Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Merhaba arkadaşlar.. benim iki sorum olacak sizlere, doktorun yara izi var mı sorusunu sormasının amacı nedir? siz hiç yara izi olup da sorun yaşayan birini duydunuz mu yada siz yaşadınız mı? bir diğer sorum örneğin 5 yıl öncesinden e-nabız da Psikiyatrik Muayene Tanısı konulmuşsa ve rapor türü ilaç kullanımı ise bunu doktor ile paylaşmam gerekir mi veya da bildirmem psikolojik olarak güncel bir durum yok onu da ilaveten ekleyip, teşekkür ederim şimdiden...

• ⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: Green card sağlık mülakatında (Ungranlar) yara izi ve psikolojik durum...

Merhaba arkadaşlar.. benim iki sorum olacak sizlere, doktorun yara izi var mı sorusunu sormasının amacı nedir? siz hiç yara izi olup da sorun yaşayan birini duydunuz mu yada siz yaşadınız mı? bir diğer sorum örneğin 5 yıl öncesinden e-nabız da Psikiyatrik Muayene Tanısı konulmuşsa ve rapor türü ilaç kullanımı ise bunu doktor ile paylaşmam gerekir mi veya da bildirmem psikolojik olarak güncel bir durum yok onu da ilaveten ekleyip, teşekkür ederim şimdiden...

benim arkadaş gitti şuan abd de kolunda yara vardı ama trafik kazasından kaynaklıydı birşey olmadı bunu sormalarının nedeninin psikolojik bir problem mi çevreye veya kendine zarar mı veriyor gibisinden teyit etmek için demişti ozaman.

• ⭐⭐

@Rhonster anladım peki o arkadaşınıza detaya girmişler mi yoksa trafik kazasında olduğunu söyleyince bitmiş mi muhabbet?

• ⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: Green card sağlık mülakatında (Ungranlar) yara izi ve psikolojik durum...

@Rhonster anladım peki o arkadaşınıza detaya girmişler mi yoksa trafik kazasında olduğunu söyleyince bitmiş mi muhabbet?

galiba elinde trafik kazası raporuyla gitmişti hatırlamıyorum tam yaklaşık 3 yıl olacak

• Kardeş askerde de aynı şeyi sorarlar, çizik faça izi olanları ayırırlar onlara silah vermezler. Amerika'da öyle, adamların kendi manyakları varken yurt dışından manyak ithal etmezler.

• ⭐⭐

@Rhonster rapor alabildiğine göre güncel bir durumdu benim yara izi 6-7 yıl oluyor sanırım artık rapor çıkartamam bile

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster rapor alabildiğine göre güncel bir durumdu benim yara izi 6-7 yıl oluyor sanırım artık rapor çıkartamam bile

hastaneler 2011 den sonra ki kazaları kayıt altında tutuyor diye biliyorum bir kontrol et gittiğin hastanede çünkü benim 3 küsür yıl önceki kazamı görmüşlerdi sistemde. 6 ay önce

• ⭐⭐

@thestars buraya göre kıyas yapmamak gerek asla, burada ki askerlikte sorun olan çoğu şey orada ne polislikte nede askerlikte sorun oluyor sadece çok çok ciddi sorunlar varsa eleniyorsun.. o yüzden yanlış bir bakış açısı kardeşim

• Hocam nolursa olsun, karşında ki Ülkenin önemli üniversitelerinden mezun olmuş ve Amerika Konsolosluğu tarafından akredite olmuş bir doktor. Sen bu doktora, koludaki faça izini izah edemezsin. Bunun sistem farklılığıyla alakası yok..

Türkan Şoray yazan adam gördüm ben koluna façayla.. Teyyy tey..

• ⭐⭐

@Rhonster anladım olabilir tabi ama sonuçta rapor götürme gibi bir zorunluluk yoktur herhalde veya da unganlar bu rapora ben götürmediğim sürece erişemez

• ⭐⭐

@thestars faça izi değil bir kaza sonucu meydana gelen bir iz diyelim cam kesiği gibi façayla alakası yok

• Kardeşim şunu söyle düşün. Eğer senin vücudunda kazayla olmuş bir iz varsa korkamana gerek yok. Ama bir an psikolojini kaybedip bi taraflarını çizdiysen, doktor buna inanmaz. Kırktane rapor getirsen de doktor yemez onu.. Yani bir şey varsa vardır, yoksa yoktur. Bak senin ki trafik kazasıymış o zaman hiç endişelenme durumu izah et sadece. O da sorulursa tabi ki..

• ⭐⭐

@thestars yani tabi burada ki beni endişelendiren doktor ya inanmazsa ya sen cama vurmuş olabilir misin derse hani bir ihtimal olarak sonuçta yara izi neden oldu kazara dediğimde hemen başka soruya geçiyorsa o zaman formalite kalıyor zaten herkes kazara oldu der bunun kanıtlanması nasıl oluyor beyanına güveniyor mu o konudan biraz endişeliyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton onemli olan izden ziyade, izin nasil olustugu... Eger psikolojik sorunlar yasayip kendinize zarar verdiyseniz bu durumda bir psikolog/psiyatrist'e yonlendirilirsiniz, durumunuza kendisi karar verir.

• ⭐⭐

@crazycells anladım peki beyana mi güveniyor kazara olduğunu söylediğim de kurcalar mi yani? Ve genelde bu tarz durumlar da neye karar verilir? Pisikoloğa yönlendirdiği taktirde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells anladım peki beyana mi güveniyor kazara olduğunu söylediğim de kurcalar mi yani? Ve genelde bu tarz durumlar da neye karar verilir? Pisikoloğa yönlendirdiği taktirde

Bu sekilde cevap veremeyiz maalesef, yani tam bilek hizasinda duzgun bir kesik varsa, siz bunun kazara oldugunu iddia etseniz bile inanilmayabilir ve ekstra soru sorulabilir... Ama ayaginizda bir cam kesigi varsa, bunun oraya dusen bir bardaktan olmasi inandirici...

Kisinin psikolojisine gore karar veriliyor... zaten intihara meyilli bir kisiliginiz varsa yeni bir ulkeye tek basiniza tasinmak cok riskli bir karar, bu tur durumlarda gocmen vize almamasi zaten bence de kisi icin en dogru olan, doktorlar da o sekilde karar veriyor. Ama gecici bir sorundan dolayi bunalim yasadiysaniz ama su an duzeldiyseniz o durumda gocmen vize konusunda da sorun cikmiyor. Bu tur kararlari genelleyemezsiniz, kisilerin psikolojik durumlarina gore doktor karar verecek sonuca...

• ⭐⭐

@crazycells peki bu yara izi ile ilgili herhangi bir belge talep ediyorlar mı veya da kontrol günü gittiğimde belge talep edebilirler mi?

• Biraz konu disi gibi ama bundan sonra covid-19 testini de kesin uygulayacaklardir diye tahmin ediyorum.

• girişten aylarca önce yaptırılacak covid-19 testinin onlara bir faydası olacağını sanmıyorum. Böyle bir uygulamanın havalimanlarında yapılması daha mantıklı olur.

• Ortada bir suru komplo teorileri dolasiyor bu covid-19 hakkinda. O nedenle, her an herseye hazir olmak lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |