DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 25 yaşında bekar bir erkeğe vize çıkması çok zordu su süreçte, geçmiş olsun.

böyle diyorum ama bundan on yıl önce çok rahat abd vizesi alabiliyordu sizin profiliniz.

• @tufank Görüşmemiz pazartesi sabah. Bugün güncellersek ne gibi bir sorun olur?

• Merhabalar. Şu anda Ocak 2024 için Ankara'da yer var. Değiştirmek isteyenler vardır diye yazmak istedim.

• ⭐⭐⭐

@episode245 bir sorun olacağını düşünmüyorum, aceleyle ve hatalı doldurmadığınız sürece. eğer AIS üzerinden DS-160 id'sini daha önce değiştirmediyseniz ve bu hakkınız var ise kullanabilirsiniz. yeni bir form doldurup o formun onay çıktısı ile girebilirsiniz görüşmeye. eğer bu hakkı kullandıysanız yine de bir form doldurup onay çıktısını görevliye iletip güncellemesini rica edebilirsiniz. Hala bu güncellemeyi yapıyorlar şeklinde deneyimler var ama yinde e şu duyuru dikkate almakta fayda var:

https://yesilkartforum.com/forum/post/355799

• Ankara için Ocak 2024 te 8 tane gün açık. Kaçırmayın.

• Merhabalar, ben, eşim ve 2 yaşında kızım için kurban bayramda planladığımız bir New York tatil planımız var ve 30 Kasımda vize görüşmemiz var. Ben bir reklam ajansında müşteri ilişkileri yöneticisiyim. Eşim sgklı bir işte çalışmıyor bu yüzden ben yasal olarak sponsor olarak gözükücem. Gerekli evrakları yanımda ayrıca götüreceğim. Uzunca bir zamandır forumu okuyorum inşallah sorunsuz atlatırız vize görüşmemizi. Benim daha önceden amerika ve çeşitli ülkelerden schengen vizem mevcut. Eşiminde görüşme sırasında aktif olan schengen vizesi var. Bizim aklımıza takılan 2 konu var onu size danışmak istiyorum. Kızım 21 aylık onun talimat evraklarında 14 yaş altı kişilerin görüşmede bulunmalarına gerek yoktur diyor, kızımı götürmek orada sorun yaratır mı? Bir de eşim yatırım işlemleri ile uğraşıyor. Bunu orada söylemeli miyiz yoksa gerek yok mu çünkü yatırım işlemleri çok belgelenebilir bir iş şekli değil. Bu yüzden kararsız kaldık.

• @tufank 22 Kasım 2024 İstanbul'da olan randevumu forumdan @ebaris86 kardeşimin bilgilendirmesi ile 18 Ocak 2024 Ankara olarak güncelledim. Ben DS160 formunu doldururken Vize Mülakat yerini İstanbul olarak girmiştim, şimdi ise mülakat yeri Ankara olduğu için DS160'ı yeniden doldurup doldurmama konusunda kararsız kaldım. Çoğu yerde formu yenilemeye gerek yok şeklinde bilgi var fakat tedirginliğim halen geçmiş değil.

Randevu oluşturma sayfasındaki "Lütfen başvuracağınız Konsolosluk Bölümü konumunu seçin. Aşağıda seçilen Konsolosluk Bölümü konumu, DS-160 formuna girilen Konsolosluk Bölümü konumuyla eşleşmelidir." cümlesi beni yeni bir DS160 doldumaya itiyor. Gerçekten konu hakkında kararsız kaldım.

• ⭐⭐⭐

@ReLoad Bu işlemi yapan çok fazla üye oldu. Formda belirtilen yer Ankara , randevu yeri İstanbul olması bir sakınca yaratmamıştı. Ya da tam tersi. Sadece bunun için yeni bir form doldurmaya gerek olduğunu düşünmüyorum ama siz yine ben garanti altına alayım derseniz, görüşmeden 1 hafta önce formu tekrardan doldurup AIS üzerinden DS-160 id'sini güncelleyebilirsiniz. Bu arada başka değişen bilgiler var ise formda güncellemiş olursunuz..

• ⭐⭐⭐

@Yagmur-0 Kızınız için de randevu aldıysanız götürmenizde bir sakınca yok. Normalde randevusu olmayan kişileri içeri almıyorlar, ama öz bakıma ihtiyacı olan bebek / çocukları içeri aldıklarına yönelik paylaşımlar vardı forumda. Zaten almamaları pek insani bir davranış olmazdı.

Eşiniz DS-160 aylık gelir kısmına toplam gelirini girebilir dilerseniz. Bu gelirin mutlaka SSK ile belgelendirebilir bir kazanç olması gerekmiyor. Kira, yatırım vs. gibi gelirler de olabilir. Yaptığı işi ve gelirin kaynağını anlatmak isterseniz bu şekilde belirtebilirsiniz. Yok hiç karıştırmayalım derseniz o alanı boş bırakabilirsiniz ve görüşmede de bir geliri olmadığını söylersiniz.

• Ankara için 2024 Mart-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim aylarında boş günler var. Kaçırmayın. Her nedense boş günler açılmaya başladı.

• Arkadaslar merhaba, randevuyu kac kere one cekebiliyoruz bilginiz var mi

• ⭐⭐

@nunu istediğiniz kadar çekebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@episode245 merhaba hangi konsoloslukta girecektiniz benimde pazartesi sabahı İstanbul’da görüşmem

• ⭐⭐⭐

@waterman görüşmenizde bol şans, umarım vizeyi sorunsuz alırsınız.

• ⭐⭐⭐

@tufank teşekkür ederim inşallah buraya vizem onaylandı yazmak nasip olur 🙏 sağolsun herkes her konuda yardımcı oldu taktikler verdi, sizinde söylemek istediğiniz herhangi bişey olursa dinlemek isterim 🙂

• ⭐⭐⭐

@waterman seyahat geçmişiniz ve pasaportta eski vizeleriniz mevcutsa, TR'de güçlü bağlarınız var ise ( iş, eğitim, aile ), güzel bir gezi planı yaptıysanız, mülakatta da bunu sakin ve net bir şekilde ifade edebilirseniz size görüşme öncesinde bol şans dileyebilir ve sonrasında tebrik etmeyi umabilirim ancak 🙂 Sakin ve rahat kalmaya çalışın, sorulara çok es vermeden net ve kısa cevaplar verin, görevlinin mülakat akışını bozmamaya çalışın ( aradan istemeden belge vererek veya farklı konulara girerek).

• Merhabalar annemin 10 yıllık vizesi 4 sene önce bitti. Anne tarafında annem hariç herkes Amerikada yaşıyor anneannemin sağlık sorunları sebebiyle annemin uzun süre aradan sonra tekrar Amerikaya gitmesi gerekiyor ve bu yüzden vizeye başvuruyoruz. Dün 13 Ekimde ds 160 formunu doldurdum ve ücreti yatırdık ama aklıma birşey takıldı ilk sayfada isim soyisim doldururken daha önce kullandığı adlar kısmında kızlık soyadı aklıma gelmedi ve doldurmadım bu sıkıntı çıkarır mı acaba bileniniz var mı ?

• ⭐⭐⭐

@AhmetOzates tavsiye edilen, DS-160 formunda eksiksiz ve doğru bilgilerin yer alması. İsim soyad gibi bilgiler background check işlemlerinde taratılabiliyor. "Sıkıntı yaratır mı?" sorusunun net bir cevabı yok. Bu soruya geçmişte bu deneyimi yaşayan birileri olmadıktan sonra cevap vermek zor. Daha önce vize aldığı için belki çok büyük sorun yaratmaz ama bu sorunun cevabını kesin olarak bilemeyeceğimiz ve her başvuru ayrı olarak değerlendirildiği için tercih size kalmış. Dilerseniz yeni bir DS-160 formu doldurabilirsiniz. Bununla ilgili açıklamalar aşağıdaki iletilerde mevcut:

https://yesilkartforum.com/forum/post/365514
    https://yesilkartforum.com/forum/post/370891

• @tufank cevabınız için teşekkür ederim ds 160 formunu güncelleyebilirsiniz demişsiniz ama biz ücreti yatırdık ücretin hesaba geçmesini bekliyoruz yinede değiştirebilir miyiz ?

• ⭐⭐⭐

@AhmetOzates yukarıda paylaştığım iletileri inceleyebilirsiniz. Randevunuzu iptal etmeye gerek kalmadan DS-160 formuna ait numarayı AIS üzerinden 1 sefere mahsus güncelleyebilirsiniz. Henüz DS-160 form id'sini girip randevu almadıysanız, yeni bir form doldurup ona ait DS-160 form numarasını kullanabilirsiniz.

AIS üzerinde yaptığınız işlem; kişinin adı yanındaki icon'a tıklayıp düzenle demek, ve görüşmeye hangi DS-160 form numarası ile gireceğini belirtmek. Bu işlemi görüşmeye 1 hafta kala da yapabilirsiniz, bugün de yapabilirsiniz. Önemli olan güncelleme hakkınızı kullanıp kullanmadığınız.

https://yesilkartforum.com/forum/post/355799

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

31

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.4k

| | | |