Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goblis benim adımda Mehmet var , desene halen araştırıyorlar 🙂 Mehmet is searching in 1.000.000 results.

• ⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@goblis benim adımda Mehmet var , desene halen araştırıyorlar 🙂 Mehmet is searching in 1.000.000 results.

neyse ki numaranız düşük, yoksa işiniz zordu 🙂

• @crazycells Çok teşekkür ederim. 😗

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Use-Myplan bu sizin formunuz degil, lutfen kendi formunuzda olmayan bir soruyu sormayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba daha önce work and travel yaptım ..simdi formda vıze türünü soruyor ..pasaporttaki bolumde R J1 yazıyor vize türü ..
    Ama aşağıdaki pencere de 3 adet J1 vizesi baslığı var.. Ben değişim ziyaretçi J1 sectım acaba doğrumu. ..

dogrudur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanbozdag, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba bende dv2021 talihlisiyim eşime çıktı bende onun sayesinde aldım fakat en son onay kısmında bana ds-1810 dosyası cıktı bu ne anlama geliyor bilgilendirebilirseniz sevinirim teşekkürler.

18-25 yas arasi erkeklere cikacak bu mektup... ABD'ye giristen sonra SSS icin kayit olmalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system

Mulakat icin ise DS-1810 ciktisini imzalayip goturmeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@parametri, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@parametri, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@parametri Tabii ki yapabilirsiniz. İlgili sürecin ayrıntıları şurada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

Cevabiniz icin tesekkur ederim.
    Formla ilgili alanlari da sormak istiyorum musaadenizle:

Oraya gecmeden once durumdan bahsetmis olayim kisaca (tekrar olacak bazilarimiz icin ozur dilerim)

J1 vize sahibi iki birey olarak normalde waiver almamiz gerekiyor. Esimin borcu cok yuksek oldugu icin onun surecini baslatamiyoruz.
    CP olursa ikimizin de devam etmesinde sorun yok gibi anliyorum, konsolosluk cok aramiyormus waiver. (Soru: Ya orda derlerse , waiver yok! Esimin reddedilip, benim devam etmem soz konusu olur mu? Sadece ben devam etmis olsam ve ilerleyen yillarda esimin waiver i oldugunda ona family based green card yapilabilir mi? Bi onceki surec sorun teskil eder mi?)

AOS yaparsak ABD icinde, ikimize de waiver gerekecek. Ona alamayacagimiz icin il etapta, onceki ve simdi asagidaki sorularima cevap ariyorum genel olarak.

1. Ds 260 esim icin de form olusturuyor malum. Onun green card a cekilis firsatiyle devam etmeyecegi durumda bu form ne anlama geliyor?

2. Kendime ait formda, spouse seninle immigrate edecek mi diyor?
      Soruma kaynak teskil eden senaryoda, evet edecek ama bu cekilis surecinde degil daha sonra family green card yoluyla immigrate edecek. Ama bu sekilde ifade etme firsati yok orda. Sanirim sadece Yes No.

Tesekkur ederim.

Peki diyelim ki tek basiniza vize aldiniz, sonra esiniz icin devam etmek istediniz ayri olarak... O zamanki planiniz nedir? Bunu ogrenebilirsek daha iyi kiyaslama yapabiliriz su an...
    Guzel soru, sanirim orasi da biraz karisik. Esime vize olmadigi durumda, eger Turkiyedeysek, J1 vizesini uzatmayi denememiz gerekir sanirim. J1 i uzatmis olacak bugun gorebildigimiz kadariyla, eger baska is bulmazsa.
    J1 ne zamana kadar devam ediyor? Daha sonra uzatma alabileceginizi dusunuyor musunuz? F2A sureci cok kisa suren bir surec degil normalde...

F2Ayi kapsayacak kadar J1 i uzatabilir miyiz bilmiyorum ama mumkun gorunuyor simdilik.

Tesekkur ederim ilgilendiginiz icin tekrardan,

Fakat esi Green Cardli olacak, dolayisiyla gocmenlik istegi var diye degerlendirebilirler, yani uzatma istegi size bagli bir durum degil, USCIS'in bunu kabul edip etmeyecegi ile alakali...

Bunu isterseniz Muslu Hukuk Burosu'na sorun... Esi Green Cardli olan birinin J1 vizesi uzatilir mi diye... Direkt bir red sebebi ise planlarinizi ona gore degistirmelisiniz.

• Merhaba, DS 260 formunun doldurulması ile alakalı videoyu izledim. Videoda son kısımda sign and submit için yazılması gereken case number'da baştaki 0'ları atmamız gerektiği söylenmiş yani 2021EU00005XXX değil de 2021EU5XXX yazmamız gerekiyormuş. Bu doğru mudur?

• @Arne-Saknussemm 2021EU5XXX'miş, diğer türlü hata alınıyor sanırım.

• Merhaba. Benim babam bu sene green card çekilişini kazandı. Bu arada ben ve babam Turkmenistan uyrukluyuz. Çekilişe katılırken babamın bilgileriyle onun adına ben başvurmuştum. Ama çocuk sayısını (3) bilgisini doldurduktan sonra, yaşım 21 den büyük olmasına rağmen diğer iki kardeşlerimle beraber kendi bilgilerimi de yazdım, bilgisizlikten doğduğum seneyi 21 yaştan küçük olacak şekilde (çünkü büyük dersem kabul etmiyordu sistem mantıklı olarak) yanlış doldurdum. Şimdi ise babam çekilişi kazandı. Ds 260 formunda benim ve kardeşlerimin ismi var, ve bilgiler doldurulacak. Siz ne dersiniz, nasıl olur, bu yanlış bilgi babamın vize alma sürecini olumsuz etkilermi, yoksa direk ret mi verirler?
    Etkilemeyecekse/etkileyecekse ds 260 formunu doldururken dikkat edeceğim husus var mıdır?

Cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

• @Use-Myplan evet eşinizin case Number üzerinden kendi bilgilerinizi dolduruyorsunuz

• @Arne-Saknussemm ortadaki 000 yazmıyorsunuz

• @Use-Myplan Evet kardeşim aynen öyle yapacaksın

• @crazycells Sayın adminim dv2021 talihlileri için KCC ne mektubu gönderiyor. Meseleye Fransız kaldım. Bizler daha yeni ds260 gönderdik. Ki bizim bültenler kasımdan başlayarak açıklanacak.

• @nevzi mektup diye birşey yok. doküman istek mailinden bahsediliyor sanırım. ds-260dan sonra size gereken evrakları yollamanıza dair bir mail gönderiliyor. o maile cevaben dokümanlarınızı attach yapıp gönderiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@fiyakasiz-adam, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@nevzi mektup diye birşey yok. doküman istek mailinden bahsediliyor sanırım. ds-260dan sonra size gereken evrakları yollamanıza dair bir mail gönderiliyor. o maile cevaben dokümanlarınızı attach yapıp gönderiyorsunuz.

Hayırlı olsun, KCC evrak maili almışsınız. Acaba Google Sheets'deki ilgili satırınızı güncelleyebilir misiniz? İmzanızdaki CN için kimse KCC maili almamış gözüküyor da 😕

• Arkadaşlar bu yılın kazananları DV2022 için başvuru yapa biliyorlar mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda açılırsa evet yapabilirsin

• @ayvalik10 thanks mate ))

• @Sono teşekkür ederim. güncellemeyi yaptım. inşallah size de kısa sürede gelir. Saygılar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |