DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@lesnarhomie, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Evet, bu cevabınız kafamdaki bütün soruların cevabını veriyor. Yanıtınız için teşekkür ederim. Umarım case numberım bu süreci sorunsuz bir şekilde atlatmam için yeterli olur ama tam sınırda bir numara gibi. Bekleyip göreceğiz.

Geçen sene sorsanız evet sınırda derdim ama her geçen sene daha kötüye gidiyor.
    2024’e bakın en yakın. Mülakat verilecek 2 ay kaldı sadece ve henüz 5000ler mülakat bekliyor.

Bekleyip görmek istiyorsanız tabi ki sizin numaranız, sizin süreciniz, sizin tercihiniz, sizin riskiniz.

• @Vildan-0 ben mesela red almıştım, biraz zor ama onay alan arkadaşlar da var.

• Merhabalar bugün biraz DV24 ve DV25 exceline baktım karşılaştırma yaptıgımda
    DV 24 de her 5000 aralığında 130 kişi civarında green kart çıktığını
    DV 25 de her 5000 aralığında 65 kişi civarında green kart çıktığını gördüm.
    Yani listeye ekleme olma durumunuda düşünürsek bu sene Türkiye'den yüzde 40 oranında az kişiye greenkart çıkmış.
    Yani olumlu yönden bakacak olursak seneye Ankara mülakatları daha da hızlanabilir.
    Yazdıklarım yanlış olabilir tamamen çıkarım üzerinden yazıyorum

• Herkesin ekimde başlayacak sürecinde şimdiden kolaylıklar diliyorum. Ben greencard sonucumu öğrenmeden önce Polonya Erasmusu kazanmıştım. Halen daha dosyalarımı toplama aşamasındayım. Şuanlık bir sorun gözükmüyor ancak yine de ilerleyen süreçte bir sorunum olmazsa 2025 Şubat-Mart arası bir tarihte Polonyada olacağım tahminimce. Burada bunu belirtmemin sebebi benzer şekilde Erasmusla yurt dışında hali hazırda olup herhangi bir avrupa ülkesine veya özellikle Polonyaya davasını aktaran olmuş veya olması için plan yapan biri varsa iletişimde bulunmak. Tabi aynı zamanda forum için de vaka örneği olabilir.

• Herkese merhaba case numberı yüksek biri olarak bende kesin dosya taşıma kararı aldım ve bu süreç hakkında çok az şey biliyorum sadece forumdaki konuları okuyarak birazcık bir bilgi sahibi oldum.Her hangi bir ülkede bir otururum yok sizce nasıl bir yol izlemeliyim.Mesela viyanada akrabalarım var bana vize almam için sponsor olsalar KCC ile iletişime geçsem bir dosya taşıma hakkı almam mümkün mü ?
    Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim

2025EU2XXXX
    DS260: 08/05/2024
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy

• @dogukan-altn ben de aynı soruyu sormak istiyordum. Belli ülkelere taşımak için (viyana - au) kcc ye önceden mail yolu ile ulaşıp sonuç alan var mı ya da şimdiden atabiliyor muyuz? Yoksa bültende sıra numaramızın aktif olmasını mı beklemeliyiz?

• ⭐⭐⭐

Arkadaslar neden eski mesajlari okumuyorsunuz? Hadi forumu kullanma deneyiminiz az diyelim, bari bir kac gun oncesinden bakiniz...
    Inanilmaz!

• ⭐⭐⭐

@Emirhan-Baydur Yolunuz acik olsun, ogrenci vizeniz cikar cikmaz KCC ile dosyanizi tasirsiniz. Varsova kalabalik ama seri bir konsololuk, bol sans surecinizde, gelismeler oldukca deneyiminizi aktarmaniz bizleri memnun edecektir, simdiden tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@dogacanyucel Yazdiklarinizin yanlis olmasindan ziyade referans aldiginiz veriniz guclu degil, sonucta Turkiye'den her kazanan excel de degil, onu atlamayin. Ocak ayinda veriler aciklandiginda daha dogru cikarim yapabiliriz ama yine de Turkiye'deki CN dagilimini bilemeyiz.

• ⭐⭐⭐

@akinoo0 Konsolsoluk kabul ediyorsa (cureent olmanizdan bagimsiz) KCC'a vildirmenize gerek yoktur, onlar dosyanizi talep ederler. Sadece arada dosyanin gidip gitmedigini current olduktan sonra teyit etmek gerekir.

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar. Ankara konsolosluğunun 2024 yılı daha doğrusu son 3 yıl performansını görünce ve DV talihlisi arkadaşlarımın deneyimlerini okuyunca ben de 2025 talihlisi olarak şimdiden dosya taşıma seçeneğini düşünmeye başladım. Eşimden dolayı yeşil pasaport alabilirim ancak ben her koşulda vize isteyen Kanada ya da İngiltere'ye (arkadaşlarım olduğu için) dosyamı taşımak istiyorum. Sizce Kanada ya da İngiltere'ye yapacağım turist vize başvuruları DV (green
    card) sürecimi olumsuz etkiler mi. Diğer taraftan green kart sürecinde olmam bahsettiğim ülkelerden vize almamı etkiler mi. Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar selamlar, 3-4 yıl öncesinde mahkeme kararıyla ismimi değiştirmiştim ancak ds260 formunda istenmediğinden belirtmedim bir problem çıkar mı? mülakat sürecinde APye kalmama sebep olur mu?

• ⭐⭐⭐

@Santiago98 Oncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

• @srkansimsek
    Selamlar, DV talihlisi olmanızın diğer ülkelere yapacağınız turist vizesi başvuralarına olumlu olumsuz herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. İstisna olarak oturum izniniz olmadan başka bir ülkeden hali hazırda mülakat planlanmıştır, (DV24 özelinde Viyana gibi), o zaman ilgili ülkenin turist vizesine başvururken DV mülakatınız olduğunu belirtebilirsiniz ama bu durum da bile red alma ihtimaliniz hep vardır.
    Ayrıca dosya taşımak, taşımak istediğiniz ülkeye ait vatandaşlığınız ya da geçerli bir oturum izniniz yoksa hiçte kolay bir durum değildir. Vatandaşlığınız ve oturum izniniz olsa dahi dosyanızı yine de taşımayabilirler, bunun da örneklerini geçmiş yılların deneyimlerinde bulabilirsiniz.
    ABD dışında bir ülkenin turist vizesine ya da yeşil pasaporta sahip olmanız size dosya taşıma imkanı sağlamayacaktır.

• @ugursway cevabınız için teşekkür ederim. Kanada'da turist vizesi ile bulunma -ya da kalma mı demeliyim- süresinin uzun ve arkadaşlarımın olması sebebiyle şansımı bu ülke için de denemek istiyorum. Dosya taşıma talebini yapmadan önce vize prodesedürünü halletmek istiyorum. Sonrasında dosya taşıma talebimi kabul eder ya da etmezler duruma göre değerlendirme yaparım. Hatay'da yaşıyorum. Kanada depremden etkilenen kişilere bir süre için öncelik vermişti o dönemde görüştüğüm bir vize acente çalışanı laf arası Amerika İngiltere Kanada Avustralya'nın vize proseslerinde entegrasyon olduğunu söylemişti ama bunun doğruluğunu çok da araştırmamıştım. Amerika göçmenlik süreci (DS260) Kanada veya İngiltere turist vizesi konusunda sorun yaratır mı bunu merak etmiştim. Yanıtınız gayet net. Tekrar çok teşekkür ederim.

• @olowen Tekrardan baktığımda eski ismimi de belirtmem gerekliymiş, dosyayı açtırırlar mı mail atarsam? ve dosya açtırmak beni tamamen mi geriye atiyor yoksa case number aralığımdaki başvuran insanlar arasında mı geriye atiyor?

• Arkadaşlar merhaba,
    Doğum belgesi adli sicil kaydı gibi belgelerin e devletten alınanlarımı istenmekte sadece ingilizce çeviriside istenmektemidir?

• @lumos güncellemeyi gerçekleştirdim

• @osman-bozkurt Aşağıdaki konu başlığının 1.post'unda mülakat esnasında ibraz edilecek evraklar ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/7231/dv2025-mülakat-deneyimleri

Belgeleri toplamak için çok zamanınız var daha önünüzde, tahminime göre 2024 Aralık veya 2025 Ocak ayından önce mülakata çağrılmayacaksınız. Daha önce yurtdışında 1 yıldan fazla yasadiginiz ulkelerden, veya su an yasadiginiz yabancı ulkede 6 aydan fazla suredir yasiyorsaniz, polis belgesinin temini hususunda zor bir ülkede ikamet ettiyseniz bu belgenin edinilmesi hususunda önceden hazırlık ve araştırma yapmanız sürecinizin yararına olacaktır. Bol şans

Forumdaki arama butonunu kullanmaktan çekinmeyin, sürecinize yardımcı olacaktır hem mülakatınız için hazırlanırken hem de olası göç etmeden önce

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.5k

| | | |