Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty aynen oyle sayin maranty, Istanbul'da gocmen vize gorusmeleri yapilmiyor. Yanlislikla Istanbul secilmis olsa bile dosyaniz Ankara'ya gonderiliyor.

• @DustyBlue , @apostleoftruth
    Pasaport dün PTT'ye ulaştı bu sabah aldım. Yanımda götüreceğim sarı zarf, USCIS ödemesini nasıl yapacağımla ilgili bir yönerge ve vizemin basılı olduğu pasaportu paketleyip göndermişler. Her şey yolunda görünüyor. İlginiz için teşekkürler.

@FBazer
    Mülakat çıkışında gözlerim sizi aradı ama göremedim. Meğer benden bir saat önce çıkmışsınız bile. 🙂 Hayırlı olsun, yolunuz açık olsun.

• @fbazer Hayırlı olsun , yeni yaşantınız çoook güzel olsun.

• @apostleoftruth @DustyBlue pasaportu aynı gün akşıma kargolamışlar. Ertesi günü de geldi teslim aldık. dokktor kontrol tarihinden 6 ay sonrasına kadar vize verilmiş. Yani Pazartesi görüştük Çarşamba pasaportlar elimizdeydi 🙂 Hatta şimdi bu ay içerisinde girişi de yapmayı düşünüyoruz.

• USCIS ücretini ödemeye çalıştım ödeyemedim, sisteme aktarılması için en az bir 5 gün bekleyin yazıyor. Sizin de bilginize

• @fbazer hayırlı olsun gideceğiniz yere kara verdiniz mi.

• @gkhanfeez bizim istikamet miami/florida olacak

• @tolga-şahin o heyecanla ve bebeğin rahatsızlığı sebebiyle bi an önce otelimize dönmek zorunda kaldık. hayırlı olsun size de

• Bu ileti silindi!

• Bu sene ki mülakatlardan umutluyum hemen hemen her talihli alıcak inşallah.. çünkü bu şartlarda yapılan son çekiliş olabilir.. ve devre dışı bırakılan ülke talihlileri sayesinde çok ince elenip sık dokuncağını düşünmüyorum. Benim ki tabiki temenni ama hislerim bu şekilde. İsteyen herkes alır inşallah

• Merhaba arkadaşlar nüfus kayıt örneğini e -devletten alsak gecerli oluyor mu? Kardeşleri göstermiyor e devletten alınanda sadece eski eşim oğlum annem babam var kardeşler yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merlot alabilirsiniz, sorun olmaz.

• Bu arada uscis ücretini ödemeden ABD ye giriş yapabilir miyiz ? Girdikten sonra ödesek olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@apostleoftruth ABD'ye giris yaptiktan sonra odeyebilirsiniz, USCIS fee'yi odeyene kadar Green Card basim sureci baslamaz.

• Ben zaten gunleri sayiyorum

• Merhaba arkadaşlar. 05 ekim günü vizem onaylandı. Size yaşamış olduğum deneyimi aktarmak istiyorum.

05 ekim sabahı 08:30'da olan mülakatım için 07:45'te elçilik binası önündeydim. Randevu saatinizden yarım saat önce kapıda sırada bulunmanız bekleniyor. Daha erken gelip sıraya girmeniz hiç bir şeyi değiştirmiyor çünkü içeri almıyorlar. Dolayısı ile çok erken gidip beklemenin de bir anlamı yok. Ayrıca sabah o saatlerde Ankara'da oldukça soğuk bir hava oluyor.

08:00'de elçilik güvenlik görevlisinin talimatı ile 08:30 randevuları elçilik kapısında kuyruk oluşturduk. Yanımda evraklarımdan hariç sadece cüzdanım ve arabamın anahtarı vardı. Kısa bir süre bekledikten sonra sorunsuz bir şekilde içeri alındım. Yaklaşık 1,5 saat kadar bir beklemenin ardından numaram yandı ve ilgili bankoya gittim. Türk bir görevli evraklarımı tek tek benden aldı. Görevli evraklarımı tasnif edip bilgisayarda işlemler yaparken sohbet havasında geçen bir Ankara konuşması yaptık. O ana kadar çok gergin değilken inanılmaz bir heyecan kaplamıştı içimi. Bu bankoda işim 3-5 dakika kadar sürdü. Sonrasında 1 dakika geçmeden numaram başka bir bankoda yandı ve o bankoda 330$ vize işlem ücreti ödedim. 45 dakikalık bir beklemenin ardından numaram başka bir bankoda tekrar yandı. Bu bankoda yabancı ama güzel türkçe konuşan oldukça sempatik ve güler yüzlü bir görevli ile yaptığımız kısa bir konuşmadan sonra vizemin onaylandığını ve pasaportumla birlikte evraklarımı 3-5 gün içerisinde önceden seçmiş olduğum PTT şubesinden alabileceğimi gülümseyerek bana bildirdi. O an sanki ben ben değildim. Çok değişik bir duygu kapladı içimi. Mülakat maili bekleme, mülakatı bekleme gibi stresli zamanlardan sonra kuş gibi hafiflediğimi hissetmiştim. Elçiliğin kapısından gülümseyerek çıkıp arabama doğru ilerlerken güneşin içimi ısıttığımı hissettim 🙂 Benden birkaç gün önce vize alan ve burada deneyimini paylaşan arkadaşın "Güneşe doğru yürüdüm" sözü aklıma geldi 🙂 Bu güzel ve heyecan dolu deneyimi, sabırsızlıkla bekleyen tüm değerli arkadaşlarımın hayırlısıyla tez zamanda yaşamalarını dilerim. Sevgiler..

• @igunci tebrikler 🙂 inş o güneşe yürümeyi bizde gerçekleştiririz 🙂

• @igunci yeni hayatınızda başarılar dilerim 😃

• @igunci tebrikler , yeni hayatınızda başarılar.

• Tebrikler. Bu gibi olaylar bizi çok heyecanlandırıyor 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |