Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,

6 aylik turist vizesiyle, ETS gibi firmalardan tur satin alip giris yaptigimizda tur disina cikip kalis suresini uzatabilir miyiz ? Turla birlikte donme gibi bir sorumlulugumuz var mi ? Tesekkur ederim

• @myxo11 6 aylık turist vizesi diye birşey yok. Turist vizesi 10 yıllık verilir, girişte polis kalış süresini damgalar.
    ülkeye girince istediğinizi yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@myxo11 sizin böyle bir yükümlülüğünüz var mı bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla tur firmaları götürdükleri kişiler geri dönmediğinde kendileri haber veriyormuş. Bu kişi bizle geldi ama geri dönmedi olarak. Ne kadar doğru bilmiyorum başıma denk gelmedi ama böyle yapıldığına dair bir bilgi duymuştum

• ⭐⭐⭐

Konuyla alakalı arkadaşımdan dolayı bilgim var…
    Turist vizesi alıp ABD’ye gidip turistik bütün alanları gezmişlerdi. Tur firması ile 5 gün 6 gece olarak anlaşmıştı. Zaten turlara gitmeden önce bir liste yapılır ve o listede ülkeye giriş yapacak herkesin pasaport numarası ve vize numarası kayıt altına alınır. (Kafileler için ayrı bi pasaport kontrol noktası yoktur. Ülkeye giriş yapamayan turistler ödediği tur ücretini geri alır. Herkes tek tek giriş yapar sonrasında ise toplu olarak tura başlanır,otele gidilir vs vs..CBP görevlileri (yıl 2016) pasaporta 6 aylık bir damga vurmuş. Tur bitiminden sonra arkadaşım tatilini uzatmak istediğini rehbere söylemiş. Rehberde herhangi bir kaçak durumuna düşerse kesinlikle şirketin sorumluluk almadığına dair bir belge imzalatarak bir fotokopisini konsolosluğa bir fotokopisini ise çıkış yaparken cbp görevlilerine teslim etmiş. Sanıyorum ki kötü niyetli kişiler tarafından bu durumun istismar edilmemesi açısından yasal bi yükümlülükleri var.. Çıkış yaparken bir problem olmamış. Ancak 2. defa ülkeye giriş yaparken sorgulama odasına alınmış. Sorgu sırasında ise ABD’ye ilk girişin de turla girip neden uzattığını destekleyici belgelerin olup olmadıgını sormuşlar. Yanıtlardan tatmin olduktan sonra bir daha böylesine bi iş yapmaması gerektiğini, tekrarlanması durumunda vize iptali olabileceği konusunda uyarılmış. Uzun lafın kısası sizin almış olduğunuz vize de vermiş olduğunuz beyanda (tura katılacağı için vize alındığını varsayarak) zaten tur amaçlı katılacağınızı belirtiyorsunuz. AOS gibi bir durumda sorun olacağını zaten zannetmiyorum. Ekstrem durumlar olmadığı sürece kesinlikle vizenizi tehlikeye sokacak durumlara girmemeyi herkese öneriyorum.

• @waterman Cok tesekkur ederim cok aciklayici yazmissiniz. Erkek arkadasim vizesi garanti olsun diye tura katildigini gosterecekti konsolosluga, turla birlikte gelmeyi dusunuyordu. Ben green cardliyim. Burada AOS sureci ve evlilik dusunduk turistik vizeyle. Sanirim bu evlilik surecinde tur sirketleri bildirecegi icin sorun olabilir. En iyisi turu hic karistirmamak. Cok tesekkurler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |