiyorlar, tutabilene aşk olsun. Bugün bulunduğum noktaya gelmemi sende olan meziyetlere sahip bir kaç insan tanıyor olmama borçluyum. Keşke sen ve senin gibiler her geçen gün biraz daha artsa. Eksik olmayın.

Bizim gibi belli bir yaşın üzerindeki arkadaşlar için Mehmet Abi nin tecrübeleri ve paylaşıları var iken söz söylemeye gerek yok ancak; çok genç arkadaş var forumda. Onlara şunu söylemek lazım. Diploma için okumayın. Hem size hitap eden hem de iyi seçilmiş bir lisansı laf olsun diye değil gerçekten emek vererek ve en az 3.2 GPA ile bitirme hedefi koyarak okuyun.

Bir de, ben de dahil hepimizin en büyük hatası ve en önemli unsur. Dil, dil, dil. Dil öğrenmeyi ömür boyu hiç bırakmamak gerekiyor farklı olabilmek için. Bunu bir kez daha çok net anladım. Boşuna dememişler bir dil bir, iki dil iki insan diye. İngilizce m çok iyi diyip bırakmamak 2. Bir dilde öğrenmek gerekiyor. Hatta hakkını verecek seviyeye geldiğimizde 3. Bir dile başlamak bunun arkadını hiç bırakmamak gerekiyor.

• @Ping-PONG amacım aslında zamanların boşa harcanmaması çünkü çok iyi biliyorum ki geri gelmiyor.

• @letsdothis, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmen olmak

Merhaba merak ettiğim konu Kanada’da master sonrası express entry’den gerekli puanı alamazsak diye bir soru geliyor aklıma

Master oturumunu garantilemiyor. Fakat yaş uygunsa kalmayı kolay hale getiriyor. Tabi master sonrası PR veren eyalet de var ama oradaki üniversitelere girmek de kolay değil. Tüm dünya ile yarışıyorsun özellikle hintlilerle.

• Yasaklı

Ya bu Hint’ liler her yerde. Nüfus planlamasına ihtiyacı var bence Çin ve Hindistan’ ın, bu nedir böyle 🙃
    En sevdiğim DJ lerden Vini Vici nin de remix lediği süper bir şarkı var. Şiddetle tavsiye ederim.

Ama çalışkan insanlar vesselam, bir kız tanıyorum. Hindistan’ ın en iyi ünisinden Harvard a geçen oradan Windows arge ye uzanan bir yolculuk. Adım attığı her yerde 1. Lik.
    1 milyar nüfusla yarışan gençlerden bahsediyoruz. Aksi taktirde başarılı olma ihtimalleri yok zaten.

• @mehmet-JS Master sonrası PR veren Ontario gibi eyaletlerin başvuruları sınırlıymış sanırım . 7k civarı senede olabilir ve 1-2 saate başvurular doluyormuş gibi gördüm .

• @mehmet-JS tebrik ederim Mehmet bey.hayırlı olsun.başarılarınızın devamını dilerim. inşallah en kısa sürede Kanada deneyimlerinizi de okumak nasip olur.

• @letsdothis zaman sınırını değiştiriyorlar bir çeşit sıra sistemi getirdiler. Ontario bu iş için en kötü yer. Hem üniversite çok hem talep çok. Ben olsam BC ye bakardım.

• @mehmet-JS hocam teşekkürler araştırma aşamasındayım . BC kural ve şartlarına da bakayım .

• @letsdothis, içinde söyledi: Kanada'ya öğrenci vizesi ile giderek göçmen olmak

@mehmet-JS hocam teşekkürler araştırma aşamasındayım . BC kural ve şartlarına da bakayım .

Kabul şartların uygunsa bence BC da master yap. Bana çok dua edersin. BC nin resmi sitesinden araştır ve bazı üniversitelerin bazı bölümlerinde master yapmayı düşün. Benim şartlarım kabul kriterlerine uygun olsaydı bir saniye bile düşünmezdim.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 8
  • 8
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |