DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar🙂

2021 talihlerindeniz biz de eşimle, eşime çıktı bu sene. Formu doldururken takıldığımız bir kaç nokta var umarım yardımcı olabilirsiniz, şimdiden teşekkürler.

1. Ben kendi formumu doldurken önceden kullandığınız isim soy isim gibi bir kutucuk var oraya evlenmeden önceki soyadımı yazıyorum ancak altında başka bir kutucuk daha çıkıyoru ve orayı boş geçemiyorum ne yapmalıyım

2. Ben şu an master yapıyorum ve en geç 1 ay içinde bitmesini bekliyorum, forma mezun olamadığım için bu okulun bilgisini yazamıyorum, ama konsolosluğa gidildiğinde güncelleme yapılabildiğini biliyorum, mezun olmayı beklemek mi mantıklı yoksa konsoloslukta mı güncellemeliyim, konsoloslukta güncellediğim ve vizemin onaylanması halinde bu güncelleme benim green card ımın basımını nasıl etkiler

3. Benzer durum iş değiştirme aşaması için de geçerli tabii,

4. Bir de her ikimiz de üniversite mezunuyuz, ve çalışıyoruz, her ikimiz de son iki işimin bilgilerini girdik ancak tüm çalıştığımız yerleri girmek durumunda mıyız?

Şimdiden cevap veren arkadaşlara gönülden teşekkürlerimi sunuyorum🙂🙂

• ⭐⭐⭐

@ankaralıdoktor43, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, sıra numaram 5bin lerde anladığım kadarıyla ekim kasım gibi açılacak inşallah. Öğrenci olduğum için ilk girişimi yaza denk getirmek istiyorum. Mülakata ocak ayında girmem mümkün olur? Ya da daha erken gelmesini önlemem mümkün olur mu? Herkese teşekkürler

saglik raporunu almadan mulakata diger belgelerle katilin. Saglik raporunuz eksik oldugundan pasaportlariniz geri verilecek. Daha sonra saglik raporunu alabildiginiz zaman konsolosluga pasaportla beraber gonderip vizelerinizi alabilirsiniz. Vizenin tarihini saglik raporu belirleyecegi icin sağlık raporunu aldığınız tarihten itibaren 6 aylık giriş yapma süreniz olacak.. Seyahat planlarinizda da bir sorun yasamazsiniz bu sekilde, ayrica ikinci kez konsolosluga gitmek zorunda kalmazsiniz.

• @bolatmali Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@eok89, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar🙂

2021 talihlerindeniz biz de eşimle, eşime çıktı bu sene. Formu doldururken takıldığımız bir kaç nokta var umarım yardımcı olabilirsiniz, şimdiden teşekkürler.

1. Ben kendi formumu doldurken önceden kullandığınız isim soy isim gibi bir kutucuk var oraya evlenmeden önceki soyadımı yazıyorum ancak altında başka bir kutucuk daha çıkıyoru ve orayı boş geçemiyorum ne yapmalıyım

2. Ben şu an master yapıyorum ve en geç 1 ay içinde bitmesini bekliyorum, forma mezun olamadığım için bu okulun bilgisini yazamıyorum, ama konsolosluğa gidildiğinde güncelleme yapılabildiğini biliyorum, mezun olmayı beklemek mi mantıklı yoksa konsoloslukta mı güncellemeliyim, konsoloslukta güncellediğim ve vizemin onaylanması halinde bu güncelleme benim green card ımın basımını nasıl etkiler

3. Benzer durum iş değiştirme aşaması için de geçerli tabii,

4. Bir de her ikimiz de üniversite mezunuyuz, ve çalışıyoruz, her ikimiz de son iki işimin bilgilerini girdik ancak tüm çalıştığımız yerleri girmek durumunda mıyız?

Şimdiden cevap veren arkadaşlara gönülden teşekkürlerimi sunuyorum🙂🙂

1. Other surnames kısmına kızlık soy isminizi, Other given names kısımına isminizi yazın.

2. 1 ay içerisinde mezun olacaksanız bekletip mezun olduktan sonra bilgilerinizi girin. 1 ay sürecininizde gecikme sağlayacak bir zaman dilimi değil

3. Onu beklemenize gerek yok, mezuniyeti beklerken değişirse güncel bilgileri girersiniz,

4. Kariyerinizde size deneyim sağladığını düşündüğünüz meslekler var ise doldurmanızda fayda var

Bol Şans 🙂

• Arkadaşlar merhaba , ds260 formunu doldururken bir konuya çok takıldım. iş yerlerimin bilgilerini yazarken şuan çalıştığımdan başlayıp son 10 yılın kini yazmaya başladım. Ancak suan çalıştıgım işte çalışmaya devam ediyorum ama şöyle bir soru var "Employment Date To" ayrılma tarihi istiyor ve ben boş bırakıp geçmeye çalıştım olmadı doldurulması gerekiyor diyor sistem. Ama ben hala çalışıyorum bu konuda ne yapmalıyım yanlıs bir beyan vermek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@ESTERGON, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba , ds260 formunu doldururken bir konuya çok takıldım. iş yerlerimin bilgilerini yazarken şuan çalıştığımdan başlayıp son 10 yılın kini yazmaya başladım. Ancak suan çalıştıgım işte çalışmaya devam ediyorum ama şöyle bir soru var "Employment Date To" ayrılma tarihi istiyor ve ben boş bırakıp geçmeye çalıştım olmadı doldurulması gerekiyor diyor sistem. Ama ben hala çalışıyorum bu konuda ne yapmalıyım yanlıs bir beyan vermek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

Şu videonun 16:15'ten sonraki kısmını dikkatlice izleyin:

https://www.youtube.com/watch?v=KH88Z3vC16o

• @bolatmali teşekkür ederim yardımınız için benim oradan anladıgım bir önceki sayfada suanda çalışmakta oldugumuz yerı yazdıgımız için bir sonraki sayfa da son 10 yıl da ki geçmiş işleri sormuş ve o yüzden başlangıç ve bitiş tarihi istemiş

• Bu ileti silindi!

• merhaba herkese,
    şuan üniversite okuyorum, bundan önce başka bir üniversitede kaydım vardı ve sildirdim. bu durumda ds 260 formunda "highest level of education" kısmına ne yazmalıyım?
    completed diyor eğer high school diploma yazacak olursam da iki ayrı liseye gittiğim için ikisini de yazmam gerekir mi?

• Merhaba
    You have temporarily saved your application.
    kayıt yaptıktan sonra bu yazı çıkıyor.
    sorun var demek midir?? yada ne demek arkadaşlar bu yazı?
    endişe etmeliyim?
    teşekkür ler

• Merhabalar. 2021 için Sıralamam 38xxx. Sıra gelme olasılığı nedir?

• @susadem Geçici olarak kayıt ettiğinizi söylüyor, dilediğiniz zaman kayıt ettiğiniz yerden devam edebilir ve göndermek istediğinizde formu gönderebilirsiniz.

• @alkatrazz Şuan bir şey söylemek için çok erken, ama ben sıra geleceğini düşünüyorum.

• @gokayK geçen yıllarda bu sıralara kadar geldi mi? Yoksa boşa mı ümitleniyorum

• @gokayK Teşekkurler

• Ben 2 yildir yurtta kaliyorum simdi coronadan dolayi ailemin yanina dondum ve asil ikamet ettigim yer burasi e devlette de fakat eylul’de okullar acilinca da yurda geri donecegim adres eklerken present adresses’a asil ikametgah adresim olan ve e devlette cikan aile evini mi yoksa e devlette kaldigim gozukmeyen yurdu mu eklemeliyim?

• merhaba , simdi ben universitede lisans egitimi alirken on lisans diplomasi aldim egitim bilgilerimi girerken nasil girmeliyim bi bilgisi olan var mi ? meslek yuksek okulu mezunu olarak mi girmeliyim yoksa universite mi ? acikcasi dv basvuru formunu doldururken ne girdigimi unuttum . bi sorun yasarmiyim bu konu da . cok tesekkur ederim simdiden

• Merhaba,ben 18 yıllık insan kaynaklarında çalıştım ancak şu anda işsizim (çalışmıyorum) primary occupation kısmına ne yazmam gerekmektedir?
    teşekkür ederim.

• @susadem not employed yada unemployed yazıp adres kısmına kendi adresini yazabilirsiniz

sorularınıza daha net ve doğru cevap alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın,aşağıda bunu nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor
    👇🏻

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075

Ayrıca süreç hakkında işleyişi görebilmemiz adına yeşilkartforumun dv2021 Excel formuna bilgilerinizi girerseniz çok iyi olur ⬇

https://bit.ly/3csLtWZ

• @tolgahansahin şu anda evde olduğunuz için ev adresinizi gireceksiniz, ardındanda yurt adresini

Ds260 formunun adres kısmını doldururken sizden asıl yaşadığınız adresleri soruyorlar, illa resmi ikametgah adresinizi yazmak zorunda değilsiniz

sorularınıza daha net ve doğru cevap alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın,aşağıda bunu nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor
    👇🏻

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075

Ayrıca süreç hakkında işleyişi görebilmemiz adına yeşilkartforumun dv2021 Excel formuna bilgilerinizi girerseniz çok iyi olur ⬇

https://bit.ly/3csLtWZ

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

154

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |