Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar benim aklıma takılan bir soru var ben çifte vatandaşım(romanya-türkiye) green card başvurabilir miyim sizce mantıklı olur mu ve romanya pasaportuyla amerikada avantajım var mıdır türk pasaportuna nazaran

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hakan-Sandıkçı, içinde söyledi: Green Card ve Çift vatandaşlık

Merhabalar benim aklıma takılan bir soru var ben çifte vatandaşım(romanya-türkiye) green card başvurabilir miyim sizce mantıklı olur mu ve romanya pasaportuyla amerikada avantajım var mıdır türk pasaportuna nazaran

Hangi yoldan Green Card'a basvuruyorsunuz? Green Card cekilisinden mi bahsediyorsunuz?

• @crazycells green card çekilişinden bahsediyorum ilk sorumda ikinici sorumda ise romanya pasaportunun amerikaya giriş çıkış yapmakta (ziyaret-turstik) bir avantajı var mıdır türk pasaportuna nazaran

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hakan-Sandıkçı, içinde söyledi: Green Card ve Çift vatandaşlık

@crazycells green card çekilişinden bahsediyorum ilk sorumda ikinici sorumda ise romanya pasaportunun amerikaya giriş çıkış yapmakta (ziyaret-turstik) bir avantajı var mıdır türk pasaportuna nazaran

cekilise basvuru yapabilirsiniz, Green Card sahibi olmaniz ABD vatandasi oldugunuz anlamina gelmiyor...

Romanya da Turkiye gibi "Visa Waiver Programi"na dahil bir ulke degil, o nedenle Romanya pasaportuna da vize almaniz gerekiyor.

https://yesilkartforum.com/forum/post/4801

• @crazycells merhabalar bir sorum olucaktı
    Benim nişanlım Meksikalı şubat ayında abd vatandaşı oldu ona abd pasaportu bastıklarında yanlış basmışlar ve şuanda tekrar basım aşamasında yarın uçağı var türkiyeye gelicek evleneceğiz nikah tarihi vb almıştık Meksika pasaportuyla türkiyeye gelebilirmi ve tekrar abd ye dönebilirmi bununla alakalı kimleri arayabilir ve net bilgi verirler vatandaşlık ofisinin bir bilgi vermediğini söylüyor kongre yetkililerini arayıp durumu anlatmış ama ona hala bu konu hakkında kimse dönmemiş. durum biraz çok acil aydınlatıcı bir bilgi verirseniz sevinirim lütfen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Can-Uğur-0 merhaba,
    bir kaç sorum var konuyla alakalı;

• tam olarak hangi bilgiyi / bilgileri yanlış basmışlar?
    • yanlış basılan pasaport elinizde mi?

ayrıca nişanlınız meksika pasaportuyla aşağıdaki koşulları sağladığı takdirde türkiye'ye seyahat edebilir;

MEKSİKA: Diplomatik pasaport hamilleri 90 güne kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır. Hizmet/resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabi olup, 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini dış temsilciliklerimizden resen alabilirler. Ayrıca, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli e-Vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden harçsız olarak alabilirler.

**resmi kaynak

• @gucarslan soyadında harf yanlışlığı olmuş tekrardan geri gönderdi basıma şuan tekrardan abd pasaportunun ona gelmesini bekliyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Can-Uğur-0 o halde geçerli meksika pasaportu ile türkiye'ye giriş yapabilir.
    abd'ye dönmek için de mecburen resmi bir seyahat belgesine ihtiyaç duyacak. bu da pasaport ya da travel documents olmalı. düzeltilmiş abd pasaportunu bekleyip seyahat etmesi en sağlıklısı olacaktır diye düşünüyorum.

eğer, sonrasında size yeni pasaportu getirecek başka bir yakını varsa meksika pasaportu ile ülkeye giriş yapıp sonrasında yeni gelecek abd pasaportu ile abd'ye dönebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |