DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@samilyon öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın. Daha 2025 süreci başlamadı bile bu süreçte yerinizde olsam bir şekilde orjinallerini getirtirim diplomaların vs. Ayrıca mülakata gireceğiniz konsolosluk belgeleri türkçe kabul etmeyecektir ingilizceye çevirtmeniz gerekecek vs. Onun için belgeleri türkiyeden çevirilerinide yaptırtıp postalatmak iyi bir çözüm olabilir

• @mert06 Hocam, şöyle açıklayayım: Eğer dosyanızı taşımazsanız bile, Ankara'dan mail alma ihtimaliniz yok. 2024 yılı itibarıyla henüz 6000'lere gelinmemiş durumda. Yani dosyayı KCC ile taşımanız size bir eksi olarak dönmez. Eğer Ankara seneye süper bir performans sergilerse, dosyanızı tekrar Ankara'ya taşırsınız. Ancak KCC ile taşıdığınız yerden de mail gelmiyorsa, yapacak bir şey yok, tekrardan her konsolosluğa mail atmaya başlayacaksınız. İşin özeti budur.

• ⭐⭐⭐

@mert06, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba 2024 sürecinin bu denli sıkıntılı ilerleyişini gördükten sonra kafamda bazı sorunlar oluştu ve sizlere sormak istedim. Bu cn sırası ile kız arkadaşımızla dosya taşıma durumunu düşünmeye başladık. Fakat 2025 sürecinin başlamasını bekleyip verilere göre haraket etmek mi mantıklı yoksa şuandan itibaren KCC üzerinden dosya taşıma işlemi yapmak mı mantıklı bilemedik. Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz?

Eğer dosya taşıyacaksanız numaranız current olmadan KCC aracılığı ile taşımalısınız. Current olduktan sonra taşırsanız Konsolosluklarla taşımanız gerekir. Numaranıza bakarak şunu söyleyebilirim, en yakın zamanda bir yer belirleyin ve oraya dosyanızı taşıtın. Aksi halde ilk bültende bile current olabilirsiniz ve dosya taşıma işini konsolosluklarla yapmak -oturum vatandaşlık olmadığı durumda- çok stresli ve garantisi olmayan bir iş.

• @mert06 önceliğinizin resmî olarak kız arkadaşınız ile evlilik yapmanız, akabinde evlendikten sonra eşinizin kimliklerini yeni soyadı ile yenilemesi ve olası taşıma esnasında süreci kolaylaştırmak adına accompany olarak eşinizi dosyanıza eklemek olmalı kişisel görüşüm. Tebrikler, bol şans 🍀

• @rasitcenngiz Eylül sonuna kadar 8 bin gelmez mi bir 60 kişi falan

• @ATS16, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mert06 önceliğinizin resmî olarak kız arkadaşınız ile evlilik yapmanız, akabinde evlendikten sonra eşinizin kimliklerini yeni soyadı ile yenilemesi ve olası taşıma esnasında süreci kolaylaştırmak adına accompany olarak eşinizi dosyanıza eklemek olmalı kişisel görüşüm. Tebrikler, bol şans 🍀

Cevabınız için teşekkür ederim. Greencard talihlisi olduktan sonra evleneceğimiz için bu durum başka bir ülkenin konsolosluğundaki mülakat aşamasında ilişkimizi kanıtlarken bir sıkıntı yaratır mı?

• @EzgiLera merhaba cevabınız için teşekkür ederiz. Türkiye dışında herhangi bir ülkede oturum ve çalışma iznimiz yok. Dosyamızı KCC ile taşırsak bile bu bize ileride bir sorun yaratır mı?

• @sevdemimi Bence 8k'nın gelip gelmemesi, bizim durumumuzda bekleyip sonuçları görmek için ümitlenmek, kumar oynamak gibi bir şey. Ankara'yı seçmek, kısacası güvensizlik kelimesinin karşılığıdır. Bence dosyasını taşıyabilen herkes dosyasını taşımalı. Eğer 2025 sürecinde Ankara olağanüstü bir performans sergilerse, dosyanızı tekrar Ankara'ya taşımak çok zor değil. Sonuçta doğduğumuz ülke.

• Daha mülakat günüm belli olmadı ancak orada nasış iş bulabilirim bu konuda bana yardım edebilir misiniz?
    Saygılarımla

• Merhaba arkadaşlar isimde bir harf yanlış yapmışız Erkan yerine erken yazmışız ne gibi bir yol izlememiz gerek

• @serkanylmz hayırlı olsun Ankara'damı mülakata gireceksiniz

• ⭐⭐⭐

@cemal1153 ds formunu doldururken mi yaptınız bu hatayı yoksa ilk çekilişe başvururken mi?
    Eğer ds formunda yaptıysanız düzeltebilirsiniz ama eğer çekilişe başvururken yaptıysanız düzeltemezsiniz. Bu noktada çekilişe başvururken yaptığınız tek harf hatası gibi sorunlara ankara göz yumabiliyor ama diğer ülke konsoloslukları göz yummayabilir daha katılar bu konularda

• @Emre-Kurtulmuş Korkuttunuz şimdi beni.Daha önce de forumda yazdim,sorun olmaz cevabı almıştım.Ben mülakata Montreal'de gireceğim ve ilk basvuru esnasında adımla soyadımı ters yazmışım..Eşim ve çocuklarımınki doğru ama ..Sorun olur mu bilemedim şimdi.....

• ⭐⭐⭐

@Senem-Yukselen size bu forumda böyle bir cevap verildiğini sanmıyorum. Sorunuzu ankara özelinde sorduysanız bir sorun olmayacağını ankaranın bunlara göz yumduğunu söyledim zaten. Ama siz montrealde giricem diyerek bu soruyu sorduğunuzu ve direk net bir şekilde sorun olmaz cevabı aldığınızı bu forumdan hiç sanmıyorum

• @Emre-Kurtulmuş Yo yo yanlış anlaşılma oldu sanırım.Evet Ankara'da gireceğim gibi algılanarak öyle cevap verildi,kaldı ki zaten Montreal bir ihtimaldi benim için.Kcc'ye attığım maille(geçen hafta)kesinlesmiş oldu mülakat yerim.Sadece,orada bu durum sorun olur mu onu merak ediyorum şimdi.

• ⭐⭐⭐

@Senem-Yukselen dediğim gibi yurtdışı konsoloslukları bu konuda daha sıkı bir hal sergileyebiliyorlar. Siz yinede ds formunu doğru bir şekilde doldurup mülakatınıza katılın eğer konsolosluk çalışanı iyi hal sergilemek isterse yardımcı olup göz yumabilirler bu hatanıza

• @Emre-Kurtulmuş ds-260 formunda yaptık peki nasıl düzeltebilir.

• ⭐⭐⭐

@mert06, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera merhaba cevabınız için teşekkür ederiz. Türkiye dışında herhangi bir ülkede oturum ve çalışma iznimiz yok. Dosyamızı KCC ile taşırsak bile bu bize ileride bir sorun yaratır mı?

Nasıl bir sorun mesela? Vizenizi aldıktan sonra hiçbir sorun yok. Hangi konsolosluktan vize alındığı önemli değil. Hepsi aynı vizeyi basıyor.

Konsoloslukta mülakat almakla ilgili bir sorunsa o durum tamamen konsolosluğa bağlı. Mülakat verirken vatandaşları önceliklendirebilirler. Size orada ne için bulunduğunuzu sorabilirler mülakatta. Ya da bunların hiçbiri de olmayabilir.

Tabi her konsolosluğun çalıştığı sağlık kuruluşu ve doğal olarak sağlık raporunda istenilenler farklı. Bazı konsolosluklar mülakatta tercümana izin verirken bazıları vermiyor. Ankara ve diğer konsolosluklar arasında fark var elbette ama siz tam olarak hangi farkı hangi konsolosluk için öğrenmek istiyorsunuz?

Mülakata girmeyi planladığınız konsoloslukta daha önce yapılmış mülakatlarla ilgili tecrübeleri okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

• @Emre-Kurtulmuş nasıl düzelteceğim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

33

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.8k

| | | |