DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ozlemus merhaba, schengen alabileceginize inaniyorsaniz ya da yesil pasaporta sahip iseniz simdiden viyanaya tasiyabilirsiniz. schengen ya da yesil pasaporta sahip degilseniz hong kong a tasiyabilirsiniz saydigim 2 sehirin konsoloslugu da gecmis yillarda oturumsuz mülakat dagitti ve su an kcc oturumsuz tasiyabiliyor. Fakat sirf kcc oturumsuz direkt tasiyor diye rasgele bir yere tasimanizi önermem cünkü mülakatta oturumunuzun sorulma durumu var gecmis yillarda oturumsuz mülakat veren konsolosluklari arastirip karari verebilirsiniz.

• @cemal1153 Resim yüklenmiyor.

• @rezanclz @ozlemus
    Hong Kong ve Viyana konsoloslukları geçmiş yıllarda oturumsuz mülakatları kendi insiyatifleriyle, müsaitlik durumlarına göre dağıttı. Mülakatınız sırasında yine bu ülkelerden de vatandaşlık/oturum sorulma ihtimali her zaman var.

• @ugursway Merhaba,

Ben bu seneki yonetmelik degisikligi nedeniyle asil problemin gorusme sirasinda oturum sorulmasi gibi bir problemden ziyade dosya tasimanin yogun oldugu konsolosluklarda dosya tasima ile gelenlerin mulakat almalarina yonelik uygulanabilecek kısıtlamalar olacagini dusunuyorum. Özellikle yüksek CNli arkadaslarin current olmadan tasidigi konsoloslugun performansini takip etmesi cok onemli.

Konsolusluklarin dosya tasimada region bazinda ayirim yapabildigini forumda gorebiliyoruz ancak EU bolgesinde nasil bir ayrim yapabilirler emin olamiyorum. KCC konsolusluk planına göre dosyaları iletecek ancak bu asamada konsoloslugun DS-260'ta belirtilen adrese göre ayırım yapma sansi var mi? Ya da cok yoğun bir dosya tasima olursa kendi oturumu/vatandaşlarini mağdur etmemek icin boyle bir yöntem izleyebilirler mi? Bunlar bende soru işareti olarak devam ediyor. Ya da en azindan sonraki senelerde cok fazla dosya tasimanin onune gecmek icin de boyle bir yontem izleyebilirler mi? Sizin özelinizde bu konu ile ilgili görüşleri almak cok faydali olacak.

Bu arada bu hafta KCC ile dosya tasiyip mulakata Paris ve Montrealde girecek 2024 talihlisi arkadaslar da var onlarin mulakat tecrübeleri bu konuda yeni rotalar icin cesaret kaynağı da olabilir.

• @Bluey
    Selamlar, mülakat almalarına yönelik bir kısıtlama getirebileceklerini düşünmüyorum. Konsolosluklar mülakat için slot ayırır bu slotu ise KCC kendi dosya sırasına göre konsolosluklara iletir.
    DV2024 özelinde bir iki dosyanın bu şekilde transfer edilmesi DV2025 için referans alınabilir bir örnek olduğunu düşünmüyorum.
    DV2024 mülakat deneyimlerinde ki bu deneyime baktığınızda Tiran Büyükelçiliği talihli arkadaşa neden dosyanızı buraya taşıdınız diye bir soru yöneltmiş. Sizlere de bu tarz soruların her zaman yöneltilme ihtimali olduğunu bilerek bu yol ile dosya transferini gerçekleştiren adayların, bu tarz sorulara hazırlıklı ve elinin güçlü olması gerektiğini düşünüyorum. Öte yandan KCC yaptığı eylemlerle geçmiş yıllarda çok fazla insanı mağdur etti. Yeni FAM düzenlemelerin konsolosluklarda bulacağı karşılık ise sizin paylaşacağınız deneyimlerinizle belli olacaktır. Kimsenin mağdur olmayacağı, sorunsuzca akıp giden bir sene olması dileğiyle.

• ⭐⭐⭐

@eda77726, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Excel tablolarını incelediğimde yaşadığı şehir Türkiyeden olup Paris, Sofya, Tiflis ve Belgrad'tan mülakat alan arkadaşlar olduğunu gördüm. Acaba oturum, çalışma izni olmadan Viyana gibi mi dosyaları kabul gördü ? Keşke tecrübelerini paylaşsalar.

Aslında paylaşıyorlar. Ama belki aradığınız bilgilerin hepsi mülakat tecrübesi yazdıkları iletiye yazılmamıştır, önceki yazdıklarında vardır. Eksik bilgi olduğunda sorular geliyor ve onlara da cevap veriyorlar. Biraz daha iyi araştırmanız gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@evrentnrkl, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhabalar tekrardan. Bir süredir evlilik işlemleri ile ilgilendiğim için forumu takip edemedim ama bildirimlerden gördüğüm kadarıyla artık DV25 sürecinde oturum izni vb. durum olmaksızın dosya taşınabiliyormuş. Bu durumda benim bir iki sorum olacaktı siz değerli arkadaşlara.

1. Dosya taşıma işlemi için taşımak istediğimiz ülkenin dil bilgisine yada İngilizce bilgisine sahip olmalı mıyız? Yoksa yeminli tercüman ile yapabilir miyiz?
    2. Dosya taşıma için vizesiz ülkeleri denemek istiyorum(schengen randevusu almak zülüm) hangi ülkeleri deneyebiliriz yada rahat randevu alabileceğim ülkeler var mı?
    3. Örn: Dosya taşıma işlemi tamamlandıktan sonra mülakat maili geldiğin dosya açtırsam eşimi eklemek için sorun olur mu?

Dil bilmeniz gerekiyor evet, eğer bilmiyorsanız bazı konsolosluklar (hepsi değil) tercüman kabul ediyorlar. Sitelerinden bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

Geçmiş yılların tecrübelerini inceleyin. Vize alımının kolay olduğu ve mülakatta oturum izni sormayan ve mülakatta tercüman kabul eden ülkelere taşıma yapmayı deneyebilirsiniz.

Eşiniz için add applicant yaparak form oluşturup doldurabilirsiniz, bu submit tarihinizi değiştirmez, sürecinize herhangi bir zarar vermez. Kendi formunuza eşinizi eklemek için mülakat aldıktan sonra size mülakatı veren konsoloslukla iletişime geçip ds260 formunuzu güncelleyebilirsiniz.

• @ugursway evet su an kcc ile tasiyanlarin viyana ve hong kong gibi daha önce oturumsuz mülakat veren konsolosluklari tercih edilmesi mülakat zamani oturumunuz var mi sorusunun sorulmasi ihtimali daha düsük olur.

• Merhabalar, cogu mesajlari okudum bu sene siralamamiz 14k'larda ve Ankarada sira gelmesi cok muhtemel gozukmuyor. Okudugum kadariyla cogu kisi viyanaya kcc ile tasiyor, bu tasiyan arkadaslara soruyorum eger viyana mulakata oturum izni sorarsa ne yapacaklar? Bizimde yesil pasaportumuz var, tasimayi dusunuyoruz fakat hic bir ulkede oturum iznimiz vs. yok. Kcc ile tasimak mi risk olur yoksa dosya aktif olduktan sonra tasimak mi?

• ⭐⭐⭐

@Alp-BABUR yapmanız gereken şey sürecinizi imzanıza taşımanız ardından dönemin başlamasını ve numaranızın cutoff içine girmesini bekleyeceksiniz

• @Baran-Soylu sorun olmaz mülakat maili alınca dosya açtırıp isteğiniz yerleri güncelleye bilir siniz.

• 1.jpg
    Tabloyu yorumlamanızı rica ederim. @EzgiLera
    Gürcistan nın DV2024 performasını EU bölgesini seçerek linkte inceleyebilir misiniz ? Bu tabloya göre şu an 27 binlere mülakat vermiş. bu performansının iyi olduğu mu gösteriyor. dosyamı Viyana ya taşıdım fakat Türkiye de 4 yıldır faaliyette olan e ticaret şirketimin şubesini Gürcistana açarak dosyamı transfer etmeyi en azından denemeyi düşünüyorum. Gürcistan hem giriş vize sorunu yok hem de ulaşım kolay olmasından ilk tercihim olur.

• @Katzfiell_ Ya bu riski alacaksınız yada Ankara dan hiç mülakat alamamayı tercih edeceksiniz ? Hong Kong da alternatif oturum istemiyor ve vize sorunu yok.

• region caseNumber caseNumberFull consulate status submitDate statusDate 2nlDate
    EU 27479 2024EU27479 TBL Ready 2022-Oct-19 2024-Jun-07 2024-May-21

Yukarıda ki dataya göre bu kullanıcıya 2024-may-21 tarihinde 2024-jun-07 tarihi için randevu mu verilmiş? yoksa yanlış mı yorumluyorum. statusdate randevu tarihi mi? öyleyse 2nldate nedir?

• Takip eden arkadaşlar, lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın. Ayrıca bu konu başlığının birinci iletisi içeriğinde bulunan DV2025 excel listesine bilgilerinizi girerseniz, süreç ilerledikçe daha iyi öngörülerde bulunabiliriz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• ankara şuanda dv2024 vize mülakatlarda kaç binlerde tahminen ekime kadar kaçbinlere mülakat verir

• Selamlar...
    1 temmuz günü KCC üzerinden dosyamın Viyana'ya taşınmasını talep etmiş cevap olarak ta "From XXX to XXX" ifadesini içeren bir mail almıştım...Bugün mülakat yerim neresi diye sorgulama maili attığımda,

"Thank you for your inquiry.

The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions."

şeklinde bir cevap aldım...Sanırım ilgili kişi hiç bakmadan genel geçer bir yanıt vermiş..Çünkü ben bir önceki değişim talebi ve cevabı üzerinden yazışma yapmadım...Şimdi o yazışmaların arkasına talebimi ekleyip tekrar deneyeceğim...Adamlar ısrarla cevaplarında Viyana yazmıyorlar, aklımı rahatlatmıyorlar....😄
    Başka önerisi olan varsa duymak isterim..

• @Flight101 size genel geçer bir yazı yazmamış aslında. location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence. burada vatandaş olmayanların mülakatlarının ikamet ettikleri yerde yapılacağı ile ilgili açıklama yapmışlar ve vatandaş olmayan istisnalara konsolosluğun karar verebileceğini söylemişler ve topu Viyanaya atmışlar . daha önce bunu yazmıştım aslında KCC nin belirli bir limit oranında taşıma yapabileceğini tahmin ettiğimi söylemiştim. ama tekrar yazdığında taşıdık da diyebilirler. belirsizlik anlık olarak değişiyor.

• İşte ben topu gerçekten Viyana ya atmış mı onun derdindeyim...Adamların bana gönderiği hiçbir cevap mailinde "Vienna" kelimesini görmedim...Onu göreyim sonra topun atıldığı konunun çaresine bakarız..😉

• @Flight101 cevap ver butonunu kullanıp size cevap veren kişiye yazabilirsiniz konu ile ilgili soru cevapların takibi kolay olur. ben de emin değilim size yazdığı maili bir kaç kişiye daha yazarsa KCC nin viyana nın kapasitesine göre taşıma yaptığı konusunda fikir oluşabilir. elçilik ismi yazmamış anlam yüklemek lazım mı bilemedim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

43.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.9k

| | | |