Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @semavi Evet dsg'nin ününü bilmeyen yok. Hatta forumlarda "arıza yapmayan dsg yoktur, henüz arızalanmamış dsg vardır" muhabbetleri dönüyor.
    Volvo konusunda da katılıyorum. İşlerini sağlam yapıyorlar.

Araç alırken tabiki herkes gibi ben de sorunsuz olsun isterim ama benim mantığımda şöyle bir şey var; eğer konforlu bir araca biniyorsam arıza yapma ihtimalini göze alarak binmeliyim. Gülü seven dikenine katlanır misali. (Bu focus için geçerli değil. Focus düşük bütçeli ilk aracımızdı.) Mesela audi a6 bakınıyorum. Yine DSG evet ama güzel araçlar.

• Araba isi kolay burada. Kotu cikar iyi cikar, bir sekilde duzene girer... Uzuldum sorun yasamaniza.

• ⭐⭐

Bu basligi surekli takip ediyorum. Nissan hakkinda ne oven ne yeren pek yorum goremedim. Ne boyle bu Nissanin Allah belasini versin basima ic acti ne de cok memnunum tas gibi araba diyeni gordum. Ici kotu disi iyi motoru berbat. Hic bisey yok 😀 bu Nissan da araba degil mi kimse de yok mu 😀

• @goodluck, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Bu basligi surekli takip ediyorum. Nissan hakkinda ne oven ne yeren pek yorum goremedim. Ne boyle bu Nissanin Allah belasini versin basima ic acti ne de cok memnunum tas gibi araba diyeni gordum. Ici kotu disi iyi motoru berbat. Hic bisey yok 😀 bu Nissan da araba degil mi kimse de yok mu 😀

CVT gicik bir sanziman 🙂

• ⭐⭐

Cvt neydi sanziman hangisiydi 😂

• @goodluck cvt sanzimani cok nazli. Her 30 bin milde bir yağını değismek gerek. Garanti bitmeden sorun olursa iyi. Garanti yoksa, malum. Bende var bir Sentra. Bir sorunu yok. Mutlu mesut geçiniyoruz. Bir-çok modelde aynı şanzımanı kullaniyor. 2020 yeni kasalarda da aynı sanziman var maalesef. Bu yuzden, temkinli yaklaşıyor insanlar.

• Şuan çalışmıyorum, bu yıl self-employment olarak vergimi verdim. Kredi notum 650’lerde 1-2k down ile araba alabilir miyim?

• ⭐⭐

Alabilirsin ama faiz orani cok yuksek olur diye tahmin ediyorum. Covid nedeniyle kredi Kuruluslari farkli pozisyon alabiliyorlar. Genelde negatif yonde kisitlama var

• Suan sifir arabalarda ki daralma nedeniyle ikinci el piyasasi sacmaladi... Ben 1-2 aylik stoklari satiyorum, yerine yeni araba koyamiyorum sattigim paraya cogu zaman...

araclarinizda sorun yok ise cok ellesmeyin 🙂

• Arkadaşlar acil bilgiye ihtiyacım var. progressive den araba sigortası yaptırdığımda (2-3 ay önce ki 6 aylık yapıyorlar) ehliyet yoktu. Şimdi ehliyet aldım, planı değiştirebiliyor muyuz? şirketle nasıl bir pazarlık yapılabilir? veya 6 ay beklemek mi gerekir.

• Arayip ehliyesin yenilendigini ve indirim olup olmayacagini sorun...

Sakin iptal edip yeni bir sigortaya gecmeyin, 6 ay tamamlansin ondan sonra yeni policeye bakarsiniz.

Sigorta konularinda cok bilgili degilim acikcasi ama policeyi bitirmek onemli demisti sigortaci bir arkadas

• Arac sigortasini veya ev sigortasini istediginiz zaman degistirebilirsiniz. Illa ki bitmesini beklemeye gerek yok. Daha indirimlisini bulursaniz, hemen degistirin. Eski sigorta eger iptal sonucu alacaginiz varsa, size check ile bir sure sonra hesaplayip, gonderir.

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Arac sigortasini veya ev sigortasini istediginiz zaman degistirebilirsiniz. Illa ki bitmesini beklemeye gerek yok. Daha indirimlisini bulursaniz, hemen degistirin. Eski sigorta eger iptal sonucu alacaginiz varsa, size check ile bir sure sonra hesaplayip, gonderir.

Ilk buraya gelince ve tam 6 ay doldurmayinca fiyat indirimi alamiyorlar yeni kullanicilar. Bunu kastettim. Yani Turkiye'den ilk geliste. Bu sigortacinin verdigi bilgi...

Bende de Geico cok yuksek cikmasina ragmen ilk geliste, Progressive ile bir donem bitirince daha dusuk teklif aldim ayni sartlarimla...

• @somebody web sayfasi uzerinden degistirebilirsiniz, degisiklik yapilan tarihe gore 6 aylik pesin odeme yaptiysaniz geri odeme alabilirsiniz. Progressive web sayfasi uzerinden account olusturduktan sonra bir cok degisikligi online yapabilmenize olanak sagliyor

• @semavi valla ben ehliyet yokken almistim arabayi geico bana 270 dolar civari cikardi aylik. ehliyeti alir almaz aradim indirim yapmadilar, sonra progressive i aradim 127 dolar verdi. hemen geicoyu iptal edip progressive e gectim. ben daha sonra 1 alti ay daha yeniledim halen progressive kullaniyorum. bi sikinti yasamadim. suan 121 dolar

• Bende de hemen hemen aynı oldu süreç. Ehliyeti aldım ve progressive indirim yapmadı... Ben 6 ayı progressive İle bitirdim ... Sonradan çok cok iyi bir teklif aldım burası için geico dan...

2010 Volvo XC90 full coverage
    2008 ml550 full coverage
    2 Sofor İle 950 ödüyordum 6 aylık... Tabi kazalardan once 🙂

Suan 2 Sofor full coverage (Bazı limitler yükseltilmiş ) ve 2 şoför 750 dolar... Yani aylık 125 dolar

• Arkadaşlar verdiğiniz bilgilere çok teşekkürler, deneyeceğim ve olup olmadığını yazacağım.

• @Murat-Yılmaz web sayfası üzerinde yeni ehliyet no. yu girerek güncelleme yaptım. 0 dollars change çıktı, yani indirim yapmadılar. belki burayı iptal ederek başkasına geçme olabilir. Benim ödeme planı taksitli

• @somebody, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@Murat-Yılmaz web sayfası üzerinde yeni ehliyet no. yu girerek güncelleme yaptım. 0 dollars change çıktı, yani indirim yapmadılar. belki burayı iptal ederek başkasına geçme olabilir. Benim ödeme planı taksitli

Sevgili @somebody vaktin ve azıcıkta olsa meramini anlatabilecek İngilizce varsa sigorta ofislerini mutlaka dene. Farklı indirimler uygulayıp düşük fiyat cikartabiliyorlar. Ben ilk sigortayı @semavi ile Geico dan yapmıştım 900 kusur fiyat vermişlerdi 6 aylık sonra 1200 civari yaptılar. Sonra burda bir ofise gidip oradan aylık ödeme ile 65 dolara yaptırdım.

• @yalta anlıyorum, tamam arayayım ama bu progressive iptal eder mi ortasında olayın?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |