Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kursaduo merhaba, ilgili sorunuzu telegram grubunda da detaylı cevaplamıştım, buradan da cevaplamış olayım;

ilk olarak iletişim kuracağınız tek adres [email protected] mail adresidir.

1- 2021EU3XXX / Second Interview Request
    2- ilk olarka sizin ad-soyad, cn, doğum tarihiniz ile birlikte olayın kısa özeti ile birlikte eşinizin bütün kişisel detaylarını belirtin ve ilgili konu için ikinci bir mülakat tarihi istediğinizi aktarın
    3- mümkünse ingilizce yazın
    4- evlilik ile alakalı bütün belgelerinizi, sizin ve eşinizin vukuatlı nüfus kayıt örneklerini, eşinizin arşiv kayıtlı adli sicil kaydını, yeni kimliğinin taranmış halini, yeni pasaportun taranmış halini maile pdf formatında ekleyin
    5- evet. hem sizin formunuza eşinizi, hem de eşiniz için yeni bir DS260 doldurmanız gerekiyor. bunu da lütfen mailde belirtin ve formunuzu unlock etmelerini isteyin. bunu şuan sadece konsolosluk yapabilir.
    6- yine kendinize aldığınız gibi randevu talep edip alacaksınız. ama önce konsolosluğun cevabını bekleyin.
    7- evet, sizin CN numaranız oluyor.

bunun dışında eğer konsolosluk size olumlu dönüş yaparsa ilişkinizi kanıtlamanızı isteyecektir. bu yüzden eskiye dönük bütün fotoğraf, bilet, varsa birlikte otel rezervasyonu, mail, yazışma vb. her şeyi toplamaya başlayın.

umarım konsolosluk en kısa sürede bir dönüş yapacaktır.

• Ekran görüntüsü 2021-08-27 130925.jpg

Bu şekilde attım maili beklemedeyim.

• Tekrar selam aslında son 2 sayfaya bakılınca nasıl bir süreç yaşadığım sırasıyla görülecektir. Ama gene de yazayım..;

Konsolosluk mail attı 1.5 saat civarı evvel.. Yeni mülakat tarihini verdiler. Yeni mülakat tarihim 9 eylül 08:15 az evvel de unganlardan randevuyu aldım eşim için 06 Eylül 'e. 05 eylüle de Uçak biletlerini aldık..

Sırada Ds260 formuna ekleme yapmam gerekiyor ve Ais kaydı yapmam gerekiyor. Şuan bunları nasıl yapacağımı bilmiyorum onları da öğrenince tekrardan yazarım adımları en sonunda da sürecin başından sonuna kadar ayrıntısıyla yazarım.

• @Kursaduo tebrikler. cok sevindim sizin adiniza. Sizin icin evham yapmistim dun cidden. 🙂

• @yonca_2020 Teşekkür ederim. 👼

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kursaduo, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Tekrar selam aslında son 2 sayfaya bakılınca nasıl bir süreç yaşadığım sırasıyla görülecektir. Ama gene de yazayım..;

Konsolosluk mail attı 1.5 saat civarı evvel.. Yeni mülakat tarihini verdiler. Yeni mülakat tarihim 9 eylül 08:15 az evvel de unganlardan randevuyu aldım eşim için 06 Eylül 'e. 05 eylüle de Uçak biletlerini aldık..

Sırada Ds260 formuna ekleme yapmam gerekiyor ve Ais kaydı yapmam gerekiyor. Şuan bunları nasıl yapacağımı bilmiyorum onları da öğrenince tekrardan yazarım adımları en sonunda da sürecin başından sonuna kadar ayrıntısıyla yazarım.

Evliliginiz hayirli olsun.

Evli oldugunuzu gosteren guncel belgeleri mulakata goturmeyi unutmayin. Ayrica eger DS-260 formunu acmadilarsa veya siz ekleme yapamiyorsaniz (add applicant tusu ile) o durumda konsolosluga bir daha email gonderin ve esiniz icin de DS-260 formu doldurmak istediginizi ve kendi bilgilerinizi guncellemek istediginizi bildirin. En azindan mulakattan once bu kismi halletmis oluruz. Bol sanslar.

• @Kursaduo Tebrik ederimmm!!! Çok sevindim sizin için:)

• @crazycells

Kendi bilgimi değiştiremedim evli yapacaktım kendimi ds260'da ama olmadı.. Bu kısmı konsoloslukta değiştiririm. Ama eşimin ds260 formunu doldurduk sorunsuzca. Lakin AIS kaydını nasıl yapacağız bilemiyorum.. Genel kısma sormayı düşünüyorum bu gece..

Benim de tekrar aıs kaydı yapmam lazım mı ? Eşimi ekstra olarak nasıl ekleyeceğim. bunlar muamma ..

• Merhaba herkese benim sorun green kart sahibi es nekadar süre ABD de bulunmali bir süresi varmi ona göre evlilik vizesi be basvuracagim da yardimci olurmusunuz

• Merhaba ben ve erkek arkadaşım bir süredir online olarak tanışıyorduk (1 yıldır, ancak sildiğim için whatsap kayıtları yok) daha sonra Amerikadan Türkiyeye beni görmeye geldi. Şuan evlenmeyi düşünüyoruz ancak onun tekrar gelmesi işinden dolayı 1 sene sonra mümkün olabilir bu yüzden ben gitmeyi düşünüyorum. 2 yıl önce 10 yıllık turist vizesi almıştım, turist vizesiyle gidip evlensem daha sonra Türkiye’ye dönsem belli bir süre sonra green carda başvursam sıkıntı yaşar mıyım? Vize sahtekarlığı yapmıyorum çünkü orada kalmaya gitmedim erkek arkadaşımın iş durumu belirli değil belki o Türkiye’de yaşayabilir ancak eğer işi olmazsa benim gelmemi isteyecek bu durumda green card alabilir miyim? Bu arada bende Türkiye’ de mühendis olarak çalışıyorum.

• Herkese selam , Green card sahibi olarak Amerika'da yasiyorum. Nisanlim F1 vizesini aldi 5 yillik . Amerika'ya beraber gitmeyi dusunuyoruz. Amerika'da vize degisikligi sirasinda ayni gun Amerika'ya gitmemiz bi sorun olur mu ? Ve surec nasil isliyo ? Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

• Merhaba ben Türkiye'de yaşıyorum ve şuan Abd'de bulunan Greencard sahibi birisi ile evlenmeyi düşünüyorum. İlk sayfadaki yazılar 2017 yılından kaldığı için güncel prosedür nedir onu öğrenmek istiyorum. Evlendikten sonra benim çalışma ve oturma iznim almam ne kadar sürüyor? Sıra olayı hala var mı? Bir de nerede evlenmemizi önerirsiniz, süreçlerin daha kolay geçmesi açısından?
    Şimdiden çok teşekkür ederim cevaplar için.

• ⭐⭐⭐

@enescetiner Evlendikten sonra F2A başvurusu yapmanız gerekiyor. Sürecin tamamlanması 1,5-2 yılı buluyor. Diger detaylar ve deneyimler icin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kursaduo, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells

Kendi bilgimi değiştiremedim evli yapacaktım kendimi ds260'da ama olmadı.. Bu kısmı konsoloslukta değiştiririm. Ama eşimin ds260 formunu doldurduk sorunsuzca. Lakin AIS kaydını nasıl yapacağız bilemiyorum.. Genel kısma sormayı düşünüyorum bu gece..

Benim de tekrar aıs kaydı yapmam lazım mı ? Eşimi ekstra olarak nasıl ekleyeceğim. bunlar muamma ..

AIS'ten yeni bir kayit olusturmayi da deneyebilirsiniz. Eger olmazsa AIS'in iletisim kismindan kendilerine ulasin. Onlar degisikligi ve eklemeyi yapabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Recep-Toraman, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba herkese benim sorun green kart sahibi es nekadar süre ABD de bulunmali bir süresi varmi ona göre evlilik vizesi be basvuracagim da yardimci olurmusunuz

Sponsor olup surece baslamasi icin Green Card sahibi olmasi yeterli.

Daha sonra vize alirken ise ABD'ye yasayip calisan biri olmali, aksi durumda ABD'de yasayip, calisan bir finansal sponsor bulmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@strangek, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba ben ve erkek arkadaşım bir süredir online olarak tanışıyorduk (1 yıldır, ancak sildiğim için whatsap kayıtları yok) daha sonra Amerikadan Türkiyeye beni görmeye geldi. Şuan evlenmeyi düşünüyoruz ancak onun tekrar gelmesi işinden dolayı 1 sene sonra mümkün olabilir bu yüzden ben gitmeyi düşünüyorum. 2 yıl önce 10 yıllık turist vizesi almıştım, turist vizesiyle gidip evlensem daha sonra Türkiye’ye dönsem belli bir süre sonra green carda başvursam sıkıntı yaşar mıyım? Vize sahtekarlığı yapmıyorum çünkü orada kalmaya gitmedim erkek arkadaşımın iş durumu belirli değil belki o Türkiye’de yaşayabilir ancak eğer işi olmazsa benim gelmemi isteyecek bu durumda green card alabilir miyim? Bu arada bende Türkiye’ de mühendis olarak çalışıyorum.

Sorun olmaz.

Dediginiz gibi turist vizesini ABD'de gecici olarak kalip sonra Turkiye'ye donmek icin kullanmis olacaksiniz. Durumda herhangi bir problem gorunmuyor... 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vladJerome, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Herkese selam , Green card sahibi olarak Amerika'da yasiyorum. Nisanlim F1 vizesini aldi 5 yillik . Amerika'ya beraber gitmeyi dusunuyoruz. Amerika'da vize degisikligi sirasinda ayni gun Amerika'ya gitmemiz bi sorun olur mu ? Ve surec nasil isliyo ? Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

Evlilik planiyla ABD'ye girmemeniz gerekiyor. O nedenle ayni ucakta yer aliyor olsaniz bile ayri ayri giris yapmanizi tavsiye ederim. Eger beraber giris yapmaya calisirsaniz CBP gorevlisi gocmen olmaya calisan birini F1 vizesiyle ABD'ye sokmayacaktir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enescetiner, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba ben Türkiye'de yaşıyorum ve şuan Abd'de bulunan Greencard sahibi birisi ile evlenmeyi düşünüyorum. İlk sayfadaki yazılar 2017 yılından kaldığı için güncel prosedür nedir onu öğrenmek istiyorum. Evlendikten sonra benim çalışma ve oturma iznim almam ne kadar sürüyor? Sıra olayı hala var mı? Bir de nerede evlenmemizi önerirsiniz, süreçlerin daha kolay geçmesi açısından?
    Şimdiden çok teşekkür ederim cevaplar için.

Hangi ulkede evlenmeyi planliyorsunuz?

• Selamlar, ABD'de J1 vizesiyle bulunacak olan kız arkadaşımın hem AB hem Türk vatandaşlığı var. Kendisi bu ay ABD'ye gidiyor ve kışın geldiğinde Türkiye'de evlenmeyi düşünüyoruz. Benim J2 vizesine hemen ardından başvuru yapmam mümkün müdür, yoksa beklemem gereken bir prosedür var mıdır? Bir de ben Almanya'da öğrenciyim ama Türk vatandaşıyım, hangi ülkedeki ABD konsolosluğuna başvurmam daha mantıklı olur?

• @crazycells Amerika'da

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |