DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Nalcabasmaz kesin bir cevap vermek doğru olmaz ancak o numarayla ankaradan mülakat alırsınız diye düşünüyorum ancak zamanını bilmek çok zor bülten, ankaranın başlangıç hızı vs bir çok etken olacak

• ⭐⭐⭐

@lesnarhomie, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Buna özellikle dikkat ettim. Örneğin dv2023 tablosu https://docs.google.com/spreadsheets/d/15RsAmxAhrW4WPMFoaWNHs-TwAvVGXJUVc5O4CefZlEU/edit#gid=0

Burada görülüyor ki Ankara'dan mülakat alan son kişinin case numberı 143XX. Dv2022 de böyle. Durum buyken bazı arkadaşların son üç yıldır bu sayılara mülakat gelmiyor demeleri, acaba ben bir şeyleri yanlış mı biliyorum diye sorgulattı.

144xx ile Ankaradan mülakat aldım Mayıs 2022’de. Benden daha yüksek numaralar da aldı Ankara’dan. Ama sebebi cn değil, submit tarihi idi. Listeye tekrar bakarsanız cn 29xx olmasına rağmen alamayan birini bile görebilirsiniz.

Ankara o sene saçma bir şekilde sıralama değil de submit tarihini öncelikli tuttu. Daha önce böyle bir şey olmamıştı ve bundan sonra da olacak/olmayacak diyemeyiz.
    Hatta öyle saçma bir seneydi ki, mülakat yeri Ankara olmasına rağmen mülakatı Hindistan’da planlanan birkaç kişi bile oldu.

• @marinesubby Göçmenlik süreci devam ederken göçmen olmayan vize alabilirsiniz. Ret alma olasılığı var ancak kabul alma olasılığı da var. Benzer tecrübeler forumda var, okuyabilirsiniz.

• @Nalcabasmaz Geçtiğimiz sene sizin numaralarınıza sıra Şubat'ta geldi, ancak her senenin dinamikleri farklı. Erken olabilir geç olabilir, bilemeyiz. Emre Bey'e katılıyorum, mülakat alma olasılığınız yüksek diye düşünüyorum (tavsiye değildir).

• @akinoo0 Numaranız aktif olmadan önce KCC'ye mail atarak dosya taşımak için şansınızı deneyebilirsiniz. Numaranız aktif olduktan sonra (2024 sürecinde sizin numaranız Mayıs'ta aktif oldu) konsolosluklara mail atarak dosya taşımayı bizzat onlardan talep edebilirsiniz.

Kabul ettikten sonra süreç onlarda, sizin tekrar bir şey yapmanız gerekmiyor. Örn. Viyana kabul ettiyse, onlar süreci nasıl sürdüreceğinize dair e-mail atacaklar size.

• @gouryella çünkü oturumu olması, resmi olarak orada mülakata girme "hak"kı olduğu anlamına gelmiyor. Oturum, dosya transferini garantilemez; forumda birçok örneği var.

• @cttl

1. Bu cevabın şu anda size nasıl bir faydası olacak? 🙂

2. Basit bir şey gibi değil de resmi süreci söylemiş.

3. Bir hafta bekleyebilirsiniz. Riyadh'da yaşıyorsanız, ikamet bilginiz ve/veya şirketten aldığınız çalışma belgenizi de e-postaya ekleyerek talebinizi iletmelisiniz.

4. Müşteri temsilcisi gibi düşünün.

• @cttl Merhabalar.
    1-Kanada sınırları içerisinde yaşıyorsanız seçebilirdiniz lakin posta kutusu kiralama yada başkasına ait adresleri kendi adresiniz gibi kullanmanızın izin verilen bir yöntem olmadığı size gelen cevapta belirtilmiş. Eğer o şekilde bir beyan olması halinde mülakat görüşmesi aşamasında sahte beyan verdiğiniz yönünde bir görüşe sahip olmak veya olmamak konsolosluğun takdirinde olduğunu bilmenizde fayda var. KCC tarafından size belirtilmedikçe size en yakın yerleşkede mülakata katılmanız beklenir. Bu durum eğer Portekiz'de yaşıyor olsaydınız Paris(Fransa) olacaktı yada İran'da yaşıyor olsaydınız Erivan(Ermenistan)-Ankara(Türkiye)-Abu Dhabi(B.A.E.) seçeneklerinden biri olacaktı.

2-Yaşadığınız adres bilgisi veya mülakat yeri değişikliği olacaksa olması gereken durum bildirilmiş.

3-Yasal olarak gösterebileceğiniz bir kayıt varsa Riyad özelinde deneyebilirsiniz.

4-Doğru umuyorsunuz.

Bu arada eklemek istiyorum, önünüzdeki süreç içerisinde bazı deneyimler özelinden tecrübe sahibi olmak için uzunca bir vakit var. Sayın @emirhan1 'ın dosya taşıma şekli henüz emsaline şahit olmadığımız bir durum. Bazen KCC aracılığıyla dosya taşımak istediğinizde normalin dışında şeyler nadir de olsa yaşanabiliyor bunu bilmenizde fayda var. Mesela örnek olması için Sayın @gacal dosyasını Belgrad'a taşımaya çalışırken KCC dosyasını Antananarivo(Madagaskar) 'a taşımıştı, daha sonra yaptıkları durumu değiştirip mülakat yeri Belgrad olarak düzeltilmişti. Ayrıca sizin de deneyimlediğiniz gibi yasal olarak başka bir konsolosluk özelinde mülakata girmek istediğinizde genel itibariyle bu şekilde bir cevap alınıyor KCC'den.

• @Revolter İşin ilginç tarafı biz kcc ye mülakata gireceğimiz yerin Montreal olarak değiştirilmesini talep ettiğimizde bize gelen cevap;

Based on the information you have provided, your interview location has been changed from Cairo to Montreal.

Biz dosyamızı Ankarada sanarken Kahire'den Montreal'e taşımış olduk. Sanırım önceki aylarda bütün konsolosluklara mail attığım için haberim olmadan Ankaradan Kahireye taşımışlar, bende Kahireden Montreale taşımış oldum.

2025 talihlilerine umudunuzu kaybetmeyin, yalan beyan vermeden her yolu deneyin derim. Süreçte herkese bol şans ve başarılar diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   M MMT 

• @Revolter Hocam merhabalar gördüğüm üzere dv2024 talihlisiyiz ikimizde. Benim vizemin bitiş tarihi 9 haziran 2024 ve benim uçak biletim 6 haziran günü. Konsolosluğa mail attım sıkıntı olmaz 9 hazirandan önce girmen yeterli dediler. 3 gün kala girmekte problem yaşar mıyım?

• ⭐⭐⭐

@orkunktt, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Revolter Hocam merhabalar gördüğüm üzere dv2024 talihlisiyiz ikimizde. Benim vizemin bitiş tarihi 9 haziran 2024 ve benim uçak biletim 6 haziran günü. Konsolosluğa mail attım sıkıntı olmaz 9 hazirandan önce girmen yeterli dediler. 3 gün kala girmekte problem yaşar mıyım?

Resmî kaynaktan aldığınız bilgi doğru 🙂
    Ama konu başlığı yanlış.

• @EzgiLera haklısınız farketmemişim onu

• Herkese merhaba,
    Ds 260 formunu doldururken lise bilgilerimin adresinde No kısmını(Normalde No 50 olmalı ama ben no 5 yazdım) yanlış yazmışım bunda bir problem olur mu acaba ?

• Bu ileti silindi!

• @dogukan-altn Sorularınıza cevap alabilmek için sürecinizi şu linkte anlatıldığı şekilde imzanıza taşımalısınız.

• @Vildan-0 Merhaba hocam dosya numaramı kesin taşımam gerekiyor danışmanlık aldığım şirket aracalığıyla KCC ye mail atıp viyanaya taşımamız gerektiği söylendi current olmadan KCC ye mail atıp dosya numaramı viyanaya taşımamı talep etsem olumlu bir dönüş alır mıyım Viyanada akrabalarım var bunun da bir artısı olur mu ?

Dosya Numarasi: 2025EU2XXXX 🍃
    DS-260 Gonderimi: 08/05/2024 🍃
    Saglik Muayenesi: ⏳
    Vize Mulakati: ⏳
    Vize Onayi: ⏳
    Pasaport Teslimi: ⌛
    ABD Ilk Giris: ⏳

• @dogukan-altn

Diğer kullanıcılar ve forum yöneticileri de yorum yapacaktır ancak bu süreçte başarılı olmak istiyorsanız süreciniz ile ilgili bu forumdaki başlıkları baştan aşağıya okumanızı tavsiye ederim. Bu forum danışmanlık verilen bir platform değil, gönüllülük esasına göre deneyimlerin paylaşıldığı bir platform.

Hali hazırda ücret vererek (bence kaptırarak) hali hazırda bir danışman ile çalışmaya başlamışsınız veya başlayacaksınız, bu sorularınızı bu firmaya/danışmanlara sormanızı tavsiye ederim ne de olsa paranızı alarak bilgisini satıyor/satacak size. Bol şans sürecinizde…

• ⭐⭐⭐

@dogukan-altn Danismaniniz belli ki forumu tam okumamis , cevap veremiyor mu? Ne dusunuyor ?

• @EzgiLera Evet, bu cevabınız kafamdaki bütün soruların cevabını veriyor. Yanıtınız için teşekkür ederim. Umarım case numberım bu süreci sorunsuz bir şekilde atlatmam için yeterli olur ama tam sınırda bir numara gibi. Bekleyip göreceğiz.

• Herkesde dosya taşımayı olağan bir süreç sanıyor, bilseler ki ne kadar zor ve konsolsoluklarin insiyatifinde ,tavsiyem forumu iyi bir okuyun yürümeden koşamazsınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.4k

| | | |