DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ZoZO cevaplarınız için teşekkür ederim.

Peki hangi mesleği işaretlemeliyim?

• @alkatrazz 2020 çekilişinde tüm numaralara sıra geldi ancak virüsten dolayı tüm konsolosluklar ve elçilikler kapandığı için çoğu kişi henüz vizesini alamadı. Geçmiş yıllarda aylara göre case number sıralarını şu linkten görebilirsiniz.

• merhaba, formda previous education kısmında biraz aklım karıştı. üniversiteye devam ederken "university no degree" işaretleyerek sırayla gittiğim üniversite ve liseleri mi yazmalıyım? yoksa "high school diploma" deyip sadece liseleri mi yazmalıyım?

• Merhaba Arkadaşlar

1.sorum: 1 sene hazırlık eğitimi aldıktan sonra yatay geçiş yapıp üniversitemin 4 yılını başka bir üniversitede tamamladım. Sizce hazırlık eğitimi aldığım üniversiteyi eğitim kısmında belirtmelimiyim?

2.Sorum: Üniversitemin son yılında yarım dönem erasmus yapmıştım. Sizce erasmus yaptığım okulu da eğitim kısmına eklemelimiyim? Bu iki üniversiteden diploma almadım sonuçta mantıken eklememem gerkmiyor mu?

• @bolatmali aslı isteniyor bildiğim

• Merhaba,
    1 - ) DS260 formunda adress kısmında "city" yerine ilçe, state yerine il mi yazıyoruz? mesela ben DENİZLİ/PAMUKKALE'de yaşıyorum. city yerine pamukkale state yerine denizli yazacağım doğru mudur?
    2 - ) birde 16 yaşımdan beri ben şuan oturduğum evde oturuyorum ama sadece 6 ay başka şehirde üniversitede okumuştum yurtta kaldım sonra geri buraya geldim. present adres olarak burayı yazıyorum, daha sonra bi önceki adres yurt yazdım ve en son olarakta şuan oturduğum evin adresini tekrar yazdım, tekrar yazmam sorun olur mu gerekli midir? toplamda 3 adres var ve ikisi aynı.

• Eğer vizeyi aldıktan sonra green cardı bekleyecek kadar vaktimiz yoksa ve tanıdığımız green cardı Türkiye'ye posta yoluyla gönderse kargoda bunun kayıp olma olasılığı nedir? Ve girdiğinizde 1 yıllık vize veriyorlar diye duydum green card gelmeden önce o vizeyle ilk girdikten 3 gün sonra çıkış yapabiliyor muyuz?

• @ugr2021 avukat olarak işaretliye bilirsiniz

• @Umut-Pınarbaşı e devlette ne çıkıyorsa onu yaz

• @Umut-Pınarbaşı
    1- City yerine DUZCE State yerine merkezde oturduğum için tekrar DUZCE yazdım ben.
    2- Bence sorun olmaz

• @kitsune, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba, formda previous education kısmında biraz aklım karıştı. üniversiteye devam ederken "university no degree" işaretleyerek sırayla gittiğim üniversite ve liseleri mi yazmalıyım? yoksa "high school diploma" deyip sadece liseleri mi yazmalıyım?

merhaba üniversiteyi bu dönem bitirmeyecekseniz lise yazmalısınız

• @4x1r0s3 Aynı sorundan ben de müzdaribim. Lise de başka liseye geçtim ben de

• @O-B-K, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba Arkadaşlar

1.sorum: 1 sene hazırlık eğitimi aldıktan sonra yatay geçiş yapıp üniversitemin 4 yılını başka bir üniversitede tamamladım. Sizce hazırlık eğitimi aldığım üniversiteyi eğitim kısmında belirtmelimiyim?

2.Sorum: Üniversitemin son yılında yarım dönem erasmus yapmıştım. Sizce erasmus yaptığım okulu da eğitim kısmına eklemelimiyim? Bu iki üniversiteden diploma almadım sonuçta mantıken eklememem gerkmiyor mu?

merhaba mezun oldugunuz universiteyi yazmanız yeterli olur.
    erasmusu yazmanıza gerek yok ama 6 aydan fazla kaldıysanız adli sicil kaydı almanız gerekir

• @tolgahansahin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@4x1r0s3 Aynı sorundan ben de müzdaribim. Lise de başka liseye geçtim ben de

Mezun olduğum liseyi mi yazmalıyım sadece?

• Yasaklı

Herkese merhaba. Ben Azerbaycan vatandasıyım ama 2 yaşından beri turkıye de yasıyorum. Adli sicil belgesini azerbaycandan mı türkiyeden mi almam gerekıyor? Ne olur ne olmaz ikisinden de almaya calısacagım eger verırlerse.

• @tolgahansahin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@tolgahansahin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@4x1r0s3 Aynı sorundan ben de müzdaribim. Lise de başka liseye geçtim ben de

Mezun olduğum liseyi mi yazmalıyım sadece?

diplomasını aldığınız liseyi yazmanız yeterli olur

• ⭐⭐⭐

@Mlarin28, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali aslı isteniyor bildiğim

Kusura bakmayın anlayamadım, ne için söylediniz?

• mülakat'a kadar greencard'ın gideceği bir yer bulamazsak ne oluyor? hiç tanıdığımız yoksa abd de mesela

• ⭐⭐⭐

@Umut-Pınarbaşı, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

mülakat'a kadar greencard'ın gideceği bir yer bulamazsak ne oluyor? hiç tanıdığımız yoksa abd de mesela

Mülakata kadar bir adres bulmalısınız.
    Eğer bulamaz iseniz forumda ki aktif kullanıcılardan yardım isteyebilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@miguldu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Bu hafta itibariyle üniversitemde son finale girdim hala öğrencimiyim diploma olarak nasıl belirtmeliyim formu doldururken?

Bu ay içerisinde mezun olacak gibiyseniz bekleyip üniversite mezunu olarak gönderin.
    Eğer uzun sürecekse mezun olmanız şuanki durumunuz ile gönderin mülakat aşamasında güncellersiniz bilgilerinizi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

211

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.1k

| | | |